PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Jaka tania mikrofalówka do 200 zł? | TOP 3 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Daewoo KOR-6620TWDaewoo KOR-6620TW199 zł
2Amica AMG20M70VAmica AMG20M70V199 zł
3Sharp R200WWSharp R200WW199 zł
Jaka tania mikrofalówka do 200 zł? | TOP 3 |

Tanie kuchenki mikrofalowe kojarzą się głównie z produktami no name, które często można spotkać na marketowych półkach. Niestety w tej cenie można łatwo trafić na bubla, który szybko się zepsuje lub będzie słabo działał. Ja postanowiłem znaleźć kilka produktów od bardziej renomowanych producentów.

Kuchenki mikrofalowe są bardzo przydatnym sprzętem, dzięki któremu szybko podgrzejesz sobie jedzenie. Kojarzą się głównie z przekąskami, ale tak naprawdę obróbka żywności tego typu jest całkiem zdrowa. Trwa krótko i nie wytrąca cennych wartości odżywczych z pożywienia.

Wyznaję zasadę, że na mikrofalówce nie ma co nadmiernie oszczędzać, bo lepiej kupić pewniejszy model. Ale tworząc zestawienia, zawsze dbam o osoby, które muszą bardzo pilnować swojego budżetu na nowy sprzęt.

Dlatego też podjąłem się dość trudnego zadania, a mianowicie selekcji kilku wolnostojących mikrofalówek do 200 zł. To jednak nie wszystko, bo tym samym odrzuciłem produkty no name, czyli w zasadzie zdecydowaną większość budżetowych mikrofal.

Co z tego wyszło? Zapraszam do zapoznania się z najtańszymi polecanymi mikrofalówkami, które da się dostać za 200 zł lub mniej.

Amica AMG20M70V

Amica AMG20M70V to wręcz legendarny model wśród najtańszych mikrofalówek. Nie powala swoją specyfikacją. O ile pojemność wynosi 20 l, co w tej cenie jest naturalne, tak moc osiąga 700 W. Mogłoby być już te 800 W, ale tak naprawdę nie jest to ogromna różnica. W praktyce wciąż w szybkim tempie podgrzejesz sobie jedzenie.

Do przyznania Amice pierwszej lokaty przekonała mnie jej niezawodność. Chodzi więc o jedną z najważniejszych cech kuchenek mikrofalowych, szczególnie w tak niskiej cenie.

Amica AMG20M70V została dobrze wykonana, a do tego nie prezentuje się wcale bardzo przestarzale (choć jest na rynku od wielu lat). Nie zajmuje dużo miejsca na kuchennym blacie i jest przy okazji łatwa w czyszczeniu.

kuchenka mikrofalowa Amica AMG20M70V

Obsługa sprzętu jest banalna. Opiera się na dwóch dość dużych pokrętłach. To na górze odpowiada za poziomy mocy, ale nie tylko. Jest także opcja rozmrażania czasowego, co jest właściwie jedyną funkcją wartą wyróżnienia w tym prostym sprzęcie.

Dolne pokrętło jest jeszcze mniej tajemnicze, bo odpowiada za ustawienie czasu podgrzewania. Nie ma żadnego wyświetlacza czy dziesiątek niepotrzebnych opcji.

Co do efektywności pracy, jest jak najbardziej poprawnie. Amica AMG20M70V została wyposażona w MultiWaves System. Pod tą nazwą kryje się kilka punktów emisji mikrofal. Efekt? Jedzenie powinno być równomiernie podgrzane.

Trudno w tej cenie do czegoś się przyczepić. W mojej opinii to aktualnie najpewniejszy wybór, jeżeli chodzi o tanie mikrofalówki do 200 zł.

Amica AMG20M70V plusy i minusy:

 • Prosta obsługa
 • Dobra jakość wykonania
 • Ogólna niezawodność
 • Mogłaby mieć o 100 W więcej mocy, choć w praktyce nie jest to jakimś wielkim minusem

Amica AMG20M70V oferta w sklepie

Sharp R200WW

Sharp R200WW to tania kuchenka mikrofalowa, która wcale nie wygląda na tak budżetowy model. Ma do tego łatwe w czyszczeniu wnętrze i maksymalną moc na poziomie 800 W.

Taka wartość w zupełności wystarcza, zresztą wiele dużo droższych mikrofalówek osiąga 800 W. Nie będziesz musiał długo czekać na równomierne podgrzanie swojego posiłku.

kuchenka mikrofalowa Sharp R200WW

Nie ma rewolucji w kwestii pojemności. 20 l to stosunkowo niewiele, ale jak już wspominałem, mikrofale za taką kasę nie są szalenie pojemne. Nie zabrakło oczywiście obrotowego talerza, który pomaga w obórce żywności, by z każdej strony była tak samo ciepła.

Sharp R200WW nie może się pochwalić ogromną kulturą pracy, bo jest podczas niej głośny, co wiele osób mu wytyka. Ale i tak nie mogłem pominąć tego modelu ze względu na kluczowy parametry, które w tej cenie wypadają korzystnie.

Sharp R200WW plusy i minusy:

 • 800 W mocy
 • Prosta obsługa
 • Dobra jakość wykonania
 • Głośna praca

Sharp R200WW oferta w sklepie

Daewoo KOR-6620TW

Daewoo KOR-6620TW to bardzo prosta i tania mikrofalówka, choć jej parametry w tej cenie trzymają poziom. 800 W mocy zadba o to, abyś nie musiał zbyt długo stać nad mikrofalą w oczekiwaniu na podgrzewany smakołyk.

20 l również nie zawodzi, bo nic pojemniejszego do 200 zł nie wyrwiesz, no chyba że od firmy no name i z ryzykiem, że sprzęt szybko padnie. Ale jak już wiesz, omijałem takie wynalazki w moim zestawieniu, bo zależy mi na tym, żeby nikt nie latał z mikrofalówką do sklepu, aby zrealizować gwarancję.

kuchenka mikrofalowa Daewoo KOR-6620TW

Sterowanie bez rewolucji w porównaniu do poprzedników - dwa proste w obsłudze i konkretnie opisane pokrętła. Nic tu właściwie się nie wyróżnia, ale też nie zawodzi. Jedynie design jest ekstremalnie nudny, ale taki sprzęt ma dobrze działać, a nie pięknie wyglądać.

Daewoo KOR-6620TW plusy i minusy:

 • 800 W mocy
 • Prosta obsługa
 • Jakość wykonania, jak i design ciut gorsze od poprzedników

Daewoo KOR-6620TW oferta w sklepie

Podsumowanie

Teraz już wiesz, które kuchenki mikrofalowe do 200 zł są godne uwagi. Nie są to urządzenia bardzo pojemne, ale mocy zazwyczaj im nie brakuje.

To sprzęt dla osób, które nie chcą wydawać zbyt dużo i nie potrzebują skomplikowanego sterowania czy dodatkowych funkcji. Jednocześnie klasyfikacja omija jakieś dziwne wynalazki z marketów, które psują się na potęgę.

Pamiętaj, że w ogólnym dziale z rankingiem mikrofalówek natkniesz się również na inne zestawienia, już z droższym sprzętem.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Jaka tania mikrofalówka do 200 zł? | TOP 3 |