PODPOWIEDZI:

Elektryczny grill ogrodowy | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Kalorik TKG EBBQ 1002 LKalorik TKG EBBQ 1002 L1749 zł
2Severin PG 8117 Senoa Boost SSeverin PG 8117 Senoa Boost S789 zł
3Unold Barbecue Power 58580Unold Barbecue Power 58580799 zł
4George Foreman 22460-56George Foreman 22460-56399 zł
5Clatronic BQS 3508Clatronic BQS 3508151 zł
Elektryczny grill ogrodowy | TOP 5 |

Stojący grill elektryczny to kolejny dobry typ do wspólnego grillowania na świeżym powietrzu. Dzisiaj poznasz TOP 5 funkcjonalnych grilli elektrycznych zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Zapraszam!

Z każdym rokiem grille cieszą się niezwykłą popularnością. Być może to właśnie elektryczny grill będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy.

Baza grilli z chęcią przywitała elektryczne grille ogrodowe wyróżniające się między innymi praktycznością. Oto czołowe modele.

Elektryczny grill ogrodowy - Opinie

1. Kalorik TKG EBBQ 1002 L

elektryczny grill ogrodowy Kalorik TKG EBBQ 1002 L
Kształt rusztuProstokątny
Powierzchnia grillowania58 x 28 cm (1600 cm2)
Maksymalna moc2500 W
CenaKalorik TKG EBBQ 1002 L oferta w Ceneo

Zaawansowany grill zasilany sieciowoKalorik TKG EBBQ 1002 L zachwyca wysoką jakością wykonania, wodoodpornością IPX4 (nie straszne mu niekorzystne warunki zewnętrzne), eleganckim wzornictwem, dużą płytą grzejną, jak również szeroką podstawą. Grill elektryczny wolnostojący Kalorik cechuje się regulacją temperatury dającą pełną kontrolę nad potrawami według własnych upodobań, odprowadzaniem tłuszczu, bezpiecznym uchwytem (nie nagrzewa się).

Zamknięcie pokrywy wpływa na lepsze rozprowadzanie ciepła. Płyta jest podzielona na 2 niezależne strefy, co sprawia, że można przyrządzać różne grillowane potrawy o odmiennych temperaturach. Nieprzywierająca powłoka płyty jest prosta w czyszczeniu. Na płaskim obszarze najlepiej grillować rybę bądź warzywa, z kolei na żłobkowanym mięso. Z boku znajdziesz haczyki na akcesoria do grillowania. Opcjonalnie zaleca się dokupić pokrowiec ochronny.

2. Severin PG 8117 Senoa Boost S

elektryczny grill do ogrodu Severin PG 8117 Senoa Boost S
Kształt rusztuProstokątny
Powierzchnia grillowania41,5 x 24 cm (996 cm2)
Maksymalna moc3000 W
CenaSeverin PG 8117 Senoa Boost S oferta w Ceneo

Stojący grill elektrycznySeverin PG 8117 Senoa Boost S może być użytkowany zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie czy balkonie. Jego czyszczenie nie sprawi trudności, bowiem elementy ze stali nierdzewnej nadają się do mycia w zmywarce. Niska waga sprawia, że przenoszenie w inne miejsce nie jest kłopotliwe. Obudowa Safe Touch i nienagrzewający się uchwyt minimalizują ryzyko poparzenia się. Ogromnym plusem jest szybkie nagrzewanie, osiąga temperaturę 500°C w zaledwie 10 minut. Funkcja BoostZone (podwójne grzanie) przełoży się na idealne opiekanie.

Zastosowano tacę refleksyjną dla równomiernego rozprowadzania ciepła. Co ciekawe, urządzenie może służyć jako elektryczny grill stołowy w domu (podstawa z rusztem do odkładania). Aby zmniejszyć dymienie, nie dopuścić do przypalenia potrawy lub ułatwić sobie po prostu mycie, wystarczy użyć wody (zmieści się 1 l). Duże pokrętło z termostatem ułatwia użytkowanie. Dioda LED wskazuje aktualny status, przykładowo czerwona oznacza szybkie grillowanie.

3. Unold Barbecue Power 58580

elektryczny grill ogrodowy Unold Barbecue Power 58580
Kształt rusztuProstokątny
Powierzchnia grillowania35 x 40 cm (1400 cm2)
Maksymalna moc2000 W
CenaUnold Barbecue Power 58580 oferta w Ceneo

Grill elektryczny do ogroduUnold Barbecue Power 58580 oferuje ruszt z płaską i karbowaną powierzchnią, przydatną pokrywę i półkę do przechowywania między innymi talerzy, przypraw. Powłoka płyty nie przywiera, a dodatkowo jest zdejmowana, co ułatwia czyszczenie.

Elektryczny grill ogrodowy zajmie się odprowadzaniem tłuszczu do specjalnego zbiornika, umożliwia regulację mocy, a także nie dopuści do przegrzania. O osiągnięciu danej mocy poinformuje Cię dioda. Grill jest prosty w montażu i demontażu, wystarczy odczepić nóżki, aby przekształcić go w grill kuchenny w razie niepogody. Ponadto prezentuje się estetycznie.

4. George Foreman 22460-56

okrągły grill elektryczny ogrodowy George Foreman 22460-56
Kształt rusztuOkrągły
Powierzchnia grillowania1500 cm2
Maksymalna moc2400 W
CenaGeorge Foreman 22460-56 oferta w Ceneo

Okrągły grill elektryczny w przystępnej cenieGeorge Foreman 22460-56 wyróżnia się nieprzywierającą powłoką płyty, zakrzywionymi kanalikami do odprowadzania nadmiaru tłuszczu, pokrywą i chłodnym uchwytem.

Zyskał wiele pozytywnych opinii ze względu na możliwość przekształcenia w grill stołowy (użytkowanie nawet w kuchni), termometr do kontroli temperatury dań, 5-stopniową regulację temperatury, a także dużą powierzchnię grillowania umożliwiającą przygotowanie nawet 15 porcji jednocześnie. Konstrukcja jest stabilna. Istnieje opcja demontażu płyty i tacy ociekowej dla jeszcze prostszego utrzymania w czystości.

5. Clatronic BQS 3508

tani elektryczny grill ogrodowy Clatronic BQS 3508
Kształt rusztuProstokątny
Powierzchnia grillowania35,5 x 24,5 cm (869 cm2)
Maksymalna moc2000 W
CenaClatronic BQS 3508 oferta w Ceneo

Zestawienie elektrycznych grilli ogrodowych zamyka Clatronic BQS 3508. To najtańszy ogrodowy grill elektryczny, który został wyposażony w praktyczną półkę na różne akcesoria, stojak (opcjonalnie można go zdemontować), włącznik/wyłącznik z lampką kontrolną oraz nienagrzewającą się obudowę.

Charakteryzuje się odprowadzaniem tłuszczu, metalową osłonką przed wiatrem, grzałką o mocy 2000 W i dosyć klasycznym wyglądem. Grill elektryczny stojący jest intuicyjny w obsłudze. Trzeba mieć na względzie najmniejszy ruszt. Wprawdzie przygotujesz grillowane mięso, szaszłyki, grzanki czy warzywa, ale raczej dla mniejszej ilości osób w tym samym czasie.

Jaką przewagę mają elektryczne grille na tle innych typów?

Ranking grilli posiada już kilka zestawień, ale od razu zaznaczę, że grille elektryczne mają pod niektórymi względami przewagę nad innymi rodzajami.

  • Sprawdzą się w ogrodzie, na tarasie, na balkonie, na działce, a nawet w kuchni (modele stojące i stołowe).
  • Są komfortowe w użytkowaniu.
  • Są proste w czyszczeniu (nie ma odpadów, takich jak brykiet, węgiel).
  • Mają kompaktowe konstrukcje.
  • Mogą być zamknięte (skuteczne grillowanie, ochrona przed wiatrem) lub otwarte (przypominają tradycyjne grillowanie).
  • Przyrządzenie jedzenia odbędzie się bardzo szybko (zwłaszcza jeżeli masz do czynienia z grillem elektrycznym o dużej mocy).
  • Nie będzie unosił się dymny zapach, który mógłby przeszkadzać na przykład sąsiadom.
  • Są polecane dla osób, które zwracają uwagę na ilość kalorii (obróbka termiczna odbywa się niemal beztłuszczowo).
  • Ceny zaczynają się od niskiego pułapu.
  • Przyjazne środowisku.

Podsumowanie

W klasyfikacji pojawiły się grille od następujących producentów: Kalorik, Clatronic, Severin, Unold i George Foreman. Ich ceny mieszczą się w przedziale mniej więcej od 150 zł do 800 zł, z wyjątkiem lidera w cenie 1749 zł. To dobra opcja zarówno dla osób z małym budżetem, jak i dla tych, którym zależy na komfortowym użytkowaniu i jak najlepszych cechach.

Poszczególne produkty różnią się mocą, powierzchnią grillowania, kształtem rusztu i mnogością funkcji. Zdecyduj, na czym Ci najbardziej zależy i wybierz wymarzony grill pod własne potrzeby.

Pochwal się w sekcji komentarzy, z jakim grillem Ty miałeś do czynienia?

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Elektryczny grill ogrodowy | TOP 5 |