PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

Czajniki elektryczne z regulacją temperatury | TOP 10 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1TEFAL Snow Control KO331830TEFAL Snow Control KO331830195 zł
2TEFAL Express Control KI240D30TEFAL Express Control KI240D30269 zł
3PHILCO PHWK 2002 CzarnyPHILCO PHWK 2002 Czarny285 zł
4PHILCO PHWK 2001 BiałyPHILCO PHWK 2001 Biały327 zł
5Redmond SkyKettle M170S-E BiałyRedmond SkyKettle M170S-E Biały379 zł
6Redmond SkyKettle M170S-E CzarnyRedmond SkyKettle M170S-E Czarny399 zł
7MPM MCZ-63MPM MCZ-63199 zł
8Bosch TWK 7203Bosch TWK 7203398 zł
9Bosch TWK8611PBosch TWK8611P239 zł
10Bosch TWK8613P CzarnyBosch TWK8613P Czarny256 zł
Czajniki elektryczne z regulacją temperatury | TOP 10 |

Kolejne zestawienie czajników, ale tym razem przedstawiające bardzo funkcjonalne urządzenia. Chodzi bowiem o czajniki z funkcją regulowania temperatury wody. W czym to się przydaje? Które czajniki z regulacją polecam? Przeczytaj poniższy materiał, aby się tego dowiedzieć!

Jeżeli chodzi o czajniki, to sporo osób poszukuje czegoś zdecydowanie lepszego pod względem funkcjonalności.

Ale co właściwie jest tu takiego nowoczesnego?

Na myśl przychodzi mi sterowanie smartfonem, które pojawi się zresztą w tej klasyfikacji. Inna funkcja jest jednak na pierwszym planie.

Chodzi o możliwość regulowania temperatury wody. Po co to komu? Jak wybrać porządny czajnik na prąd z regulacją temperatury? Na wszystkie te pytania precyzyjnie Ci odpowiem.

Po co mi regulacja temperatury wody w czajniku?

Dostrzegam kilka znaczących korzyści:

 • Pierwszą jest wymóg co do dokładnej temperatury parzenia niektórych herbat, właściwie ich esencji. W przypadku zielonej herbaty jest to 80°C, a mowa przecież o bardzo popularnym i zdrowym napoju. Biała herbata to zakres 80-90°C, pu-erh 90-96°C, żółta herbata 80-85°C, a oolong około 90°C. Sam widzisz, że uzyskanie takich temperatur wody za pomocą zwykłego czajnika byłoby ciężkie.
 • Niektóre dużo prostsze czajniki mają na swojej obudowie prosty termometr, ale zawsze wygodniej, gdy temperaturę można ustawić, odejść od czajnika i nie musieć nad nim stać, żeby w odpowiednim momencie wyłączyć.
 • Nie zawsze wymagamy wrzątku. Czasem woda była już gotowana, a my chcemy nieco szybciej wypić kawę czy herbatę. Można więc ustawić wodę na niższą temperaturę i po raz kolejny nie musieć czuwać nad czajnikiem.

A minus?

To rozwiązanie samo w sobie nie ma minusów, ale jak się pewnie domyślasz, idzie za nim wyższa cena. Tanie czajniki elektryczne za 50 zł, jak i wyraźnie droższe nie zawierają takich funkcji. Ciężko znaleźć coś ciekawego z funkcją regulacji temperatury wody za mniej niż 200 zł.

Ułożenie tej klasyfikacji było dla mnie dużo cięższe niż w przypadku innych zestawień.

Dałem jednak radę, ale zobacz jeszcze, jaki powinien być czajnik tego typu.

Jaki powinien być czajnik elektryczny z regulacją temperatury?

Oprócz podstawowych cech i parametrów dochodzi omawiana funkcja, która może przecież działać w różnych zakres.

 • Regulowanie temperatury - najważniejsze, aby działało precyzyjnie i było łatwe w obsłudze. Drugim fundamentem jest dokładny zakres temperatury wody, którą może ustawić użytkownik. Im większy zakres i mniejsza podziałka, tym właściwie lepiej. Korzystną opcją jest regulacja co 5°C, szczególnie na tych wyższych wartościach. Od razu jednak zaznaczę, że w większości przypadków można osiągnąć dowolną temperaturę w całym zakresie. Jeżeli jest ona jednak uwzględniona jako konkretny poziom, osiągnięcie jej będzie wygodniejsze.
 • Moc + pojemność - standardem, który wymieniałem w innych zestawieniach z działu ranking czajników elektrycznych, było połączenie 2200 W mocy z 1,7 l pojemności. Tu jest podobnie. Jako że mowa raczej o droższych czajnikach, moc najczęściej osiąga 2400 W.
 • Jakość wykonania - nie ma mowy o nieszczelności czy zapachu/posmaku plastiku. Czajniki z tego segmentu muszą być wręcz perfekcyjnie wykonane i odznaczać się wyjątkową trwałością.
 • Design - zazwyczaj nowoczesny, gdyż mały ekranik czy skromny panel sterowania - które idą za funkcją regulacji temperatury wody - dodają uroku czajnikom z tej klasyfikacji.
 • Inne funkcjonalności - wysoki pułap cenowy pozwolił mi zawrzeć modele z możliwością zdalnego sterowania. Czy jest to jednak potrzebne? Już przy omawianiu konkretnych czajników będzie o tym mowa. Oprócz tego funkcja podtrzymywania temperatury wody, np. przez godzinę - czasem może się przydać.

Trochę bajerów się pojawia, prawda? Jeżeli już wiesz, co w takich urządzeniach jest ważne, to przejdźmy do kluczowej części tego materiału, czyli omówienia aż 10 czołowych propozycji zakupowych.

Jaki czajnik elektryczny z regulacją temperatury?

Czas poznać te cudeńka. Zróżnicowanie cenowe jest całkiem spore, a sama funkcja regulowania temperatury działa w różnych zakresach. Właśnie dlatego na początku opisu każdego produktu wyszczególniam zakres temperatur. W końcu to wiodący parametr tej klasyfikacji.

TEFAL Snow Control KO331830

Regulacja temperatury wody: 60, 70, 80, 85, 90, 95, 100°C

Zdając sobie sprawę, że większość prezentowanych tu modeli to kosztowne czajniki, duży priorytet przypisałem cenie. Oczywiście, nie zapominając o głównych parametrach. I tak więc wygrał aktualnie najtańszy z tego grona czajnik, a konkretniej TEFAL Snow Control KO331830.

Siedem poziomów temperatury wody pozwoli w komfortowy sposób przygotować właściwie każdy rodzaj herbaty. Nie można się tu do niczego przyczepić. W drugiej połowie skali podziałka zmniejsza się bowiem z 10 do 5°C, co jest rozsądnym wyjściem. Dana wartość ukazuje się na małym, ale czytelnym ekranie cyfrowym w podstawie.

Moc osiąga bardzo dobry pułap 2400 W, a pojemność to standardowe 1,7 l. Dzięki temu nie trzeba długo czekać na zagotowanie wody. A jej temperaturę można podtrzymywać aż przez godzinę.

czajnik elektryczny TEFAL Snow Control KO331830

Ciekawe funkcje nie niosą za sobą jakiegoś utrudnienia w sterowaniu. Ba, Tefal podsunął przycisk do szybkiego uruchomienia sprzętu, o ile ktoś chce zagotować wodę do maksymalnej wartości. To ważne, aby w przypadku chęci uzyskania wrzątku nie musieć przedzierać się przez skomplikowane ustawienia, a zrobić to jednym przyciskiem.

Dwa duże wskaźniki wody mogłyby mieć nieco bardziej szczegółową podziałkę, ale nie jest źle. Wyjmowany filtr antywapienny zatrzyma z kolei osad i zagwarantuje wodzie czystość.

TEFAL Snow Control KO331830 wygląda całkiem elegancko, ale jest jednak prawie w całości plastikowy. Sprawia wrażenie trwałego, ale w porównaniu do kilku konkurencyjnych modeli ma ciut gorszą jakość wykonania.

Mimo wszystko nie miałem większych wątpliwości, aby umieścić go na pierwszym miejscu. Bardzo dobre parametry, świetnie działająca funkcja regulacji temperatury z rozsądną skalą, no i korzystny stosunek ceny do jakości. Gorąco polecam ten model.

TEFAL Snow Control KO331830 plusy i minusy:

 • Wysoka moc
 • Odpowiednia pojemność
 • Świetny stosunek ceny do jakości
 • Atrakcyjny design
 • Jakość wykonania jest przyzwoita, ale odbiega od niektórych modeli z tej klasyfikacji, choć idzie za tym też niższa cena

TEFAL Snow Control KO331830 oferta w sklepie

TEFAL Express Control KI240D30

Regulacja temperatury wody: 60, 70, 80, 85, 90, 95, 100°C

TEFAL Express Control KI240D30 to bardzo podobny czajnik do lidera. Jaka jest różnica? Tkwi w materiale wykonania, gdyż mowa o urządzeniu wykonanym w większości ze stali szlachetnej.

No i ta stal zapewnia już zupełnie inny poziom trwałości, ale i wyższą cenę. Jak na mój gust, czajnik nie prezentuje się jakoś olśniewająca, ale jest praktyczny.

czajnik elektryczny TEFAL Express Control KI240D30

Reszta cech i funkcji jak powyżej. Optymalna skala regulacji temperatury wody, łatwa obsługa, duże wskaźniki wody, ukryta grzałka, obrotowa podstawa, dobry filtr czy funkcja podtrzymywania ciepła.

Nie ma się w zasadzie do czego przyczepić, więc jeżeli zależy Ci na stali nierdzewnej zamiast plastiku, to śmiało zamawiaj.

TEFAL Express Control KI240D30 plusy i minusy:

 • Wysoka moc
 • Odpowiednia pojemność
 • Wysoka jakość wykonania
 • Dobry stosunek ceny do jakości
 • Brak większych minusów

TEFAL Express Control KI240D30 oferta w sklepie

PHILCO PHWK 2002 i 2001

Regulacja temperatury wody: 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100°C

PHILCO PHWK 2002 i PHILCO PHWK 2001 różnią się wyłącznie kolorem i ceną, więc wyżej umieściłem tańszą wersję, a opis jest wspólny.

Patrząc na regulację temperatury wody, poziomów jest całkiem sporo, choć skala idzie cały czas co 10°C.

Żeby była jasność - większość czajników wyświetla aktualną temperaturą na niewielkim ekranie. Teoretycznie można w każdej chwili zdjąć urządzenie z podstawy, no ale ja jestem leniwy i zawsze wolę, gdy interesująca mnie wartość jest w tych do ustawienia. Dlatego też skalę oceniam gorzej niż u czajników Tefal, ale i tak istnieje możliwość uzyskania dowolnej wartości miedzy 20 a 100°C.

czajnik elektryczny PHILCO PHWK 2002

Jak przystało na dobry czajnik tego typu, nie zabrakło funkcji szybkiego podgrzewania, jak i utrzymywania temperatury, ale już do 30 minut.

Co ciekawe, ekran i niewielki panel sterowania zostały umieszczone na uchwycie. Osobiście nie robi mi to większej różnicy. Wskaźnik został z kolei ukryty pod uchwytem, zapewne dla poprawienia designu, choć i bez tego sprzęt prezentowałby się całkiem nieźle.

Moc i pojemność nie zawodzą, osiągając 2400 W i 1,7 l. Jakość wykonania bardzo dobra, a producent chwali się stalą nierdzewną, choć i plastiku nie zabrakło, jak zresztą w każdym czajniku bezprzewodowym.

Cena mogłaby być jednak ciut niższa, a i różnica cenowa między tymi wersjami jest dość spora.

PHILCO PHWK 2002 i 2001 plusy i minusy:

 • Wysoka moc
 • Odpowiednia pojemność
 • Wysoka jakość wykonania
 • Atrakcyjny design
 • Biała wersja kolorystyczna jest dość droga

PHILCO PHWK 2002 oferta w sklepie

Redmond SkyKettle M170S-E biały i czarny

Regulacja temperatury wody: 40, 55, 70, 85, 95, 100°C

Czas na dwa czajniki, które przez swojego producenta określane są mianem inteligentnych czajników bezprzewodowych.

A skoro coś jest Smart, to zapewne sprowadza się do zdalnego sterowania i dedykowanej aplikacji, prawda? Jak najbardziej, gdyż Redmond SkyKettle M170S-E białyRedmond SkyKettle M170S-E czarny mogą być sterowane na odległość.

czajnik elektryczny Redmond SkyKettle M170S-E

Pytanie tylko, czy ta funkcja Ci się przyda? Bo nie jest to jakiś miły dodatek ze strony producenta, a bajer, który znacząco podnosi cenę. Dlatego też nie umieściłem obu czajników nieco wyżej.

Regulacja obejmuje pięć poziomów, ale osiągnąć można dowolną wartość. Do reszty też nie można się przyczepić. Jakość wykonania jest wysoka, design może się podobać, panel sterowania jest nieco większy i dotykowy, a moc i pojemność nie odbiegają od wcześniejszych propozycji.

Jeżeli lubisz otaczać się urządzeniami Smart, to ten model jest dla Ciebie. Jeżeli nie zamierzasz dopłacać za sterowanie za pomocą smartfona, to odpuść.

Redmond SkyKettle M170S-E biały i czarny plusy i minusy:

 • Wysoka moc
 • Odpowiednia pojemność
 • Wysoka jakość wykonania
 • Atrakcyjny design
 • Zdalne sterowanie smartfonem i dedykowana aplikacja na Androida i iOS
 • Wysoka cena, na którą w dużym stopniu wpływa obsługa smartfonem

Redmond SkyKettle M170S-E biały oferta w sklepie

MPM MCZ-63

Regulacja temperatury wody: 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100°C

Dla odmiany powrót do tańszych propozycji. To znaczy takich koło 200 zł, co jak na czajnik na prąd nie jest niską cenę. Ale pamiętaj o głównej funkcji, która je wyróżnia w tej klasyfikacji.

A w czajniku MPM MCZ-63 działa całkiem dobrze, już domyślnie oferując aż dziesięć poziomów. Odpowiednio długo bawiąc się regulacją, można ustawić w zasadzie dowolną wartość.

czajnik elektryczny MPM MCZ-63

Po MPM MCZ-63 widać jednak nieco niższą cenę od większości propozycji. Wizualnie czajnik nie robi szału, ale jest praktyczny i łatwy w obsłudze. Malowana stal nierdzewna zapewnia wysoką trwałość. Okrągły wyświetlacz ciekłokrystaliczny cieszy oko i wygląda całkiem nowocześnie.

Moc osiąga 2200 W, choć woda na kawę czy herbatę nie będzie podgrzewać się zbyt długo. Pojemność  to standardowe 1,7 l.

Cóż tu więcej pisać, kolejny solidny czajnik z regulacją temperatury, a do tego nie jakoś kosmicznie drogi.

MPM MCZ-63 plusy i minusy:

 • Przyzwoita moc
 • Odpowiednia pojemność
 • Wysoka jakość wykonania
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Brak większych minusów

MPM MCZ-63 oferta w sklepie

Bosch TWK 7203

Regulacja temperatury wody: 70, 75, 80, 85, 90, 95, 100°C

Bosch TWK 7203 to z pewnością nietuzinkowy czajnik elektryczny. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na jego podstawę. Widać na niej panel sterowania z dwoma dotykowymi ikonkami i dotykowym suwakiem.

Owy suwak służy do regulowania temperatury. Czy jest to wygodne rozwiązanie? No cóż, z pewnością szybkie, bo wystarczy przejechać palcem, aby ustawić daną wartość. Dwie ikonki służą natomiast do włączania/wyłączania i podtrzymywania temperatury.

czajnik elektryczny Bosch TWK 7203

Zauważ jednak, ze całość odbija się na gabarytach zestawu. Czajnik z podstawą zajmuje dość sporo miejsca. Jest to niejako cena za elegancki design i wysoką jakość wykonania.

Szkoda, że cena troszkę zabija, a nie widzę tu zdecydowanych plusów, aby aż tyle wydać na ten model. Dlatego też nieco niższa lokata w klasyfikacji.

Bosch TWK 7203 plusy i minusy:

 • Przyzwoita moc
 • Odpowiednia pojemność
 • Wysoka jakość wykonania
 • Elegancki design
 • Zbyt wysoka cena

Bosch TWK 7203 oferta w sklepie

Bosch TWK8611P i Bosch TWK8613P

Regulacja temperatury wody: 70, 80, 90, 100°C

Dwa czajniki bezprzewodowe - Bosch TWK8611P i Bosch TWK8613P - które różnią się w zasadzie tylko kolorem. Można spokojnie stwierdzić, że to nieco uproszczone wersje poprzedniego modelu Boscha. Ale też i dużo tańsze.

czajnik elektryczny Bosch TWK8611P 

Od poprzednika mają nawet większą moc, bo 2400 W. W dół poszła niestety pojemność, osiągając 1,5 l. Tragedii nie ma, ale ciężko mi zrozumieć taki zabieg producenta.

Sterowanie temperaturą takie sobie, choć cały panel jest uproszczony. W porównaniu do konkurencji oba modele jakoś bardziej nie imponują. Wymieniłem w zestawieniu bardziej opłacalne konstrukcje, ale na końcówkę klasyfikacji Bosche się załapały.

Bosch TWK8611P i Bosch TWK8613P plusy i minusy:

 • Wysoka moc
 • Wysoka jakość wykonania
 • Elegancki design
 • Mało domyślnych poziomów temperatury wody

Bosch TWK8611P oferta w sklepie

Podsumowanie

Nie zrobiłem tabelki z porównaniem parametrów, bo regulację temperatury już wypisałem, a reszta parametrów raczej od siebie nie odbiega.

Wybór wśród czajników elektrycznych z regulacją temperatury jest całkiem spory, ale ceny bywają ekstremalnie wysokie.

Z moim zestawieniem masz jednak szerokie pole manewru. Są modele za ok. 200 zł, jak i takie za ponad 300 zł, które oferują dodatkowe bajery. Design też zróżnicowany, a podstawowe parametry i jakość wykonania dają radę. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Czajniki elektryczne z regulacją temperatury | TOP 10 |