PODPOWIEDZI:

Mały parowar | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Morphy Richards New Intellisteam 470006Morphy Richards New Intellisteam 470006549 zł
2WMF KitchenminisWMF Kitchenminis899 zł
3Tefal Convenient VC1401Tefal Convenient VC1401219 zł
4MPM DZG-40AMPM DZG-40A85 zł
5Vesta EFS01Vesta EFS0189 zł
Mały parowar | TOP 5 |

Nawet mały parowar pomoże przyrządzić smaczne i niskokaloryczne jedzenie. W dzisiejszym zestawieniu poznasz TOP 5 niedużych parowarów, ale za to o imponujących możliwościach. Zapraszam!

Kompaktowy parowar składa się z pojemnika na wodę, półek, tacek i pokrywy. Półki i tacki służą do wygodnego ustawiania składników. Nawet w małym parowarze przyrządzisz na parze między innymi rybę, warzywa, mięso, kaszę, ryż. Jak się domyślasz, wszystko odbywa się beztłuszczowo, a więc o wiele zdrowiej.

Każdy z poznanych dzisiaj modeli znajdziesz w porównywarce parowarów, gdzie znajdują się obszerniejsze opisy.

Mały parowar – Opinie

1. Morphy Richards New Intellisteam 470006

maly parowar Morphy Richards New Intellisteam 470006
Maksymalna moc1600 W
Pojemność6,8 l
Liczba pojemników na żywność2 (3 komory)
Programator czasowyElektroniczny
CenaMorphy Richards New Intellisteam 470006 oferta w Media Expert

Wyjątkowym urządzeniem jest kompaktowy parowarMorphy Richards New Intellisteam 470006. Oferuje solidne wykonanie, miejsce na przechowywanie kabla, nienagrzewające się uchwyty, wysoką moc aż 1600 W, wyraźny wyświetlacz, a także elektroniczny programator czasowy. Pojemniki wykonano ze stali nierdzewnej, pokrywki są szklane, parowar jest wolny od BPA. Z praktycznych funkcji wymienia się opcję automatycznego utrzymywania ciepła do 40 minut, tak aby jedzenie było zawsze gotowe do spożycia, kiedy chcesz.

Zastosowano 8 gotowych programów, biorąc pod uwagę różne grupy żywności, natomiast samodzielnie możesz przeprogramować parowar pod swoje potrzeby. Istnieje możliwość zewnętrznego dolewania wody. Ten nieduży parowar wyposażono w alarm suchego zbiornika. W momencie kiedy poziom wody będzie poniżej minimalnej wartości, urządzenie zasygnalizuje to dźwiękiem, a podczas gotowania przerwie pracę i automatycznie się wyłączy.

W komplecie otrzymasz pojemnik na ryż, pojemnik na sos i podstawkę na ryby. Wszystko mieści się w misie, aby nie zajmował wiele miejsca w szafce.

2. WMF Kitchenminis

nieduży parowar WMF Kitchenminis
Maksymalna moc900 W
Pojemność4,3 l
Liczba pojemników na żywność2
Programator czasowyElektroniczny
CenaWMF Kitchenminis oferta w Ceneo

Mały parowarWMF Kitchenminis o łącznej pojemności 4,3 l cechuje się 2 pojemnikami, elektronicznym programatorem czasowym, czytelnym wyświetlaczem LCD, a także praktyczną funkcją podtrzymywania temperatury do 40 minut. Zastosowano zbiornik na wodę o pojemności 1,1 l posiadający wskaźnik poziomu wody. Konstrukcja jest zgrabna i dobrze przemyślana, a samo wykonanie solidne i estetyczne. Zajmuje mało miejsca, stosunkowo szybko przyrządza dania.

Ciekawym rozwiązaniem jest wkładka, z której możesz skorzystać w celu oddzielenia potrawy wewnątrz pojemników. W ten sposób nie dochodzi do mieszania się smaków. Nie trzeba zatrzymywać pracy parowaru, żeby uzupełnić wodę. Zrobisz to w trakcie procesu gotowania poprzez otwór z boku urządzenia.

Panel sterowania jest bardzo intuicyjny, umożliwia wybór właściwego programu lub samodzielnie ustawienie czasu gotowania za pomocą pokrętła. Parowar zapamiętuje czas często przygotowanych dań. Użycie szklanej pokrywki w górnym pojemniku daje stały podgląd procesu gotowania.

3. Tefal Convenient VC1401

kompaktowy parowar Tefal Convenient VC1401
Maksymalna moc900 W
Pojemność6 l
Liczba pojemników na żywność2
Programator czasowyMechaniczny
CenaTefal Convenient VC1401 oferta w RTV EURO AGD

Nowoczesny parowar o niewielkich wymiarachTefal Convenient VC1401 wyróżnia się przystępną ceną, timerem do 60 minut z sygnałem dźwiękowym oraz 2 pojemnikami na żywność, których całkowita pojemność wynosi 6 l. Z powodzeniem ugotujesz na parze wiele różnorodnych potraw, jak na przykład krewetki, mięso, warzywa, ryż, kaszę, rybę.

Przechowywanie jest wygodne i proste nie tylko ze względu na kompaktowość, ale również możliwość włożenia jednej misy w drugą. Atutem są wyjmowane kratki, za pomocą których wyregulujesz pojemność mis. Przydatną opcją jest wskaźnik poziomu wody, funkcja automatycznego wyłączania i pojemnik do gotowania sypkich produktów.

Znajdziesz także zewnętrzny otwór służący do napełniania urządzenia wodą nawet w trakcie gotowania. Parowar wykonano z tworzywa sztucznego. Części można myć w zmywarce (poza podstawą elektryczną).

4. MPM DZG-40A

mały parowar MPM DZG-40A
Maksymalna moc650 W
Pojemność4 l
Liczba pojemników na żywność3
Programator czasowyMechaniczny
CenaMPM DZG-40A oferta w Ceneo

Uniwersalny parowar o małej pojemnościMPM DZG-40A sprawdzi się do przyrządzania kilku zdrowych potraw jednocześnie. Oferuje 3 misy, wskaźnik poziomu wody, mechaniczny zegar do 60 minut i praktyczne składanie pojemnik w pojemnik.

Zaleca się, aby dania wymagające najdłuższego czasu gotowania ustawić jako najniższą partię. Parowar MPM posłuży również jako sterylizator butelek czy smoczków. Za sprawą pary wodnej o wysokiej temperaturze skutecznie usunie bakterie i inne zarazki. Możliwe zewnętrzne uzupełnianie wody.

5. Vesta EFS01

kompaktowy parowar Vesta EFS01
Maksymalna moc475 W
Pojemnośćb/d
Liczba pojemników na żywność2
Programator czasowyMechaniczny
CenaVesta EFS01 oferta w Ceneo

Zestawienie małych parowarów zamyka Vesta EFS01. To nieduże urządzenie do gotowania na parze kupisz w niezwykle niskiej cenie. Charakteryzuje się wygodnym pokrętłem do regulacji czasu, 2 pojemnikami na składniki, lampką kontrolną, a także funkcją gotowania jaj (specjalne wgłębienia).

Obsługa jest dziecinnie prosta, z kolei mycie nie zajmuje wiele czasu. Przezroczyste pojemniki dają możliwość stałego monitorowania postępów gotowania. W jednej misie możesz umieścić na przykład mięso, a w drugiej warzywa. To dosyć prosty model parowaru wykonany z tworzywa sztucznego. Sprawdzi się głównie dla początkujących i mniej wymagających osób.

Dla kogo mały parowar?

Parowary to funkcjonalne urządzenia, lecz dla kogo sprawdzi się parowar o małej pojemności?

  • Dla osób, które chcą się zdrowo odżywiać (jeść żywność niskokaloryczną i lekkostrawną), a przy tym liczą na smaczne potrawy z zachowaniem wartości odżywczych.
  • Dla tych, którym zależy na kompaktowej budowie, gdyż nie dysponują dużą ilością wolnego miejsca.
  • Parowar to dobre urządzenie do przygotowywania zdrowych posiłków dla dziecka.
  • Dla użytkowników, którzy pragną w szybki i prosty sposób ugotować danie niekoniecznie dla dużej rodziny, lecz dla siebie lub partnera.
  • Mały parowar nie zużywa wiele energii elektrycznej, więc jeżeli zależy Ci na energooszczędnym sprzęcie do kuchni, to również dobra propozycja.
  • Kompaktowy parowar to ciekawa propozycja na prezent dla zabieganej osoby.

W dziale ranking parowarów znajdziesz wiele modeli różniących się między innymi ceną, mocą, pojemnością.

Podsumowanie

Mały parowar nie jest skomplikowany w obsłudze, a samo gotowanie na parze nie zajmuje wiele czasu. Dania są zdrowe, nie dochodzi do ich przypalenia ani utraty składników odżywczych. Znajdują zastosowanie nawet w małych kuchniach. Przy zakupie kompaktowego parowaru pamiętaj o takich cechach, jak moc, jakość wykonania, marka, dodatkowe funkcje. Pomimo niewielkiej pojemności znajdziesz kilka pojemników na żywność.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Mały parowar | TOP 5 |