PODPOWIEDZI:

TOP 5 Klasycznych Czajników – Estetyka i Funkcjonalność

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Dajar Merve 2,2lDajar Merve 2,2l59 zł
2Florina Daniel 3lFlorina Daniel 3l69 zł
3Florina Kevin 2,5lFlorina Kevin 2,5l59 zł
4Granchio Grancho Sfera Nero 2,5l 88612Granchio Grancho Sfera Nero 2,5l 88612176 zł
5Ambition Merve Cream 1,8l 37121Ambition Merve Cream 1,8l 3712179 zł
TOP 5 Klasycznych Czajników – Estetyka i Funkcjonalność

Klasyczne czajniki. Wydaje się, że to urządzenia już nieco zapomniane, a jednak nadal mają oddanych fanów. Nowe modele, o klasycznym wyglądzie, coraz częściej wracają do polskich domów. Są praktyczne, ładne i funkcjonalne. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji ciekawych, klasycznych czajników.

Pamiętacie czasy weekendowych obiadów u babci? Charakterystyczny dźwięk gwizdka obwieszczał domownikom, że można już zalać gorącą kawę lub herbatę. Próżno szukać takich walorów dźwiękowych, a także estetycznych, pośród czajników elektrycznych. Moda na klasyczne czajniki jednak powraca. Dla tych, którzy nie do końca orientują się w ich obecnych możliwościach i wyglądzie, przygotowaliśmy to zestawienie. Sprawdźcie 5 polecanych, klasycznych czajników!

Miejsce I – Dajar Merve 2,2l

Dajar Merve, to klasyczny czajnik o pojemności 2,2 litra. Gustownie wykonany i emaliowany. Waga takiego czajnika wraz z opakowaniem – to niewiele powyżej 1 kg. Z powodzeniem możemy stosować go na kuchenkach indukcyjnych, co jest sporym udogodnieniem w nowoczesnych kuchniach. Kawa czy herbata, jak za dawnych lat? Nic prostszego, a to wszystko za niecałe 60 złotych.

Dajar Merve 2,2l

Miejsce II – Florina Daniel 3l

Teraz pora na czajnik Florina Daniel, o pojemności 3 litrów. Wygląd bardzo elegancki, w kolorze brązowym, z delikatnym wzorem na uchwycie i pokrywce oraz wykończeniami w kolorze srebrnym. Czajnik Florina Danielwykonano ze stali szlachetnej, a do tego jest on dość lekki. Największym jego atutem jest estetyka. Niestety, nie skorzystamy z niego na płycie indukcyjnej. Cena? Mniej niż 70 złotych.

Florina Daniel 3l

Miejsce III – Florina Kevin 2,5l

Na najniższym stopniu czajnikowego podium – Florina Kevin. Ten 2,5-litrowy klasyczny czajnik, ma nieco bardziej futurystyczny wygląd niż jego większy kolega z firmy Florina. Specjalne wykonanie pozwala używać go na płycie indukcyjnej. Miłym akcentem jest również silikonowe wykończenie uchwytu – dzięki temu czajnik będziemy mogli wygodnie złapać. Florina Kevin to połączenie klasyki z nowoczesnością w miłym dla oka wydaniu. Koszt około 60 złotych.

Florina Kevin 2,5l

Miejsce IV - Granchio Grancho Sfera Nero 2,5l 88612

Model Granchio Granco Sfera Nero zajmuje miejsce tuż za podium. Pojemność 2,5 litra oraz bardzo masywna konstrukcja – to widzimy na pierwszy rzut oka. Czajnik wykonany jest ze stali węglowej i pokryty emalią, co nadaje mu charakterystycznego wyglądu. Z czajnika Sfera Nero możemy korzystać na każdym rodzaju kuchni, z indukcyjną włącznie. Uchwyt oraz sposób unoszenia gwizdka, pozwalają uchronić się przed oparzeniem. Produkt godny polecenia, jednak najdroższy z całej stawki – kosztuje ok. 180 złotych.

Granchio Grancho Sfera Nero 2,5l

Miejsce V – Ambition Merve Cream 1,8l 37121

Na sam koniec najmniejszy pojemnościowo model – Ambition Merve Cream 1,8l 37121. Niespełna 2 litry i bardzo klasyczny wygląd, to idealny dodatek do stylowej kuchni i jadalni. Poza funkcją estetyczną – jest również praktyczny. Rączka wykonana z bakelitu nie nagrzewa się, dzięki czemu swobodnie możemy przemieszczać się nawet z czajnikiem pełnym gorącej wody. Czajnik Ambition Merve Cream z powodzeniem poradzi sobie na płycie indukcyjnej. Kosztuje około 80 złotych.

Merve 1,8l

Podsumowanie

Klasyczne czajniki wracają do łask, a coraz częściej można z nich korzystać również na kuchniach indukcyjnych. Jeśli estetyka ma iść w parze z funkcjonalnością – tu jesteśmy tego świadkami. Ponadto pamiętajmy, że czajnik elektryczny to bardzo „prądożerny” sprzęt, a klasyczne czajniki pozwolą na kilka złotych oszczędności na energii. No i ten gwizdek…

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Klasycznych Czajników – Estetyka i Funkcjonalność