PODPOWIEDZI:

Jaki parowar o wysokiej mocy?

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Tefal VS 4003Tefal VS 4003389 zł
2Morphy Richards 48780 IntelliSteamMorphy Richards 48780 IntelliSteam499 zł
3ETA 1134 90000 CalderonETA 1134 90000 Calderon353 zł
4Philips Avance Collection HD9190/30Philips Avance Collection HD9190/30499 zł
5Amica PT 4011Amica PT 4011237 zł
Jaki parowar o wysokiej mocy?

Parowary o wysokiej mocy zazwyczaj są po prostu bardzo dobrymi parowarami, wręcz topowymi na rynku tych małych urządzeń AGD do kuchni. Wziąłem je więc na celownik, tworząc kolejne zestawienie. Przeczytaj je, aby wiedzieć, jaki wydajny parowar kupić.

Parowar o wysokiej mocy = dobry parowar? Tak, bez wątpienia! Modeli wysokowatowych nie jest tu wcale dużo, ale jedno jest pewne - elektryczny parowar tego typu nie może zawodzić pod innymi względami.

Dlatego też zdecydowałem się na priorytet w postaci wysokiej mocy, wynoszącej przynajmniej 1500 W, co jest świetnym wynikiem. Za tym parametrem idą inne, które również potwierdzają wysoką klasę sprzętu.

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie zawsze jest bardzo drogo. W klasyfikacji znajdziesz kilka tańszych alternatyw. Jeżeli mimo wszystko będzie to przekraczać Twój budżet, to pamiętaj też o zestawieniu tanich parowarów do 200 zł.

Ale wracając do motywu przewodniego tego materiału, zobaczmy wspólne wydajne parowary!

Tefal VS 4003

Tefal przyzwyczaił mnie już do solidnego sprzętu małego AGD, który jednocześnie nie kosztuje fortuny. I tak dokładnie jest z parowarem Tefal VS 4003.

Spełnia on główne założenie zestawienia - oferuje 1800 W mocy, dzięki czemu gotowanie na parze będzie efektywne i bardzo szybkie, szczególnie w porównaniu do klasycznych technik kulinarnych. Zdrowe, pyszne jedzenie, a do tego przygotowanie w szybkim tempie? Fajna wizja.

A to nie wszystko. Tefal VS 4003 jest bardzo pojemny. Całkowita pojemność osiąga 10,3 l, które rozkładają się na 3 piętra tego urządzenia. Przystawka, danie główne i deser - nic nie stoi na przeszkodzie, aby upichcić je jednocześnie!

parowar Tefal VS 4003

Producent nie zapomniał o praktycznych tackach, które ogarną gotowanie potraw w sosie lub marynacie. Jest też funkcja podtrzymywania ciepła potrawy, wyświetlacz z cyfrowym zegarem, możliwość mycia pojemników w zmywarce, a także książka z przepisami kulinarnymi w zestawie.

Co tu dużo mówić - Tefal VS 4003 to kompletny i mocny parowar, którego cena jest jak najbardziej adekwatna do możliwości. Nie przepłacasz za ten sprzęt i bez trudu przejdziesz na dużo zdrowsze menu.

Tefal VS 4003 plusy i minusy:

 • Wysoka moc
 • Znakomita pojemność
 • Bardzo dobra jakość wykonania
 • Funkcjonalność
 • Świetny stosunek ceny do jakości
 • Brak większych minusów

Tefal VS 4003 oferta w sklepie

Morphy Richards 48780 IntelliSteam

Morphy Richards 48780 IntelliSteam to nietuzinkowy parowar elektryczny o wysokiej mocy, który zdecydowanie wyróżnia się w porównaniu do konkurentów. Nie ma pionowej konstrukcji, a pojemniki ułożone obok siebie na jednym piętrze. Zajmuje więcej miejsca na blacie, ale oszczędza na wysokości.

Patrząc na kluczowe parametry, czyli moc i pojemność, nie jest to aż tak wysoki poziom jak u niektórych parowarów w tej cenie. 1600 W i 8,2 l, czyli mogło być lepiej. Ale siłą tego sprzętu jest oryginalna konstrukcja.

parowar Morphy Richards 48780 IntelliSteam

Wszystkie pojemniki są indywidualnie sterowane osobnymi elementami grzewczymi. Minimalizuje to mieszanie się aromatów, a także optymalizuje gotowanie na parze kilku różnych produktów jednocześnie. Przydatne, jeśli często gotujesz ryby.

Wyświetlacz i panel sterowania wyglądają na złożone, ale w praktyce łatwo opanować wszystkie ustawienia. Jest funkcja podtrzymywania ciepła, pojemniki na ryż, ryby oraz sos, jak również możliwość mycia pojemników w zmywarce.

Morphy Richards 48780 IntelliSteam plusy i minusy:

 • Ciekawa konstrukcja z komorami ułożonymi obok siebie na jednym piętrze; jeszcze łatwiejsze gotowanie kilku różnych potraw lub składników oraz mniejsze ryzyko mieszania się zapachów
 • Wysoka moc
 • Zadowalająca pojemność
 • Solidna jakość wykonania
 • Funkcjonalność
 • Mógłby być troszkę tańszy

Morphy Richards 48780 IntelliSteam oferta w sklepie

ETA 1134 90000 Calderon

ETA 1134 90000 Calderon przemawia do mnie nowoczesną konstrukcją, łatwym dolewaniem wody w trakcie pichcenia, a także korzystnym stosunkiem ceny do jakości.

No i sporo rzeczy w tym parowarze ugotujesz. Nie tylko mięso, rybę, warzywa, ryż, ale także jajka lub zupy. W zestawie jest specjalna miska do gotowania rzeczy tego typu.

parowar ETA 1134 90000 Calderon

Parowar jest łatwy w obsłudze i solidnie wykonany. 3 piętra osiągają pojemność na poziomie 9 l, czyli bardzo dobry rezultat. Moc także nie zawodzi i osiąga 1800 W, zapewniając Ci szybkie gotowanie za pomocą gorącej pary wodnej.

Ogólnie biorąc, to bardzo praktyczny parowar, który maksymalnie ułatwia gotowanie na parze. Dobry dla początkujących, ale jednocześnie wystarczający dla pasjonatów tej techniki kulinarnej.

ETA 1134 90000 Calderon plusy i minusy:

 • Wysoka moc
 • Bardzo dobra pojemność
 • Solidna jakość wykonania
 • Korzystny stosunek ceny do jakości
 • Brak funkcji podtrzymywania ciepła

ETA 1134 90000 Calderon oferta w sklepie

Philips Avance Collection HD9190/30

Jeżeli zadajesz pytanie, jaki parowar o wysokiej mocy kupić, to Philips zawsze ma kilka odpowiedzi. W mojej klasyfikacji postanowiłem uwzględnić model Philips Avance Collection HD9190/30. Na papierze wygląda fenomenalnie, zresztą na zdjęciach również, bo to nowoczesny parowar. Ale nie wszystko jest tu takie znakomite.

Wydaje mi się, że częste mycie pojemników w zmywarce nie wpływa korzystnie na ich trwałość. Do tego niektóre plastikowe elementy, np. uchwyty, powinny być bardziej wytrzymałe. Mowa przecież o sprzęcie za 5 stów, a w tej kategorii to wysoka cena.

Ale sporo zależy tu nawet od egzemplarza, no i tego, jak będziesz obchodził się z parowarem. Sam wyznaję zasadę, że lepiej czasem poświęcić chwilę na ręczne umycie pojemników, niż zawsze wrzucać je do zmywarki.

parowar Philips Avance Collection HD9190/30

Przechodząc do głównych cech urządzenia, ma aż 2000 W mocy! Fenomenalny wynik, który po części tłumaczy cenę. Pojemność osiąga z kolei 9 litrów i jest rozłożona na 3 piętra.

Jak to zwykle z Philipsem bywa, parowar jest bardzo funkcjonalny i dobrze wyposażony. Nowoczesny wyświetlacz z zegarem, cyfrowy wskaźnik wody, funkcja trzymania ciepła, wyjmowane dno (dzięki temu zmieścisz całego kurczaka!), pojemnik na zupę, ryż czy gulasz, Funkcja Turbo Start (jeszcze szybsze pichcenie), a także kilka przydatnych programów gotowania na parze. Jest tego multum i trudno znaleźć bardziej funkcjonalny parowar na prąd.

Philips Avance Collection HD9190/30 plusy i minusy:

 • Ekstremalnie wysoka moc
 • Bardzo dobra pojemność
 • Funkcjonalność, która przebija praktycznie wszystkich konkurentów
 • Trzeba za niego swoje zapłacić...
 • ...a jakość wykonania niektórych elementów powinna być lepsza

Philips Avance Collection HD9190/30 oferta w sklepie

Amica PT 4011

Zawsze w moich zestawieniach dbam, aby znalazły się produkty tanie i dobre. Taki jest parowar Amica PT 4011. Jego cena jest wyraźnie niższa od poprzedników, choć nie odbija się znów tak bardzo mocno na kluczowych parametrach.

Nie licząc zbiornika na wodę, parowar i tak zapewnia ponad 9 l pojemności. No i jego moc jest odpowiednio wysoka. 1800 W sprawi, że nikt nie będzie zbyt długo stał nad parowarem, aby ugotować sobie obiad czy jakąś przekąskę.

parowar Amica PT 4011

Nie zbrakło ciekawych funkcji i elementów wyposażenia. Podwójny aromatyzer na zioła sprawi, że Twoje potrawy będą miały znakomity aromat, jeszcze bardziej zachęcając Cię do spożycia upichconej potrawy. Jest również podtrzymywanie ciepła, miska na ryż lub zupę, tacka ociekowa i programy automatyczne. Ciekawa opcja zakupowa w dobrej cenie.

Amica PT 4011 plusy i minusy:

 • Wysoka moc
 • Bardzo dobra pojemność
 • Solidna jakość wykonania
 • Korzystny stosunek ceny do jakości
 • Brak większych minusów w tej cenie

Amica PT 4011 oferta w sklepie

Parowary o wysokiej mocy - Podsumowanie

5 parowarów dało Ci skuteczną odpowiedź na to, jaki wydajny parowar kupić. Taka gromadka skrywa w sobie efektywnie pracujący sprzęt kuchenny do gotowania zdrowych potraw.

Pamiętaj, że ranking parowarów zawiera również inne zestawienia, które pozwolą Ci poznać tę kategorię. Zajrzyj tam szczególnie wtedy, gdy uznasz, że wolisz zacząć od tańszego i mniej wydajnego modelu.

blog comments powered by Disqus
Jaki parowar o wysokiej mocy?