PODPOWIEDZI:

Energooszczędna suszarka do prania A+++ | Ranking TOP 7

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Bosch WTX87EH0PLBosch WTX87EH0PL4799 zł
2Samsung DV90BB7445GB BespokeSamsung DV90BB7445GB Bespoke4999 zł
3Samsung DV90T7240BT Optimal Dry AI ControlSamsung DV90T7240BT Optimal Dry AI Control3399 zł
4LG RC80V9AV3QLG RC80V9AV3Q3599 zł
5BEKO B5T89243MDCBEKO B5T89243MDC3399 zł
6Electrolux EW9HEU189BP PerfectCare 900Electrolux EW9HEU189BP PerfectCare 9005599 zł
7Whirlpool W6 D94WB EEWhirlpool W6 D94WB EE2549 zł
Energooszczędna suszarka do prania A+++ | Ranking TOP 7

Energooszczędna suszarka do prania to propozycja dla tych, którym zależy głównie na niskim zużyciu energii elektrycznej, wydajnej pracy urządzenia i niezwykłej efektywności. Poznaj TOP 7 oszczędnych suszarek do prania o klasach energetycznych A+++. Zapraszam!

Rozłożona suszarka w mieszkaniu lub na balkonie to już przeszłość, jeżeli zdecydujesz się na zakup energooszczędnej suszarki do prania A+++. Zadbaj o swój komfort i niskie rachunki za prąd, a także wyeliminuj ryzyko zawilgocenia pomieszczenia.

Poniżej znajdziesz czołowe suszarki do ubrań o klasach A+++, z którymi nie ma mowy o wysokim zużyciu energii.

Energooszczędna suszarka do prania A+++ - Opinie

1. Bosch WTX87EH0PL

energooszczędna suszarka do prania A+++ Bosch WTX87EH0PL
Klasa energetycznaA+++
Pojemność bębnab/d
Wsad9 kg
Ilość programówb/d
Poziom hałasu59 dB
Sterowanie smartfonemTak
CenaBosch WTX87EH0PL oferta w Media Expert

Energooszczędna suszarka do ubrań A+++Bosch WTX87EH0PL generuje najmniejszy poziom hałasu (tylko 59 dB). Konstrukcja bocznych ścian sprawia, że produkt jest stabilny, a wibracje są zredukowane. Technologia pompy ciepła gwarantuje obniżenie poboru energii elektrycznej i delikatne suszenie. Innowacyjnym rozwiązaniem jest system AutoClean, dzięki któremu nie trzeba czyścić filtra po każdym cyklu. Kłaczki i zanieczyszczenia są automatycznie usuwane, co wydłuża żywotność i wpływa na wydajność. Trzeba jedynie opróżniać specjalną szufladkę, ale tylko około 8 do 10 razy w roku. O tym, że zachodzi taka konieczność zostaniesz poinformowany komunikatem.

Suszarka bębnowa do prania oferuje wygodne sterowanie smartfonem i zdalną diagnostykę. Jeżeli chcesz ograniczyć ilość prasowania, to wystarczy, że użyjesz jednego przycisku. Program IronAssist sprawia, że para wygładza ubrania na tyle, że często prasowanie w ogóle nie jest potrzebne. W przypadku garniturów czy marynarek jest to świetna metoda. Wśród zalet znajdziesz funkcję AutoDry, w której czujniki mierzą temperaturę i wilgotność, chroniąc tym samym odzież przed przesuszeniem bądź przegrzaniem. Poprzez SmartDry pralka może się połączyć z suszarką przez WiFi i dobrać za Ciebie odpowiedni program suszenia w oparciu o cykl prania.

Z systemem SensitiveDrying nie trzeba się martwić o włókna tkaniny. Dostarczane ze wszystkich stron podmuchy ciepłego powietrza są łagodne, podobnie zresztą jak samo mieszanie ubrań (zakrzywione, miękkie zabieraki, bęben o gładkiej powierzchni). Odzież wełnianą wystarczy ułożyć w specjalnym koszu zawieszanym w suszarce i wybrać dedykowany program. Nie dojdzie do filcowania lub kurczenia się materiału. W koszu umieścisz również obuwie sportowe.

Oświetlenie wnętrza bębna LED znacznie zwiększa widoczność, co jest istotne podczas załadunku i rozładunku. Pokrętło programatora ma zintegrowany włącznik, z kolei wyświetlacz TFT jest niezwykle intuicyjny. O zakończeniu programu poinformuje sygnał akustyczny. Warto wspomnieć o możliwości podłączenia do odpływu wody oraz zmianie kierunku otwierania drzwi.

2. Samsung DV90BB7445GB Bespoke

suszarka do prania A+++ Samsung DV90BB7445GB Bespoke
Klasa energetycznaA+++
Pojemność bębnab/d
Wsad9 kg
Ilość programów17
Poziom hałasu62 dB
Sterowanie smartfonemTak
CenaSamsung DV90BB7445GB Bespoke oferta w Ceneo

Automatyczna suszarka do prania A+++Samsung DV90BB7445GB Bespoke została wyposażona w silnik inwerterowy o niezawodnym i cichym działaniu (ucieszy 20 lat gwarancji od producenta). Na plus czytelny wyświetlacz, drzwi ze szkła hartowanego odpornego na zarysowania i pęknięcia, a także suszenie małego załadunku zaledwie w 35 minut. Istnieje opcja sterowania za pomocą smartfona. Aplikacja SmartThings pozwoli zaplanować cykl, uruchomić sprzęt z dowolnego miejsca, rozwiązać różne problemy.

Suszenie AI jest szybsze, precyzyjniejsze, a przede wszystkim oszczędniejsze i korzystniejsze dla środowiska. Proces suszenia jest łagodny dla tkanin. W programie Higiena usuniesz bakterie i alergeny nie tylko z ubrań, ale również z innych przedmiotów typu pluszaków. Czarna suszarka bębnowa z pompą ciepła daje wybór jeśli chodzi o kierunek otwierania drzwi.

Uruchom funkcję Bez zagnieceń, aby cieszyć się odzieżą bez większych zagnieceń. Funkcja OptimalDry dobiera optymalne parametry (czas, temperaturę, wilgotność), aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Innowacyjny filtr 2w1 dba o prawidłową wydajność suszenia poprzez wyłapywanie kurzu i włókien. Technologia Air Wash pozbędzie się nieprzyjemnych zapachów z tkanin, tylko za pomocą ciepłego powietrza. Użytkownik znajdzie wewnętrzne oświetlenie bębna, blokadę rodzicielską, 4 poziomy wysuszenia, a także zestaw odprowadzający wodę.

3. Samsung DV90T7240BT Optimal Dry AI Control

oszczędna suszarka do ubrań A+++ Samsung DV90T7240BT Optimal Dry AI Control
Klasa energetycznaA+++
Pojemność bębnab/d
Wsad9 kg
Ilość programów17
Poziom hałasu63 dB
Sterowanie smartfonemTak
CenaSamsung DV90T7240BT Optimal Dry AI Control oferta w Ceneo

Oszczędna suszarka do prania A+++Samsung DV90T7240BT Optimal Dry AI Control charakteryzuje się funkcją opóźnionego startu pracy, dzięki której wracasz do domu, a Twoje pranie jest już suche (ustawisz rozpoczęcie cyklu o dogodnej porze). Producent postawił na pompę ciepła, która przełoży się na niższe rachunki za prąd i chroni środowisko. To czynnik chłodzący do podgrzania powietrza umożliwił osiągnięcie najwyższej klasy energetycznej. Zachwyca zdalne sterowanie (aplikacja SmartThings), a także technologia Air Wash, czyli odświeżanie ubrań bez użycia detergentu i bez prania.

Energooszczędna suszarka do ubrań o klasie energetycznej A+++ oferuje szybki program, w którym wysuszysz mieszany załadunek w 81 minut. W przypadku małego załadunku do 1 kg skorzystaj z programu trwającego jedynie 35 minut. W programie Higiena z powodzeniem zdezynfekujesz ubrania, pozbędziesz się do 99% zarazków podczas suszenia. Od teraz możesz się cieszyć brakiem alergenów, bakterii i roztoczy z pluszowych zabawek czy koca. Suszarka potrafi dopasować się do Twoich potrzeb, szczyci się zmiennym kierunkiem otwierania drzwi. To duża elastyczność, jeżeli chodzi o miejsce instalacji i wygodne korzystanie.

Nie mogło zabraknąć funkcji Bez zagnieceń oznaczającej łatwiejsze prasowanie ubrań, a nawet brak takiej konieczności. Optymalne parametry suszenia, a tym samym bezpieczeństwo tkanin i efektywność to zasługa funkcja OptimalDry wykorzystującej 3 czujniki. Są one odpowiedzialne za stałe monitorowanie wilgoci, dopasowanie czasu suszenia i temperatury. Dzięki temu nie dochodzi do niszczenia odzieży, strat energii czy czasu. Filtr 2w1 ma 2 warstwy siatki do wyłapywania kurzu i włókien (nie trzeba stosować filtra wymiennika ciepła). Urządzenie przypomina o konieczności wyczyszczenia filtra. Udzielenie 20-letniej gwarancji na niezawodny silnik tylko podkreśla jego wysoką jakość.

4. LG RC80V9AV3Q

energooszczędna suszarka do prania A+++ LG RC80V9AV3Q
Klasa energetycznaA+++
Pojemność bębnab/d
Wsad8 kg
Ilość programów10
Poziom hałasu62 dB
Sterowanie smartfonemTak
CenaLG RC80V9AV3Q oferta w RTV EURO AGD

Energooszczędna suszarka do prania A+++LG RC80V9AV3Q cieszy się dużą ilością pozytywnych opinii. Nic dziwnego, bowiem może się pochwalić oszczędnym, wydajnym i cichym silnikiem inwerterowym o wydłużonej żywotności oraz oświetleniem bębna. Technologia pompy ciepła redukuje ilość zagnieceń i dba o delikatne materiały. Specjalne czujniki odpowiadają za wykrywanie poziomu wilgotności i temperatury, dobierają właściwy czas suszenia. Ubranie jest chronione przed wysoką temperaturą.

Suszarka kondensacyjna ładowana od frontu posiada ekologiczny czynnik chłodniczy R290, skraplacz z funkcją automatycznego czyszczenia (zachowana skuteczność suszenia bez Twojego wysiłku), a także odwracane drzwiczki, dzięki którym masz większą swobodę z doborem umiejscowienia suszarki. Na uwagę zasługuje cykl Allergy Care usuwający do 99,9% roztoczy kurzu domowego powodującego często alergie i problemy z układem oddechowym. Nie będziesz miał do czynienia z alergenami, co oczywiście wpłynie na Twoje zdrowie.

Użytkownik znajdzie podwójny filtr eliminujący kłaczki. Połączenie WiFi (ThinQ) umożliwia pobieranie nowych programów, korzystanie z różnych innowacyjnych funkcji. Szuflada na wodę ma pojemność 4,9 l. Z przydatnych opcji wymienia się też 3 poziomy wysuszenia do wyboru (do prasowania, do szafy, max). Producent udziela 10-letniej gwarancji na podwójną sprężarkę i tyle samo na silnik inwerterowy.

5. BEKO B5T89243MDC

energooszczędna suszarka do ubrań A+++ BEKO B5T89243MDC
Klasa energetycznaA+++
Pojemność bębnab/d
Wsad9 kg
Ilość programów14
Poziom hałasu63 dB
Sterowanie smartfonemTak
CenaBEKO B5T89243MDC oferta w Ceneo

Energooszczędna suszarka do prania A+++ z bezszczotkowym silnikiem inwerterowym BEKO B5T89243MDC wyróżnia się funkcjami parowymi (IronFinish), dzięki którym wysuszone ubranie jest gotowe do założenia. Odpowiada za to dysza aplikująca parę w idealnej temperaturze. Technologia EcoGentle nie dopuści do przebarwień na ubraniach, zachowa ich kolor. Zakrzywione szklane drzwi systemu AquaWave i falowy ruch bębna przemieszczający odzież wewnątrz gwarantuje delikatne suszenie.

Udogodnieniem jest zastosowanie pompy ciepła, intuicyjny wyświetlacz elektroniczny oraz 14 praktycznych programów (m.in. program do jeansów, kołdry, mix, bawełny). Bęben jest wykonany ze stali nierdzewnej, a dodatkowo posiada oświetlenie LED. O bezpieczeństwo i prawidłową konserwacją zadba przykładowo blokada rodzicielska, wskaźnik poziomu wody, wskaźnik zabrudzenia filtra czy wskaźnik czyszczenia skraplacza.

6. Electrolux EW9HEU189BP PerfectCare 900

energooszczędna suszarka do prania A+++ Electrolux EW9HEU189BP PerfectCare 900
Klasa energetycznaA+++
Pojemność bębna118 l
Wsad9 kg
Ilość programów12
Poziom hałasu63 dB
Sterowanie smartfonemNie
CenaElectrolux EW9HEU189BP PerfectCare 900 oferta w Ceneo

Wolnostojąca suszarka do prania A+++Electrolux EW9HEU189BP PerfectCare 900 cechuje się technologią pompy ciepła, dotykowym wyświetlaczem LCD, wewnętrznym oświetleniem i funkcją opóźnionego startu pracy. Blokada panelu sterowania uniemożliwi zmianę ustawień, co jest istotne, zwłaszcza jak w domu są małe dzieci. Za równomierne suszenie i delikatne obchodzenie się z materiałami odpowiada system CycloneCare z technologią 3DSense.

Kolejnym unikalnym rozwiązaniem jest technologia 3DSense, która w automatyczny sposób dopasuje ustawienia oraz skanuje włókna tkanin, aby zachowały one swój wygląd i miękkość, a także zatrzymywały więcej ciepła. System DelicateCare dba o ustawienie właściwej temperatury i dostosowanie ruchów bębna, dzięki czemu ubrania mają mniej zagnieceń, nie zmieniają kształtu.

Obowiązkowo należy wspomnieć o systemie GentleCare oferującym skuteczne suszenie w dużo niższej temperaturze. Przydadzą się programy Pościel XL i Mieszane XL, które jak można się domyślić umożliwiają suszenie większego załadunku za jednym razem. To wygodna i oszczędna propozycja. W prawidłowej konserwacji pomogą wskaźniki filtra, zbiornika i skraplacza. Opcjonalnie dokupisz zestaw do ustawiania jednego urządzenia na drugim.

7. Whirlpool W6 D94WB EE

automatyczna suszarka do prania A+++ Whirlpool W6 D94WB EE
Klasa energetycznaA+++
Pojemność bębna120 l
Wsad9 kg
Ilość programówb/d
Poziom hałasu62 dB
Sterowanie smartfonemNie
CenaWhirlpool W6 D94WB EE oferta w Ceneo

Zestawienie energooszczędnych suszarek do prania A+++ zamyka Whirlpool W6 D94WB EE. wyróżnia się trwałym i cichym silnikiem inwerterowym pracującym ze zmienną prędkością, czytelnym wyświetlaczem TFT oraz dużym wsadem (pojemność 9 kg sprawdzi się również dla większych rodzin). Technologia 6-ty Zmysł polega na inteligentnym monitorowaniu poziomu wilgotności, zatem tkaniny są chronione, a efekty końcowe zadowalające. Suszenie ubrań odbywa się w równomierny sposób (mowa nawet o większych gabarytowo rzeczach). Suszarka Whirlpool automatycznie wykryje wielkość załadunku i dostosuje odpowiedni czas suszenia, co także ma znaczenie dla oszczędności czasu i energii.

Technologia 3D Air Care z systemami 3D AirFlow i SoftMove to także delikatne traktowanie tkanin (strumienie pary i poduszki powietrzne). Suszarka do prania z pompą ciepła podgrzewa powietrze, przy minimalnym zużyciu energii (suszenie w niższych temperaturach). Praktyczna opcja FreshCare+ oznacza odświeżone ubrania nawet do 6 godzin po skończonym programie. Owa funkcja zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, hamuje ich główne źródło powstawania. Urządzenie potrafi samodzielnie wyczyścić filtr skraplacza. Kolejnym atutem jest funkcja Bez zagnieceń, która poprzez obracanie co jakiś czas ubrań w końcowej fazie suszenia, zmniejsza ryzyko powstawania zagnieceń, a to z kolei znacznie ułatwia późniejsze prasowanie.

System Eco Monitor sprawia, że jest to model przyjazny dla środowiska, gdyż pozwala kontrolować zużycie energii oraz podpowiada, jak zaprogramować sprzęt, aby pracował w sposób optymalny. Technologia Wave Motion to asymetryczne ruchy bębna przekładająca się na doskonałe efekty. Wśród przydatnych cykli znalazł się program jeansy, program do odzieży sportowej, program do bielizny czy program do miękkich zabawek. Użytkownika ucieszy funkcja regulacji poziomu wysuszenia, opcja opóźnienia startu (ustawisz początek cyklu o tej godzinie, która najbardziej Ci odpowiada) i wskaźnik pełnego pojemnika na wodę.

Komu przyda się energooszczędna suszarka do prania?

Ranking suszarek do ubrań obfituje w modele o przeróżnych funkcjach, cenach, pojemnościach, programach, ale i klasach energetycznych. Komu zatem najbardziej przyda się suszarka do prania A+++?

  • Oczywiście każdemu, komu zależy na jak największej oszczędności energii elektrycznej, tak aby rachunki za prąd nie wzrosły kolosalnie.
  • Nabywając suszarkę wolnostojącą o klasie A+++, wiedz, że jest ona droższa, ale tym samym wyposażona w inne, lepsze parametry. Taki sprzęt przyda się zatem bardziej wymagającym osobom, które stawiają na nowoczesne technologie, niższy poziom hałasu i większy komfort użytkowania. Więcej modeli o najlepszych klasach energetycznych znajdziesz w zestawieniu luksusowych i niezawodnych suszarek do prania.
  • Wszystkim, którzy mają dość ręcznego rozkładania prania i czekania aż wyschnie (chcą zaoszczędzić swój wysiłek i czas, a także zminimalizować ryzyko zbyt dużego zawilgocenia pomieszczenia).
  • Tym, którzy chcą uniknąć konieczności prasowania.

Podsumowanie

Wśród energooszczędnych suszarek do prania A+++ na próżno szukać tanich suszarek do prania do 2000 zł. Są to modele na nieco większą kieszeń, ale jest to jak najbardziej opłacalna inwestycja, która przełoży się na niższe rachunki za prąd (w porównaniu do urządzeń o słabszych klasach).

Wszystkie są ładowne (8 kg - 9 kg), stosunkowo cicho pracują (poziom hałasu od 59 dB do 63 dB), a większość umożliwia nawet zdalne sterowanie za pomocą smartfona. Posiadają wiele praktycznych programów suszenia oraz inteligentnych funkcji, ich jakość wykonania stoi na wysokim poziomie.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Energooszczędna suszarka do prania A+++ | Ranking TOP 7