PODPOWIEDZI:

Suszarka do prania do 3000 zł | Ranking TOP 7

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Samsung DV80T6220LE Optimal Dry AI ControlSamsung DV80T6220LE Optimal Dry AI Control2564 zł
2Hotpoint Ariston H8 D94WB EUHotpoint Ariston H8 D94WB EU2999 zł
3Bosch WQG241AEPL Serie 6Bosch WQG241AEPL Serie 62299 zł
4BEKO B5T68243WPBBEKO B5T68243WPB2999 zł
5Sharp KD-NHH9S8GW3-PLSharp KD-NHH9S8GW3-PL2949 zł
6Candy RapidO ROE H10A2TCEX-SCandy RapidO ROE H10A2TCEX-S2849 zł
7Electrolux EW7H578SP PerfectCareElectrolux EW7H578SP PerfectCare2399 zł
Suszarka do prania do 3000 zł | Ranking TOP 7

Suszarka do prania w kwocie do 3000 zł spełni nie tylko podstawowe oczekiwania, ale zadowoli pomocnymi funkcjami i technologiami, a także żywotnymi i energooszczędnymi silnikami. Poznaj TOP 7 suszarek do ubrań do 3000 zł.

Suszarka do prania do 3000 zł gwarantuje suche ubrania w szybkim czasie, a dodatkowo bez widocznych zagnieceń. To modele dla bardziej wymagających osób.

Za moment poznasz topowe suszarki do ubrań, których cena nie przekracza 3000 zł. Przekonaj się, w jakie udogodnienia zostały wyposażone.

Suszarka do prania do 3000 zł - Opinie

1. Samsung DV80T6220LE Optimal Dry AI Control

suszarka do prania do 3000 zł Samsung DV80T6220LE Optimal Dry AI Control
Klasa energetycznaA+++
Pojemność bębnab/d
Wsad8 kg
Ilość programów16
Poziom hałasu63 dB
CenaSamsung DV80T6220LE Optimal Dry AI Control oferta w Ceneo

Suszarka bębnowa do prania do 3000 złSamsung DV80T6220LE Optimal Dry AI Control zyskała zwolenników ze względu na niski poziom hałasu podczas suszenia, technologię pompy ciepła zapewniającą małe zużycie energii elektrycznej oraz możliwość sterowania smartfonem (moduł WiFi, kompatybilność ze SmartThings). Imponującym rozwiązaniem jest program Higiena, w którym pozbędziesz się do 99% bakterii, roztoczy i wszelkich alergenów z ubrań, poduszek czy pluszaków. Taka dezynfekcja odzieży jest konieczna, zwłaszcza dla alergików lub małych dzieci.

Przemyślaną opcją jest zmiana kierunku otwierania drzwi, dzięki czemu zdecydujesz pod własne potrzeby, czy drzwi mają się otwierać w prawą czy w lewą stronę. Daje to większą swobodę odnośnie miejsca instalacji. Polecam włączyć funkcję Bez zagnieceń, gdyż zyskasz wygładzone ubrania, które nawet nie będą potrzebowały prasowania. Nawet, jeżeli nie zdążysz wyciągnąć prania po skończonym programie, to bęben będzie się jeszcze obracał przez pewien czas, aby nie powstały owe zagniecenia.

Kolejnym aspektem przemawiającym za zakupem tego urządzenia jest funkcja OptimalDry wykorzystująca 3 czujniki. Parametry suszenia są tak zoptymalizowane, aby suszenie było szybkie, energooszczędne, skuteczne i delikatne dla tkanin. Suszarka do ubrań Samsung posiada filtr 2w1 efektywnie wyłapujący kurz i włókna. Otrzymasz powiadomienie o konieczności jego wyczyszczenia (regularna konserwacja wydłuża żywotność, zwiększa wydajność).

Technologia Air Wash pozwoli odświeżyć odzież, pozbyć się nieprzyjemnych zapachów przy zastosowaniu ciepłego powietrza. Mały załadunek (typu 1 kg) wysuszysz w zaledwie 35 minut. Na uwagę zasługuje niezawodny silnik Digital Inverter, na który producent udziela aż 20-letniej gwarancji. Zachwyca wzornictwo, a mianowicie stylowy panel sterowania, eleganckie czarne drzwi, oświetlenie wewnętrzne bębna Diamond.

2. Hotpoint Ariston H8 D94WB EU

suszarka do ubrań do 3000 zł Hotpoint Ariston H8 D94WB EU
Klasa energetycznaA+++
Pojemność bębna120 l
Wsad9 kg
Ilość programówb/d
Poziom hałasu62 dB
CenaHotpoint Ariston H8 D94WB EU oferta w Ceneo

Suszarka do ubrań z pompą ciepłaHotpoint Ariston H8 D94WB EU została wyposażona w cichy silnik inwerterowy, regulowane nóżki, a także system redukcji zagnieceń. Stylowy panel sterowania posiada wyraźny wyświetlacz, pokrętło do zmiany programów, przyciski Start/Pauza i Włączanie/Wyłączanie oraz do dodatkowych opcji. Wolnostojąca suszarka bębnowa do 3000 zł oferuje pojemność 9 kg, co dla większości osób będzie w zupełności wystarczające.

Technologia 3D Air Care z systemami 3D AirFlow i SoftMove przekłada się na łagodne suszenie, a to dzięki strumieniom pary i poduszkom powietrznym. Masz do czynienia ze zmiennym kierunkiem obrotów bębna, wskaźnikiem końca cyklu, wskaźnikiem pełnego zbiornika na wodę i 4-stopniową regulacją poziomu suszenia.

Wśród praktycznych programów znajdziesz między innymi program antyalergiczny, do jeansów, do tkanin delikatnych, do odzieży sportowej, do bielizny czy do koszul. Możesz skorzystać z funkcji opóźnienia uruchomienia programu, co sprawi, że na przykład cykl włączy się, gdy jesteś poza domem, a po przyjściu ubrania będą już wysuszone. Ta markowa suszarka wyróżnia się również automatycznym czyszczeniem filtra kondensatora, co wydłuży trwałość i zapewni niezwykłą wydajność produktu.

3. Bosch WQG241AEPL Serie 6

suszarka bębnowa do prania do 3000 zł Bosch WQG241AEPL Serie 6
Klasa energetycznaA++
Pojemność bębnab/d
Wsad9 kg
Ilość programów14
Poziom hałasu64 dB
CenaBosch WQG241AEPL Serie 6 oferta w Ceneo

Wolnostojąca suszarka do prania do 3000 złBosch WQG241AEPL Serie 6 cechuje się technologią pompy ciepła, więc masz gwarancję, że suszenie odbywa się w delikatny i energooszczędny sposób. Producent pomyślał o łatwym w czyszczeniu filtrze EasyClean. Zachwyca program parowy Iron Assist, który znacząco redukuje zagniecenia (wygładzanie tkanin), tak aby prasowanie było szybsze, a czasem nawet i niekonieczne. Funkcja AutoDry polega na automatycznym suszeniu aż do momentu uzyskania właściwego efektu, czujniki na bieżąco mierzą temperaturę i wilgotność, nie dopuszczając do przegrzania czy przesuszenia.

System SensitiveDrying to łagodne podmuchy ciepłego powietrza dostarczane ze wszystkich stron i delikatne mieszanie odzieży (umożliwia to bęben ze stali szlachetnej o gładkiej strukturze i zakrzywione, miękkie zabieraki). To model suszarki automatycznej przyjaznej dla środowiska, bowiem masz do czynienia z ekologicznym czynnikiem chłodzącym R290.

Jeżeli masz do wysuszenia mniejszą ilość odzieży, które nie wymagają najdelikatniejszego cyklu, to skorzystaj z szybkiego programu (suszenie tylko w 40 minut). Na dużym wyświetlaczu LED zobaczysz istotne wiadomości, jak na przykład szacowany czas do końca suszenia. W momencie zakończenia suszenia usłyszysz sygnał akustyczny. Dobrą informacją jest fakt, że konstrukcja płyty bocznej jest tak skonstruowana, aby zminimalizować głośność i wibracje. Na wyposażeniu znajduje się zestaw umożliwiający podłączenie sprzętu do odpływu wody, nie trzeba wtedy opróżniać szuflady.

4. BEKO B5T68243WPB

wolnostojąca suszarka do prania do 3000 zł BEKO B5T68243WPB
Klasa energetycznaA+++
Pojemność bębnab/d
Wsad8 kg
Ilość programów15
Poziom hałasu63 dB
CenaBEKO B5T68243WPB oferta w Ceneo

Suszarka do ubrań do 3000 zł ładowana od frontuBEKO B5T68243WPB charakteryzuje się bezszczotkowym silnikiem, niskim poziomem hałasu podczas suszenia, klasą energetyczną A+++. Te cechy sprawiają, że nie nadszarpiesz mocno swojego budżetu domowego, rachunki za prąd nie wzrosną diametralnie. Do wyboru 15 programów. To chętnie kupowany model mogący się pochwalić pompą ciepła i funkcjami parowymi.

Suszarka automatyczna ma specjalną dyszę, która aplikuje parę w doskonałym momencie i w idealnej temperaturze, aby ubrania były gotowe do założenia od razu po wysuszeniu. Technologia EcoGentle nie dopuści do przebarwień czy zmiany kolorów tkanin. Zakrzywione szklane drzwi systemu AquaWave i falowy ruch bębna gwarantują delikatne traktowanie odzieży przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności. Na wyświetlaczu elektronicznym zobaczysz istotne parametry, a bęben ze stali nierdzewnej jest oświetlany, tak aby mieć pełną kontrolę nad procesem suszenia.

5. Sharp KD-NHH9S8GW3-PL

automatyczna suszarka do prania do 3000 zł Sharp KD-NHH9S8GW3-PL
Klasa energetycznaA+++
Pojemność bębna113 l
Wsad9 kg
Ilość programów15
Poziom hałasu65 dB
CenaSharp KD-NHH9S8GW3-PL oferta w Ceneo

Suszarka do ubrań do 3000 złSharp KD-NHH9S8GW3-PL oferuje najlepszą klasę energetyczną, wsad 9 kg przeznaczony dla większej rodziny i do wygodnego suszenia większych gabarytowo rzeczy, a także stosunkowo cichą pracę. Suszarka bębnowa do prania potrafi wysuszyć tekstylia nawet w 30 minut. Atutem jest 8-czujnikowy system suszenia, drzwiczki z dużym okienkiem do wyraźnego podglądu, podświetlenie bębna oraz dotykowy panel z wyświetlaczem LED (na bieżąco sprawdzisz przebieg programu).

Suszarka chwalona za bęben ze stali nierdzewnej wykazującej odporność na rdzę, funkcję zapobiegającą zagnieceniom, jak również opcję odprowadzania wody przez wąż spustowy. Dodatkowo model ten potrafi wykrywać usterki, ma blokadę rodzicielską i regulowane nóżki. Sygnał dźwiękowy zakończenia cyklu można opcjonalnie wyłączyć. Urządzenie pomoże zadbać o prawidłową konserwację poprzez powiadomienia o zapełnieniu filtra czy konieczności czyszczenia skraplacza.

6. Candy RapidO ROE H10A2TCEX-S

suszarka do prania do 3000 zł Candy RapidO ROE H10A2TCEX-S
Klasa energetycznaA++
Pojemność bębna125 l
Wsad10 kg
Ilość programówb/d
Poziom hałasu66 dB
CenaCandy RapidO ROE H10A2TCEX-S oferta w Media Expert

Automatyczna suszarka do prania do 3000 złCandy RapidO ROE H10A2TCEX-S charakteryzuje się największą pojemnością, aż 10 kg, co daje sporą swobodę. Wśród zalet wymienia się funkcję opóźnionego startu pracy do 24 godzin, pompę ciepła, a także kilka szybkich cykli suszenia od 30 do 90 minut. Wolnostojąca suszarka do prania od Candy daje ogrom możliwości, niektórych z pewnością ucieszy zdalne sterowanie przez smartfona.

W aplikacji znajdują się różne inteligentne funkcje, wiele dodatkowych cykli do pobrania, praktyczne wskazówki odnośnie suszenia, przypomnienia o czynnościach konserwacyjnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby komunikować się z suszarką za pomocą asystenta głosowego Amazon Alexa. Z powodzeniem włączysz program wełny certyfikowany przez Woolmark, aby nie doszło do żadnych uszkodzeń lub zmian kształtu tkanin (kontrola temperatury, delikatne ruchy bębna, ograniczenie tarcia).

Jeżeli masz swój ulubiony cykl, to możesz go zapisać w pamięci urządzenia, aby ustawienia były dostępne na wyciągnięcie ręki przy każdym suszeniu. Użytkowanie ułatwia intuicyjny panel oraz wyższe drzwi. Czujnik wykrywający poziom wilgoci i naprzemienny ruch bębna zmniejszają zagniecenia materiału, a to ucieszy osoby, które nie cierpią żmudnego prasowania. Zbiornik na wodę umieszczono w drzwiach, wygodnie go opróżnisz, a wodę wykorzystasz ponownie na przykład do podlewania roślin. Funkcja KG Detector określi wagę prania i zatrzyma program w chwili osiągnięcia pożądanego poziomu wysuszenia.

7. Electrolux EW7H578SP PerfectCare

suszarka do ubrań do 3000 zł Electrolux EW7H578SP PerfectCare
Klasa energetycznaA+++
Pojemność bębna118 l
Wsad8 kg
Ilość programów14
Poziom hałasu67 dB
CenaElectrolux EW7H578SP PerfectCare oferta w Ceneo

Zestawienie suszarek do prania do 3000 zł zamyka Electrolux EW7H578SP PerfectCare. Wyróżnia się klasą energetyczną A+++, która przełoży się na niższe rachunki za prąd. Zastosowano żywotny silnik inwerterowy, oświetlenie bębna zwiększające widoczność podczas załadunku i rozładunku, a także opcję opóźnionego startu pracy (ustawisz godzinę rozpoczęcia programu). Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła zachwyca innowacyjnym systemem GentleCare, dzięki któremu suszenie odbywa się w niższych temperaturach przy jednocześnie zadowalającej efektywności (ochrona tkanin przed uszkodzeniem, zachowanie ich wyglądu na dłużej).

Użytkownik znajdzie praktyczne rozwiązania, jakimi są system SensiCare (dopasowanie czasu suszenia w stosunku do poziomu wilgotności, co wpływa na oszczędność czasu, energii i lepszą pielęgnację ubrań), proste w czyszczeniu filtry EcoFlow gwarantujące wydajny obieg powietrza, a także funkcję Reverse Plus polegającą na ruchach bębna w obu kierunkach, czego efektem jest mniej zagnieceń i przede wszystkim równomierne suszenie prania.

Producent pomyślał o kilku elementach bardzo pomocnych w użytkowaniu. Mowa między innymi o dotykowym wyświetlaczu LCD, wskaźnikach (filtra, skraplacza, zbiornika) czy blokadzie panelu sterowania (przyda się, zwłaszcza jak w domu są małe dzieci). Zbiornik na wodę ma pojemność 5,28 l. Opcjonalnie możesz dokupić specjalny zestaw do ustawiania jednego urządzenia na drugim oraz bezpośredni wąż odpływowy.

Czym się różni suszarka do prania do 3000 zł od tej do 2000 zł?

Tysiąc złotych to nie mała różnica, zatem warto się zastanowić nad tym, czy wystarczy tania suszarka do prania do 2000 zł, czy jednak dołożyć i nabyć lepszy model. Automatyczne suszarki bębnowe do 3000 zł wypadają lepiej pod następującymi względami:

  • Klasa energetyczna - na próżno szukać w tanich suszarkach modeli o klasie energetycznej wyższej niż A++. Z urządzeniami w kwocie do 3000 zł jest inaczej. Tutaj większość z nich oferuje klasy A+++, inne zaś A++. Nie ma mowy o klasie A, a tym bardziej B. Jeżeli zależy Ci na najlepszej klasie, to przejrzyj zestawienie energooszczędnych suszarek do prania A+++.
  • Wsad - jeżeli chodzi o załadunek, to częściej znajdziesz suszarkę o ładowności 9 kg w droższych sprzętach. W tańszych wprawdzie występują takie perełki, ale ciężej je znaleźć.
  • Poziom hałasu - w suszarkach automatycznych do 3000 zł poziom hałasu mieści się w przedziale od 62 dB do 67 dB. W niedrogich suszarkach są to wartości rzędu 64 dB - 67 dB, a więc z reguły nieco głośniejsze.
  • Design - zaawansowane modele wyglądają jeszcze bardziej nowocześnie.
  • Technologie - suszarki do prania do 3000 zł posiadają innego rodzaju systemy, które dbają o równomierne suszenia nawet najdelikatniejszych tkanin.

Podsumowanie

Kolejny ranking suszarek do ubrań dobiegł końca. Należy wspomnieć, że wydając 3000 zł na tego typu sprzęt, nie zawiedziesz się ilością funkcji, które dbają zarówno o samą odzież, jak również wydajność, niskie zużycie energii i komfort użytkowania.

Dobra klasa energetyczna, imponująca ładowność i względnie niski poziom hałasu to kolejne aspekty, w których suszarki do prania do 3000 zł pozytywnie zaskakują. Te inteligentne urządzenia pochodzą od cenionych marek, takich jak Samsung, Bosch, Electrolux, Sharp, Candy, BEKO i Hotpoint Ariston.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Suszarka do prania do 3000 zł | Ranking TOP 7