PODPOWIEDZI:

Mikrofalówka wolnostojąca do 350 zł | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Sharp YC-MG02E-BSharp YC-MG02E-B329 zł
2Amica AMGF20E1SAmica AMGF20E1S339 zł
3Hisense H20MOWS4Hisense H20MOWS4349 zł
4Candy CMG20SMWCandy CMG20SMW314 zł
5Amica AMGF20M1WAmica AMGF20M1W339 zł
Mikrofalówka wolnostojąca do 350 zł | Ranking TOP 5

350 zł to według mnie idealny budżet na porządną mikrofalówkę wolnostojącą. Wybór jest już całkiem okazały, ale trzeba też wiedzieć, na co tak naprawdę zwrócić uwagę. Pomoże w tym moje kolejne zestawienie mikrofalówek.

Wolnostojące kuchenki mikrofalowe w kwocie do 350 zł oferują bardzo fajne parametry i funkcje, o czym już za moment się przekonasz.

Pamiętaj, że obszerne opisy wraz ze specyfikacją znajdziesz także w porównywarce kuchenek mikrofalowych wolnostojących.

Mikrofalówka wolnostojąca do 350 zł - Opinie

1. Sharp YC-MG02E-B

mikrofalówka do 350 zł Sharp YC-MG02E-B
Pojemność20 l
Moc mikrofal800 W
Moc grilla1000 W
Średnica talerza obrotowego25,5 cm
WyświetlaczTak
CenaSharp YC-MG02E-B oferta w Ceneo

Sharp YC-MG02E-B to sterowana elektronicznie kuchenka mikrofalowa wolnostojąca w kwocie do 350 zł. Niezwykle funkcjonalny model, bowiem użytkownik skorzysta z 8 programów automatycznych, w tym z rozmrażania z funkcją czasu i wagi (nie trzeba wcześniej rozmrażać np. mięsa). Zastosowano timer (ustawisz czas, po którym nastąpi automatyczne wyłączenie), grill o mocy 1000 W, a także 11 poziomów mocy mikrofal do wyboru.

Szklany talerz obrotowy ma średnicę 25,5 cm, więc zmieści większe dania. Mikrofalówka do 350 zł ma oświetlone wnętrze dla lepszej widoczności. Za pomocą dołączonego rusztu przyrządzisz stek, kurczaka, kiełbaski czy różne zapiekane potrawy z serem. Otwieranie drzwiczek odbywa się za pomocą wygodnego przycisku.

Płaski panel znacznie ułatwi czyszczenie zewnętrznej strony. Producent pomyślał o zabezpieczeniu przed dziećmi, aby nie doszło do zmiany ustawień. Dobrym rozwiązaniem jest funkcja Eco, która dba o niskie zużycie energii. Urzeka stylowe, nowoczesne wzornictwo.

2. Amica AMGF20E1S

kuchenka mikrofalowa do 350 zł Amica AMGF20E1S
Pojemność20 l
Moc mikrofal700 W
Moc grillaNie dotyczy
Średnica talerza obrotowego24,5 cm
WyświetlaczTak
CenaAmica AMGF20E1S oferta w Media Markt

Mikrofalówka do 350 złAmica AMGF20E1S cechuje się intuicyjnym sterowaniem elektronicznym do ustawienia m.in. mocy i czasu grzania, pomocnym wyświetlaczem LED z zielonym podświetleniem, a także przydatnym oświetleniem halogenowym (sprawdzisz stan bez otwierania drzwiczek). Znajdziesz funkcję automatycznego rozmrażania (ustawiasz czas lub wagę).

Jeżeli komuś się spieszy bądź odczuwa duży głód, to może uruchomić funkcję QuickStart, aby jedzenie było gotowe jeszcze szybciej. Kuchenka mikrofalowa wolnostojąca oferuje gotowe programy. Twoja rola ogranicza się do włożenia dania, ustawienia wagi i wyboru rodzaju potrawy, a resztą zajmie się sprzęt.

MultiWave System nie dopuści, aby danie było spieczone z zewnątrz, za to zimne w środku. Kilka punktów emisji mikrofal wraz z talerzem obrotowym zagwarantują równomierne podgrzewanie. Wśród atutów wymienia się także blokadę ustawień, sygnał końca pracy i timer do 99 minut. Otwieranie za pomocą uchwytu. Trzeba mieć na względzie, że jest to model bez grilla.

3. Hisense H20MOWS4

wolnostojąca mikrofalówka do 350 zł Hisense H20MOWS4
Pojemność20 l
Moc mikrofal700 W
Moc grillaNie dotyczy
Średnica talerza obrotowego25,5 cm
WyświetlaczTak
CenaHisense H20MOWS4 oferta w Ceneo

Kuchenka mikrofalowa wolnostojąca do 350 złHisense H20MOWS4 charakteryzuje się kilkoma ustawieniami mocy, które dostosujesz do własnych potrzeb, a także możliwością ustawienia czasu pracy (na czytelnym wyświetlaczu zobaczysz pozostały czas). Sporym plusem są wstępnie ustawione tryby automatycznego gotowania, aby proces był jeszcze łatwiejszy.

Wśród 9 programów wymienia się m.in. dedykowany dla pizzy, popcornu, ziemniaków. Mikrofalówka z funkcją rozmrażania nie zawodzi pod względem obecności sporego talerza obrotowego czy oświetlenia wewnętrznego. Panel sterowania jest bardzo intuicyjnie oznaczony, aby nikt nie miał problemu z obsługą. Czyszczenie wnętrza i mycie obudowy również nie powinno sprawić trudności.

4. Candy CMG20SMW

kuchenka mikrofalowa wolnostojąca do 350 zł Candy CMG20SMW
Pojemność20 l
Moc mikrofal700 W
Moc grilla1000 W
Średnica talerza obrotowego25,5 cm
WyświetlaczNie
CenaCandy CMG20SMW oferta w Media Expert

Kuchenka mikrofalowa do 350 złCandy CMG20SMW to wszechstronny model przeznaczony do gotowania, grillowania, podgrzewania i rozmrażania. Nie straszne jej zatem różne zadania. Szklany talerz obrotowy jest spory, oświetlenie wnętrza mocne, a pokrętła do sterowania ergonomiczne.

Mikrofalówka z grillem zapewni doskonałą chrupkość i soczystość potraw (producent dodaje specjalny ruszt). Urządzenie oferuje 5 poziomów mocy, pojemność 20 l oraz sygnał dźwiękowy, dzięki któremu nie przeoczysz momentu zakończenia cyklu podgrzewania. Wygląd jest bardzo klasyczny.

5. Amica AMGF20M1W

wolnostojąca mikrofalówka do 350 zł Amica AMGF20M1W
Pojemność20 l
Moc mikrofal800 W
Moc grillaNie dotyczy
Średnica talerza obrotowego24,5 cm
WyświetlaczNie
CenaAmica AMGF20M1W oferta w Media Expert

Zestawienie zamyka wolnostojąca mikrofalówka do 350 złAmica AMGF20M1W, która zyskała pozytywne oceny ze względu na moc mikrofal na poziomie 800 W, zainstalowane halogeny dla lepszej widoczności, wnętrze pokryte wytrzymałą emalią, a także funkcję rozmrażania czasowego (wystarczy ustawić czas, a sprzęt szybko zajmie się rozmrażaniem np. porcji mięsa).

Sterowanie jest mechaniczne, czyli za pomocą pokręteł. Kuchenka mikrofalowa Amica osiąga poziom hałasu 56 dB. Została wyposażona w wyłącznik czasowy do 30 minut, 6 poziomów mocy, a także MultiWave System, który dba o równomierne podgrzewanie całej potrawy. Niektórym może przeszkadzać brak wyświetlacza i grilla.

Kto powinien kupić mikrofalówkę do 350 zł?

Budżet między 300 a 350 zł jest takim pierwszym pułapem, w którym spotkasz mikrofalówki właściwie kompletne. Co to oznacza? Szczególnie pojemność wynoszącą 20 l. To bardzo ważna cecha, bo dzięki temu zmieścisz w komorze urządzenia większe kawałki żywności.

Mikrofalówka w tej kwocie jest więc dla tych, którzy nie uznają kompromisów, ale nie chcą wydawać jeszcze większych kwot na - jakby nie patrzeć - prosty sprzęt do kuchni.

Jaka powinna być dobra mikrofalówka do 350 zł?

Absolutny must have to minimum 20 l pojemności + moc 700 lub 800 W. Mając takie połączenie, reszta cech jest praktycznie na drugim planie.

Nic bowiem po wysokiej mocy, jeżeli system rozprowadzania mikrofal będzie niezoptymalizowany. Na szczęście polecane przeze mnie modele nie mają większych problemów z równomiernym podgrzewaniem żywności.

Do jakości wykonania również nie można się za bardzo przyczepić, to nie jest jakiś sprzęt no name, a komory tych urządzeń łatwo się czyści. Widać przy okazji przeskok w designie, np. w porównaniu do mikrofalówek do 250 zł.

Przyznam szczerze, że na wszelkie bajery (programy, automatyka wagowa itp.) zwracałam mniejszą uwagę. Ale że cena nie jest już taka niska, i tak tego typu udogodnienia znajdziesz w polecanych mikrofalówkach do 350 zł.

Za co nie przepłacić, kupując mikrofalę do 350 zł?

  • Nie ma co przepłacać za samego producenta. Ten segment cenowy jest przecież bezpieczny, nie ma w nim sprzętu no name.
  • Nie zakręcaj się wokół funkcji dodatkowych, bo właśnie one są zawsze na czele w opisach produktowych od producentów. Zasada działania takiego urządzenia jest prosta i dużo więcej tu wymyślić się nie da. Piękne angielskie słówka dużo nie zmieniają, a mogą wpływać na cenę.
  • Do sterowania podejdź od praktycznej strony. Czy będziesz potrzebował pierdyliona ikonek, a może zwykłe pokrętło i kilka przycisków Ci wystarczą? Często ludzie wybierają wizualnie nowocześniejsze modele, a potem narzekają, że sterowanie jest nieintuicyjne.
  • Wygląd zewnętrzny to także materiał wykonania frontu. Być może przeglądając w sklepach inne propozycje, trafisz na modele z lustrzanym frontem. Wyglądają kusząco, ale również nie są praktyczne. Trudno wtedy monitorować stan żywności w komorze, a to dopiero początek. Zarysowania, zabrudzenia, odciski palców - widać to wszystko bardziej. Lustrzane mikrofale są piękne, ale głównie po wyjęciu z pudełka. Potem szybko tracą swój blask.

Nie zapomnij odwiedzać naszego działu ranking kuchenek mikrofalowych wolnostojących, gdzie znajdują się modele w różnym zakresie cenowym.

Podsumowanie

Przedstawione mikrofalówki do 350 zł pochodzą od takich producentów, jak Skarp, Amica, Candy i Hisense. Wszystkie posiadają pojemność 20 l. W niektórych znajdziesz pomocne wyświetlacze i grill. Moc mikrofal wynosi 700 W bądź 800 W, z kolei talerze obrotowe mają średnicę 24,5 cm lub 25,5 cm. Nie zabrakło w nich dodatkowych udogodnień, jak np. oświetlenie, programy automatyczne, blokada ustawień, timer.

Zobacz dla porównania:

blog comments powered by Disqus
Mikrofalówka wolnostojąca do 350 zł | Ranking TOP 5