PODPOWIEDZI:

Jaką kostkarkę do lodu wybrać?

Jaką kostkarkę do lodu wybrać?

Poradnik, jaką kostkarkę do lodu wybrać, przyjdzie z pomocą każdemu, kto zamierza kupić tego typu sprzęt, ale nie wie, na jakie parametry zwrócić największą uwagę. Główne elementy przedstawiłam w poniższej publikacji. Zapraszam!

Poradnik zakupowy, jaką kostkarkę do lodu wybrać, przedstawia najistotniejsze cechy tego typu urządzeń.

Na wstępie zaznaczę, że jest to urządzenie z czynnikiem chłodzącym w obudowie, zbiornikiem na wodę i pojemnikiem na lód. Wymaga jedynie podłączenia do źródła zasilania i napełnienia zasobnika. Po uruchomieniu woda jest automatycznie wpompowywana do pojemnika.

Tylko wydajna kostkarka wytworzy sporą ilość kostek lodu w szybkim czasie, które są nieocenionym dodatkiem do napojów w upalne dni.

Najważniejsze parametry przy zakupie kostkarki do lodu

Kostkarka do lodu to niewielki, wolnostojący sprzęt do kuchni, który jest dużo wygodniejszą opcją w porównaniu z woreczkami na lód.

Oto czołowe zagadnienia, jakimi należy się kierować podczas zakupu odpowiedniej kostkarki do lodu.

Jaka moc kostkarki do lodu?

To parametr decydujący o efektywności urządzenia. Moc domowej kostkarki do lodu waha się od 90 W do 150 W. Oczywiście im większa wartość, tym kostkarka szybciej wytworzy kostki lodu. Z całą pewnością przygotowanie kostek lodu w kostkarce trwa znacznie krócej niż w przypadku woreczków na lód trzymanych w zamrażarce.

Jaka pojemność zbiornika w kostkarce?

Wolnostojące kostkarki są wyposażone w zbiorniki na wodę o pojemności od 1 l do 3,1 l. Przeważnie im mniejszy zbiornik, tym bardziej kompaktowy sprzęt, natomiast duży zbiornik niesie komfort w postaci rzadszego napełniania. Przyda się w przypadku częstego użytkowania bądź podczas imprezy. Przykładem kostkarki z 3,1-litrowym zbiornikiem jest Caso Germany IceMaster Pro.

Drugim zbiornikiem jest pojemnik na lód, czyli ten, do którego wlatują gotowe kostki lodu. Przeważnie ma on pojemność 0,7 kg.

kostkarka i wiaderko z kostkami lodu

Która kostkarka będzie wydajna?

Nabywając automatyczną kostkarkę do lodu, zapewne liczysz na imponującą wydajność, czyli to, ile jest w stanie wyprodukować kostek lodu. Tutaj wszystko zależy od danego modelu. Kostkarka może wytworzyć 8 kg w ciągu doby, ale również bywają modele o wydajności dochodzącej 15 kg na dobę. Wśród najskuteczniejszych urządzeń znalazła się kostkarka Bomann EWB 1027.

Zastanów się, jakie jest zapotrzebowanie na lód w Twoim gospodarstwie domowym, bo może się okazać, że wcale nie musisz dopłacać za najwydajniejszą kostkarkę.

Czy przyda się regulacja wielkości kostek w kostkarce?

Nie jest to może obowiązkowa opcja, ale z pewnością wybór wielkości kostek lodu spośród małego i dużego rozmiaru pozwoli dopasować odpowiednie do danego napoju, drinka.

Ile kostek lodu jest w stanie wytworzyć kostkarka podczas cyklu?

W trakcie jednego cyklu kostkarki produkują przeważnie około 9 kostek lodu. Zaznaczę od razu, że trwa to przykładowo 10 minut, a więc niewiele.

lód w kostkarce marki Unold

Jaka jakość wykonania kostkarki do lodu?

Wyjątkowe kostkarki do lodu to solidny sprzęt wyróżniający się obudowami ze stali nierdzewnej, które są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Drugim polecanym materiałem jest tworzywo ABS o niezwykłej wytrzymałości. Ważne również, aby kostkarka była zrobiona z materiałów wolnych od BPA, czyli bezpiecznych dla Twojego zdrowia.

Poza dobrą jakością wykonania kostkarek licz na nowoczesny design. Często znajdziesz kostkarki w kolorze srebrnym, czarnym, białym, a nawet czerwonym. Nie będzie zatem problemu z doborem do wnętrza swojej kuchni i dopasowaniem do innych sprzętów AGD.

Która kostkarka do lodu jest bezpieczna w użytkowaniu?

Każdy sprzęt w kuchni powinien być bezpieczny w obsłudze, zwłaszcza jak w domu są małe dzieci. Kostkarki do lodu z gumowymi nóżkami nie ślizgają się po blacie, lecz wyróżniają się stabilnością. Ważnym rozwiązaniem jest także funkcja automatycznego wyłączania po skończonej pracy, która wpływa również na większą ekonomiczność, a więc i oszczędne działanie.

Jak wyczyścić kostkarkę do lodu?

Kostkarka do użytku domowego nie jest skomplikowana w utrzymaniu czystości. Wystarczy umyć pojemnik pod bieżącą wodą z dodatkiem detergentu, natomiast obudowę wyczyścić wilgotną ściereczką. Warto robić to regularnie. Niektóre kostkarki, jak na przykład Unold 48935 posiadają funkcję czyszczenia, podczas której przepłukiwany jest zbiornik. Rzadko kiedy pojemnik na wodę i lód można myć w zmywarce.

Jak sterować kostkarką do lodu?

Obsługa kostkarek do lodu nie sprawia najmniejszych trudności. Sterowanie ogranicza się do podłączenia do prądu, wlania wody do zbiornika, użycia głównego przycisku i czekania na gotowe kostki, które wygodnie wyciągniesz z pojemnika na lód.

Niektóre modele dają możliwość wyboru rozmiaru kostek. Ustawień nie jest dużo, a wszelkie najważniejsze informacje uzyskasz za pomocą wskaźników LED. Powiadamiają one o obecnej pracy, jak również dają znać, kiedy zasobnik jest przepełniony bądź zbiornik na wodę pusty. Uzupełnianie zbiornika odbywa się ręcznie, kostkarka do domu nie wymaga bowiem dostępu do źródła wody.

wskaźniki LED w kostkarce do lodu

Jakie dodatkowe elementy w kostkarce są przydatne?

Kostkarki do lodu to mały sprzęt AGD, ale i on oferuje przydatne elementy. Wśród nich wymienia się czytelny wyświetlacz, na którym widzisz najistotniejsze wiadomości, okienka podglądowe umożliwiające szybką kontrolę nad procesem tworzenia kostek lodu, sygnalizatory dźwiękowe czy diody LED.

Rzadziej natomiast można spotkać się z timerem umożliwiającym ustawienie czasu startu i zakończenia. Wyjątkową kostkarką z timerem jest Unold 48955, z którą kostki lodu będą gotowe zawsze na czas.

Dobrze, jak w zestawie znajduje się łopatka do lodu. Ostatnim elementem jest kranik do spuszczania niewykorzystanej wody, dzięki któremu do przyrządzania kostek lodu będzie zawsze używana świeża woda. Znajduje się on przeważnie z tyłu urządzenia.

Jakie wymiary i waga kostkarki do lodu?

Podczas wyboru kostkarki do lodu warto przyjrzeć się wymiarom i wadze. Małe kostkarki do lodu są polecane głównie dla osób, które nie dysponują sporą ilością wolnego miejsca w kuchni, a także zamierzających zabierać ten sprzęt w inne miejsca (np. na działkę). W takim przypadku dobrze, aby kostkarka ważyła w granicach 8 do 10 kg.

Radzę zastanowić się, gdzie chcesz postawić sprzęt w kuchni i według tego dobrać kostkarkę z kablem zasilającym o odpowiedniej długości.

Jakiej firmy kostkarka do lodu?

Jakiej marki kupić kostkarkę do lodu? Z pewnością takiej, która jest ceniona na rynku i stawia na bezawaryjność oraz jakość wykonania. Sprawdzonymi producentami kostkarek są takie firmy, jak: Unold, Sencor, Caso Germany, MPM, Bomann, TCL, Camry, Profi Cook, Götze & Jensen, Clatronic.

Ile kosztuje kostkarka do lodu?

Dokładne ceny kostkarek poznasz, przeglądając aktualny ranking kostkarek do lodu. Za produkt o mniejszej pojemności i wydajności zapłacisz około 500 zł, z kolei modele dla bardziej wymagających użytkowników to koszt rzędu 900 zł.

czarna kostkarka do lodu z koszykiem i łopatką do lodu

Jaką kostkarkę do lodu wybrać - Podsumowanie

Właściwa kostkarka do lodu w kilkanaście minut wytworzy kostki lodu, żebyś cieszył się orzeźwiającym napojem w upalne dni. Kostki lodu przydadzą się również do schładzania butelek. To mobilny sprzęt, który z powodzeniem zabierzesz na działkę, ale tutaj przyjrzyj się wymiarom i wadze kostkarki. Z powyższego poradnika zakupowego dowiedziałeś się, jaką kostkarkę do lodu kupić. Dzięki temu Twoje pieniądze nie będą wyrzucone w błoto, lecz dobrze zainwestowane.

Przypomnę na koniec, że najistotniejszymi elementami jest pojemność, moc, wydajność, jakość wykonania, cechy wpływające na bezpieczeństwo użytkowania oraz wybór producenta. Miłym udogodnieniem jest regulacja wielkości kostek, pomocny wyświetlacz, wskaźniki LED, sygnalizacja dźwiękowa, timer czy okienko podglądowe.

Picie zimnych napojów to jeden ze sposobów radzenia sobie w letnie dni, a w tym skutecznie pomoże Ci dobra kostkarka do lodu.

blog comments powered by Disqus
Jaką kostkarkę do lodu wybrać?