PODPOWIEDZI:

Szybkowar elektryczny | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Sencor SPR 3600WHSencor SPR 3600WH629 zł
2Sencor SPR 3900SSSencor SPR 3900SS599 zł
3Tesla EliteCook K70Tesla EliteCook K70599 zł
4Eldom SW500 Perfect CookEldom SW500 Perfect Cook381 zł
5Camry CR 6409Camry CR 6409389 zł
Szybkowar elektryczny | Ranking TOP 5

Szybkowar elektryczny umożliwi przygotowanie zdrowych posiłków dla całej rodziny w szybkim czasie. Obsługę ułatwia panel z elektronicznym wyświetlaczem oraz wiele programów do wyboru. Poznaj TOP 5 elektrycznych szybkowarów, które cieszą się dobrymi opiniami.

Szybkowar elektryczny nie wymaga dostępu do płyty grzewczej. Urządzenie podłączasz do prądu. Grzałka jest zamontowana w korpusie urządzenia. Nie trzeba dostosowywać mocy ani czasu, aby w prosty sposób cieszyć się ulubioną potrawą. Twoja rola ogranicza się do wlania wody, dodania składników, zamknięcia pokrywki i wybrania trybu pracy. Za sprawą pary wodnej i szczelnego zamknięcia w szybkowarze wzrasta ciśnienie, dzięki czemu gotowanie jest efektywniejsze.

Każdy model znajdziesz w bazie szybkowarów.

Szybkowar elektryczny – Opinie

1. Sencor SPR 3600WH

szybkowar elektryczny Sencor SPR 3600WH
Moc1000 W
Pojemność5,5 l
Wykonanie pojemnikaAluminium
Najwyższe dozwolone ciśnienie160 kPa
Zakres temperatur30°C - 170°C
Ilość programów14
MinutnikTak
CenaSencor SPR 3600WH oferta w Media Expert

Szybkowar elektrycznySencor SPR 3600WH charakteryzuje się 3 poziomami ciśnienia do wyboru, które mają znaczenie dla konsystencji i wyrazistości smaku potrawy (niskie, średnie, wysokie). Chwalony za regulacją temperatury, wyraźne przyciski i wyświetlacz LED oraz pomocny timer. Aby użytkowanie było w pełni bezpieczne, producent pomyślał o funkcji automatycznego wyłączania, nienagrzewających się uchwytach i zaworach chroniących przed poparzeniem.

Zadowala aż 14 gotowych programów, wśród których znajduje się na przykład duszenie, smażenie, wolne gotowanie, program do ryżu, do chleba, do makaronu, do gotowania na parze, do warzyw, do ryb. Jeżeli chcesz ugotować fasolę w szybkowarze, to będzie to proces niezwykle szybki. Nie trzeba bowiem uprzednio jej namaczać. Właściwe ciśnienie zadba o to, aby mięso było miękkie. W misie wewnętrznej zmieści się duża ilość jedzenia, co oznacza, że możesz na niego liczyć w przypadku przyjęcia dla gości.

2. Sencor SPR 3900SS

wielofunkcyjny szybkowar elektryczny Sencor SPR 3900SS
Moc1100 W
Pojemność5,5 l
Wykonanie pojemnikab/d
Najwyższe dozwolone ciśnienie80 kPa
Zakres temperatur30°C - 160°C
Ilość programów10
MinutnikTak
CenaSencor SPR 3900SS oferta w Media Expert

Wielofunkcyjny szybkowar elektrycznySencor SPR 3900SS cechuje się pojemnością 5,5 l wystarczającą dla dużej rodziny, dogodną regulacją temperatury oraz 3 ustawieniami ciśnienia. Z wyglądu postawiono na minimalizm, a zarazem elegancję. Poradzi sobie z ciężkimi gatunkami mięsa (przykładowo wołowina nie będzie twarda), ugotuje nasiona roślin strączkowych bez konieczności wcześniejszego namaczania (chodzi między innymi o fasolę, ciecierzycę).

Dla wygody użytkownika zastosowano 10 różnych programów (do robienia jogurtu, zdrowego gotowania na parze, smażenia, pieczenia, powolnego gotowania itd.). Dzięki nim nawet mało doświadczona osoba będzie w stanie przyrządzić danie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie dobrać własne ustawienia - takie, jakie uznasz za stosowne.

Funkcja opóźnionego startu pracy pozwoli na rozpoczęcie działania dokładnie wtedy, kiedy Ci to najbardziej pasuje (może to być godzinę przed powrotem z pracy). Funkcja Keep Warm umożliwia utrzymanie ciepła w zakresie od 60°C do 80°C. Szybkowar polecam również ze względu na 15 modułów zabezpieczeń. Przykładowo bezpiecznik termiczny spowoduje automatyczne wyłączenie urządzenia, jeżeli temperatura będzie zbyt wysoka.

3. Tesla EliteCook K70

wszechstrony szybkowar elektryczny Tesla EliteCook K70
Moc1000 W
Pojemność6 l
Wykonanie pojemnikaStal nierdzewna
Najwyższe dozwolone ciśnienie70 kPa
Zakres temperatur35°C - 200°C
Ilość programówb/d
MinutnikTak
CenaTesla EliteCook K70 oferta w Ceneo

Ciśnieniowy szybkowar elektrycznyTesla EliteCook K70 zawiera w sobie pojemnik do sypkich produktów, opcję regulacji temperatury, a także minutnik i automatyczne wyłączanie. Pojemność i moc stoją na dobrym poziomie. Wyjmowany pojemnik można myć w zmywarce, co ułatwia ten żmudny proces. To wielofunkcyjne urządzenie, z którym ugotujesz na parze, zrobisz domowy jogurt, skorzystasz również z wolnego gotowania.

Pod wysokim ciśnieniem ugotujesz wiele różnorodnych dań. Wybierzesz funkcję opóźnionego startu do 24 godzin. Szybkowar został wyposażony w mikroprocesor kontrolujący ciśnienie i temperaturę. Nie zapomniano o funkcjach wpływających na bezpieczeństwo, na przykład o blokowaniu pokrywki (ciśnienie jest wytwarzane tylko wtedy, gdy jest szczelnie zamknięta, nie otworzysz jej, gdy wewnątrz panuje wysokie ciśnienie).

Wyświetlacz cyfrowy sporych rozmiarów posiada niebieskie podświetlenie, zobaczysz na nim pozostały czas gotowania. Program gotowania wybierzesz poprzez dotykowe przyciski. Po jego zakończeniu żywność jest utrzymywana w cieple, więc zawsze podasz danie na czas.

4. Eldom SW500 Perfect Cook

szybkowar elektryczny Eldom SW500 Perfect Cook
Moc900 W
Pojemność5 l
Wykonanie pojemnikaStal nierdzewna
Najwyższe dozwolone ciśnienie90 kPa
Zakres temperatur30°C - 160°C
Ilość programów14
MinutnikTak
CenaEldom SW500 Perfect Cook oferta w Ceneo

Szybkowar elektrycznyEldom SW500 Perfect Cook kupisz w przystępnej cenie jak na tego typu sprzęt. Już na pierwszy rzut oka widać dotykowy panel sterowania i czytelny wyświetlacz. Wyróżnia się regulacją temperatury, która pozwoli na odpowiednie dostosowanie jej do swoich potrzeb. Na plus automatyczne wyłączanie zwiększające bezpieczeństwo użytkowania. Z praktycznych rozwiązań wymienia się minutnik.

Zachwyca duża ilość programów automatycznych, a dokładniej mówiąc jest ich 14. Pojemność 5 l powinna być wystarczająca dla wielu osób. Szybkowar na prąd umożliwia zarówno gotowanie, jak i podgrzewanie. Jest w stanie podtrzymać ciepło dania przez 8 godzin (temperatura do 80°C). Para wewnątrz sprzętu sprawia, że zastosowane przyprawy, zioła czy warzywa doskonale przenikają, dzięki czemu smak potraw jest wzbogacony.

W szczelnym pojemniku dochodzi do wysokiego ciśnienia, a tym samym szybkiego wzrostu temperatury wrzenia. Dania są gotowe w krótkim czasie. Zadowala jakość wykonania. Obudowa jest zrobiona ze stali szlachetnej i prezentuje się bardzo stylowo. Garnek ma natomiast wzmocnione dno i nieprzywierającą powłokę. Pokrywa posiada zawór bezpieczeństwa i wskaźnik ciśnienia. Jego czyszczenie nie powinno sprawiać trudności, zwłaszcza że wewnętrzny garnek jest wyciągany. W komplecie otrzymasz kubek z miarką, tackę parową oraz łopatkę.

5. Camry CR 6409

szybkowar elektryczny Camry CR 6409
Moc1500 W
Pojemność6 l
Wykonanie pojemnikaStal nierdzewna
Najwyższe dozwolone ciśnienieb/d
Zakres temperaturb/d
Ilość programów8
MinutnikTak
CenaCamry CR 6409 oferta w Ceneo

Klasyfikację szybkowarów elektrycznych zamyka Camry CR 6409. Nie dopuści do przypalenia potraw, za to pomoże przyrządzić pełnowartościowe danie dla całej rodziny (pojemność wynosi 6 l). Zaletą jest prosty panel sterowania, moc 1500 W znacznie wpływająca na szybkość gotowania, a także funkcja podgrzewania potrawy, aby zawsze była gotowa nawet dla gościa, który się spóźni. Szybkowar oferuje funkcję opóźnionego startu do 24 godzin, co oznacza, że możesz wcześniej przyszykować dane składniki, a po powrocie do domu szybko włączyć urządzenie.

W menu znajdziesz 8 programów, między innymi do gotowania ryżu, do zup, deserów, fasoli, warzyw i ryb, podsmażenia produktów. Dedykowane funkcje odpowiednio dobiorą temperaturę i ciśnienie. Dodatkowo szybkowar jest ceniony za opcję wolnego gotowania, podczas której możesz się zająć innymi obowiązkami domowymi. Garnek zrobiono ze stali nierdzewnej. Stabilność zapewniają antypoślizgowe nóżki, z kolei nienagrzewające się uchwyty nie doprowadzą do poparzenia się. Zdejmowanie pokrywy nie jest skomplikowane.

Dlaczego warto kupić szybkowar elektryczny?

Główne korzyści wynikające z zakupu szybkowaru elektrycznego to:

 • O wiele szybsze przyrządzanie potraw w porównaniu z tradycyjnymi naczyniami (gotowanie pod ciśnieniem). Oszczędzasz swój czas i energię elektryczną.
 • Dania zachowują intensywny smak, aromat, właściwą wilgotność, wszelkie wartości odżywcze, witaminy, sole mineralne.
 • Nie trzeba stale kontrolować procesu gotowania.
 • Pyszne danie przygotujesz bez płyty grzewczej.
 • Gotując w szybkowarze elektrycznym, nie dodajesz do dań tłuszczu, zatem jest to zdrowsza alternatywa bez ryzyka przypalenia jedzenia.
 • Obsługa szybkowarów elektrycznych jest intuicyjna, korzystasz z wielu programów automatycznych, przeważnie masz do czynienia z wyraźnie oznaczonymi przyciskami, ewentualnie z pokrętłem.
 • Mycie szybkowarów tego typu nie sprawi trudności.
 • Wygląd szybkowarów elektrycznych jest nowoczesny, a zarazem stylowy.
 • To mobilny sprzęt, który w razie potrzeb zabierzesz ze sobą w podróż.
 • Solidne wykonanie szybkowarów oznacza pracę przez długie lata.
 • Gotowanie odbywa się w bezpieczny sposób (nadmiar pary jest odprowadzany przez zawór).
 • Często w komplecie z szybkowarem elektrycznym otrzymasz na przykład łyżkę, książkę kucharską, miarkę kuchenną, szpatułkę lub dodatkową miskę.

Szybkowar klasyczny czy elektryczny?

Szybkowar sterowany elektronicznie znacznie różni się od szybkowarów na gaz.

Klasyczne szybkowary przypominają garnki, stosuje się je na różnych płytach grzewczych, zazwyczaj naczynie umyjesz w zmywarce, są kompaktowe, a ich ceny zaczynają się od niższego pułapu.

Szybkowar elektryczny to z kolei automatyczne urządzenie z własnym źródłem zasilania, bardziej zaawansowane, z wieloma programami znacznie ułatwiającymi gotowanie. Nie zajmuje palnika na kuchence, gwarantuje duży komfort użytkowania. Trzeba natomiast wygospodarować na niego trochę wolnego miejsca, jak również zapłacić wyższą kwotę.

Obydwa rodzaje są wykonane z wytrzymałych materiałów, zapewniają szybki i zdrowy sposób gotowania. Wszystko zależy od Twoich wymagań.

Podsumowanie

Szybkowary elektryczne, które znalazły się na dzisiejszej liście wyróżniają się wykonaniem z wytrzymałych materiałów, czytelnymi panelami sterującymi, pojemnością od 5 l do 6 l, a także mocą w zakresie od 900 W do 1500 W. Bez trudu dostosujesz właściwą temperaturę do danej potrawy.

Wszystkie posiadają minutnik, niektóre potrafią utrzymywać ciepło potrawy nawet przez 8 godzin. Przyrządzisz w nich niemal każde danie, między innymi zupę, gulasz, bigos, gołąbki, rybę, leczo. To uniwersalne, bezpieczne, wydajne i trwałe urządzenia pomocne w gotowaniu.

Dla porównania z klasycznymi szybkowarami zachęcam do przejrzenia innego zestawienia, które znajduje się w dziale ranking szybkowarów.

blog comments powered by Disqus
Szybkowar elektryczny | Ranking TOP 5