PODPOWIEDZI:

Głośniki komputerowe Creative | TOP 6 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Creative Sound BlasterX KatanaCreative Sound BlasterX Katana1069 zł
2Creative Stage 2.1Creative Stage 2.1379 zł
3Creative GigaWorks T40 series IICreative GigaWorks T40 series II539 zł
4Creative SBS E2900 2.1Creative SBS E2900 2.1389 zł
5Creative SBS E2500 2.1Creative SBS E2500 2.1199.99 zł
6Creative Pebble Plus 2.1Creative Pebble Plus 2.1129.99 zł
Głośniki komputerowe Creative | TOP 6 |

Głośniki komputerowe Creative to popularne urządzenia we wszystkich sklepach z elektroniką w całej Polsce. Nie ma się co dziwić. Modeli spod szyldu tej marki jest sporo, jest więc w czym wybierać. Niezależnie czy chodzi o półkę cenową, czy sam układ głośników - łatwo znaleźć coś dla siebie. Wtedy pojawia się pytanie: Jakie głośniki komputerowe Creative wybrać? Odpowiem Ci na to w poniższym materiale.

Wybór głośników komputerowych Creative może stanowić wyzwanie. W związku z tym przygotowałem zestawienie, w którym znajdziesz proponowane zestawy nagłośnieniowe tego producenta. Poza tym znajdziesz tu kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Polecane głośniki komputerowe Creative - Opinie

1. Creative Sound BlasterX Katana

Głośnii komputerowy Creative Sound BlasterX Katana

Moc [W]

75

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

50

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Creative Sound BlasterX Katana w ofercie RTV Euro AGD

Na pierwszym miejscu zestawienia Creative Sound BlasterX Katana. Ten model to komputerowa listwa dźwiękowa z subwooferem działający w systemie 2.1. Choć fizycznym układem głośników jest dwa plus jeden, to urządzenie symuluje środowisko 7 głośników satelitarnych i basowego. Dzieje się tak przy podłączeniu komputera za pomocą złącza USB. W innym przypadku Katana tworzy wirtualne środowisko 5.1. O skuteczności tego procesu informuje certyfikat Dolby Digital.

Poza kompaktowością, którą cechują się listwy dźwiękowe, ten sprzęt charakteryzuje funkcjonalność. Kilka rodzajów wejścia - optyczne, AUX, USB i łączność Bluetooth w standardzie 4.2. Dzięki temu podłączysz kilka urządzeń jednocześnie i przełączysz się między nimi swobodnie za pomocą pilota.

Dodatkowo w ten model wbudowane jest wejście USB Flash. Ten rodzaj napędu pozwoli Ci na stworzenie niezależnego systemu nagłośnienia podczas imprezy. Flash obsługuje pendrive’y do 128 GB i format MP3 oraz FLAC do 1,3 mb/s.

Wewnątrz konstrukcji znajduje się także mikrofon, co sprawia, że po podłączeniu Katany do komputera czy konsoli masz gotowy i wszechstronny zestaw w dobrą jakością dźwięku.

2. Creative Stage 2.1

Głośnik komputerowy Creative Stage 2.1

Moc [W]

80

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

50

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Creative Stage 2.1 w ofercie Media Expert

Na kolejnym miejscu druga i ostatnia listwa dźwiękowa Creative Stage 2.1. Tak jak poprzednik pozwala na komunikację bezprzewodową z urządzeniami za pomocą Bluetooth. Do tego ten model oferuje wejścia AUX, optyczne i ARC. W ramach personalizacji zamontujesz soundbar na ścianie za pomocą zestawu do montażu ściennego.

Z liderem zestawienia łączy go także możliwość podłączenia USB Flash. Natomiast w tym przypadku obsługiwane są pendrive’y do 32 GB i jedynie format MP3. Braki względem Katany nadrabia ceną - ten sprzęt jest o połowę tańszy. Będzie to więc idealne rozwiązanie dla osoby, poszukującej niedrogiego soundbara do stanowiska komputerowego.

Do sterowania, ustawiania EQ czy zmiany źródeł służy bezprzewodowy pilot, co dodatkowo zwiększy funkcjonalność całego zestawu.

3. Creative GigaWorks T40 series II

Głośniki komputerowe Creative GigaWorks T40 series II

Moc [W]

32

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

50

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Creative GigaWorks T40 series II w ofercie Media Expert

Na ostatnim stopniu podium zestaw dwóch niedużych głośników w ciekawej konstrukcji, czyli Creative GigaWorks T40 series II. Choć traktuje się ten zestaw jako dwudrożny - pojedyncza kolumna wyposażona jest w 3 głośniki, tak zwany układ MTM.

Zagadka tkwi w dwóch głośnikach średniotonowych, co nieco poszerza możliwości brzmieniowe głośników. Dodatkowo system wyposażono w autorską technologię BasXPort wzmacniającą basy oraz regulatory niskich i wysokich tonów.

T40 pozwala na jednoczesne podłączenie dwóch urządzeń - komputera i odtwarzacza MP3 czy telefonu.

4. Creative SBS E2900 2.1

Głośniki komputerowe Creative SBS E2900 2.1

Moc [W]

60

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

50

Materiał wykończenia

płyta MDF / tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Creative SBS E2900 2.1 w ofercie RTV Euro AGD

Creative SBS E2900 2.1 to pierwsza w tym zestawieniu konstrukcja, którą można zaliczyć do klasycznego układu dwa głośniki plus subwoofer. Choć nie imponują pod względem mocy, to rekompensują to ceną i głośnikiem niskotonowym obudowanym płytą MDF. To ceniony aspekt w rankingu głośników komputerowych. Wynika to z faktu, że w takiej obudowie zachodzi mniej zbędnego rezonansu. To pozytywnie wpływa na czystość dźwięku.

Ten model oferuje połączenie bezprzewodowe Bluetooth w wysokim standardzie 5.0. Zbędne kable nie zawadzają więc przy użytkowaniu sprzętu. Nowoczesny standard Bluetooth zapewnia stabilne i szybkie połączenie. Do przewodowego podłączania służy gniazdo AUX 3,5 mm.

Zestaw funkcjonuje także niezależnie. Oferuje słuchanie kanałów radia FM czy odtwarzanie utworów z nośnika USB lub karty SD. Dodatkowym usprawnieniem funkcjonalnym jest pilot do sterowania.

5. Creative SBS E2500 2.1

Głośniki komputerowe Creative SBS E2500 2.1

Moc [W]

30

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

50

Materiał wykończenia

płyta MDF / tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

TAK

Wejście na słuchawki

TAK

Link do sklepu

Creative SBS E2500 2.1 w ofercie RTV Euro AGD

Szósty w zestawieniu to bliźniaczy do poprzednika z tej samej serii model Creative SBS E2500 2.1. Tańsza więc nieco uboższa wersja nadal oferuje połączenie bezprzewodowe w wysokim standardzie Bluetooth 5.0. To rekompensuje mniejszą moc, ponieważ ten produkt jest właściwie na każdą kieszeń.

Tak jak w przypadku E2900 głośnik niskotonowy jest obudowany drewnianą płytą. Zmniejsza to rezonans i zapewnia przez to czystszy dźwięk. To, co jeszcze łączy go z poprzednim modelem, to pewna samowystarczalność. Mowa o bezpośrednim odtwarzaniu z USB czy funkcji radia FM. Przewodowo ten model łączy się za pomocą złącza AUX 3,5 mm.

6. Creative Pebble Plus 2.1

Głośniki komputerowe Creative Pebble Plus 2.1

Moc [W]

8

Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]

20.000

Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]

50

Materiał wykończenia

tworzywo sztuczne

Łączność bezprzewodowa

NIE 

Wejście na słuchawki

NIE

Link do sklepu

Creative Pebble Plus 2.1 w ofercie Media Expert

Na ostatnim miejscu kompaktowy model Creative Peeble Plus 2.1. Jak sama nazwa wskazuje, te głośniki funkcjonują w systemie dwóch satelit i subwoofera. Peeble Plus to rozwiązanie dla poszukujących bardzo tanich głośników, bez większych usprawnień, za to solidnie wykonanych. Pomimo braku dużej ilości bajerów ten model cechuje się ciekawą konstrukcją.

Głośniki satelitarne ustawione są pod kątem 45 stopni, tak aby kierunkować dźwięk bezpośrednio do uszu użytkownika. W ten sposób minimalizuje się nieco strata powstała w wyniku mały przetworników.

Tak jak wcześniej wspomniałem, to model kompaktowy - głośniki satelitarne zmieszczą się na każdym biurku, a subwoofer z łatwością schowasz pod czy obok biurka, w zależności od organizacji przestrzeni.

To, co jeszcze przemawia za tym urządzeniem, to działanie bez zasilania. Wystarczy podpiąć głośniki do komputera i tyle. Jeśli jednak zależy Ci na pełnej mocy, którą oferuje ten zestaw, potrzebny będzie sprzedawany osobno zasilacz i przełączenie funkcji GAIN na wartość H.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru głośników komputerowych Creative?

  • Układ głośników - pośród głośników do komputera Creative znajdziesz różne konstrukcje. Warto ustalić, jaki układ najlepiej będzie pasował do twojego stanowiska, tak aby nie zabrakło miejsca. Różne modele oferują również nagłośnienie różnego stopnia.
  • Cena - ustanowienie konkretnego budżetu to podstawa przy zakupach. Czasem w przypadku głośników do komputera warto jednak dołożyć nieco gotówki, aby upewnić się, że wybór będzie trafiony. Dobrze dopasowany sprzęt będzie służył latami. Wraz ze wzrostem ceny rośnie również jakość oraz poszerza się wybór modeli.
  • Moc i rozmiar głośnika - podstawowa zależność, która występuje w głośnikach komputerowych. Większa moc to zazwyczaj większy rozmiar i mniej miejsca na biurku. Czasem więcej wcale nie znaczy lepiej, a satysfakcjonujące dla Ciebie brzmienie może oferować już całkiem kompaktowy model. Nie ma co więc wpadać w pułapkę maksymalizowania mocy.
  • Technologie i standardy - wiele modeli oferuje różne technologiczne czy funkcjonalne usprawnienia. Niektóre głośniki komputerowe Creative zapewniają połączenie bezprzewodowe Bluetooth bądź systemy ubogacania dźwięku. To zwiększa ich możliwości. Tu sprawa jak zwykle sprowadza się do przemyślenia, czego tak naprawdę oczekujesz od danego sprzętu i jak go wykorzystasz, wtedy konkretne ulepszenia czy standardy będą bardziej opłacalne.

Podsumowanie

W porównaniu do głośników komputerowych Logitech firma Creative oferuje ciekawsze produkty w mniejszych i tańszych zestawach 2.1 i 2.0. W ich ofercie brakuje natomiast dobrego zestaw 5 głośników i subwoofera. To będzie przeszkodą, jeśli poszukujesz wszechstronnego systemu do nagłośnienia domowego ekosystemu, a nie tylko komputera. Niemniej jednak wybór w katalogu tego producenta jest spory, a same modele funkcjonalne.

blog comments powered by Disqus
Głośniki komputerowe Creative | TOP 6 |