PODPOWIEDZI:

Jaką krajalnicę elektryczną wybrać?

Jaką krajalnicę elektryczną wybrać?

Poradnik zakupowy, jaką krajalnicę elektryczną wybrać, podpowie, który model równomiernie, szybko i bezpiecznie pokroi na plasterki wędlinę, chleb czy ser. W poniższym materiale znajdują się najistotniejsze parametry, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu domowej krajalnicy.

W publikacji, jaką krajalnicę elektryczną wybrać, znajdziesz czołowe zagadnienia dotyczące tych urządzeń. Uniwersalna krajalnica do domu ułatwi krojenie wielu artykułów spożywczych, nie ma zatem konieczności ręcznego ciachania za pomocą noża kuchennego. Warzywa, owoce, pieczywo, wędlina, ser żółty lub mięso zostaną pocięte na równe plasterki.

Niezawodna krajalnica elektryczna powinna sobie poradzić zarówno z twardymi, jak i miękkimi produktami, jak również zapewnić komfortowe oraz bezpieczne użytkowanie.

Najważniejsze parametry przy zakupie elektrycznej krajalnicy

Domowa krajalnica elektryczna pozwoli na indywidualne dopasowanie grubości krojenia, a to spodoba się wielu osobom, zwłaszcza tym, które samodzielnie pieką chleb bądź przyrządzają domową wędlinę.

Oto lista głównych elementów, jakimi należy się kierować podczas wyboru automatycznej krajalnicy.

Jaka moc domowej krajalnicy elektrycznej?

Krajalnica do domu nie musi mieć bardzo wysokiej mocy, bo nie jest używana codziennie w gastronomii, natomiast im wyższa moc, tym skuteczniej pokroi każdy artykuł spożywczy. Polecane są krajalnice o mocy od 100 W do powiedzmy 300 W. Przykładem krajalnicy elektrycznej o mocy wynoszącej aż 300 W jest Smapp 294.5, którą kupisz w ładnej, grafitowej kolorystyce.

wygląd krajalnicy elektrycznej

Jaki zakres krojenia w elektrycznej krajalnicy?

Zakres regulacji grubości krojenia jest niezwykle ważny. To od tego zależy, jak cienko bądź grubo będziesz mógł pokroić dany produkt. Jeżeli często pieczesz chleb, to zakres powinien być duży, najlepiej od 0 do 23 mm (tak jak w modelu Concept KP3531).

Na rynku znajdziesz również krajalnice o zakresie krojenia od 0 do 15 mm bądź od 0 do 20 mm. Perełki o grubości krojenia od 0 do 30 mm to już bardziej zaawansowane i tym samym o wiele droższe modele. Odpowiednią szerokość plasterków ustawiasz za pomocą ergonomicznego regulatora obrotowego (kręcisz nim w lewo lub w prawo).

Jaka jakość wykonania uniwersalnej krajalnicy?

Krajalnica do użytku domowego musi być solidnie wykonana. To zresztą tyczy się każdego sprzętu AGD. Mam tu na myśli głównie nóż ze stali nierdzewnej. W pełni metalowa obudowa jest jak najbardziej pożądana. Takim przykładem jest krajalnica Graef S32000. Dodatkowo podstawa jest zrobiona z wytrzymałego szkła.

Dozwolone są konstrukcje i tace z tworzywa sztucznego, ale musi być ono jak najwyższej jakości. Krajalnice z plastiku są lżejsze. Pod względem designu prezentują się nowocześnie i dosyć zgrabnie wbrew obawom. Dostępna różna kolorystyka krajalnic, między innymi białe, czarne, srebrne, grafitowe, a nawet czerwone.

czarna krajalnica elektryczna firmy Graef

Jaka średnica tarczy tnącej w krajalnicy?

Tarcza tnąca w elektrycznej krajalnicy ma średnicę 170 mm albo 190 mm. To dwie najczęściej spotykane wartości. Dodatkowo wspomnę, że są tarcze ząbkowane (faliste) i te bez ząbków (gładkie). Pierwsze najbardziej sprawdzą się przy krojeniu chleba, natomiast drugie do pozostałych artykułów typu ser żółty.

Czy krajalnica ma regulację prędkości?

Krajalnice potrafią dysponować regulacją prędkości, jednak mało jest takich modeli na rynku. Taka opcja umożliwia ustawienie wolniejszej prędkości do niewiarygodnej precyzji i szybszej do błyskawicznego pokrojenia jedzenia w plasterki (zwłaszcza twardych produktów).

Czy krajalnica elektryczna jest bezpieczna?

Niektórzy obawiają się zakupu krajalnicy do wędlin, bowiem najprawdziwiej w świecie boją się o swoje palce. W końcu jest tutaj ostrze. Lecz nic bardziej mylnego. Zaufani na rynku producenci pomyśleli o wszelkich elementach wpływających na jak najbardziej bezpieczne użytkowanie.

Mam tu na myśli osłony na palce, antypoślizgowe (gumowe) nóżki zwiększające stabilność, jak również zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem przez dzieci. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość wyboru albo pracy ciągłej, albo jednorazowej. Włącznik z takimi dwoma pozycjami posiada krajalnica Sencor SFS 3050SL.

ostrze krajalnicy automatycznej

Jak sterować i czyścić krajalnicę?

Krajalnica do żywności to intuicyjny w obsłudze sprzęt kuchenny. Zazwyczaj używa się głównego włącznika, ustawia się właściwą dla siebie grubość krojenia, umieszcza się dany produkt spożywczy i rozpoczyna krojenie. Plasterki spadają na podstawę. Praktyczne są dociskacze pomocne przy krojeniu niewielkiej gabarytowo żywności. Ważne, aby prowadnica nie dopuszczała do przesuwania się jedzenia.

Po całym procesie warto przetrzeć korpus wilgotną ściereczką. Demontowane części z powodzeniem umyjesz pod bieżącą wodą. Niektóre krajalnice posiadają specjalne miejsce na nawinięcie kabla zasilającego, co ułatwia przechowywanie i wygląda estetyczniej.

Jakiej firmy krajalnica elektryczna?

Wśród polecanych marek uniwersalnych krajalnic wyróżnia się: Graef, Sencor, Smapp, Eldom, Eta, Concept, Unold, Philco, Raven, Zelmer, MPM, Gorenje, Clatronic, Bomann, Łucznik, Adler, Camry, Blaupunkt, Gotie, Optimum, Severin.

Ile kosztuje krajalnica elektryczna?

Dokładne ceny automatycznych krajalnic poznasz w dziale ranking krajalnic. Przedział jest dosyć szeroki, więc każdy znajdzie coś na własną kieszeń. Kwoty zaczynają się od 289 zł i sięgają maksymalnie 869 zł. W tej cenie spokojnie znajdziesz urządzenie, które sprawdzi się do użytku domowego.

krojenie chleba w krajalnicy

Jaką krajalnicę elektryczną wybrać - Podsumowanie

Krajalnice elektryczne nie są skomplikowane w obsłudze, ich czyszczenie nie zajmuje wiele czasu, a przede wszystkim możesz oczekiwać szybkiego i równiutkiego pokrojenia artykułów spożywczych, takich jak na przykład wędlina.

Z powyższej publikacji, jaką krajalnicę elektryczną wybrać, dowiedziałeś się, które parametry są najistotniejsze. Przyjrzyj się głównie maksymalnej mocy, zakresowi regulacji grubości krojenia, jakości wykonania, średnicy tarczy tnącej oraz elementom wpływającym na bezpieczne użytkowanie. Nie zapomnij o określeniu swojego budżetu i wymagań. Pamiętaj, żeby celować tylko w cenione marki. Przestrzegaj dozwolonego czasu nieprzerwanej pracy.

Krajalnica domowa przyda się wielu rodzinom, jak również pomoże sprawnie zorganizować jedzenie na przyjęcie.

blog comments powered by Disqus
Jaką krajalnicę elektryczną wybrać?