PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Głowica termostatyczna Wi-Fi | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Netatmo Valves Wi-FiNetatmo Valves Wi-Fi419 zł
2Hama 176593Hama 176593559 zł
3Hama 176592Hama 176592189 zł
4Appartme APRM-04-001Appartme APRM-04-001199 zł
5Meross MTS150Meross MTS150174 zł
Głowica termostatyczna Wi-Fi | Ranking TOP 5

Głowica termostatyczna Wi-Fi to zaawansowane technologiczne urządzenie, które pomoże określić względną temperaturę otoczenia, przy czym znacznie zmniejszy pobór energii. Poznaj TOP 5 głowic termostatycznych Wi-Fi. Zapraszam!

Głowica termostatyczna Wi-Fi znajdzie zastosowanie w wielu pomieszczeniach. Skupiłam się na modelach, które wpływają na energooszczędność.

Każdy z nich wraz z obszerniejszym opisem znajdziesz w bazie głowic termostatycznych.

Głowica termostatyczna Wi-Fi – Opinie

1. Netatmo Valves Wi-Fi

najlepsza głowica termostatyczna Wi-Fi Netatmo Valves Wi-Fi
Temperatura pracy0°C - 30°C
Wykrywanie otwartego oknaTak
ZasilanieBateryjne
Wielkość gwintu grzejnikab/d
CenaNetatmo Valves Wi-Fi oferta w Media Expert

Inteligentna głowica termostatyczna Wi-FiNetatmo Valves Wi-Fi charakteryzuje się zasilaniem bateryjnym, wieloma trybami (m.in. nocnym) oraz wykrywaniem otwartego okna (nie dopuści do marnowania energii). Ustawisz harmonogram ogrzewania, użyjesz aplikacji do zdalnego sterowania bądź prostych komend głosowych. W aplikacji przykładowo stworzysz osobne pomieszczenia czy też dodasz różną ilość głowic z dostosowaniem oddzielnej temperatury dla każdej.

W razie potrzeby skorzystasz z ręcznego zwiększania temperatury. Minimalistyczny, a zarazem elegancki wygląd w połączeniu z 4 kolorowymi taśmami pozwoli wkomponować się w każdy wystrój. Na jednym komplecie baterii potrafi działać nawet do 2 lat. Oszczędzisz do 37% na zużyciu energii.

2. Hama 176593

głowica termostatyczna Wi-Fi Hama 176593
Temperatura pracy5°C - 30°C
Wykrywanie otwartego oknaTak
ZasilanieBateryjne, sieciowe
Wielkość gwintu grzejnikab/d
CenaHama 176593 oferta w RTV EURO AGD

Hama 176593 to zestaw najlepszych głowic termostatycznych Wi-Fi (2 sztuki) wraz z przekaźnikiem. Zastosowano ukryty wyświetlacz LED i dedykowaną aplikację mobilną. Z Hama Smart Home połączysz inne urządzenia i stworzysz inteligentny dom. Kontrolujesz posiadłość w dowolnym momencie. Z tym modelem możesz się cieszyć komfortową temperaturą w pomieszczeniu przy jednoczesnej oszczędności energii. Koszty ogrzewania będą niższe, gdyż masz kontrolę nad jego sterowaniem, ustawisz indywidualny scenariusz (cykle grzewcze).

Po osiągnięciu temperatury ogrzewanie się wyłączy. Z dowolnego miejsca zmienisz ustawienia, aby po przyjściu z pracy było ciepło w domu. Dodatkowo wzornictwo głowic jest nowoczesne. Ponadto masz do czynienia ze sterowaniem głosowym (współpraca z Amazon Alexa, Google Assistant).

Instalacja w swojej sieci Wi-Fi nie wymaga dodatkowo huba. W zestawie dołączono adapter, dzięki któremu nie ma problemu z montażem we wszystkich popularnych grzejnikach. Wśród atutów automatyczna ochrona przed zamarzaniem, ochrona zaworu przed kamieniem oraz wykrywanie otwarcia okna.

3. Hama 176592

głowica termostatyczna Wi-Fi Hama 176592
Temperatura pracy5°C - 30°C
Wykrywanie otwartego oknaTak
ZasilanieBateryjne
Wielkość gwintu grzejnikaM 30 x 1,5 mm
CenaHama 176592 oferta w Media Expert

Bezprzewodowe sterowanie grzejnikami jest możliwe dzięki zasilanej bateryjnie głowicy termostatycznej Wi-Fi Hama 176592. Zakres temperatur wynosi 5°C - 30°C. Poza dostępem do bezpłatnej aplikacji mobilnej licz na funkcję wykrywania otwarcia okna, wyświetlacz LED oraz sterowanie głosowe.

Inteligentny termostat grzejnikowy pozwoli ustawić temperaturę osobną dla każdego pomieszczenia. Programy automatyczne i różne tryby pomogą zdefiniować scenariusze ogrzewania. W momencie gdy gdzieś wychodzisz, możesz obniżyć temperaturę, oszczędzając jednocześnie na kosztach ogrzewania. Dyskretna konstrukcja sprawia, że wkomponuje się w każdej przestrzeni. Głowica termostatyczna jest gotowa do użycia w zaledwie kilka minut, gdyż konfiguracja nie sprawia trudności.

4. Appartme APRM-04-001

głowica termostatyczna Wi-Fi z wyświetlaczem Appartme APRM-04-001
Temperatura pracy0°C - 40°C
Wykrywanie otwartego oknaTak
ZasilanieBateryjne
Wielkość gwintu grzejnikaM 30 x 1,5 mm
CenaAppartme APRM-04-001 oferta w Ceneo

Efektywne oszczędzanie jest możliwe, nabywając głowicę termostatyczną Wi-FiAppartme APRM-04-001. Wyróżnia się działaniem z dokładnością 0,5°C (czujnik temperatury), blokadą rodzicielską i wyraźnym wyświetlaczem. Świadome zarządzanie ogrzewaniem poprzez montaż głowic na każdym kaloryferze wpłynie na niższe zużycie energii.

Sterowanie z pozycji smartfona poprzez aplikację oznacza, że zdalnie ustawisz temperaturę w pokoju dziecięcym, wyłączysz ogrzewanie bądź zwiększysz temperaturę (przydatne, jak chcesz szybciej wysuszyć pranie). Harmonogram działania ustawisz osobno dla każdej głowicy. Ponadto wykryje otwarte okno i w tej sytuacji automatycznie wyłączy ogrzewanie.

5. Meross MTS150

tania głowica termostatyczna Wi-Fi Meross MTS150
Temperatura pracy0°C - 40°C
Wykrywanie otwartego oknaTak
ZasilanieBateryjne
Wielkość gwintu grzejnikaM 30 x 1,5 mm
CenaMeross MTS150 oferta w Ceneo

Zestawienie najlepszych głowic termostatycznych Wi-Fi zamyka Meross MTS150. Ta tania głowica termostatyczna Wi-Fi cechuje się obsługą poprzez aplikację mobilną lub sterowaniem głosowym (kompatybilność z Apple HomeKit, Google Assistant i Amazon Alexa), wykrywaniem otwartego okna (zatrzymuje ogrzewanie), a także zakresem temperatur 0°C - 40°C.

Aplikacja dostępna jest zarówno na Androidzie, jak i iOS. Inteligentny harmonogram ogrzewania przełoży się na oszczędność kosztów. Zaplanujesz godzinę, w której ma się wyłączyć grzejnik lub pozostać włączony. Aby w pełni się cieszyć działaniem termostatu, zakup inteligentny hub Meross (nie ma go w komplecie). Szeroka kompatybilność to zasługa zestawu adapterów.

Dla kogo głowica termostatyczna Wi-Fi?

Termostat elektroniczny Wi-Fi sprawdzi się dla każdego, kto pragnie doskonale zarządzać ciepłem w swoim domu w sezonie grzewczym. Precyzyjne określenie temperatury według Twoich indywidualnych potrzeb pozwoli zaoszczędzić energię. Znajdą zastosowanie również w urzędach, szkołach, biurze.

Dlaczego warto kupić głowicę termostatyczną Wi-Fi?

Głównym aspektem przemawiającym za zakupem takiego termostatu jest oszczędność kosztów za ogrzewanie. Kolejną zaletą jest dokładne ustawienie stałej temperatury w pomieszczeniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją dowolnie programować w ciągu dnia, nocy lub na wyjazd (nie wrócisz do wyziębionego domu). To wygodna i praktyczna metoda. Głowicą nie trzeba sterować manualnie, lecz komfortowo przez aplikację, a dodatkowo istnieje możliwość połączenia z systemem inteligentnego domu.

Ostatni ważny atut to fakt, że nie wymaga się wizyty fachowca, aby zainstalować głowicę. To mało skomplikowany proces, z którym powinieneś sobie samodzielnie poradzić w szybkim czasie. Przy montażu nie trzeba zakręcać zaworów czy też wyłączać ogrzewania. Poza aspektami finansowymi masz wpływ na ekologię (mniejsza emisja CO2 do atmosfery).

Przeglądaj dział ranking głowic termostatycznych Wi-Fi, aby wybrać dla siebie najlepszy model.

Jakie udogodnienia może posiadać termostat elektroniczny Wi-Fi?

Termostat Wi-Fi to niewielki produkt zawierający w sobie kilka pomocnych funkcji. Wśród nich możliwość sterowania z dowolnego miejsca poprzez aplikację mobilną. Kolejnym jest czujnik temperatury, dzięki któremu dane są przedstawiane na głowicy (na wyraźnym wyświetlaczu) bądź na telefonie poprzez aplikację. Rodzicom małych dzieci przyda się opcja blokowania przycisków, żeby nie doszło do niechcianej zmiany ustawień (blokada rodzicielska).

W zależności od modelu możliwe jest planowanie temperatur na najbliższe 7 dni w kilku cyklach (harmonogram działania). Niekiedy pojawiają się w zestawie dodatkowe adaptery lub uniwersalny gwint ułatwiające montaż na popularnych instalacjach grzewczych. Czasami masz również do czynienia z trybem wakacyjnym, trybem otwartego okna (czujnik otwarcia okna), a nawet głosowym sterowaniem regulatora.

Podsumowanie

Głowica termostatyczna Wi-Fi dostosuje optymalną temperaturę, dzięki czemu ogrzewanie pomieszczeń jest niezwykle proste. Nie dochodzi do nadmiernego ogrzewania, które nie dość, że nie jest ekonomiczne, to przede wszystkim niezdrowe. Różnice zobaczysz w niższych rachunkach. Są to łatwe w obsłudze produkty. Zalecam sprawdzić, czy głowica jest kompatybilna z danym zaworem, a także, na jaką odległość możesz sterować w trybie Wi-Fi.

Za łączność Wi-Fi i połączenie z głowicą odpowiada specjalna centralka. Centralę można kupić osobno albo w komplecie z głowicą termostatyczną. Zwróć uwagę, ile termostatów możesz podłączyć do każdej centrali.

blog comments powered by Disqus
Głowica termostatyczna Wi-Fi | Ranking TOP 5