PODPOWIEDZI:

Głośniki komputerowe Logitech | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Logitech Z906 5.1Logitech Z906 5.11199 zł
2Logitech Z-623 2.1Logitech Z-623 2.1789.99 zł
3Logitech G560Logitech G560949 zł
4Logitech Z533Logitech Z533458.46 zł
5Logitech Z207Logitech Z207219.99 zł
Głośniki komputerowe Logitech | TOP 5 |

Głośniki komputerowe Logitech są bardzo popularne na rynku. Mówi o tym chociażby dostępność dużej ilości modeli w różnych konfiguracjach. Te elementy powodują, że przy wyborze głośników do komputera na pewno rozważasz jeden z modeli tego producenta. Pojawia się wtedy pytanie: Jaki głośnik Logitech wybrać? Na to pytanie odpowiada poniższe zestawienie.

Głośniki komputerowe Logitech to sprzęt różnorodny. Z jednej strony małe, tanie i kompaktowe głośniki, z drugiej potężne zestawy nagłośnieniowe w systemie 5.1. Na początek dobrze byś zdefiniował swoje oczekiwania względem sprzętu, a później sprawdził to zestawienie. Poniżej znajdziesz propozycje głośników do komputera marki Logitech, a także kilka istotnych porad.

Polecane głośniki komputerowe Logitech - Opinie

1. Logitech Z906 5.1 THX/500W

Głośniki komputerowe Logitech Z906 5.1 THX/500W

Moc [W]

500

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

35

Materiał wykończenia

drewno/tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Logitech Z906 5.1 w ofercie RTV Euro AGD

Na pierwszym miejscu tego zestawienia ląduje zestaw głośników w systemie 5.1 Logitech Z906 5.1. Wpływa na to przede wszystkim ogromny potencjał nagłośnieniowy, który drzemie w tej konstrukcji. 500 watów mocy to siła, która wykracza poza zwyczajne głośniki komputerowe.

Potwierdza to możliwość podłączenia 6 urządzeń jednocześnie i swobodnego przełączania pomiędzy nimi. Przełączanie źródeł zachodzi z poziomu panelu sterowania znajdującego się w zestawie. Dołączono do niego także pilot, dzięki czemu z łatwością i bezprzewodowo dostosujesz pracę głośników.

Z906 to model skierowany głównie do fanów gier i filmów. Uzyskał certyfikat THX, który opracował Tomilson Holman na potrzeby 6 części Gwiezdnych Wojen w 1982 roku. Stanowi on głównie o sposobie organizacji przestrzeni dźwiękowej i jakości samego produktu. THX jest standardem, który średnio sprawdza w przypadku muzyki, daje jednak wspaniałe efekty podczas immersji w świat gry, filmu czy serialu. Wspierają to kodeki Dolby Digital i DTS, zapewniając wysoką jakość dźwięku ubogaconego cyfrowo.

Duża ilość wejść to nie tylko podłączenie kilku urządzeń jednocześnie. Przede wszystkim wybór konkretnego okablowania wedle uznania. Do wyboru jest złącze RCA, 3,5 mm, optyczne czy cyfrowe wejście współosiowe.

2. Logitech Z623 2.1

Głośniki komputerowe Logitech Z623 2.1

Moc [W]

200

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

40

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Logitech Z623 2.1 w ofercie Media Expert

Drugie miejsce zestawienia to model Logitech Z623 w konfiguracji dwa głośniki i subwoofer. Choć z jasnych przyczyn nie dorównuje on możliwościami brzmieniowymi liderowi, to w swojej klasie oferuje sporą moc. Pułap 200 watów z głośnikiem niskotonowym 130 W to zestaw, który nagłośni więcej niż tylko stanowisko komputerowe. Tak jak u poprzednika o jakości wykonania i organizacji przestrzeni mówi certyfikat THX.

Warto pamiętać, że ten certyfikat oferuje na tyle oryginalną i specyficzną koncepcję, że nie sprawdza się ona śpiewająco w przypadku słuchania muzyki. Te głośniki błyszczą dopiero podczas gry czy oglądania filmu. To nie znaczy, że nie da się z satysfakcją odtwarzać muzyki. Z takim poziomem mocy i potężnym głośnikiem niskotonowym bez problemu nagłośnisz domówkę. Nie jest to natomiast produkt dla osób pracujących z dźwiękiem.

Konstrukcja 2.1 kusi przede wszystkim większą kompaktowością względem lidera, a także niższą ceną. Będzie to idealne rozwiązanie dla osób z mniejszą ilością miejsca na stanowisku komputerowym czy dla kogoś, kto nie jest gotów wydać powyżej 1000 złotych na zestaw głośników do komputera Logitech.

3. Logitech G560

Głośniki komputerowe Logitech G560

Moc [W]

120

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

40.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

18

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Logitech G560 w ofercie Media Expert

Model Logitech G560 to przede wszystkim kompaktowość przy rozsądnej mocy. Niewielkie głośniki satelitarne cechuje unikatowa konstrukcja membran, dzięki czemu jakość wydobywanego dźwięku jest wysoka niezależnie od kąta ustawienia względem uszu.

Ten model cechuje obecność systemu DTS:X. Bazuje ona dźwięku 3D opartym na obiektach. To sprawia, że elementy pozycjonują się lepiej w widmie stereo, co będzie szczególnie przydatne podczas gry czy seansu filmowego.

Dodatkową immersję zapewnia programowalne oświetlenie LED, które korzysta z szerokiego spektrum 16.8 miliona barw. Do tworzenia własnego klimatycznego stanowiska komputerowego wystarczy program Logitech G HUB. Aplikacja oferuje zaawansowane opcje programowania, a nawet tworzenia animacji za pomocą światła urządzeń tej firmy.

4. Logitech Z533

Głośniki komputerowe Logitech Z533

Moc [W]

60

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

55

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Logitech Z533 w ofercie Ceneo

Logitech Z533 to klasyczne rozwiązanie 2.1, które cechuje dobrze wyważony stosunek mocy, rozmiaru i ceny. Tak jak inne urządzenia tego producenta oferuje jednoczesne podłączenie kilku urządzeń (w tym wypadku 3) i swobodne przełączanie między nimi. Dostępne wejścia to 3,5 mm oraz RCA.

Do sterowania służy prosty panel, który pozwala na regulację basów, zasilania czy głośności. Dodatkowo tam znajduje się wejście słuchawkowe. Łatwy dostęp to bardziej komfortowe połączenie zestawu słuchawkowego, bez potrzeby szukania wejścia w tylnym panelu PC.

Będzie to szczególnie przydatne, gdy posiadasz słuchawki o krótkim kablu, czy chcesz skorzystać z mocy układu głośników. Jakość dźwięku będzie lepsza niż ze standardowej, podstawowej karty dźwiękowej komputera.

5. Logitech Z207

Głośniki komputerowe Logitech Z207

Moc [W]

5

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

b/d

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

b/d

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Logitech Z207w ofercie Media Expert

Na ostatnim miejscu funkcjonalny i kompaktowy zestaw w układzie 2.0 Logitech Z207. To, co przemawia za tym modelem, to bardzo niska cena, znośna dla właściwie każdego portfela. Dodatkowo jest to sprzęt funkcjonujący bezprzewodowo.

Połączysz jedno urządzenie za pomocą przewodu i dwa standardem Bluetooth w wersji 5.0. Swobodnie przełączysz źródła za pomocą funkcji Easy Switch. Nowoczesna wersja komunikacji bezprzewodowej zapewnia stabilne połączenie wysokiej jakości. Przy użytkowaniu nie ogranicza Cię duża ilość przewodów, a dzięki niedużym rozmiarom bez problemu zabierzesz Z207 w podróż.

Wejście słuchawkowe ułatwi podłączenie słuchawek - nie będziesz musiał ich podpinać bezpośrednio do komputera, a także skorzystasz z mocy samego układu. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy twój PC nie jest wyposażony w dobrą kartę dźwiękową.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru głośników Logitech?

  • Cena - wraz z ceną rośnie jakość produktu i jego możliwości. Warto ustanowić realny budżet przeznaczony na głośniki komputerowe. Jednak często dołożenie do zakupu i postawienie na droższy zestaw będzie dobrym rozwiązaniem. Więcej głośników, technologie wspierające dźwięk, jakość wykonania - te elementy składają się na wyższą cenę.
  • Technologie i standardy - wiele modeli w całym rankingu głośników komputerowych kusi zastosowanymi standardami czy nowoczesnymi technologiami, które wspierają żywą moc głośników. Ich obecność zwiększa funkcjonalność czy też jakość. W przypadku głośników Logitech. Dobrze jest zwrócić uwagę na funkcję bezprzewodową Bluetooth, standard THX czy rozwiązania Dolby. Każde z w.w stanowi o warunkach, w których dany produkt najlepiej się sprawdza.
  • Rozmiar głośnika i moc - stosunek tych dwóch wartości określa możliwości brzmieniowe danego produktu, a to ceniony aspekt w rankingu głośników komputerowych. Naturalnie mniejsze konstrukcje cechować będzie mniejszy RMS, niektóre modele potrafią jednak zaskoczyć. Nie zapominaj o ilości miejsca na stanowisku czy funkcji, jaką mają spełniać głośniki do komputera. To jasno wyznacza kierunek, który powinieneś obrać w poszukiwaniu sprzętu dla siebie.

Podsumowanie

Głośniki komputerowe to sprzęt, który dobrze wybrany będzie służył latami. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie sprofilować swoje oczekiwania. Urządzenia firmy Logitech to dobry wybór, a dzięki szerokiej ofercie, modele warte uwagi znajdziesz w każdym pułapie cenowym, na każdą kieszeń.

Ta marka często chwali się cyfrowymi technologiami wspierającymi dźwięk, czy standardami, które stanowią o wysokiej jakości. Logitech to dobrze znany na rynku producent i wybór ich sprzętu to zawsze bezpieczna i pewna opcja. Z jakością idzie także cena i choć na rynku jest sporo tanich głośników komputerowych szwajcarskiej korporacji, to nigdy nie będą one najtańsze.

blog comments powered by Disqus
Głośniki komputerowe Logitech | TOP 5 |