PODPOWIEDZI:

Parowar o wysokiej mocy | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Tefal Vitacuisine Compact VS4003Tefal Vitacuisine Compact VS4003469 zł
2Amica PT4011Amica PT4011348 zł
3Morphy Richards New Intellisteam 470006Morphy Richards New Intellisteam 470006549 zł
4ETA Calderon II 1134 90010ETA Calderon II 1134 90010321 zł
5Thomson THCS07860Thomson THCS07860489 zł
Parowar o wysokiej mocy | TOP 5 |

Parowary o wysokiej mocy zazwyczaj są po prostu bardzo dobrymi parowarami, wręcz topowymi na rynku tych małych urządzeń AGD do kuchni. Wzięłam je więc na celownik, tworząc kolejne zestawienie. Przeczytaj je, aby wiedzieć, jaki wydajny parowar kupić.

Parowar o wysokiej mocy = dobry parowar? Tak, bez wątpienia! Modeli wysokowatowych nie jest tu wcale dużo, ale jedno jest pewne - elektryczny parowar tego typu nie może zawodzić pod innymi względami.

Dlatego też zdecydowałam się na priorytet w postaci wysokiej mocy, wynoszącej przynajmniej 1600 W, co jest świetnym wynikiem. Za tym parametrem idą inne, które również potwierdzają wysoką klasę sprzętu. Przyjrzyj się zatem wydajnym parowarom. Znajdziesz je także w porównywarce parowarów.

Parowar o wysokiej mocy – Opinie

1. Tefal Vitacuisine Compact VS4003

wydajny parowar Tefal Vitacuisine Compact VS4003
Maksymalna moc1800 W
Łączna pojemność10,3 l
Liczba pojemników na żywność3
Pojemność zbiornika na wodę1,5 l
Programator czasowyElektroniczny
CenaTefal Vitacuisine Compact VS4003 oferta w Media Expert

Wydajny parowarTefal Vitacuisine Compact VS4003 z 3 pojemnikami o łącznej pojemności 10,3 pozwoli ugotować na parze wiele składników w jednym czasie, bez mieszania się zapachów (m.in. rybę, mięso, warzywa, owoce morza). Zachwyca jego intuicyjna obsługa, wyraźny wyświetlacz, timer do 60 minut z funkcją automatycznego wyłączania, a także proste przechowywanie (włożysz jeden pojemnik w drugi i zaoszczędzisz tym samym miejsce w kuchni).

Parowar o mocy 1800 W został wyposażony w funkcję podtrzymywania ciepła (aby posiłek był zawsze gotowy do spożycia) i automatyczną sygnalizację braku wody. Funkcja Vitamin+ przekłada się na zachowanie naturalnych właściwości danych składników. W zestawie otrzymasz 2 praktyczne tacki w sam raz do gotowania dań w sosie czy marynacie oraz 4 kubeczki do mniejszych posiłków (deserów, ryżu, musu). Istnieje możliwość mycia pojemników w zmywarce (oprócz podstawy).

2. Amica PT4011

parowar o wysokiej mocy Amica PT4011
Maksymalna moc1800 W
Łączna pojemność11 l
Liczba pojemników na żywność2 (4 komory)
Pojemność zbiornika na wodę1,6 l
Programator czasowyElektroniczny
CenaAmica PT4011 oferta w Media Markt

Parowar o wysokiej mocyAmica PT4011 cechuje się czytelnym wyświetlaczem LCD dającym łatwy dostęp do wszelkich funkcji, sporą pojemnością, a także możliwością regulacji czasu do 99 minut. Wyróżnia się na tle innych aromatyzerem na zioła i przyprawy (połączenie świeżych bądź suszonych ziół wraz ze strumieniem gorącego powietrza daje niezwykłe aromaty w całym wnętrzu).

Na uwagę zasługują 4 komory gotowania, więc bez problemu ugotujesz wieloskładnikowe danie w jednym czasie. Są one niezależne, a to oznacza, że ustawisz dla nich różny program. Zastosowano 6 automatycznych programów gotowania, w których to urządzenie ustawi właściwy czas gotowania potrawy (w zależności od składników). Po skończonym programie uruchomi się przydatna opcja podtrzymywania ciepła.

W komplecie dołączono specjalną miskę, w której ugotujesz ryż lub szybko podgrzejesz zupę bądź inne płynne danie. Bezpieczeństwo użytkowania zwiększają gumowe nóżki nadające większą stabilność, jak również zabezpieczenie przed przegrzaniem.

3. Morphy Richards New Intellisteam 470006

parowar o dużej mocy Morphy Richards New Intellisteam 470006
Maksymalna moc1600 W
Łączna pojemność6,8 l
Liczba pojemników na żywność2 (3 komory)
Pojemność zbiornika na wodęb/d
Programator czasowyElektroniczny
CenaMorphy Richards New Intellisteam 470006 oferta w Media Expert

W gotowaniu zdrowych posiłków pomoże szybki parowarMorphy Richards New Intellisteam 470006 o mocy 1600 W. To kompaktowy model o pojemności 6,8 l, który nie zajmie aż tak wiele miejsca na blacie lub w szafce. Znalazł się również w klasyfikacji małych parowarów. Charakteryzuje się wyświetlaczem, cyfrowym sterowaniem, 8 automatycznymi programami oraz funkcją podtrzymywania ciepła do 40 minut.

Sporym ułatwieniem jest zewnętrzne dolewanie wody i wskaźnik poziomu wody. Na uwagę zasługuje bardzo dobra jakość wykonania, a mianowicie pojemniki ze stali nierdzewnej, szklane pokrywki, nienagrzewające się uchwyty. Producent dodaje tackę na sos, miskę na ryż i podstawkę na ryby.

4. ETA Calderon II 1134 90010

wydajny parowar ETA Calderon II 1134 90010
Maksymalna moc1800 W
Łączna pojemność11 l
Liczba pojemników na żywność2 (4 komory)
Pojemność zbiornika na wodęb/d
Programator czasowyElektroniczny
CenaETA Calderon II 1134 90010 oferta w Ceneo

ETA Calderon II 1134 90010 to parowar o wysokiej mocy ceniony za 2 pojemniki z 4 oddzielnymi komorami do gotowania. Znajdziesz wskaźnik poziomu wody wskazujący jej stan, minutnik do 99 minut, miskę do gotowania ryżu, a także spory wyświetlacz.

Udogodnieniem jest uzupełnianie wody z zewnątrz, funkcja utrzymywania temperatury do 20 minut oraz funkcja gotowania jaj (umieścisz je w specjalnych wycięciach). Urządzenie wyłączy się automatycznie w chwili zakończenia programu bądź w momencie bezczynności przez minutę.

5. Thomson THCS07860

parowar o wysokiej mocy Thomson THCS07860
Maksymalna moc1600 W
Łączna pojemność4,5 l
Liczba pojemników na żywność1
Pojemność zbiornika na wodęb/d
Programator czasowyMechaniczny
CenaThomson THCS07860 oferta w Ceneo

Wśród najwydajniejszych parowarów znalazł się Thomson THCS07860 o nietuzinkowej konstrukcji i to właśnie on zamyka zestawienie. Składa się z wyjmowanego, aluminiowanego garnka o pojemności 5,2 l i wkładki do gotowania na parze o pojemności 4,5 l. To tak naprawdę parowar, ryżowar i slow cooker w jednym. Funkcjonalność zwiększa timer do 120 minut, 3-stopniowa regulacja temperatury, ochrona przed przegrzaniem, a także funkcja utrzymywania ciepła. Urządzenie sterowane mechaniczne za pomocą pokręteł.

Dlaczego warto postawić na parowar o wysokiej mocy?

Moc parowaru to jeden z głównych parametrów, jaki trzeba brać pod uwagę przy wyborze. Elektryczne parowary o wysokiej mocy są błyskawicznie gotowe do pracy. Chwalone za bardzo szybkie wytwarzanie pary. To oznacza, że spędzisz dużo mniej czasu nad przyrządzaniem przystawki, obiadu czy deseru dla rodziny.

Krótsza obróbka jedzenia to także maksymalne zachowanie wszelkich wartości odżywczych, witamin i minerałów zawartych w jedzeniu. Nie można zapomnieć o idealnych walorach smakowo-zapachowych, odpowiedniej konsystencji dań.

Krótsze gotowanie to także większa energooszczędność (od razu wykorzystuje się pełną moc do zagrzania wody i wytworzenia pary). Parowar o dużej mocy jest polecany głównie dla osób, którym zależy na jak najszybszym przyrządzaniu wieloskładnikowych dań dla kilku osób. Do standardowego użytku (prostej potrawy) wystarczy z kolei tani parowar do 200 zł.

Podsumowanie

Parowary o wysokiej mocy z pewnością gotują dużo szybciej i są w stanie wytworzyć odpowiednią ilość pary.

5 parowarów dało Ci skuteczną odpowiedź na to, jaki wydajny parowar kupić. Taka gromadka skrywa w sobie efektywnie pracujący sprzęt kuchenny do gotowania zdrowych potraw. Niemal każdy oferuje elektroniczne sterowanie, pojemność sięgającą nawet 11 l, kilka pojemników, bogate wyposażenie, gotowe programy, minutniki, dobrą jakość wykonania, funkcję podtrzymywania ciepła i automatyczne wyłączanie.

Pamiętaj, że ranking parowarów zawiera również inne zestawienia, które pozwolą Ci poznać tę kategorię. Zajrzyj tam szczególnie wtedy, gdy uznasz, że wolisz zacząć od tańszego i mniej wydajnego modelu.

blog comments powered by Disqus
Parowar o wysokiej mocy | TOP 5 |