PODPOWIEDZI:

Jaka nowoczesna kuchenka mikrofalowa? |TOP 5|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Samsung MG23T5018CGSamsung MG23T5018CG589 zł
2Whirlpool MWP 303 SBWhirlpool MWP 303 SB445 zł
3Samsung MC28H5015AKSamsung MC28H5015AK549 zł
4Whirlpool MWF421SLWhirlpool MWF421SL649 zł
5Sharp R760BKSharp R760BK439 zł
Jaka nowoczesna kuchenka mikrofalowa? |TOP 5|

Nowoczesne mikrofalówki nie ograniczają się tylko do podgrzewania potraw, lecz wyróżniają się wieloma funkcjami i technologiami, które czynią je wielofunkcyjnym sprzętem do kuchni. Poznaj TOP 5 kuchenek mikrofalowych wolnostojących.

Nowoczesna kuchenka mikrofalowa pozwala znacznie zaoszczędzić czas, zapewnia dużą wygodę i wybór spośród kilku opcji obróbki jedzenia (w tym rozmrażanie, grillowanie). Sprawdź główne cechy czołowych mikrofalówek wolnostojących i wyróżnione modele.

Nowoczesne mikrofalówki - Opinie

Za chwilę zapoznasz się z krótkimi opisami dzisiejszych bohaterów, jak również pomocnymi tabelkami z ich najważniejszymi parametrami.

1. Samsung MG23T5018CG

NazwaSamsung MG23T5018CG
kuchenka mikrofalowa z dotykowymi przyciskami
Moc mikrofal800 W
Pojemność23 l
Ilość poziomów mocy6
Moc grilla1100 W
Średnica talerza obrotowego28,8 cm
CenaSamsung MG23T5018CG oferta w Ceneo

Zwycięzcą jest markowa kuchenka mikrofalowa Samsung MG23T5018CG z dotykowymi przyciskami, wyświetlaczem LED i wygodnym uchwytem. System TDS gwarantuje równomierne podgrzewanie, a to dzięki trzem punktom rozprowadzania fal ciepłego powietrza.

Zastosowano ceramiczną komorę z warstwą emaliowaną, która wyróżnia się dużą odpornością na uszkodzenia. Dodatkowo funkcja szybkiego rozmrażania, tryb ECO (niskie zużycie energii), 15 ustawień pieczenia i 15 ustawień gotowania. To bardzo dobra alternatywa dla piekarnika.

Nasza recenzja Samsung MG23T5018CG

2. Whirlpool MWP 303 SB

NazwaWhirlpool MWP 303 SB
mikrofalówka firmy Whirlpool
Moc mikrofal900 W
Pojemność30 l
Ilość poziomów mocy7
Moc grilla1050 W
Średnica talerza obrotowego31,5 cm
CenaWhirlpool MWP 303 SB oferta w RTV EURO AGD

Druga pozycja należy do pojemnej kuchenki mikrofalowej wolnostojącej Whirlpool MWP 303 SB z funkcją utrzymywania ciepła, która znajdzie zastosowanie na przykład podczas wyrastania ciasta.

Została wyposażona w zintegrowany uchwyt, wyświetlacz LCD, funkcję JetStart (maksymalne nagrzewanie wnętrza przez 30 sekund), funkcję Yogurt (łatwiejsze fermentowanie jogurtów i zachowanie ich właściwości odżywczych).

3. Samsung MC28H5015AK

NazwaSamsung MC28H5015AK
czarna mikrofalówka Samsung
Moc mikrofal900 W
Pojemność28 l
Ilość poziomów mocy6
Moc grilla1500 W
Średnica talerza obrotowego32 cm
CenaSamsung MC28H5015AK ofera w Ceneo

Czarna kuchenka mikrofalowa Samsung MC28H5015AK jest chwalona za termoobieg, grill o najwyższej mocy i talerz obrotowy o średnicy aż 32 cm, który można wyłączyć, aby ustawić w środku kwadratowy talerz.

Na plus 15 zaprogramowanych trybów zdrowego gotowania, funkcja fermentacji, funkcja deodoryzacji (pochłaniacz zapachów z komory), tryb ECO, przycisk +30 sekund i ceramiczne wnętrze.

4. Whirlpool MWF421SL

NazwaWhirlpool MWF421SL
czarna kuchenka wolnostojąca Whirlpool MWF421SL
Moc mikrofal800 W
Pojemność25 l
Ilość poziomów mocy7
Moc grilla1000 W
Średnica talerza obrotowegoBrak
CenaWhirlpool MWF421SL oferta w Media Expert

Czwarte miejsce zajmuje mikrofalówka Whirlpool MWF421SL z funkcją czyszczenia parą (program Autoclean). Cechuje się grillem kwarcowym (jeszcze szybsze i oszczędniejsze działanie), blokadą przed przypadkowym uruchomieniem, 9 automatycznymi programami (na przykład do popcornu), 100 gotowymi przepisami oraz technologią Full Flat (wnętrze bez talerza obrotowego, co zwiększa przestrzeń w komorze).

5. Sharp R760BK

NazwaSharp R760BK
nowoczesna mikrofalówka Sharp R760BK
Moc mikrofal900 W
Pojemność23 l
Ilość poziomów mocy5
Moc grilla1000 W
Średnica talerza obrotowegoBrak
CenaSharp R760BK oferta w Ceneo

Zestawienie nowoczesnych kuchenek mikrofalowych zamyka Sharp R760BK z timerem (większa kontrola nad czasem odgrzewania), 24 gotowymi programami, blokadą rodzicielską, 5 poziomami mocy i płaską tacą zamiast talerza obrotowego. Minusem jest nieco głośna praca.

Czym powinna się cechować nowoczesna mikrofalówka?

Każda kuchenka mikrofalowa wolnostojąca musi być odpowiednio dobrana do własnych wymagań, natomiast są pewne cechy, które powinna posiadać każda z nich. Mowa o takich aspektach, jak:

  • Moc mikrofal - tutaj za minimum przyjmuję moc 800 W, tak aby urządzenie było wydajne i efektywne. Istotna jest regulacja poziomów mocy. W nowoczesnych mikrofalówkach takich ustawień jest 5, 6 lub 7.
  • Moc grilla - dobrze, aby grill charakteryzował się mocą rzędu 1000 W wzwyż. Grill o mocy 1500 W jest gwarancją na potrawy z chrupiącą skórką.
  • Pojemność - im większa pojemność, tym przestronniejsza komora i możliwość włożenia dużego talerza z daniem. To już zależy od osobistych potrzeb. Znajdziesz wnętrze o pojemności 23 l, 25 l, 28 l, a nawet 30 l.
  • Średnica talerza obrotowego - wielkość talerza obrotowego często idzie w parze z pojemnością. I tak na przykład mikrofalówka o pojemności 30 l posiada duży talerz, bowiem o średnicy 31,5 cm. Niektóre modele nie posiadają go wcale. Zamiast tego jest płaska taca, na której umieszczasz talerz o dowolnym kształcie (może być kwadratowy czy prostokątny).
  • Funkcje i technologie - tutaj możliwości są imponujące. Od podgrzewania po grillowanie, rozmrażanie, wyrastanie ciasta, fermentację jogurtów, pochłanianie zapachów. Pomocny okaże się termoobieg, blokada ustawień, timer i program samoczyszczący, a ekonomiczność gwarantuje tryb ECO.
  • Gotowe tryby - automatyczne programy gotowania i pieczenia pozwolą w szybki sposób uzyskać takie danie, jakie chcesz. Nie musisz się zamartwiać, jakie parametry ustawić, bo sprzęt zrobi to za Ciebie.
  • Elementy wpływające na komfort użytkowania - dużą wygodę zapewnią dotykowe przyciski (bez zbędnych zakamarków do czyszczenia), wygodne uchwyty, wyraźne wyświetlacze oraz odporne i proste w myciu komory.

Podsumowanie

Producenci mikrofalówek (tacy jak na przykład Samsung, Whirlpool czy Sharp) starają się wzbogacać swoje modele o coraz to nowsze technologie, aby jak najlepiej dogodzić użytkownikowi. Nabywając jedną z powyższych kuchenek mikrofalowych, miej pewność, że zyskasz bezpieczne urządzenie do szybkiego i równomiernego podgrzewania, rozmrażania, gotowania, grillowania, a nawet fermentacji.

Zastosowano porządnej jakości materiały, tak aby wnętrze było nie tylko łatwe w myciu, ale przede wszystkim żywotne. Wiele automatycznych programów wyeliminuje konieczność ustawienia właściwych parametrów, z kolei tryb ECO w niektórych kuchenkach zadba o niskie zużycie prądu.

Jeżeli wśród powyższych propozycji nie znalazłeś właściwego pod siebie modelu, to odwiedź nasz dział ranking kuchenek mikrofalowych wolnostojących, gdzie znajdują się urządzenia w różnych przedziałach cenowych.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Jaka nowoczesna kuchenka mikrofalowa? |TOP 5|