PODPOWIEDZI:

Suszarka do prania Slim do małej łazienki | Ranking TOP 6

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Bosch Serie 8 WTX87K40PLBosch Serie 8 WTX87K40PL3738 zł
2Siemens WT47XKH0PL iQ700Siemens WT47XKH0PL iQ7003413 zł
3BEKO B5T68243MDCBEKO B5T68243MDC3199 zł
4BEKO DF7424RTDCX SlimBEKO DF7424RTDCX Slim2889 zł
5Bosch WTR87TE0PL Serie 6Bosch WTR87TE0PL Serie 62599 zł
6Candy CSO4 H7A2DE-SCandy CSO4 H7A2DE-S2497 zł
Suszarka do prania Slim do małej łazienki | Ranking TOP 6

Suszarki do prania Slim to urządzenia do 60 cm głębokości, co sprawia, że taki sprzęt znajdzie zastosowanie nawet w małej łazience. To suszarki automatyczne, które cały czas zyskują na popularności, zatem przejrzyj TOP 6 suszarek do prania Slim.

Topowe suszarki do ubrań Slim przyniosą doskonałą pomoc podczas codziennych czynności. Ubrania nie tylko będą w szybkim czasie wysuszone, ale również przygotowane do błyskawicznego i prostszego prasowania. Poznaj czołowe modele kompaktowych suszarek do prania Slim.

Suszarka do prania Slim - Opinie

1. Bosch Serie 8 WTX87K40PL

suszarka do prania Slim do małej łazienki Bosch Serie 8 WTX87K40PL
Klasa energetycznaA+++
Głębokość59,9 cm
Wsad9 kg
Ilość programów14
Poziom hałasu62 dB
CenaBosch Serie 8 WTX87K40PL oferta w Ceneo

Suszarka do prania do małej łazienkiBosch Serie 8 WTX87K40PL charakteryzuje się załadunkiem aż 9 kg (pomimo swojej kompaktowej konstrukcji), a także dbaniem o tkaniny (system SensitiveDrying polega na podmuchach ciepłego powietrza ze wszystkich stron i łagodnym mieszaniu ubrań). Suszarka automatyczna o niewielkich gabarytach posiada funkcję opóźnionego startu pracy, zatem ustawisz rozpoczęcie cyklu suszenia w dogodnym dla Ciebie momencie.

Użytkownik znajdzie funkcje parowe redukujące zagniecenia i zmniejszające ilość prasowania. Istotne, że interfejs jest niezwykle intuicyjny. Na wyświetlaczu LCD zobaczysz najistotniejsze informacje. Cicha praca i stabilność to zasługa konstrukcji paneli bocznych usztywniających ścianki, aby drgania zostały zredukowane.

Suszarka kondensacyjna wymaga tylko podłączenia do energii elektrycznej. Woda natomiast zbiera się w zbiorniku i powstaje w wyniku odparowania. Szufladka musi zostać opróżniona po kilku cyklach, choć istnieje również możliwość podłączenia jej bezpośrednio do odpływu wody. Jeżeli masz do wysuszenia niewielką ilość odzieży (w tym tą najdelikatniejszą), to skorzystaj z programu czasowego. Jeśli jesteś alergikiem bądź zależy Ci na najbardziej higienicznym suszeniu, to uruchom specjalny cykl, w którym suszenia odbywa się w temperaturze aż 70°C.

2. Siemens WT47XKH0PL iQ700

suszarka do prania Slim Siemens WT47XKH0PL iQ700
Klasa energetycznaA+++
Głębokość59,9 cm
Wsad9 kg
Ilość programów14
Poziom hałasu62 dB
CenaSiemens WT47XKH0PL iQ700 oferta w Media Markt

Suszarka do prania Slim do małej łazienkiSiemens WT47XKH0PL iQ700 wyróżnia się systemem intelligentCleaning, dzięki któremu wszelkie osady są kierowane do zbiornika znajdującego się na dnie. Czujniki wykryją jego zapełnienie i zasygnalizują konieczność opróżnienia. Zazwyczaj jest to po około 20 cyklach. Wąska suszarka do prania z pompą ciepła posiada program smartFinish, w którym następuje kontakt z parą w celu wygładzenia zagnieceń. Nie trzeba się później męczyć z długim prasowaniem ubrań.

W aplikacji Home Connect suszarka może się łączyć z pralką, co polega na doborze optymalnego programu suszenia po zakończonym praniu. Poza synchronizacją urządzeń, w aplikacji masz do czynienia z wieloma usługami ułatwiającymi obsługę, z inteligentnym oprogramowaniem, a ponadto z dowolnego miejsca ustawisz czas rozpoczęcia suszenia i otrzymasz powiadomienie o zakończeniu programu. Kontrolujesz wszystko z poziomu swojego telefonu.

Suszenie ubrań odbywa się w precyzyjny sposób, bowiem czujnik wilgoci nie doprowadzi do przesuszenia ubrań, z kolei czujnik temperatury nie dopuści do przegrzania. Komfort użytkowania gwarantuje duży wyświetlacz LED, pokrętło programatora z włącznikiem, antywibracyjna konstrukcja oraz oświetlenie wnętrza bębna LED.

3. BEKO B5T68243MDC

suszarka do prania do małej łazienki BEKO B5T68243MDC
Klasa energetycznaA+++
Głębokość52,1 cm
Wsad8 kg
Ilość programów15
Poziom hałasu63 dB
CenaBEKO B5T68243MDC oferta w Ceneo

Czarna suszarka do prania Slim do małej łazienkiBEKO B5T68243MDC może się pochwalić trwałym i cichym silnikiem inwerterowym, klasą energetyczną A+++, a także praktycznymi programami (m.in. program Jeans, Mix, Bawełna, Syntetyki). Wolnostojąca suszarka bębnowa Slim tak wysuszy Twoje ulubione ubrania, aby były od razu gotowe do założenia. Wszystko to dzięki temu, że para jest aplikowana we właściwym momencie i w idealnej temperaturze.

Technologia EcoGentle zachowa kolor odzieży. Szklane drzwi są zakrzywione, a ruch bębna jest falowy, co oznacza skuteczne i delikatne suszenie. W programie Cichy nikt z domowników nie usłyszy nawet w nocy, że właśnie trwa suszenie ubrań. Warto wspomnieć o czytelnym wyświetlaczu elektronicznym, oświetleniu bębna, wskaźniku poziomu wody, a także wskaźniku czyszczenia filtra.

4. BEKO DF7424RTDCX Slim

suszarka do ubrań Slim BEKO DF7424RTDCX Slim
Klasa energetycznaA+++
Głębokość45,9 cm
Wsad7 kg
Ilość programów15
Poziom hałasu64 dB
CenaBEKO DF7424RTDCX Slim oferta w RTV EURO AGD

Suszarka do prania Slim z pompą ciepłaBEKO DF7424RTDCX Slim oferuje oświetlenie bębna, dzięki czemu widoczność jest zawsze doskonała (nie pominiesz żadnej skarpetki). Atutem jest czytelny wyświetlacz elektroniczny, klasa energetyczna A+++ przekładająca się na oszczędne działanie i tym samym niskie rachunki za prąd, a także stosunkowo niski poziom hałasu. To zasługa bezszczotkowego silnika, który oznacza również większą żywotność (technologia ProSmart).

Technologia EcoGentle dba o zachowanie kolorów ubrań. Nie ma mowy o jakichkolwiek przebarwieniach. Odzież jest traktowana w delikatny sposób. Szklane drzwi są zakrzywione (system AquaWave), łopatki specjalnie zaprojektowane, tak aby zapewnić falowy ruch bębna dla łagodnego i efektywnego suszenia.

Wśród przydatnych programów znajdziesz program Cichy (Nocny), który umożliwia suszenie ubrań o każdej porze, przy czym nie zakłóci spokoju nawet jak śpią dzieci. Praktycznym rozwiązaniem okaże się blokada rodzicielska (nie dopuści do zmiany ustawień), wskaźnik zabrudzenia filtra (przyczynia się do prawidłowej konserwacji i wydłuża trwałość sprzętu) czy sygnał zakończenia programu.

5. Bosch WTR87TE0PL Serie 6

suszarka do prania Slim do małej łazienki Bosch WTR87TE0PL Serie 6
Klasa energetycznaA+++
Głębokość59,9 cm
Wsad8 kg
Ilość programów11
Poziom hałasu64 dB
CenaBosch WTR87TE0PL Serie 6 oferta w Ceneo

Suszarka automatyczna SlimBosch WTR87TE0PL Serie 6 zyskała wiele pozytywnych opinii, między innymi ze względu na czytelny wyświetlacz LED, energooszczędne suszenie (najwyższa klasa efektywności energetycznej) czy technologię pompy ciepła (suszenie tkanin w niższej temperaturze przy maksymalnej delikatności, oszczędnie i efektywnie zarazem). Atutem jest filtr, który bardzo prosto oczyścisz z zanieczyszczeń. Funkcja AutoDry oznacza, że masz do czynienia z czujnikami mierzącymi temperaturę i wilgotność ubrań, chroniąc je tym samym przed przesuszeniem bądź przegrzaniem.

Zakrzywione i miękkie zabieraki oraz bęben o gładkiej powierzchni przyczyniają się do łagodnego wysuszenia i zapobieganiu zagnieceń. Możesz skorzystać ze specjalnego programu oraz kosza do odzieży wełnianej. Owy kosz zawiesza się w suszarce, nie ma mowy na przykład o kurczeniu się materiału. Użyjesz w nim także obuwia sportowego. Zastosowano czynnik chłodzący R290, który jest przyjazny dla środowiska. Chcąc błyskawicznie wysuszyć niekoniecznie delikatne tkaniny, idealnym wyborem będzie program Super 40'. Ucieszy zabezpieczenie przed dziećmi, sygnał akustyczny końca suszenia.

6. Candy CSO4 H7A2DE-S

suszarka automatyczna Slim Candy CSO4 H7A2DE-S
Klasa energetycznaA++
Głębokość46,5 cm
Wsad7 kg
Ilość programów14
Poziom hałasu67 dB
CenaCandy CSO4 H7A2DE-S oferta w Ceneo

Zestawienie suszarek do prania Slim do małej łazienki zamyka Candy CSO4 H7A2DE-S. Suszarka Slim cechuje się najprzystępniejszą ceną, 14 programami suszenia oraz wąską konstrukcją. Chwalona za opcję zdalnego sterowania za pomocą smartfona (aplikacja Simply-Fi zawiera w sobie również wiele cennych porad odnośnie suszenia, daje dostęp do dodatkowych cykli). Wolnostojąca suszarka automatyczna Candy Smart Pro daje możliwość wysuszenia prania w czasie od 30 do 90 minut.

Na uwagę zasługują wyższe drzwi, dzięki którym nie trzeba się bardzo schylać podczas wkładania bądź wyjmowania ubrań. Inteligentne ruchy bębna i regulacja temperatury pozwoli bezpiecznie suszyć nawet wełnianą odzież. Nie trzeba mieć obaw o uszkodzenie delikatnych tkanin. Suszarka ceniona za funkcję Smart Start Delay, która oznacza możliwość uruchomienia cyklu suszenia z opóźnieniem do 24 godzin. Przykładowo ustawiasz program w godzinach, w których jesteś w pracy, aby po przyjściu cieszyć się suchym ubraniem.

Funkcja New Favorite to nic innego, jak zapisanie w pamięci urządzenia swojego ulubionego cyklu, aby nie ustawiać tych samych parametrów za każdym razem. Zastosowano specjalny czujnik wykrywający odpowiedni poziom wilgotności, który w połączeniu z naprzemiennym ruchem bębna minimalizuje zagniecenia i skraca czas późniejszego prasowania. W drzwiach suszarki umieszczono zbiornik. Komfortowo go opróżnisz, natomiast wodę możesz użyć np. do podlewania roślin. Funkcja KG Detector określi wagę prania i zatrzyma cykl w momencie osiągnięcia właściwego stopnia wysuszenia, co jest niezwykle ekonomiczne.

Dlaczego warto kupić suszarkę do prania Slim?

Być może zadajesz sobie pytanie, dlaczego suszarki do prania zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Otóż, mając do czynienia z modelami w wersji Slim, tych pozytywów znajdziesz całą gamę. Oto główne powody przemawiające za tym, że warto kupić płytką suszarkę do prania Slim.

  • Energooszczędność - elektryczne suszarki wbrew pozorom nie zużywają wiele energii. Dzisiejsi bohaterowie wyróżniają się klasą energetyczną A++ lub A+++. Dodatkowo są przeważnie suszarki kondensacyjne z pompą ciepła, która nie dość, że jest wydajna, to jeszcze nie pobiera zbyt dużo energii.
  • Oszczędność miejsca - nie musisz rozkładać suszarki na pranie, zaoszczędzasz także swój wysiłek. Sam sprzęt można w szybki sposób postawić na pralce (za pomocą specjalnego łącznika). Suszarki do ubrań Slim mają bardzo kompaktowe rozmiary, przy czym ich załadunek wcale nie jest mały.
  • Oszczędność czasu - wiele osób pragnie, aby ich ubrania szybciej schły. Nabywając suszarkę do prania, ten problem masz z głowy. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że urządzenia są wyposażone w szybkie cykle suszenia. To również nieoceniona zaleta, jeżeli w domu są małe dzieci, a tym samym pierzesz dużo i często.
  • Komfort użytkowania - suszarki Slim posiadają wyraźne wyświetlacze, które informują na przykład o przebiegu cyklu. Niektóre modele pozwolą na zdalne sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej, z której dowiesz się także o konieczności wymiany filtrów. Na wygodę wpływają również szerokie drzwi, przez które zmieścisz duże koce czy narzuty. Ponadto niektóre urządzenia mają te drzwi umiejscowione wyżej.
  • Zapobieganie gromadzeniu się wilgoci w domu - zbyt duża wilgoć skutkuje między innymi pojawieniem się pleśni i grzybów, a to z pewnością nie wpływa dobrze na zdrowie wszystkich domowników. Na ścianach pojawiają się często przebarwienia, tapety mogą się odklejać, co nie wygląda estetycznie. Wilgoć może się zacząć gromadzić poprzez częste rozwieszanie mokrych ubrań na suszarce.
  • Funkcjonalność - liczba programów jest na prawdę pokaźna, więc nie będziesz miał kłopotu z doborem odpowiedniego. Wiele nowoczesnych suszarek bębnowych do ubrań Slim zapobiega gnieceniu się odzieży, więc albo prasowanie przebiega później prosto i szybko, albo nawet wcale nie jest konieczne.

Podsumowanie

Ranking suszarek do ubrań obfitował w modele Slim, z których chętnie skorzystają zwłaszcza osoby mieszkające w niewielkich mieszkaniach i te, którym zależy na oszczędności czasu oraz wygodzie. Suszarki Slim oferują poziom hałasu od 62 dB do 67 dB, nawet 15 programów suszenia, klasy energetyczne A+++ (poza jedną A++) oraz załadunek od 7 kg do 9 kg.

Wszystkie automatyczne suszarki do prania pochodzą tylko od renomowanych marek (w tym przypadku od firm BEKO, Candy, Siemens i Bosch), ich obsługa wcale nie jest skomplikowana, a możliwości stoją na imponującym poziomie. Zastosowane funkcje i technologie pozwolą w pełni kontrolować cykl suszenia oraz dobrać właściwy pod swoje preferencje program, dbając przy tym o delikatne tkaniny.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Suszarka do prania Slim do małej łazienki | Ranking TOP 6