PODPOWIEDZI:

Tani parowar do 200 zł | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Götze & Jensen CS501X InoxGötze & Jensen CS501X Inox199 zł
2Amica PT3012Amica PT3012199 zł
3Raven EP001Raven EP001199 zł
4Tefal Ultracompact VC2048Tefal Ultracompact VC2048199 zł
5Gallet Pantin CUV 962Gallet Pantin CUV 962177 zł
Tani parowar do 200 zł | TOP 5 |

Tani parowar do 200 zł to ciekawa propozycja dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z gotowaniem na parze i nie wiedzą do końca, czy ta technika kulinarna będzie im pasować. Zaliczasz się do tej grupy? A może po prostu szukasz taniego urządzenia do gotowania na parze? W takim razie spójrz na nasze zestawienie!

Parowary do 200 zł stanowią najniższy segment cenowy w tej kategorii. Oczywiście znalazłyby się modele za wyraźnie mniej niż 150 zł, a może i nawet poniżej stówy, ale według mnie warto rozpocząć od zakresu 150 - 200 zł.

Za tę cenę nabędziesz całkiem solidny sprzęt elektryczny do gotowania na parze. Jeżeli chcesz dopiero sprawdzić tę technikę kulinarną lub nie możesz sobie pozwolić na większy wydatek, to poznaj 5 polecanych parowarów do 200 zł. Nie będą tak szybko pichcić jak urządzenia dwa razy droższe, ale sporej grupie osób i tak wystarczą. Podstawą jest jedynie dobry wybór, który zaraz Ci ułatwię.

Tani parowar do 200 zł – Opinie

1. Götze & Jensen CS501X Inox

tani parowar Götze & Jensen CS501X Inox
Maksymalna moc1000 W
Pojemność12 l
Liczba pojemników na żywność3
Pojemność zbiornika na wodę1,6 l
Programator czasowyElektroniczny
CenaGötze & Jensen CS501X Inox oferta w Ceneo

Niedrogi parowarGötze & Jensen CS501X Inox zyskał pozytywne opinie ze względu na łączną pojemność aż 12 l, co oznacza, że sprawdzi się w przypadku dużej rodziny. Wyróżnia się imponującą wydajnością, moc wynosi 1000 W. Znajdziesz minutnik, wskaźnik poziomu wody, wyświetlacz LCD, a także schowek na przewód zasilający.

Oprócz 3 mis skorzystasz również z funkcjonalnego pojemnika na kaszę i ryż. Nie ma zatem problemu z przyrządzeniem trzyskładnikowego dania w szybkim czasie przy jednoczesnym małym zużyciu energii. Parowar oferuje gotowe programy, żeby gotowanie było jeszcze prostsze. Przez specjalny wlew dolejesz wodę w czasie pracy. W razie jej braku zostaniesz o tym powiadomiony sygnalizacją dźwiękową i informacją na wyświetlaczu. Istnieje możliwość mycia części w zmywarce (oprócz bazy).

2. Amica PT3012

niedrogi parowar Amica PT3012
Maksymalna moc900 W
Pojemność8,5 l
Liczba pojemników na żywność3
Pojemność zbiornika na wodę1,1 l
Programator czasowyElektroniczny
CenaAmica PT3012 oferta w Media Markt

Solidnie wykonany parowar do 200 złAmica PT3012 wyróżnia się elektronicznym sterowaniem z czytelnym wyświetlaczem LCD, 6 gotowymi programami gotowania, regulacją czasu do 99 minut oraz 3 komorami do przyrządzania wieloskładnikowego dania. Automatyczne programy mają ustawiony właściwy dla danej potrawy czas, po którym załącza się funkcja podtrzymywania ciepła przez 20 minut. To dobra opcja, zwłaszcza jak spodziewasz się gości i nie chcesz, żeby danie wystygło.

Gumowe nóżki zwiększają stabilność, z kolei zabezpieczenie przed przegrzaniem dla o bezpieczne użytkowanie. Zaletą jest aromatyzer na zioła i przyprawy, czyli miejsce na świeże lub suszone zioła. Ich zapach będzie się roznosił po całym wnętrzu. Dodatkowo otrzymasz miskę o pojemności 1,2 l, w której albo podgrzejesz szybko zupę, albo ugotujesz ryż. Przewód zasilający ma długość 1 m.

3. Raven EP001

parowar do 200 zł Raven EP001
Maksymalna moc800 W
Pojemność10 l
Liczba pojemników na żywność3
Pojemność zbiornika na wodę1 l
Programator czasowyMechaniczny
CenaRaven EP001 oferta w Ceneo

Tani parowarRaven EP001 cechuje się 3 misami o łącznej pojemności 10 l, wskaźnikiem poziomu wody do wygodnego podglądu, timerem do 60 minut, lampką kontrolną oraz funkcją gotowania jaj (zastosowano specjalne wgłębienia na jajka). Parowar pracuje cicho. W środku ułożysz takie produkty, jak na przykład mięso, ryż, warzywa, rybę.

Możliwe zewnętrzne uzupełnianie wody w trakcie gotowania, nie ma zatem konieczności demontażu. Przydatna jest funkcja automatycznego wyłączania. Włożenie pojemnika w pojemnik pozwoli zaoszczędzić miejsce. Na obudowie znalazły się nadrukowane czasy gotowania, bardzo pomocne. W zestawie otrzymasz pojemnik do gotowania sypkich produktów.

4. Tefal Ultracompact VC2048

tani parowar do 200 zł Tefal Ultracompact VC2048
Maksymalna moc800 W
Pojemność9 l
Liczba pojemników na żywność3
Pojemność zbiornika na wodęb/d
Programator czasowyMechaniczny
CenaTefal Ultracompact VC2048 oferta w Ceneo

Tani parowar do 200 złTefal Ultracompact VC2048 charakteryzuje się minutnikiem do 60 minut z funkcją automatycznego wyłączania, wygodnym pokrętłem, pojemnością 9 l oraz 3 misami (wielopoziomowe gotowanie różnych składników jednocześnie).

Ponadto dodano pojemnik do gotowania sypkich produktów. Nie zajmuje wiele miejsca w szafce czy na blacie kuchennym, gdyż pojemniki włożysz jeden w drugi. Produkt został wykonany z bezpiecznego tworzywa wolnego od BPA. W trakcie gotowania w prosty sposób uzupełnisz wodę.

5. Gallet Pantin CUV 962

parowar w niskiej cenie Gallet Pantin CUV 962
Maksymalna moc900 W
Pojemność8,5 l
Liczba pojemników na żywność3
Pojemność zbiornika na wodęb/d
Programator czasowyMechaniczny
CenaGallet Pantin CUV 962 oferta w Ceneo

Klasyfikację tanich parowarów do 200 zł zamyka Gallet Pantin CUV 962. Ten parowar w niskiej cenie jest chwalony za zewnętrzne uzupełnianie wody, czasomierz do 60 minut, szybkość wytwarzania pary (po 30 sekundach) i wskaźnik poziomu wody. Wyposażony w 3 przezroczyste pojemniki, 2 lampki kontrolne oraz miskę do gotowania ryżu. Parowar umożliwia gotowanie jaj.

Czego oczekiwać po parowarze do 200 zł?

Tani parowar nie oznacza sprzętu ubogiego w funkcje czy o bardzo małych możliwościach. Przeglądając dzisiejszą listę i obszerniejsze opisy znajdujące się w porównywarce parowarów, można wnioskować, że parowar do 200 zł zaproponuje takie elementy, jak:

  • Moc - maksymalna moc taniego parowaru sięga 1000 W. Nie jest to zatem najgorszy wynik, pod względem wydajności dają sobie radę.
  • Pojemność - łączna pojemność sięga nawet 12 l, co oznacza, że spokojnie ugotujesz w tanim parowarze obiad dla całej rodziny.
  • Liczba pojemników - w parowarach do 200 zł znajdziesz 3 przezroczyste misy umożliwiające gotowanie wieloskładnikowej potrawy.
  • Pojemność zbiornika na wodę - tutaj wartości sięgają od 1 l do 1,6 l.
  • Programator czasowy - pewnie wiele osób spodziewało się mechanicznego sterowania, a jak widać nawet parowar w niskiej cenie potrafi być wyposażony w elektroniczny programator czasowy.
  • Dodatkowe udogodnienia - nie jest ich wcale mało. Wśród najważniejszych (w zależności od modelu) wymienia się możliwość zewnętrznego dolewania wody, wskaźnik poziomu wody, lampki kontrolne, funkcję gotowania jaj, wyświetlacz, funkcję automatycznego wyłączania, pojemniki do gotowania sypkich produktów, gotowe programy gotowania, gumowe nóżki, zabezpieczenie przed przegrzaniem, schowek na przewód, a nawet aromatyzer na przyprawy i zioła.

Podsumowanie

Smak i konsystencja potraw nawet z taniego parowaru będą zadowalające. Dania pełne wartości odżywczych i pozbawione tłuszczu są niezwykle zdrowe.

Zestawienie tanich parowarów do 200 zł potwierdza, że nie trzeba wydawać fortuny, aby nabyć solidny sprzęt na długie lata. Wydajność, jakość wykonania, główne funkcje - te cechy stoją tu na zadowalającym poziomie.

Wybierz któryś z proponowanych modeli i przejdź na dużo zdrowsze odżywianie się. A jeżeli te urządzenia jednak Ci nie odpowiadają, to zajrzyj do działu ranking parowarów. Znajdziesz tam sprzęt kosztowniejszy, ale jeszcze wydajniejszy, jak na przykład parowary o wysokiej mocy.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Tani parowar do 200 zł | TOP 5 |