PODPOWIEDZI:

Tanie elektroniczne termometry bezdotykowe do 100 zł |TOP 7|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1HI-TECH MEDICAL ORO-T50 PerfectHI-TECH MEDICAL ORO-T50 Perfect92 zł
2Sanity BabyTemp AP3116Sanity BabyTemp AP311694 zł
3Geratherm Non ContactGeratherm Non Contact90 zł
4Hartmann Thermoval BabyHartmann Thermoval Baby90 zł
5Microlife NC 150Microlife NC 150100 zł
6Medivon TB-04Medivon TB-0490 zł
7ROSSMAX HA500 QutieROSSMAX HA500 Qutie83 zł
Tanie elektroniczne termometry bezdotykowe do 100 zł |TOP 7|

Jeżeli dotknęło was kiedyś przeziębienie, to pewnie zdajecie sobie sprawę z tego, jak źle wpływa to na człowieka. Wyobraźcie sobie teraz gorączkę u dziecka - już na co dzień przecież żywego i marudnego. Nie ma nic gorszego niż próba zmierzenia mu temperatury. Da się to rozwiązać, i to przystępnie. Sytuację uratować może elektroniczny termometr bezdotykowy do 100 zł.

Panuje przekonanie, że jak termometr działający na odległość, to koniecznie drogi. Jeżeli drogi nie będzie, to nie uda nam się za jego pomocą nic sensownie zmierzyć. Ten pogląd jest błędny. Urządzenia przedstawione na tej liście zapewnią dobre wyniki i poradzą sobie ze zmierzeniem temperatury każdego pacjenta.

Termometr bezdotykwoy pomoże ci walczyć z grypą

Czego możemy się spodziewać po termometrze bezdotykowym do 100 zł?

To nie są sprzęty szczególnie skomplikowane. Zwłaszcza w tej cenie nie można się spodziewać fajerwerków. Jest jednak szereg atrybutów, które cechują elektroniczne termometry do 100 zł, a którymi warto się zainteresować.

 • Zapamiętują poprzednie pomiary - czy zdarzyło ci się kiedyś zapomnieć, jaką temperaturę miał pacjent godzinę temu? To już przeszłość. Każdy z przedstawianych tutaj termometrów na podczerwień zapamiętuje poprzednie pomiary. W najgorszym przypadku w ich historii pojawi się 9 wyników, a w najlepszym nawet 64. To tydzień regularnych badań.
 • Mierzą temperaturę dosyć szybko - w porównaniu do termometrów tradycyjnych, te urządzenia to prawdziwe bestie szybkości. Najlepsze z nich zmierzą temperaturę w ciągu sekundy. Tym łatwiej będzie sprawdzić stan zdrowia niecierpliwego dziecka.
 • Mają funkcję alarmu - gdy tylko wykryją gorączkę. To dosyć przydatny i ciekawy sposób na upewnienie użytkownika, że coś jest nie tak. Niektóre po wykryciu nienormalnej temperatury ciała zmieniają kolor wyświetlacza na czerwony.
 • Zmierzą temperaturę przedmiotu - ponieważ urządzenia te mierzą temperaturę za pomocą podczerwieni, na odległość, można je skierować na jakiś przedmiot. W odpowiednim trybie (zwiększającym przedział miary) sprawdzimy temperaturę mleka lub herbaty. Wszystko po to, aby się upewnić, że nasza pociecha się nie oparzy.
 • Możliwość zmiany jednostki pomiaru - to jest całkiem proste i ciekawe rozwiązanie. Z pomocą tych termometrów łatwo można zmieniać pomiędzy stopniami Celsjusza a Fahrenheita. Do czego to się może przydać? Na przykład do temperowania czekolady lub na odwiedziny cioci z Ameryki.

Termometr bezdotykowy zmierzy temperaturę herbaty

Jaki tani elektroniczny termometr bezdotykowy?

Najwyższa pora przejść do zestawienia. Wszystkie wymienione tutaj urządzenia są świetne w jednym - mierzeniu temperatury. Bazując na dodatkowych funkcjach, łatwo zorientujecie się, które odpowiadają waszym potrzebom.

HI-TECH MEDICAL ORO-T50 Perfect

Absolutny faworyt. Wypakowany możliwościami termometr. Z jego pomocą łatwo poradzisz sobie ze zmierzeniem temperatury dziecka, wody do kąpieli czy garnka z zupą.

HI-TECH MEDICAL ORO-T50 to solidna propozycja

Wszystko ze względu na to, że to bezprzewodowe cacko dokonuje pomiarów w zaledwie 0,5 sekundy. To naprawdę niewiele jak na sprzęt z tej półki cenowej. Dzięki HI-TECH MEDICAL ORO-T50sprawdzenie gorączki u ruchliwego dziecka jest jeszcze prostsze.

Na dodatek nie należy za bardzo przejmować się marginesem błędu. Chociaż urządzenie nie jest idealnie precyzyjne, wynosi on zaledwie 0,2°C. Dla pełnej precyzji możemy szybko dokonać kolejnych pomiarów i porównać je z poprzednimi. Termometr zapamiętuje nawet do 64 zeszłych wyników.

ORO-T50 to nowoczesny termometr z niezłymi możliwościami i podświetlanym wyświetlaczem cyfrowym LCD. Poza tym posiada też tryb oszczędzania energii. Oznacza to, że wyłączy się automatycznie po 6 sekundach bezczynności. Tak dobry sprzęt powinien się znaleźć w arsenale każdej troskliwej matki.

HI-TECH MEDICAL ORO-T50 Perfect plusy i minusy:

 • Mierzy szybko
 • Zapamiętuje najwięcej, bo aż 64 wpisy
 • Ma niski margines błędu
 • Funkcja alarmu przy podwyższonej temperaturze ciała
 • Jest najdroższy

Oferta w OLEOLE HI-TECH MEDICAL ORO-T50

Sanity BabyTemp AP3116

To konkretny sprzęt z konkretnym przeznaczeniem. Jak sama nazwa wskazuje, Sanity BabyTemp AP3116 to termometr elektroniczny przeznaczony przede wszystkim do badania najmłodszych członków rodziny.

Z Sanity BabyTemp AP3116 zmierzysz łatwo maluszka

Czy to oznacza, że nadaje się tylko dla nich? Wcale nie! W trybie pomiaru temperatury ciała zmierzymy każdego w zakresie od 32 do 43 stopni Celsjusza. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby mierzyć również dorosłych. Jeżeli pomiar wskaże ponad 37,5 stopnia Celsjusza, wyświetlacz podświetli się na czerwono.

Poza tym to urządzenie, ze względu na specyfikę termometrów bezdotykowych, jest w stanie mierzyć temperaturę obiektu. Można za jego pomocą zmierzyć zarówno dziecięcy kisiel, jak i świeżo ugotowaną zupę.

Co ciekawe, producent twierdzi, że jego urządzenie spełnia wymogi IP22. Oznacza to, że ten sprzęt nie ma otworów, do których można wcisnąć swój palec, i poradzi sobie z padającymi kroplami wody przy wychyleniu go od pionu. W sam raz dla zmierzenia temperatury ciała u młodocianej kichającej kulki energii.

Niestety, to może być mimo wszystko odrobinę utrudnione. To dlatego, że urządzenie potrzebuje kilku sekund, aby dokonać pomiarów. W niektórych przypadkach będzie to o kilka sekund za długo.

Sanity BabyTemp AP3116 plusy i minusy:

 • IP22
 • Wyświetlacz z funkcją lupy
 • Alarmuje o gorączce
 • Trzeba czekać kilka sekund na pomiar

Oferta w CENEO SANITY BABY TEMP AP3116

Geratherm Non Contact

Sprzęt od niemieckiej marki Geratherm. Termometr dosyć prosty, nadający się do wszystkiego.

Za sprawą niskiego czasu reakcji, wynoszącego około 1 sekundy, w prosty sposób zmierzymy temperaturę ciała dziecka. Jeżeli okaże się, że ma gorączkę - urządzenie poinformuje nas o tym w dwojaki sposób.

Przy temperaturze wyższej niż 37,5 stopni Celsjusza wyda z siebie 10 krótkich sygnałów dźwiękowych, a jego wyświetlacz podświetli się na czerwono.

Geratherm Non Contact zapewnia niemiecką jakość

Producent gwarantuje prawie 1000 takich pomiarów. Oznacza to, że na dwóch bateriach AAA Geratherm Non Contact popracuje co najmniej przez dwa lata. Przez okres trwania gwarancji zużyjemy więc zaledwie 5 baterii. To naprawdę długo, a producent musi być pewien swojego sprzętu, aby gwarantować jego działanie przez pięć lat.

Pomijając te dane, to całkiem standardowy termometr, którym zmierzymy ciało, płyny i otoczenie. Dobrze go mieć.

Geratherm Non Contact plusy i minusy:

 • Okres użytkowania baterii wynosi 1000 pomiarów
 • Niezły czas reakcji
 • 5 lat gwarancji
 • Całkiem prosty termometr

OFERTA W CENEO GERATHERM NON CONTACT

Hartmann Thermoval Baby

Jeżeli znacie firmę Hartmann i doceniacie jej produkty, to może być urządzenie dla was. Hartmann Thermoval Baby jest całkiem prostym termometrem bezdotykowym, gwarantującym dobre pomiary.

Hartmann Thermoval Baby przyda się każdemu rodzicowi

A mierzy wiele. Można nim zmierzyć, w odległości od 3 do 5 centymetrów, temperaturę pacjenta, przedmiotu i… otoczenia. To ciekawa i przydatna funkcja, która pozwoli zapewnić naszej pociesze jak najbardziej komfortowe warunki podczas ciężkiego przebiegu gorączki.

Nikt przecież nie lubi zmarznąć na kość we własnym łóżku. Dzięki temu urządzeniu łatwo dowiemy się jakie warunki temperaturowe nam odpowiadają.

Dzięki podświetlanemu wyświetlaczowi LCD odczytamy wyniki nawet w nocy. Zawarty w nim optyczny alarm gorączki, aktywujący się ponad temperaturą 37,6, powiadomi nas o nieodpowiednim stanie pacjenta, zmieniając kolor na czerwony.

Jest jednak parę minusów. Producent ukrywa kilka informacji, więc raczej nie dowiemy się, jaki jest błąd pomiaru, a na dodatek Thermoval Baby potrafi zapamiętać tylko 10 zeszłych wyników. To niewiele, zważywszy na to, że przy bardziej zaburzonym przebiegu choroby oznacza to zapis tylko z jednego jej dnia.

Hartmann Thermoval Baby plusy i minusy:

 • Sprzęt posiada 3 lata gwarancji
 • Można nim mierzyć temperaturę otoczenia
 • Mierzy bezgłośnie
 • Pamięta niewiele
 • Trzeba czekać 3 sekundy na pomiar
 • Producent ukrywa informacje

Oferta w CENEO Hartmann Thermoval Baby

Microlife NC 150

Ciekawa propozycja od firmy Microlife w segmencie tanich termometrów, które nie wymagają kontaktu z ciałem. To urządzenie jest tanie i dobre.

Microlife NC150 mierzy temperaturę z pomocą podczerwieni

Poradzi sobie ze zmierzeniem każdego domownika. Co prawda wymaga kilku sekund mierzenia i zrobi to pod warunkiem, że domownik nie będzie miał gorączki większej niż 42 stopnie Celsjusza. No, ale takie przypadki zdarzają się dosyć rzadko.

Poza tym jest całkiem standardowo, Microlife NC 150 wyposażony jest w sygnał dźwiękowy, alarm gorączki i automatyczne wyłączanie. Ciekawostką jest tutaj za to technologia Silent Glow. Producent twierdzi, że wymyślił ją jako pierwszy.

Ogólnie biorąc, chodzi o to, że przy przekroczeniu temperatury 37,6 stopni Celsjusza wyświetlacz poinformuje nas o prawdopodobnej gorączce. Robi to, podświetlając się na czerwono.

Na tym termometrze zapiszemy do 30 zeszłych pomiarów, aby jeszcze lepiej kontrolować zdrowie naszego dziecka. W okresie choroby to niezawodna pomoc dla każdego utrapionego rodzica i pacjenta.

Microlife NC 150 plusy i minusy:

 • Posiada technologię Silent Glow
 • Zapamiętuje do 30 pomiarów wraz z datą i godziną
 • Na pomiar trzeba czekać kilka sekund
 • Wygląda nieciekawie
 • Ma niski zakres pomiarów

Oferta w CENEO Microlife NC 150

Medivon TB-04

Medivon TB-04 to urządzenie o prostej stylistyce. Wygląd może zmylić, ale nie w tym przypadku. To urządzenie równie łatwe w użyciu, co proste w designie.

Medivon TB-04 pamięta nawet 60 wskazań

Poradzi sobie, oczywiście, z mierzeniem ciała (po skierowaniu go na czoło), temperatury cieczy i obiektów. Producent nie chwali się ani zakresem pomiaru, ani jego błędem, więc należy wyciągnąć z tego pewne wnioski.

Nie może być jednak tak źle, bo przy jednosekundowym czasie pomiaru i pamięci, która jest w stanie pomieścić do 60 ostatnich wskazań urządzenia, TB-04 prezentuje się całkiem nieźle.

Posiada standardowy podświetlany wyświetlacz, alarm w przypadku podwyższonej temperatury i wydaje z siebie dźwięk na początku i na końcu działania. Można go obsługiwać praktycznie jednym przyciskiem.

To urządzenie proste, ale tanie. Jeżeli gdzieś je znajdziecie, a zwłaszcza na przecenie, nie należy się wahać przed wyborem.

Medivon TB-04 plusy i minusy:

 • Zapamiętuje 60 wskazań
 • Jest prosty…
 • ...może nawet za bardzo

Oferta w Ceneo Medivon TB-04

ROSSMAX HA500 Qutie

ROSSMAX wyszedł naprzeciw potrzebom rodziców. Jego linia termometrów wzbogacona została o urządzenie przeznaczone przede wszystkim dla dzieci. ROSSMAX HA500 Qutie to narzędzie w walce z chorobami u najmłodszych.

Rossmax HA500 Qutie przyciągnie designem wzrok dziecka

Za sprawą swojego designu ukoi naszego podopiecznego. Sprzedawany w atrakcyjnym pastelowym kolorze może zaciekawić zmęczonego chorobą pacjenta. Wszystko po to, aby zmierzyć mu temperaturę, przykładając je, zgodnie z zaleceniami producenta, do skroni.

To Qutie robi w sekundę. Niezły wynik jak na tak tani sprzęt. Co ciekawe, zakres nie odbiega szczególnie od jego droższych odpowiedników. Niestety, nie jest za bardzo różowo.

Ten termometr ma spory błąd pomiarowy. Wynosząc 0,5 stopnia Celsjusza, może poważnie zaburzyć odczyty i wymagać kilku różnych, aby dokładnie określić temperaturę dziecka. Tym lepiej byłoby, gdyby sprzęt zapamiętywał więcej niż 9 ostatnich wyników.

To sprzęt tani, który na pewno nie olśni nas swoimi możliwościami. Może się za to przydać jako budżetowe rozwiązanie do walki z grypą u naszego malucha.

ROSSMAX HA500 Qutie plusy i minusy:

 • Bardzo tani
 • Atrakcyjny dla dziecka wygląd
 • Ogromny błąd pomiarowy
 • Nie zapamiętuje wiele

Oferta w CENEO ROSSMAX HA500 Qutie

Porównanie tanich termometrów bezdotykowych

Przygotowaliśmy dla was najprostszy ze sposobów porównywania urządzeń. Tabela z wybranymi przez nas najważniejszymi cechami na pewno ułatwi wam wybór.

Model

Czas
pomiaru

Zakres
temperatur

Wyświetlacz

Margines
błędu

Pamięć
wyników

Zasilanie

HI-TECH MEDICAL ORO-T50 Perfect

0,5 sekundy

Ciała: 35,5°C – 42,9°C

Powierzchni: 0°C – 118°C

Podświetlany wyświetlacz LCD

+0,2°C

Do 64

 2 AAA

Sanity BabyTemp AP3116

Kilka sekund

Ciała: 32°C – 42,9°C
Powierzchni: 0°C – 100°C

Podświetlany wyświetlacz LCD z efektem lupy

+0,2°C

Do 30

2 AAA

Geratherm Non Contact

1 sekunda

Ciała: 34°C – 42,2°C

Powierzchni: 0C – 100°C

Podświetlany wyświetlacz LCD

+0,2°C

Do 30

 2 AAA

Hartmann Thermoval Baby

3 sekundy

b/d

Podświetlany wyświetlacz LCD

b/d

Do 10

b/d

Microlife NC 150

Kilka sekund

Ciała: 34°C – 42,2°C

Powierzchni: 0°C – 100°C

Podświetlany wyświetlacz LCD

+0,2°C

Do 30

2 AAA

Medivon TB-04

3 sekundy

b/d

Podświetlany wyświetlacz LCD

b/d

Do 60

 2 AAA

ROSSMAX HA500 Qutie

1 sekunda

Ciała: 34°C – 42,2°C
Powierzchni: 0°C – 99°C

Podświetlany wyświetlacz LCD

+0,5°C

Do 9

 2 AAA

Podsumowanie elektronicznych termometrów bezdotykowych do 100 zł

Jak widać, wszystkie wymienione tutaj urządzenia mają swoje wady. Nie oznacza to, że nie nadadzą się do mierzenia temperatury. Może nie znajdą się na szczycie rankingu termometrów bezdotykowych, ale mają wiele zalet. Przede wszystkim można za ich pomocą sprawdzać stopień rozgrzania ciała, jak i przedmiotów. Ze względu na to, są to sprzęty całkiem uniwersalne.

Najlepszy ze wszystkich okazał się termometr firmy HI-TECH. Jego propozycja, ORO-T50, ma kilka ciekawych funkcji i bardzo krótki czas pomiaru. Tyle wystarczy, aby wybić się ponad resztę w na tej półce cenowej.

Reszta urządzeń jest porównywalna, tak naprawdę, wybierając pomiędzy Medivonem, Gerathermem, czy Microlife, nie możemy wybrać źle. Wszystkie posłużą nam jako narzędzia do walki z gorączką.

Zobacz też: Najprecyzyjniejsze termometry bezdotykowe

blog comments powered by Disqus
Tanie elektroniczne termometry bezdotykowe do 100 zł |TOP 7|