PODPOWIEDZI:

NetAtmo Welcome - Czuj Się Bezpiecznie We Własnym Domu

NetAtmo Welcome - Czuj Się Bezpiecznie We Własnym Domu

Firma Horn niedawno wprowadziła do Polski kilka różnych urządzeń marki NetAtmo. Są to gadżety kontrolowane za pomocą naszego smartfona, tableta lub komputera, które pozwalają nam lepiej panować nad naszym własnym domem, nawet gdy jesteśmy daleko poza nim. Należą do nich między innymi zestaw będący domową stacją pogodową, czy kamera, która rozpoznaje twarze domowników. W tym materiale skupimy się właśnie na niej i przedstawimy pokrótce jej użytkowanie.

Wyobraźmy sobie sytuację, Twoje dziecko właśnie wróciło do domu i przyprowadziło nieznane osoby?– między innymi taką informację, łącznie ze zdjęciem i krótkim filmem, może wysyłać na telefon Netatmo Welcome, czyli urządzenie dla tych, którzy cenią sobie stały podgląd z dowolnego miejsca, na to co dzieje się w domu.

Test NetAtmo Welcome

Urządzenie jest wyposażone w kamerę o kącie widzenia 130 stopni i rozdzielczości 5 megapikseli, nagrywającą obraz w jakości Full HD. Kamera ta dodatkowo posiada diody podczerwieni, by precyzyjnie mogła rozpoznać twarze osób pojawiających się w polu widzenia. Informacja o pojawieniu się jednego z domowników lub nowej, nierozpoznanej osoby trafia następnie w czasie rzeczywistym na nasz smartfon z iOS lub Androidem.

Komunikacja z internetem odbywa się przez domową sieć WiFi, ale dostępny jest także port Ethernet. Do Netatmo Welcome, możemy dodać moduły, które poinformują nas np. o otwarciu okna, drzwi czy bramy, do której ten moduł przyczepimy.

Każdy wykryty ruch możemy nagrać i archiwizować karcie SD w celu późniejszego odtworzenia. Oczywiście producent pomyślał o prywatności, więc z poziomu aplikacji możemy np. ustalić, że konkretne osoby nie będą w ogóle nagrywane.

Test NetAtmo Welcome

Przejdźmy zatem do obsługi tego urządzenia. W głównej zakładce prezentuje się nam oś czasu, na której pokazane są dokładnie wszystkie akcje, jakie działy się w naszym domy. Mamy tu także możliwość podglądu na żywo z dowolnego miejsca na świecie, co dzieje się w naszym domu wraz z dźwiękiem. Kamera jak człowiek – uczy się cały czas. Zapisuje fragmenty np. gdy ktoś wchodzi do pokoju, które możemy później łatwo odtworzyć.  Każda nowa osoba która weszła zostaje zapisana i możemy stworzyć dla niej profil, aby była wykrywana jako znana. Jak widać pojawiły się nowe twarze. Jest to osoba którą już wcześniej zdefiniowaliśmy, dzięki temu możemy zaznaczyć, że ta osoba ma już profil i nauczyć algorytm aplikacji aby w przyszłości wykrywał lepiej.

Sprawdź gdzie najlepiej kupić NetAtmo Welcome >>>

Czujniki czyli inaczej tagi, możemy przyczepić do dowolnej powierzchni, np. okna, drzwi czy bramy. Aplikacja poinformuje nas, że czujnik wykrył ruch. Po otworzeniu okna, w aplikacji wyświetli się napis, że zostało ono otwarte. Podobnie po zamknięciu zmieni się status na zamknięte. Możemy je łatwo dostosować, nazwać, ustalić kategorię na czym ten czujnik się znajduje oraz skalibrować jego czułość. Jest także możliwość zmiany powiadomienia, gdy np. wyszliśmy z domu i zostawiliśmy otwarte okno, aplikacja po 5 minutach przypomni nam aby je zamknąć.

Przejdźmy zatem do ustawień. Jeżeli mamy kilka kamer możemy je tutaj dodać i ze wszystkich mieć podgląd. Dodamy tutaj także inne tagi. Możemy także zmienić podstawowe dane takie jak mail czy hasło. Urządzenie to można zintegrować z serwerem FTP lub z dropboxem, aby nagrania automatycznie wysyłały się na naszą chmurę.

Aktualna cena NetAtmo >>

Mamy również możliwość ustawienia przez ile czasu ludzie są uznawani za nieobecnych gdy ich nie widać na kamerze, oraz kiedy aplikacja ma nas powiadamiać o nieznanych twarzach – tylko wtedy gdy nie ma nikogo w domu czy zawsze.

Test NetAtmo Welcome

Z pewnością to urządzenie docenią osoby, które lubią wiedzieć i widzieć co dzieje się w domu pod ich nieobecność. Urządzenie jest banalne w obsłudze i montaż nie wymaga specjalistycznych wierceń i kabli jak w przypadku tradycyjnego monitoringu, gdyż komunikacja odbywa się przez sieć bezprzewodową. Jeżeli szukacie eleganckiego i funkcjonalnego rozwiązania to urządzenie będzie dla was!

Jeśli prezentacja Wam się spodobała, pamiętajcie, by zostawić łapkę w górę, rzucić okiem na inne materiały na kanale YouTube VideoTesty oraz zasubskrybować go. Dajcie nam znać w komentarzu, czy takie wykorzystanie nowych technologii wzbudziło wasze zainteresowanie. 

blog comments powered by Disqus
NetAtmo Welcome - Czuj Się Bezpiecznie We Własnym Domu