PODPOWIEDZI:

Jak używać lokówki, żeby nie zniszczyć włosów?

Jak używać lokówki, żeby nie zniszczyć włosów?

Włosy poddawane różnych zabiegom stylistycznym, w tym kręceniu lub prostowaniu, są narażone na wysokie temperatury, a tym samym na zniszczenie. Prawidłowe użycie lokówki do włosów oraz wiedza, jak często kręcić włosy, pomogą zminimalizować ryzyko uszkodzenia. Dzisiaj dowiecie się, jak bezpiecznie używać lokówki. Zapraszam!

Pragnienie o pięknych lokach lub delikatnych falach często przysłania kwestię, jak ten zabieg odbija się na kondycji naszych włosów. Nawet profesjonalne lokówki do włosów, posiadające szereg inteligentnych rozwiązań, mogą uszkodzić strukturę włosa. Za chwilę poznacie porady, jakimi należy kierować się podczas kręcenia włosów przy użyciu lokówki.

kobieta z czerwonymi ustami i kręconymi włosami

Jak bezpiecznie kręcić włosy lokówką - Porady dotyczące metod kręcenia

Właściwa ochrona i pielęgnacja włosów jest niezwykle ważna podczas kręcenia. O czym należy pamiętać podczas korzystania z lokówki?

Wybierz dobrą lokówkę

W zależności od budżetu nie musimy od razu wybierać profesjonalnej automatycznej lokówki, mogą to być także tanie lokówki do włosów. Najważniejsze, abyśmy zwrócili uwagę na kilka głównych parametrów.

Mowa o powłoce wałka (ceramiczna jest najbezpieczniejsza i nadaje się do każdego rodzaju włosów, najlepiej wzbogacona dodatkowo o keratynę), ustawieniach temperatury (im szersza skala, tym lepiej), a także cenionej marce, która często jest gwarancją niezawodności.

O odpowiednie nawilżenie naszych włosów odpowiada natomiast technologia MoistureProtect, z kolei miękkość, blask i zapobieganie elektryzowaniu się zapewni funkcja jonizacji.

Zobacz przy okazji kilka fajnych lokówek:

Philips StyleCare Prestige BHB876Babyliss Curl Secret C1050EPhilips StyleCare BHH822

Nie kręć mokrych włosów

Przed użyciem lokówki zadbaj o to, aby włosy były czyste (pozbawione resztek kosmetyków) i suche. Polecamy umycie włosów dzień wcześniej, bowiem wtedy osiągniemy wymarzoną i trwalszą fryzurę. Kręcenie wilgotnych włosów może doprowadzić do ich spalenia. Wyjątek stanowi perfekcyjna lokówka Dyson Airwrap Styler, pełniąca także funkcję prostownicy, suszarki oraz szczotki zwiększającej objętość. Raz na jakiś czas zadbaj także o podcinanie końcówek - wzmocni i zapobiegnie rozdwajaniu się.

Rozdziel pasma włosów

Pamiętajmy o dokładnym rozczesaniu włosów. Warto cierpliwie poczekać do momentu, w którym lokówka nagrzeje się. Następnie ostrożnie nawijamy maksymalnie 3-centymetrowe kosmki (w zależności od długości wałka), aby nie poparzyć skóry głowy i cieszyć się długotrwałym efektem. Robimy to w stosunkowo energiczny i równomierny sposób, od nasady aż po końce.

W momencie, gdy poczujemy, że zewnętrzna warstwa włosów jest gorąca, wtedy rozwijamy je (jedno pasmo nie powinno być zbyt długo trzymane na lokówce). Zaznaczę, że pionowe używanie lokówki jest prawidłowe (końcówką w dół) i pomocne w przypadku długich włosów.

Używaj kosmetyków termoochronnych

Włosy poddane wysokim temperaturom muszą mieć zapewnioną odpowiednią ochronę i odżywienie, na przykład w postaci sprayu termoochronnego. Tego rodzaju specyfiki pomogą dodatkowo utrwalić efekt.

Zadbaj o konserwację urządzenia

Mowa tutaj o regularnym czyszczeniu lokówki. Po dłuższym czasie stosowania lokówki wskazane jest jej umycie przy użyciu wilgotnej ściereczki.

kręcenie włosów za pomocą lokówki

Czy lokówka niszczy włosy?

Na wstępie zaznaczę, że farbowane, delikatne czy łamliwe włosy nie powinny być kręcone na lokówce codziennie. Może to mocno zaważyć na ich kondycji, a w efekcie trudniejszego doprowadzenia do lepszego stanu. Regeneracja zniszczonych włosów będzie trudnym orzechem do zgryzienia i z pewnością długotrwałym procesem. W tym przypadku bardzo ważny jest wybór właściwej temperatury, nie jest wskazane kręcenie powyżej 200°C.

Niezależnie od tego, czy mamy cienkie czy też gęste i grube włosy, za każdym razem używajmy kosmetyków termoochronnych. Nieważne, czy jest to lokówka czy suszarko-lokówka, do zniszczenia może dojść, dlatego tak ważne jest prawidłowe korzystanie z urządzenia i przestrzeganie kilku zasad.

kobieta z krótkimi kręconymi blond włosami

Bezpieczne używanie lokówki - Podsumowanie

Najpopularniejszy sprzęt do stylizacji włosów, jakim jest lokówka, pomimo swej prostoty działania nakazuje kierowania się kilkoma wskazówkami podczas użytkowania. Sama technika kręcenia włosów w domowych warunkach wymaga nabrania wprawy. O nasze włosy obowiązkowo należy zadbać zarówno przed, jak i po procesie, tylko wtedy zachowają zdrowy wygląd.

Częste korzystanie z lokówki może z czasem zniszczyć włosy, zwłaszcza jeżeli będziemy kręcić wilgotne pasma, wybierzemy wyższą temperaturę niż jest to wskazane, czy też nie kupimy właściwego urządzenia. Błędy, jakie popełniamy podczas kręcenia, odgrywają dużą rolę.

Zarówno tanie lokówki, jak i profesjonalne urządzenia do domu i salonu znajdziecie w dziale: ranking lokówek do włosów.

Sekcja komentarzy należy do Was, pochwalcie się, czy przestrzegacie wszystkich zasad podczas kręcenia :)

blog comments powered by Disqus
Jak używać lokówki, żeby nie zniszczyć włosów?