PODPOWIEDZI:

Jakie głośniki komputerowe 5.1? | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Edifier 5.1 S760DEdifier 5.1 S760D2799 zł
2Logitech Z906Logitech Z9061199 zł
3Razer Leviathan 5.1Razer Leviathan 5.11289 zł
4Trust GXT 658 Tytan 5.1Trust GXT 658 Tytan 5.1549 zł
5Sven HT-200 5.1Sven HT-200 5.1399 zł
Jakie głośniki komputerowe 5.1? | TOP 5 |

Głośniki komputerowe 5.1 to zestawy nagłośnieniowe dla tych, którzy wymagają porządnych, przestrzennych wrażeń akustycznych. niezależnie czy to podczas grania, oglądania filmów czy słuchania muzyki. Decydując się na rozwiązanie 5 głośników z subwooferem, stajesz przed pytaniem: jakie głośniki komputerowe 5.1 wybrać? Odpowiedź znajdziesz w tym materiale.

Choć głośniki komputerowe 5.1 nie są najtańszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o nagłośnienie stanowiska komputerowego, ceny modeli znajdują się na różnych pułapach. Pośród nich są również te bardziej kompaktowe bądź nastawione na dużą moc. Wybór najlepszego sprzętu może zatem przyprawić o ból głowy. Nie martw się jednak na zapas, poniżej znajdziesz przykładowe propozycje dobrych głośników do komputera w systemie 5.1.

Polecane głośniki komputerowe 5.1 - Opinie

1.Edifier 5.1 S760D

Głośniki komputerowe Edifier 5.1 S760

Moc [W]

540

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

160

Materiał wykończenia

płyta MDF

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Edifier 5.1 S760 w ofercie Ceneo

Na pierwszym miejscu mocny zestaw 5 głośników i subwoofera Edifier 5.1 S760D. Ten model charakteryzuje przede wszystkim duża moc znamionowa na poziomie 540 W. Jest to najwyższy wynik z całego zestawienia i pozwala on na osiągnięcie potężnego dźwięku. Ma to jednak swoją cenę, ponieważ głośniki zajmują sporą ilość miejsca i z powodzeniem mogą stać się również zestawem nagłośnieniowym kina domowego.

Duża moc to duże zużycie prądu. Z tym faktem producent radzi sobie za pomocą trybu czuwania, który skutecznie obniża zużycie prądu przez urządzenie. Za tym modelem przemawia także jakość wykonania. Głośniki są wykończone drewnianą płytą MDF. Poza eleganckim wyglądem sprawia to, że w głośniku zachodzi mniejszy rezonans akustyczny, co z kolei przekłada się na czystszy dźwięk.

S760 pozwala cieszyć się wrażeniami filmowymi na wysokim poziomie za sprawą kodeków Dolby Digital, DTS i Dolby Pro Logic II. Zapewnia to pełniejszy i bardziej przestrzenny obraz, co jest szczególnie przydatne w przypadku oglądania filmów oraz grania w gry komputerowe.

Sterowanie zachodzi z poziomu panelu, który wyposażono w czytelny ekran LCD wyświetlający podstawowe informacje - na przykład o stanie głośności. Dodatkowo w zestawie znajduje się pilot, co pozwala na bezprzewodowe sterowanie. Głośniki Edifier charakteryzują się obecnością kilku wejść - optycznego, koaksjalnego i liniowego audio. Dzięki temu podłączysz sprzęt wedle własnego uznania.

2.Logitech Z906 5.1 THX/500W

Głośniki komputerowe Logitech Z906

Moc [W]

500

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

35

Materiał wykończenia

drewno / tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Logitech Z906 5.1 THX/500W w ofercie RTV Euro AGD

Drugie miejsce podium to produkt Logitech Z906 5.1. Ten model podobnie jak poprzednik chwali się sporą mocą, nieco mniejszą niż głośniki Edifier. Nieco mniejsze są także same głośniki, nadal jednak ciężko mówić tu o sprzęcie kompaktowym. Jest to pełnoprawny zestaw 5 głośników i subwoofera, które sprawdzą się szczególnie dobrze w przypadku gier komputerowych czy filmów. Stanowi o tym certyfikat THX, który oferował inny model Logitech w zestawieniu głośników komputerowych 2.1.

Certyfikat stworzony na potrzeby serii Gwiezdne Wojny informuje przede wszystkim o sposobie organizacji przestrzeni dźwiękowej. Metoda ta jest bardzo specyficzna i nieszczególnie sprawdza się w przypadku muzyki. Poza tym to oznaka wysokiej jakości wykonania. W tym modelu obecny jest także kodek DTS, który dodatkowo ubogaca przestrzenność brzmienia.

To, co jeszcze łączy ten sprzęt z liderem tego zestawienia, to obecność panelu sterowania i pilota. Ten pierwszy nie posiada ekranu LCD oraz jest nieco większy niż u poprzednika. Głośniki Logitech to również spora funkcjonalność. Pozwalają na jednoczesne połączenie aż 6 urządzeń, po różnych złączach i swobodne przełączanie między nimi. To sprawia, że staną się czymś więcej niż jedynie głośnikami do komputera.

3.Razer Leviathan 5.1

Głośniki komputerowe Razer Leviathan 5.1

Moc [W]

60

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

18.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

20

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Razer Leviathan 5.1 w ofercie RTV Euro AGD

Ostatni stopień podium to Razer Leviathan 5.1. Urządzenie charakteryzuje bardzo ciekawa konstrukcja na wzór soundbara. Leviathan 5.1 to 5 głośników w listwie (stąd porównanie) i oczywiście subwoofer. W przeciwieństwie do poprzedników ten model z pewnością zalicza się do kompaktowych. W związku z tym nie charakteryzuje się dużą mocą.

Nie tylko konstrukcja czyni ten model wyjątkowym w tym zestawieniu. Jest to także urządzenie, które polega tylko na łączności bezprzewodowej. Co za tym idzie, nie wymaga splotu kabli i można je z łatwością przenosić. Jeśli obawiasz się utraty jakości dźwięku przy tego rodzaju połączeniu, to całkiem niepotrzebnie. Leviathana wspiera technologia aptX, która zwiększa przepustowość sygnału, co bezpośrednio przekłada się na głębię i przestrzenność dźwięku.

No ale dobra. Jak to jest, że jedna listwa, nawet wyposażona w kilka głośników ma prawo konkurować z prawdziwym zestawem 5.1? Z założenia przecież powinien on tworzyć bogatą i szeroką scenę. Tutaj z pomocą też przychodzi zaawansowana technologia, a dokładnie Dolby Virtual Speaker. Polega na przetwarzaniu dźwięku w taki sposób, by oszukać mózg i stworzyć wrażenie większej przestrzeni oraz pozycji brzmienia względem uszu i głowy.

4.Trust GXT 658 Tytan 5.1

Głośniki komputerowe Trust GXT 658 Tytan 5.1

Moc [W]

90

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

20

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Trust GXT 658 Tytan 5.1 w ofercie RTV Euro AGD

Trust GXT 658 Tytan 5.1 to propozycja, która nie imponuje mocą. Jest to jednak produkt, który łączy ze sobą dobrze wyważony RMS w stosunku do rozmiaru. Choć nie należy do tak kompaktowych sprzętów, jak wyżej opisany Razer, to mimo wszystko bez problemu zmieści się nawet na niedużej przestrzeni.

Mniejsza moc to mniejsze zużycie prądu, ale nie jest to jedyny atut związany z oszczędnością, który oferuje ten produkt. Chodzi o przycisk ECO mode. Włączenie tego trybu sprawia, że po 60 minutach bez użytkowania zestaw wejdzie w stan uśpienia, co zmniejszy zużycie.

Dzięki podświetleniu LED w subwooferze, które reaguje na dźwięk, stworzysz klimatyczne stanowisko gamingowe. To w połączeniu z przestrzennym brzmieniem pozwoli na immersję w świat aktualnie ogrywanego tytułu.

5.Sven HT-200 5.1

Głośniki komputerowe Sven 5.1 HT-200

Moc [W]

80

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

22.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

40

Materiał wykończenia

płyta MDF

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Sven HT-200 5.1 w ofercie RTV Euro AGD

Na ostatnim miejscu znalazł się model Sven HT-200 5.1. Charakteryzuje się obudową z płyty MDF podobnie jak lider tego zestawienia. Nie zachodzą w niej niepotrzebne kumulacje dźwięku i zapewnia większą czystość brzmienia.

Tak jak inne głośniki do komputera 5.1, HT-200 oferują połączenie z kilkoma urządzeniami jednocześnie. Umożliwia przy tym swobodne przełączanie między nimi. Produkt Sven jest zatem wszechstronnym zestawem nagłośnieniowym. W zestawie dołączony jest również pilot do swobodnego sterowania parametrami oraz źródłami.

Dodatkowo dzięki wejściu na kartę SD, a także USB stworzysz autonomiczny zestaw głośników, bez potrzeby podłączania do telewizora czy komputera.

Zobacz też: Głośniki komputerowe 2.0

Na co zwracać uwagę podczas wyboru głośników komputerowych 5.1?

  • Moc głośników - najważniejszym aspektem w przypadku głośników komputerowych jest ich moc znamionowa, czyli RMS. Ta wartość informuje o tym, jak głośno i wyraźnie gra dana konstrukcja. Duża moc to większy zapas na czysty dźwięk przy wysokich amplitudach sygnału. Niemniej do sprawy należy podchodzić rozsądnie, ponieważ im większa moc, tym prawdopodobnie większe i mniej poręczne głośniki.
  • Rozmiar głośnika - to drugi, wspomniany w poprzednim akapicie aspekt. Rozplanowanie miejsca na swoim stanowisku pracy czy relaksu to kluczowa sprawa. Na to składa się również wybór odpowiedniego rozmiaru głośników.
  • Wykorzystane technologie - często w przypadku sprzętu elektronicznego przy konkretnych modelach pojawiają się pewne certyfikaty i standardy. Podobnie jest z głośnikami komputerowymi 5.1. Sprawdzenie konkretnego standardu bądź certyfikatu informuje o możliwościach czy przeznaczeniu konkretnego urządzenia. Będzie to miało znaczenie, na przykład, gdy poszukujesz głośników, które lepiej poradzą sobie przy udźwiękowieniu filmów niż podczas słuchania muzyki.
  • Dostępne rodzaje łączności - 5 głośników i subwoofer ma jeszcze większy potencjał do nagłośnienia kina domowego czy konsoli aniżeli głośniki komputerowe 2.1. Warto podłączyć je do kilku źródeł naraz. Zapewnia to bogata ilość złącz w subwooferze. W ten sposób komputerowy zestaw nagłośnieniowy stanie się uniwersalnym zestawem domowym.
  • Jakość wykonania - zakup sensownych głośników komputerowych w układzie 5.1 wiąże się z niemałym wydatkiem. Większość produktów jest wykonana solidnie, najlepiej zobaczyć sprzęt na własne oczy przed podjęciem decyzji i sprawdzenie sposobu, a także materiału, z jakiego jest wykonany.

Podsumowanie

Pośród produktów z tego rankingu głośników komputerowych 5.1 znajdą się propozycje dla każdego. Niezależnie czy oczekujesz od zestawu potężnej mocy bądź raczej poszukujesz czegoś kompaktowego. Jak zawsze w przypadku sprzętu audio warto przemyśleć zakup i zdefiniować najpierw własne potrzeby. Wybór nie będzie ten sam, gdy głośniki mają być głównym nagłośnieniem w mieszkaniu, a nie tylko zestawem komputerowym. Urządzenia w układzie 5.1 oferują bowiem więcej możliwości.

blog comments powered by Disqus
Jakie głośniki komputerowe 5.1? | TOP 5 |