PODPOWIEDZI:

Kamera internetowa | Ranking TOP 10

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Axtel AX-4K Business WebcamAxtel AX-4K Business Webcam1349 zł
2Obsbot Tiny 4KObsbot Tiny 4K1199 zł
3Logitech Brio 4K Stream (960-001194)Logitech Brio 4K Stream (960-001194)979 zł
4Logitech Brio 500 BiałyLogitech Brio 500 Biały479 zł
5Hama C-900 Pro UHD 4KHama C-900 Pro UHD 4K449 zł
6Trust Teza 4K Ultra HD WebcamTrust Teza 4K Ultra HD Webcam449 zł
7Razer Kiyo (RZ19-02320100-R3M1)Razer Kiyo (RZ19-02320100-R3M1)439 zł
8Creative Live! Cam Sync V3Creative Live! Cam Sync V3234 zł
9Asus Webcam C3Asus Webcam C3249 zł
10Savio CAK-01Savio CAK-0189 zł
Kamera internetowa | Ranking TOP 10

Kamerka internetowa stanowi przydatny dodatek do komputerów. Tego typu akcesoria pozwolą między innymi na wideorozmowę. Poznaj TOP 10 kamer internetowych o dobrych parametrach. Zapraszam!

Pomimo tego, że obecnie w laptopach spotkasz modele w wbudowanymi kamerami, to nie oznacza, że są one już przeżytkiem. Niekiedy, kamery w notebookach mogą być niewystarczające. Kamerki internetowe przydadzą się w wielu sytuacjach, zwłaszcza użytkownikom komputerów stacjonarnych, o czym przeczytasz w dalszej części materiału. Taki sprzęt zajmuje mało miejsca, jest prosty w montażu, a ceny zaczynają się od przyzwoitego pułapu.

Tymczasem, każdy wymieniony model wraz z obszerniejszym opisem znajdziesz także w porównywarce kamer internetowych.

Kamera internetowa - Opinie

1. Axtel AX-4K Business Webcam

kamera internetowa Axtel AX-4K Business Webcam
SensorCMOS
Rozdzielczość3840 x 2160
Wbudowany mikrofonTak
Funkcja aparatu cyfrowegoTak
Funkcja wideokonferencjiTak
Kompresja wideoH.264, MJPEG, YUV
Maksymalna prędkość nagrywaniab/d
CenaAxtel AX-4K Business Webcam oferta w Ceneo

Kamera internetowa do streamowaniaAxtel AX-4K Business Webcam to wysokiej jakości model, z którym dobra widoczność i słyszalność będzie gwarantowana. Jej najważniejsze cechy to jakość obrazu 4K Ultra HD, kąt widzenia 120° oraz matryca Sony CMOS 1/2,8 cala o rozdzielczości 8 megapikseli. Najwyższy standard przy spotkaniach wideokonferencyjnych zapewnia szereg inteligentnych funkcji oraz najnowocześniejsze technologie audio i wideo.

Profesjonalna biznesowa kamera internetowa oferuje autofokus, balans bieli, a także redukcję migotania. Zadowalające wrażenia dźwiękowe są zasługą połączenia 4-elementowego mikrofonu MEMS z aktywną eliminacją szumów. Użytkownik ma do czynienia z obszarowym zbieraniem dźwięku, automatyczną kontrolą wzmocnienia, jak również usuwaniem pogłosu. Odbiór mowy z odległości nawet do 3 metrów będzie nadal skuteczny.

Odbiorcy będą skupieni na mówcy, zwłaszcza że kamerka internetowa Axtel zapewnia automatyczne kadrowanie i śledzenie (sztuczna inteligencja Al). W oczy rzuca się znakomity design (aluminiowa obudowa, roleta zwiększająca prywatność). Chwalona za kompatybilność z takimi systemami operacyjnymi, jak Windows, Mac, Linux. Podłączenie odbywa się przy użyciu 2-metrowego kabla USB-C. Technologia Plug & Play oznacza natychmiastową gotowość do pracy.

2. Obsbot Tiny 4K

kamerka internetowa Obsbot Tiny 4K
SensorCMOS
Rozdzielczość3840 x 2160
Wbudowany mikrofonTak
Funkcja aparatu cyfrowegoTak
Funkcja wideokonferencjiTak
Kompresja wideoH.264, MJPEG
Maksymalna prędkość nagrywania60 kl./s
CenaObsbot Tiny 4K oferta w Ceneo

Zaawansowana kamerka internetowaObsbot Tiny 4K do najtańszych nie należy, natomiast gwarantuje doskonałą komunikację, biorąc pod uwagę wysoką rozdzielczość i płynność obrazu. Potrafi zapamiętać i rozpoznać Twoją osobę, podąża za ruchem, utrzyma postać w centrum kadru (funkcja Auto-Frame). Kamera konferencyjna używa zaawansowanych metod analizy obrazu (technologia sztucznej inteligencji Al). Posiada tryb HDR, który odpowiada za intensywne kolory i właściwy kontrast, aby obraz był jak najbardziej realistyczny.

Z praktycznych rozwiązań wymienia się także 4-krotny zoom cyfrowy. Kamera internetowa gwarantuje wysokiej jakości dźwięk, a wszystko za sprawą dwóch dookólnych mikrofonów i cyfrowego systemu usuwania szumów. Wyjątkowe oprogramowanie umożliwia obsługę z poziomu komputera. Bez trudu zmienisz na przykład parametry strumienia wideo. Kamera Obsbot współpracuje z programami do pracy zdalnej. Na plus uchwyt do mocowania kamery z magnetycznym klipsem. Możesz ją postawić na stoliku bądź przymocować na statywie. Za pomocą kabla USB-C połączysz się z komputerem, który również zasila urządzenie.

3. Logitech Brio 4K Stream (960-001194)

kamera internetowa do komputera Logitech Brio 4K Stream (960-001194)
SensorCMOS
Rozdzielczość4096 x 2160
Wbudowany mikrofonTak
Funkcja aparatu cyfrowegoTak
Funkcja wideokonferencjiTak
Kompresja wideoMJPEG
Maksymalna prędkość nagrywania90 kl./s
CenaLogitech Brio 4K Stream (960-001194) oferta w Ceneo

Kamerka internetowaLogitech Brio 4K Stream (960-001194) zachwyca obecnością dwóch mikrofonów wielokierunkowych, które potrafią niwelować szumy, dzięki czemu dźwięk podczas rozmów jest naturalny, nawet z odległości 1 m. Chwalona za uniwersalne mocowanie (regulowany zaczep lub opcja jego demontażu, jeżeli masz własny statyw), jak również nakładaną zasłonę migawki do ochrony swojej prywatności. Szczegółowo rejestruje każdy detal, automatycznie dostosuje się do warunków oświetleniowych, aby jak najlepiej wyglądać (zasługa funkcji RightLight 3 z wysokim zakresem dynamiki HDR).

Użytkownik może liczyć na płynne nagrywanie wideo z szybkością 90 kl./s (transmisje nadążają za Twoim ruchem). Kamera internetowa 4K wyróżnia się wyjątkową rozdzielczością oraz wyraźnymi i żywymi kolorami. Na uwagę zasługuje regulowane pole widzenia, a dokładniej mówiąc 3 ustawienia, aby idealnie wykadrować obraz. Zdecydujesz, czy chcesz, aby wykadrowany został głównie widok głowy i ramion, czy może więcej otoczenia.

Kamera Ultra 4K HD ma jeszcze do zaoferowania rozpoznawanie twarzy przez funkcję Windows Hello, co gwarantuje bezpieczne logowanie, nie trzeba również pamiętać hasła. Masz dostęp do aplikacji Logi Tune, w której wykażesz się kreatywnością, bowiem skorzystasz z różnych filtrów i funkcji, aby spersonalizować sposób prezentacji. Oprogramowanie Logitech Capture przyda się do tworzenia treści typu „wszystko w jednym”, z kolei oprogramowanie GHub z wbudowanym OBS jest przeznaczone do przesyłania strumieniowego na żywo.

4. Logitech Brio 500 Biały

kamera internetowa z mikrofonem Logitech Brio 500 Biały
SensorCMOS
Rozdzielczość1920 x 1080
Wbudowany mikrofonTak
Funkcja aparatu cyfrowegoTak
Funkcja wideokonferencjiTak
Kompresja wideob/d
Maksymalna prędkość nagrywania60 kl./s
CenaLogitech Brio 500 Biały oferta w Media Expert

Kamera internetowa do PCLogitech Brio 500 Biały wyróżnia się automatyczną korekcją natężenia światła (technologia RightLight 4 dobrze doświetli Twoją sylwetkę), mikrofonami z funkcją niwelacji szumów i automatycznym kadrowaniem (wyśrodkowanie obiektywu). Te wszystkie cechy sprawiają, że zarówno brzmisz, jak i wyglądasz doskonałe podczas każdego nagrywania czy rozmowy wideo. Kamerka internetowa Logitech została wyposażona w korekcję wizerunku twarzy opartą na SI, dzięki której każdy rozmówca widzi Cię wyraźnie.

Tryb Show Mode polega na przechyleniu kamery w dół, aby pokazać, nad czym teraz pracujesz, co rysujesz. W celu jego włączenia, należy pobrać za darmo aplikację Logi Tune. Możesz w niej także wyciszyć mikrofon, zaktualizować oprogramowanie czy zmienić pole widzenia. Nie zabrakło wskaźnika działania (dioda LED) i osłony migawki do zakrywania obiektywu. Stylowa kamera uzyskała certyfikat obsługi Microsoft Teams, Google Meet, Zoom, więc szybko dołączysz do ważnego spotkania online za pomocą aplikacji do wideokonferencji.

5. Hama C-900 Pro UHD 4K

kamerka internetowa Hama C-900 Pro UHD 4K
SensorCMOS
Rozdzielczość3840 x 2160
Wbudowany mikrofonTak
Funkcja aparatu cyfrowegoTak
Funkcja wideokonferencjiTak
Kompresja wideob/d
Maksymalna prędkość nagrywania30 kl./s
CenaHama C-900 Pro UHD 4K oferta w Ceneo

Kamerka internetowa do użytku domowego i biurowegoHama C-900 Pro UHD 4K charakteryzuje się funkcją autofocusa dla uzyskania zadowalającej ostrości obrazu, automatycznym balansem bieli, redukcją migotania, imponującą rozdzielczością 3840 x 2160 do szczegółowych nagrań, a także regulacją pionowego kąta nachylenia (przydatne podczas prezentacji dokumentów lub czegoś leżącego na stole).

Kamera internetowa z mikrofonem gwarantuje zrozumiałą transmisję głosu, szumy są tłumione. Do sterowania funkcją zoomu służy dotykowy przycisk. Ceniona za szybką instalację bez sterowników, magnetyczną zaślepkę na soczewkę i kąt widzenia 89°. Producent pomyślał o gwincie 1/4" który zamontujesz w większości statywach oraz kablu o długości 1,8 m.

6. Trust Teza 4K Ultra HD Webcam

kamera internetowa Trust Teza 4K Ultra HD Webcam
SensorCMOS
Rozdzielczość3840 x 2160
Wbudowany mikrofonTak
Funkcja aparatu cyfrowegoTak
Funkcja wideokonferencjiTak
Kompresja wideob/d
Maksymalna prędkość nagrywania30 kl./s
CenaTrust Teza 4K Ultra HD Webcam oferta w Media Expert

Kamera internetowa do nagrywania filmów na YoutubeTrust Teza 4K Ultra HD Webcam szczyci się podwójnym mikrofonem stereofonicznym (czysty dźwięk z wielu kierunków, bez zniekształceń), obrazem 4K UHD, jak również funkcją aparatu cyfrowego.

Kamera internetowa 4K Ultra HD do rozmów biznesowych zadba o właściwą ostrość za Ciebie (autofocus) oraz głębokie i żywe kolory. Pole widzenia wynosi 74°. W dołączonych akcesoriach znajdziesz statyw dla większej stabilności, przesłonę (filtr prywatności) oraz przejściówkę z USB-A na USB-C zwiększającą kompatybilność z większością komputerów czy laptopów.

7. Razer Kiyo (RZ19-02320100-R3M1)

kamera internetowa do PC Razer Kiyo (RZ19-02320100-R3M1)
SensorCMOS
Rozdzielczość1920 x 1080
Wbudowany mikrofonTak
Funkcja aparatu cyfrowegoTak
Funkcja wideokonferencjiTak
Kompresja wideoH.264
Maksymalna prędkość nagrywania60 kl./s
CenaRazer Kiyo (RZ19-02320100-R3M1) oferta w Ceneo

Kamera internetowa z dobrym mikrofonemRazer Kiyo (RZ19-02320100-R3M1) pozwoli na kontakt z bliskimi w dowolnym momencie. Skorzystasz z ręcznego lub automatycznego ustawienia ostrości, dopasujesz właściwy kontrast, jasność, nasycenie, balans bieli. Personalizacja może dotyczyć także tworzenia profili i ich wyglądów, aby wszystko dostosować pod kątem transmisji strumieniowej. Nie ma mowy o zniekształconym obrazie, lecz przedstawionym go jak najbardziej zbliżonym do rzeczywistości.

Kamerka Razer charakteryzuje się funkcją aparatu cyfrowego, a także automatyczną korekcją słabego oświetlenia, więc nie ma obaw o jakość filmików nawet w ciemnym pomieszczeniu. Wbudowana funkcja autofokusa została jeszcze bardziej ulepszona dla zapewnienia płynnych, dokładnych i ostrych nagrań. Stacjonarna kamera strumieniowa do grania i przesyłania strumieniowego daje dostęp do aktualizacji oprogramowania firmowego Kiyo, aby zawsze spełniała Twoje oczekiwania.

8. Creative Live! Cam Sync V3

kamerka internetowa Creative Live! Cam Sync V3
SensorCMOS
Rozdzielczość2560 x 1440
Wbudowany mikrofonTak
Funkcja aparatu cyfrowegoTak
Funkcja wideokonferencjiTak
Kompresja wideoMJPG, YUY2
Maksymalna prędkość nagrywania30 kl./s
CenaCreative Live! Cam Sync V3 oferta w Media Expert

Kamera internetowa do komputeraCreative Live! Cam Sync V3 z 4-krotnym zoomem cyfrowym umożliwia powiększenie obrazu do 4 razy, więc wyraźnie pokażesz, to co najbardziej Ci pasuje. Zyskała pozytywne opinie ze względu na dwa wielokierunkowe mikrofony do realistycznego odbierania Twojego głosu, bez szumu w tle. W aplikacji Creative jest dostępny SmartComms Kit bogaty w wiele inteligentnych funkcji komunikacyjnych. Kamerka internetowa Creative ma pokrywkę obiektywu, którą możesz zakryć, aby mieć prywatność oraz uniwersalny klips montażowy.

Możesz ją pochylić o 30° lub obracać o 360° w poziomie. Funkcja VoiceDetect polega na wykrywaniu głosu i automatycznym wyłączaniu mikrofonu w momencie, gdy skończyłeś mówić. Niedroga kamera internetowa jest od razu gotowa do pracy, gdyż nie wymaga instalacji dodatkowych sterowników. Jest kompatybilna z laptopami i komputerami działającymi w systemie Windows i macOS. Ponadto, połączy się bez problemu z większością popularnych aplikacji do wideokonferencji. Istotne, że kabel ma długość 1,8 m, dzięki czemu możesz nagrywać nawet w większej odległości.

9. Asus Webcam C3

kamerka internetowa Asus Webcam C3
SensorCMOS
Rozdzielczość1920 x 1080
Wbudowany mikrofonTak
Funkcja aparatu cyfrowegoTak
Funkcja wideokonferencjiTak
Kompresja wideoH.264
Maksymalna prędkość nagrywania30 kl./s
CenaAsus Webcam C3 oferta w Ceneo

Przystępna cenowo kamera internetowaAsus Webcam C3 nagrywa wideo w rozdzielczości 1920 x 1080 przy płynnych 30 kl./s. Posiada zintegrowany mikrofon pozwalający na dobrej jakości strumieniowanie na żywo, jak również ma klips z regulacją nachylenia pod kątem 90° i mechanizmem obrotu o 360°, który pasuje do wielu urządzeń, na przykład monitorów.

Potrafi redukować hałasy otoczenia, żeby głos w trakcie wideorozmów był czysty, a dźwięk naciskania przycisków klawiatury niesłyszalny. Wykazuje kompatybilność z takimi aplikacjami, jak na przykład Skype, Microsoft Teams i Zoom. Kamera internetowa z mikrofonem oferuje szerokie pole widzenia. To z kolei przekłada się na możliwość odbywania konferencji lub czatu z kilkoma osobami siedzącymi obok siebie, bowiem szerokokątny obiektyw zarejestruje więcej. Kamerę internetową Asus wystarczy w prosty sposób podłączyć przez USB.

10. Savio CAK-01

tania kamerka internetowa Savio CAK-01
SensorCMOS
Rozdzielczość1920 x 1080
Wbudowany mikrofonTak
Funkcja aparatu cyfrowegoTak
Funkcja wideokonferencjiTak
Kompresja wideoMP4
Maksymalna prędkość nagrywania30 kl./s
CenaSavio CAK-01 oferta w Media Expert

Zestawienie zamyka kamera internetowa do wideokonferencjiSavio CAK-01, która jest najtańsza na liście. Spełni podstawowe oczekiwania, jest na tyle uniwersalna, aby użyć jej do rozmów wideo z przyjaciółmi, ale również przy webinarach, zwłaszcza że jest kompatybilna z systemami Windows 7, 8, 10, MacOS, Linux.

Spodobają się jej kompaktowe wymiary, wbudowany mikrofon z funkcją redukcji szumów (filtracja niepotrzebnych dźwięków w tle) oraz szerokokątny obiektyw 120°. Tania kamera internetowa USB obsługuje rozdzielczość Full HD (1920 x 1080), działa z częstotliwością 30 klatek na sekundę. Rolą matrycy CMOS, jaką tu zastosowano, jest przetwarzanie i nagrywanie materiałów przy odwzorowaniu rzeczywistych kolorów.

Do czego przyda się kamera internetowa?

Kamerki internetowe mają w gruncie rzeczy szerokie zastosowanie. Oto, do czego się przydadzą:

  • Do prowadzenia wideokonferencji w pracy (z kilkoma osobami jednocześnie) bądź wideorozmów z ukochaną osobą (podczas rozłąki masz szansę zobaczyć bliską osobę), prywatnych rozmów przez różne komunikatory z ludźmi z całego świata (wirtualne spotkania).
  • Przydadzą się do prowadzenia szkoleń online (transmitowanie na żywo), a nawet wywiadów online.
  • Okażą się praktyczne do przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych.
  • Posłużą do nagrywania filmików na Youtube’a bądź bloga.
  • Doskonałe w okresie nauki zdalnej.
  • Sprawdzą się nawet do monitorowania pomieszczenia.
  • Poza nawiązywaniem połączeń, nadają się także do wykonywania zdjęć (funkcja aparatu cyfrowego).

Podsumowanie

Transmisję wysokiej jakości zapewnia zgrabna kamerka internetowa o odpowiedniej rozdzielczości, płynności i innych udogodnieniach. Najlepiej, jak oferuje stabilne mocowanie, szerokie kąty widzenia, wbudowany mikrofon, czysty dźwięk bez zakłóceń, żywe kolory i odpowiednio ostry, wyraźny obraz. Ich obsługa ogranicza się jedynie do zamocowania, podłączenia do właściwego portu i uruchomienia właściwego programu do prowadzenia rozmów czy streamowania.

Na liście pojawiły się kamery internetowe takich firm, jak Logitech, Creative, Asus, Razer, Obsbot, Axtel, Trust, Savio i Hama. Każda z nich została wyposażona w sensor CMOS, funkcję aparatu cyfrowego, mikrofon i funkcję wideokonferencji. Maksymalna rozdzielczość to aż 4096 x 2160, z kolei najmniejsza 1920 x 1080. Prędkość nagrywania dochodzi nawet do 90 kl./s.

Przejrzyj ranking kamer internetowych z aktualnymi modelami, które kupisz w zaufanych sklepach.

blog comments powered by Disqus
Kamera internetowa | Ranking TOP 10