PODPOWIEDZI:

Jaka mikrofalówka do 350 zł? | TOP 4 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Amica AMGF23E1GBAmica AMGF23E1GB350 zł
2Kernau KFMO 231 EG SKernau KFMO 231 EG S338 zł
3Samsung GE83MSamsung GE83M322 zł
4Samsung ME83MSamsung ME83M350 zł
Jaka mikrofalówka do 350 zł? | TOP 4 |

350 zł to według mnie idealny budżet na porządną mikrofalówkę wolnostojącą. Wybór jest już całkiem okazały, ale trzeba też wiedzieć, na co tak naprawdę zwrócić uwagę. Pomoże w tym moje kolejne zestawienie mikrofalówek.

Polecane mikrofalówki do 350 zł - Opinie

  • Amica AMGF23E1GB - mikrofalówka, której w tej cenie nic nie brakuje. Do zakupu najbardziej przekonuje połączenie mocy 900 W z pojemnością 23 l. O ile ta druga cecha nie jest tu niczym nadzwyczajnym, tak moc 900 W sprawi, że jeszcze szybciej podgrzejesz swoją żywność. Ten model jest również bardzo funkcjonalny, ale jednocześnie wygodny w sterowaniu. Do jakości wykonania nie można się przyczepić. Nie miałem więc wielkiego dylematu przy wybieraniu lidera klasyfikacji, bo jego cechy są godne najlepszych mikrofalówek.
  • Kernau KFMO 231 EG S - coś dla osób, które nie lubią przekombinowanego sterowania. To zastosowane w Kernau jest uproszczone, choć mikrofalówce nie brakuje dodatkowych funkcji (programy gotowania, grill, podgrzewanie wieloetapowe przydatne przy rozmrażaniu). Producent nie jest może jeszcze na naszym rynku rozchwytywany, ale z tego, co obserwuję od dłuższego czasu, oferuje sprzęt o dobrym stosunku ceny do jakości.
  • Samsung GE83MME83M - obie te kuchenki mikrofalowe wyglądają na bardzo nowoczesny sprzęt. Prawda jest jednak taka, że ich panele sterowania nie wszystkim pasują. To coś dla osób, które lubią sprawdzać wszelkie funkcje mikrofalówek i często korzystają z wyszukanych programów. W innym przypadku ikonki mogą Cię wkurzać. A jaka jest właściwie różnica między tymi modelami? Oprócz troszkę innych paneli sterowania ME83M nie ma funkcji grilla, co wcale jakoś nie obniża ceny.

Porównanie najważniejszych parametrów mikrofalówek do 350 zł

ModelMocPojemnośćŚrednica
talerza
GrillCena
Amica
AMGF23E1GB
900 W23 l27 cmTakAmica AMGF23E1GB oferta w sklepie
Kernau KFMO
231 EG S
800 W23 l27 cmTakKernau KFMO 231 EG S oferta w sklepie
Samsung
GE83M
800 W23 l25,5 cmTakSamsung GE83M oferta w sklepie
Samsung
ME83M
800 W23 l25,5 cmNieSamsung ME83M oferta w sklepie

Kto powinien kupić mikrofalówkę do 350 zł?

Budżet między 300 a 350 zł jest takim pierwszym pułapem, w którym spotkasz mikrofalówki właściwie kompletne. Co to oznacza? Szczególnie pojemność wynoszącą 23 l. To bardzo ważna cecha, bo dzięki temu zmieścisz w komorze urządzenia większe kawałki żywności.

Mikrofalówka w tej kwocie jest więc dla tych, którzy nie uznają kompromisów, ale nie chcą wydawać jeszcze większych kwot na - jakby nie patrzeć - prosty sprzęt do kuchni.

Jaka powinna być dobra mikrofalówka do 350 zł?

Absolutny must have to 23 l pojemności + moc 800 lub 900 W. Mając takie połączenie, reszta cech jest praktycznie na drugim planie.

Większość osób nie chce tak naprawdę bawić się programami gotowania czy wyszukanymi funkcjami. Tworząc zestawienie, patrzyłem na te 2 parametry, choć nie tylko.

Nic bowiem po wysokiej mocy, jeżeli system rozprowadzania mikrofal będzie niezoptymalizowany. Na szczęście polecane przeze mnie modele nie mają większych problemów z równomiernym podgrzewaniem żywności.

Do jakości wykonania również nie można się za bardzo przyczepić, to nie jest jakiś sprzęt no name, a komory tych urządzeń łatwo się czyści. Widać przy okazji przeskok w designie, np. w porównaniu do mikrofalówek do 250 zł.

Przyznam szczerze, że na wszelkie bajery (programy, automatyka wagowa itp.) zwracałem mniejszą uwagę. Ale że cena nie jest już taka niska, i tak tego typu udogodnienia znajdziesz w polecanych mikrofalówkach do 350 zł.

Za co nie przepłacić, kupując mikrofalę do 350 zł?

  • Nie ma co przepłacać za samego producenta. Ten segment cenowy jest przecież bezpieczny, nie ma w nim sprzętu no name.
  • Nie zakręcaj się wokół funkcji dodatkowych, bo właśnie one są zawsze na czele w opisach produktowych od producentów. Zasada działania takiego urządzenia jest prosta i dużo więcej tu wymyślić się nie da. Piękne angielskie słówka dużo nie zmieniają, a mogą wpływać na cenę.
  • Do sterowania podejdź od praktycznej strony. Czy będziesz potrzebował pierdyliona ikonek, a może zwykłe pokrętło i kilka przycisków Ci wystarczą? Często ludzie wybierają wizualnie nowocześniejsze modele, a potem narzekają, że sterowanie jest nieintuicyjne.
  • Wygląd zewnętrzny to także materiał wykonania frontu. Być może przeglądając w sklepach inne propozycje, trafisz na modele z lustrzanym frontem. Wyglądają kusząco, ale również nie są praktyczne. Trudno wtedy monitorować stan żywności w komorze, a to dopiero początek. Zarysowania, zabrudzenia, odciski palców - widać to wszystko bardziej. Lustrzane mikrofale są piękne, ale głównie po wyjęciu z pudełka. Potem szybko tracą swój blask.

Kupno takiej mikrofali jest bardzo łatwą sprawą, jeżeli nie poszukujesz w tym sprzęcie bajerów i nie dasz się zbajerować marketingową papką lub pięknym (i zazwyczaj niepraktycznym) designem.

Druga strona medalu jest taka, że wydając ponad 300 zł na mikrofalówkę, i tak będzie ona zapewne miała jakieś funkcje dodatkowe. W niczym to nie przeszkadza, jeżeli cena nie jest przesadzona, a bardziej praktyczne cechy i parametry dają radę.

Zobacz dla porównania:

blog comments powered by Disqus
Jaka mikrofalówka do 350 zł? | TOP 4 |