PODPOWIEDZI:

Głośniki komputerowe 2.0 | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Edifier R2750DBEdifier R2750DB999 zł
2Creative GigaWorks T40 series IICreative GigaWorks T40 series II539 zł
3Edifier R1700 2.0 BTEdifier R1700 2.0 BT599 zł
4JBL Quantum DuoJBL Quantum Duo649 zł
5Creative Pebble V2Creative Pebble V2116 zł
Głośniki komputerowe 2.0 | TOP  5 |

Głośniki komputerowe 2.0 mogą kojarzyć się z małymi i tanimi głośnikami, które nie oferują zbyt wiele. Nic bardziej mylnego. Głośniki do komputera w układzie 2.0 to sprzęt, który ma spory potencjał nagłośnieniowy i występuje w wielu pułapach cenowych, więc jest z czego wybierać. Tutaj pojawia się pytanie: Jakie głośniki komputerowe 2.0 wybrać? Odpowiada na nie poniższy tekst.

Głośniki komputerowe 2.0 znajdziesz w różnych rozmiarach. Od kompaktowych głośników, które zmieścisz wszędzie, po potężne kolumny, które z łatwością nagłośnią domówkę czy będą elementem domowego studia audio.

Polecane głośniki komputerowe 2.0 - Opinie

1. Edifier R2750DB

Głośniki komputerowe Edifier R2750DB BT

Moc [W]

136

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

45

Materiał wykończenia

drewno MDF

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Edifier R2750DB w ofercie RTV Euro AGD

Na pierwszym miejscu głośniki Edifier R2750DB o potężnej mocy 136 watów, oczywiście jak na zestaw nagłośnieniowy w układzie 2.0. To, co przede wszystkim wyróżnia to urządzenie na tle reszty, to układ trójdrożny. Znaczy to, że jedna kolumna ma 3 przetworniki różnotonowe. Taki układ sprawia oczywiście, że brzmienie jest głębsze, bogatsze, lepiej nasycone. Wszystkie częstotliwości mają okazję wybrzmieć, komponując się w dźwięk bardziej wielowymiarowy i skomplikowany.

Poza tym te głośniki obudowane są drewnianą płytą MDF. To sprawia, że w konstrukcji nie zachodzi niepotrzebny rezonans, który wywoływałby zakłócenia. To oczywiście wpłynie na czystość dźwięku. Dodatkowo są to głośniki typu bass reflex. Znajduje się w nich wentylowana komora, która pozwala na lepsze rezonowanie i uzyskiwanie niższych częstotliwości niż w przypadku standardowej konstrukcji.

R2750DB to także funkcjonalność. Dzięki łączności Bluetooth w standardzie 4.1 podłączysz nie tylko komputer, ale i smartfon, dzięki czemu swobodnie przełączysz źródła dźwięku. Model ten jest także kompatybilny z niemal każdym sprzętem - telewizorem i konsolą również. Konstrukcja pozwala rozbudować zestaw o dodatkowy subwoofer. To zwiększy możliwości nagłośnieniowe.

Ten model będzie doskonałym wyborem dla osób, które nie tylko oglądają filmy i grają w gry. Z racji swojej konstrukcji i sporego potencjału brzmieniowego będą dobrym wyborem także dla osób pracujących z dźwiękiem. Traktowanie tych Edifierów jako wstępnego zestawu dla początkującego inżyniera dźwięku nie będzie błędem.

2. Creative GigaWorks T40

Głośniki komputerowe Creative GigaWorks T40

Moc [W]

32

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

50

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Creative GigaWorks T40 w ofercie Media Expert

Na drugim miejscu kompaktowy model Creative GigaWorks T40. W tym modelu również mamy do czynienia z 3 przetwornikami, jednak w układzie MTM. To znaczy, że w jednej kolumnie są dwa głośniki średniotonowe i jeden wysokotonowy pomiędzy nimi. Z racji braku głośnika niskotonowego nie można więc mówić o trzydrożności. Membrany przetworników tonów średnich wyposażone są w membrany z włókna szklanego, co zapewnia ciepłą barwę brzmienia.

Pomimo braku głośnika niskotonowego GigaWorks T40 mają sposób na pełne i nasycone basy. Dzieje się to za sprawą autorskiej technologii BasXPort, która pogłębia niskie tony. Do tego wszystko można regulować za pomocą 3 pokręteł znajdujących się na przednim panelu.

Na przednim panelu znajduje się także wejście słuchawkowe. Pozwoli Ci to korzystać z układu Creative podczas używania słuchawek. Da to lepsze efekty aniżeli dźwięk prosto z podstawowej karty dźwiękowej komputera. Dodatkowo Gigaworks T40 pozwalają na podłączenie jednocześnie dwóch urządzeń. To zapewni swobodne przełączenie się pomiędzy tymi urządzeniami, bez potrzeby każdorazowego przepinania.

3. Edifier R1700 2.0 BT

Głośniki komputerowe Edifier R1700 2.0 BT

Moc [W]

66

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

60

Materiał wykończenia

płyta MDF

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Edifier R1700 2.0 BT w ofercie Media Expert

Ostatnie miejsce podium to kolejne urządzenie firmy Edifier, tym razem R1700 2.0 BT. Sama nazwa informuje, że jest to model, który pozwala na połączenie bezprzewodowe w technologii Bluetooth. To pozwala na jednoczesne podłączenie kilku urządzeń bezprzewodowo i kablowo.

W porównaniu do poprzedniego modelu Edifier ten zestaw głośników komputerowych jest bardziej kompaktowy. Różnica tkwi także w samej konstrukcji, jest to zestaw dwudrożny, który zawiera przetworniki nisko i wysokotonowy. To, co łączy ten model z liderem zestawienia, to przede wszystkim obudowa z płyty MDF, a także komora bass reflex. Oba te elementy składają się na czystsze, bardziej pełne basy.

Niskie tony dodatkowo wsparte są cyfrowymi technologiami DSP (Cyfrowe Przetwarzanie Sygnału) oraz DRC (Cyfrowa Kontrola Zasięgu). Zapobiegają występowaniu zakłóceń przy wysokim poziomie głośności. Pozwala to wyciągnąć z głośników komputerowych maksimum i zachować jednocześnie czysty i wyraźny dźwięk.

4. JBL Quantum Duo

Głośniki komputerowe JBL Quantum Duo

Moc [W]

20

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

60

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

JBL Quantum Duo w ofercie Media Expert

Model JBL Quantum Duo to produkt skierowany głównie dla graczy. Świadczy o tym obecność autorskiej technologii dźwięku przestrzennego razem z technologią Dolby Digital. Dzięki temu łatwiej odnajdziesz się w rozgrywce, a także pogłębisz immersję. Dodatkowo Quantum Duo jest wyposażony w programowalne światło LED. Reaguje ono na sygnał, co również pozwoli zwiększyć immersję, a także stworzyć klimat na stanowisku komputerowym.

Tak jak w przypadku innych produktów w tym zestawieniu te głośniki funkcjonują w układzie dwudrożnym. Z tyłu obudowy znajduje się komora bass reflex, dzięki czemu niskie tony lepiej rezonują, a ich brzmienie jest pełniejsze.

Te głośniki komputerowe JBL oferują również połączenie bezprzewodowe. To sprawia, że podłączysz swój smartfon i stworzysz autonomiczny zestaw nagłośnieniowy podczas domowej posiadówki.

5. Fenda R40BT

Głośniki komputerowe Fenda R40BT

Moc [W]

60

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

40

Materiał wykończenia

płyta MDF

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Fenda R40BT w ofercie RTV Euro AGD

Fenda R40BT to kolejny model, który cechuje funkcja łączności bezprzewodowej, co oczywiście zwiększa funkcjonalność samego produktu. Tak jak w przypadku sprzętów Edifier ten zestaw głośników obudowany jest drewnianą płytą. Dzięki temu basy będą czystsze, w samej obudowie nie będzie zachodzić niepotrzebny rezonans.

Moc znamionowa tego modelu to jedna z największych wartości w tym zestawieniu. Ta informacja jasno mówi - potencjał nagłośnieniowy tego modelu jest spory. Przyda się to przy tworzeniu immersyjnego klimatu niezależnie czy słuchasz muzyki, grasz w grę bądź oglądasz film. Dwudrożny zestaw jest wyposażony w jeden 1-calowy głośnik wszystkotonowy i jeden niskotonowy o średnicy 4-cali. To znaczy, że model R40BT to sprzęt o średniej wielkości.

6. Creative Pebble V2

Głośniki komputerowe Creative Pebble V2

Moc [W]

8

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

17.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

100

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Creative Pebble V2 w ofercie RTV Euro AGD

Na ostatnim miejscu najbardziej kompaktowy model z całego zestawienia, który będzie rozwiązaniem budżetowym. Creative Pebble V2 znajdziesz już w cenie około 100 złotych. To, co charakteryzuje ten model to ciekawa konstrukcja i umiejscowienie przetworników. Umieszczone pod kątem 45 stopni po to by dźwięk dostawał się bezpośrednio do uszu.

Dzięki niewielkim rozmiarom zmieścisz je na każdym stanowisku komputerowym, a także z łatwością zabierzesz ze sobą w podróż. Model wyposażony jest w złącze zasilające USB typu C dla nowszych urządzeń, a także przejściówkę na USB A, by podłączyć do każdego komputera. Po podłączeniu do zasilania możesz zwiększyć moc układu przełaczając włącznik GAIN. Wtedy zestaw osiągnie maksymalną moc akustyczną 16 watów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru głośników komputerowych 2.0?

  • Rozmiar głośnika - jest to oczywiście związane z ilością miejsca na stanowisku komputerowym, a także jaką funkcję ma pełnić głośnik. W przypadku małej ilości miejsca i potrzeby częstego przenoszenia lepiej wybrać kompaktowe głośniki. Zależy Ci na tym, żeby dobrze nagłośnić film, grę czy może hobbystycznie zajmujesz się inżynierią dźwięku? Wtedy lepszym rozwiązaniem są duże głośniki wielodrożne.
  • Moc - ta wartość idzie niejako w parze z rozmiarem, ponieważ większa konstrukcja ma lepsze możliwości nagłośnieniowe. Właściwa wartość, na którą należy zwracać uwagę to RMS, czyli rzeczywistej bezpiecznej mocy układu. Informuje ona o tym, jak głośno i mocno bez zakłóceń będzie w stanie zagrać dany model. To pozwoli Ci dostosować wybór głośników do twojego stanowiska.
  • Rodzaje łączności - więcej rodzajów łączności, to więcej możliwości. Mowa tu o standardzie Bluetooth w łączności bezprzewodowej, ale także o różnych opcjach połączenia kablowego. Wybór pozwoli Ci dostosować zestaw nagłośnieniowy według własnych preferencji. W wielu modelach kilka rodzajów połączeń daje również możliwość na podłączenie kilku urządzeń jednocześnie. Przez to ze zwykłych głośników do komputera stworzysz domowy zestaw nagłośnieniowy.
  • Zobacz też: Jakie głośniki komputerowe 5.1?

Podsumowanie

Głośniki komputerowe 2.0 to urządzenia, które mogą spełniać różne role w domowym ekosystemie sprzętów elektronicznych. Od kompaktowych głośników po potężne kolumny z możliwością rozbudowy. Wybór i możliwości są ogromne, warto więc na starcie zdefiniować swoje oczekiwania, by wybrać produkt, który idealnie spełni twoje potrzeby. Droższe głośniki oferują także możliwość rozbudowy i stworzenia zestawu głośników komputerowych 2.1.

blog comments powered by Disqus
Głośniki komputerowe 2.0 | TOP 5 |