PODPOWIEDZI:

Najprecyzyjniejsze termometry bezdotykowe |TOP 5|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Tecnimed Visiofocus 06400Tecnimed Visiofocus 06400318 zł
2Beurer FT 100Beurer FT 100275 zł
3Braun BNT400Braun BNT400271 zł
4Tecnimed Thermofocus 01500A3Tecnimed Thermofocus 01500A3179 zł
5Beurer FT 65Beurer FT 65114 zł
Najprecyzyjniejsze termometry bezdotykowe |TOP 5|

Czasami przychodzi najwyższa pora na pójście do doktora. Przedtem najlepiej jest jednak skonsultować się z najpopularniejszym domowym narzędziem do badań. Z uwagi na to, że jego jakość musi być bezkompromisowa - przygotowaliśmy zestawienie, w którym zawarliśmy najprecyzyjniejsze termometry bezdotykowe.

To cacka dla zdecydowanych. W większości przypadków trzeba się na nie wykosztować, ale rezultaty są pewne. Jeżeli jesteś pewien, że potrzebujesz termometru droższego niż sto złotych - czytaj dalej. Nawet jeśli nie, to przecież zawsze warto zobaczyć, co wyższa półka ma do zaoferowania.

Najlepsze Termometry bezdotykowe mają wiele ciekawych funkcji

Co wyróżnia najprecyzyjniejsze termometry bezkontaktowe?

Skoro już decydujemy się na najlepszy możliwy sprzęt, warto wiedzieć kilka rzeczy. Między innymi to, co wpływa na uznanie go za tak dobry. Przygotowaliśmy dla was krótką listę najważniejszych atrybutów termometrów na podczerwień tej klasy cenowej.

 • Precyzja- siłą rzeczy, od pewnej ceny oczekuje się pewnej jakości. Co powinien oferować termometr najlepszej jakości? Precyzję. Zaprezentowane tutaj urządzenia uzyskują jak najmniejszy błąd pomiarowy. Niektóre dokonują tego, robiąc setki pomiarów w ciągu sekundy.
 • Wyświetlanie temperatury na sprawdzanym obiekcie - włoska marka Tecnimed stworzyła sprzęt, za którego pomocą możemy sprawdzić temperaturę… Na ciele pacjenta lub obiekcie. Działa to na zasadzie projekcji liczb z pomocą świateł LED.
 • Szybkość działania - szukając jak najlepszego urządzenia, oczekujemy, że pomiar wykona natychmiastowo, a przynajmniej bardzo szybko. I tak właśnie w przypadku tych sprzętów jest. Termometry zawarte na tej liście czasami potrafią dokonać pomiaru w czasie mniejszym od jednej sekundy. Czyli praktycznie w mgnieniu oka.
 • Czas pracy - większość z prezentowanych tu urządzeń jest w stanie wykonać naprawdę dużo pomiarów. Parę z nich szczyci się nawet czasem pracy odpowiadającym kilkunastoletnim odczytom w warunkach domowych. Nie musicie przejmować się bateriami.
 • Kalibrowanie do temperatury otoczenia - za pomocą wbudowanych sensorów. Termometr sprawdza, jak ciepło jest w danym pomieszczeniu, porównuje to z odczytami podczerwieni i odpowiednio koryguje pomiary. Zapewnia to doskonałą precyzję.
 • System Age Precision - Braun opracował ciekawy system, który pozwala wybrać wiek pacjenta i na bazie tego ocenić jego temperaturę. Jeżeli coś jest nie tak - termometr elektroniczny da o tym znać.

Te i inne ciekawe funkcje pojawiające się w najlepszych z termometrów bezdotykowych to bardzo przydatna sprawa. Pomimo kosztów znacznie przewyższających standardowy termometr elektroniczny właśnie dzięki nim warto po nie sięgnąć. To mogą być urządzenia na lata.

System Age Precision jest przydatnym rozwiązaniem

Dla kogo są te najprecyzyjniejsze z termometrów na podczerwień?

Panuje przekonanie, że jak termometr na podczerwień, to urządzenie po pierwsze dla dzieci, a po drugie na szpital lub lotnisko. To błąd. O ile oczywiście głównie takie placówki mogą sobie pozwolić na zakup równie luksusowego sprzętu, o tyle jest on przydatny wszędzie. Nie tylko dla rodzica.

Chociaż dużo łatwiej jest zmierzyć dziecko lub niemowlaka za pomocą takiego termometru, nie oznacza to, że dorosłych nim nie zbadamy.

Przy trybie pomiaru ciała urządzenie jest skalibrowane ogólnie na ciało ludzkie. Warto przy tym pamiętać, że niektóre z urządzeń pozwalają na wybranie wieku badanej osoby. Wszystko po to, aby poinformować w razie niepokojącej temperatury, która sygnalizuje gorączkę.

Jaki najprecyzyjniejszy termometr bezdotykowy?

Mając na uwadze potrzeby wszystkich czytelników, przemierzyliśmy rynek drogich termometrów bezkontaktowych. Wybraliśmy kilka z nich, umiejscawiając je w zestawieniu. Na pewno wybierzecie spośród nich coś dla siebie.

Zobacz video z prezentacją najlepszych termometrów bezdotykowych 

Tecnimed Visiofocus 06400

Ciekawa perełka w tym zestawieniu. Uświetni każdy ranking termometrów bezdotykowych. Wszystko dlatego, że sprzęt od włoskiej firmy Tecnimed, wyposażony jest w jedną ciekawą funkcję. Producent zarzeka się nawet, że to jedyne takie urządzenie na świecie.

Visiofocus 06400 wyświetla temperaturę na ciele pacjenta

Visiofocus 06400 potrafi mianowicie wyświetlać temperaturę na czole pacjenta. Lub na obiekcie. Za pomocą bezpiecznych świateł LED, zmierzymy poziom gorączki naszej pociechy, jednocześnie oferując jej ciekawy rozpraszacz. Dzięki tej funkcji łatwo określimy, czy urządzenie znajduje się w odpowiedniej odległości od badanego obiektu.

Poza tym to całkiem solidny termometr bezdotykowy. To w końcu produkt firmy, która była jedną z pierwszych wprowadzających je pod strzechy. Stworzony z solidnego plastiku zmierzy w czasie 1 sekundy temperaturę człowieka lub przedmiotu. I to z dokładnością do 0,2 stopni Celsjusza.

Dołączane w zestawie baterie mają starczyć na 10000 pomiarów, co oznacza, że w warunkach domowych takiego sprzętu po prostu nie da się rozładować.

Urządzenie różnie podświetla wyświetlacz LCD, zależnie od funkcji. Błękitny to pomiar ciała na środku czoła, zielony pojawia się przy mierzeniu obiektów, fioletowy przy wyborze funkcji pamięci (sprzęt zapisuje do 9 pomiarów), pomarańczowy przy wyświetlaniu temperatury pokojowej, a niebieski podczas kalibracji ręcznej.

Tak, to urządzenie można kalibrować ręcznie i automatycznie. W trybie automatycznym sprzęt dostosuje się do temperatury obecnej w pomieszczeniu i odpowiednio skoryguje odczyty.

Tecnimed Visiofocus 06400 plusy i minusy:

 • Wyświetla temperaturę na ciele pacjenta
 • Szybko mierzy temperaturę
 • Ma niski błąd pomiarowy
 • Działa naprawdę długo, nie do zajechania
 • Zapisuje tylko 9 pomiarów
 • Jest dosyć drogi

Oferta w Ceneo Tecnimed Visiofocuss 06400

Beurer FT 100

Propozycja od niemieckiej firmy specjalizującej się w produkowaniu sprzętów wspomagających zdrowie. Beurer FT 100 to niepozorny sprzęt, będący świetnym rozwiązaniem dla domowych kuracji.

Beurer FT 100 to stosunkowo prosty, ale naprawdę dobry termometr

Jest bardzo standardowym termometrem elektronicznym. Poza tym, że jest bezkontaktowy, to całkiem normalne urządzenie. Mierzy temperaturę ciała, obiektu i otoczenia.

W przypadku pomiarów u pacjenta jego zakres jest całkiem normalny - precyzyjnie wskazuje od 34 do 42,2 stopni Celsjusza. Ciekawiej robi się w przypadku obiektów.

Ten Beurer jest w stanie wskazywać ujemne temperatury. Potrafi zmierzyć od -22 do 80 stopni Celsjusza. To otwiera pole wielu różnych zastosowań. Pierwsze z brzegu? Sprawdzanie, jak zimny jest chłodny kompres.

Inną ciekawą cechą jest to, że producent gwarantuje jego wodoszczelność. Tego urządzenia nie zepsujemy, zalewając go przypadkiem kubkiem herbaty. Nie wszystko jest jednak tak dobre.

FT 100 wymaga kilku sekund, aby dokonać pomiaru. Poza tym nie jest to sprzęt niedrogi. Na pewnej półce cenowej można oczekiwać bardziej innowacyjnych funkcji. Nawet od termometru. Niemniej, jeżeli szukacie niezawodnego, acz prostego urządzenia - to może być opcja właśnie dla was.

Beurer FT 100 plusy i minusy:

 • Może mierzyć temperaturę ujemną
 • Zapamiętuje nawet do 60 pomiarów
 • Ma niski błąd pomiarowy
 • Jest wodoszczelny
 • Mierzy długo, bo kilka sekund
 • Nie należy do najtańszych
  ​​​​​​

Oferta w mediaexpert Beurer FT 100

Braun BNT400

Firma Braun oprócz produkowania sprzętów do pielęgnacji ciała tworzy też mniej oczywiste produkty. Między innymi termometry na podczerwień.

Braun BNT400 sprzęt od niemieckiej firmy

Braun BNT400 to dobre urządzenie. Wyposażony w system czujnika zbliżeniowego, za którego pomocą ustawimy łatwo odległość termometru od ciała pacjenta, gwarantuje precyzyjne wyniki. W czasie poniżej dwóch sekund wykona pomiar z dokładnością do 0,2 stopnia Celsjusza.

Producent opracował dla tego urządzenia unikalną technologię Age Precision. Pozwala on wyeliminować wszelkie wątpliwości dotyczące pomiaru temperatury. W zależności od ustawionego przedziału wiekowego, urządzenie będzie dokładniej informowało o potencjalnej gorączce u pacjenta. Zrobi to, określając prawidłową temperaturę dla osoby w tym wieku.

Najważniejszą, bo najdziwniejszą wadą jest brak historii pomiarów. W sprzęcie tej klasy i od takiego producenta można by się spodziewać, że będziemy w stanie sprawdzić przebieg choroby w samym urządzeniu. Niestety, w tym przypadku musimy polegać na własnych notatkach.

Braun BNT400 plusy i minusy:

 • System Age Precision
 • Niski błąd pomiarowy
 • System ułatwiający poprawne ustawienie termometru
 • Tryb cichy
 • Relatywnie krótki czas pracy
 • Brak historii pomiarów
 • Cena

Oferta w MediaExpert Braun BNT400

Tecnimed Thermofocus 01500A3

Thermofocus 01500A3 według słów producenta, włoskiej firmy Tecnimed, jest pierwszym termometrem bezkontaktowym na świecie. W parze z tak dumnym stwierdzeniem idą pozytywne skojarzenia.

Thermofocus 01500A3 pierwszy termometr bezdotykowy

Bo przecież, skoro pierwszy, to znaczy, że najbardziej dopracowany. I tak jest, opinie internautów jednoznacznie wskazują na to, że to urządzenie ich nie zawodzi. Nic dziwnego, producent chwali się tym, że jego termometr jest w stanie w ciągu kilku setnych sekundy wykonać 125 odczytów.

Dzięki temu nawet pomimo gwarantowanemu standardowemu i niskiemu błędowi pomiaru wynoszącemu 0,2 stopnia Celsjusza, Thermofocus bardzo precyzyjnie zmierzy temperaturę pacjenta lub obiektu.

Urządzenie jest także wyposażone w autorski i opatentowany system kalibracji. Właściwie to dwa systemy. Manualny MQCS i automatyczny AQCS. Automatyczny sprawdza temperaturę otoczenia i w stosunku do niej się kalibruje. Po przejściu do innego pomieszczenia urządzenie każe odczekać przez pewien czas, aż wszystkie odczyty będą w normie.

To prosty sprzęt, pozbawiony specjalnych dodatkowych funkcji i dosyć niegustowny. Jest to jednak termometr testowany przez naprawdę wiele osób na całym świecie. Dlatego warto go poważnie rozważyć.

Tecnimed Thermofocus 01500A3 plusy i minusy:

 • Jest całkiem precyzyjny
 • Kalibruje się sam
 • Dopracowany przez lata
 • Beznadziejny i staromodny design
 • Brak dodatkowych funkcji

Oferta w ceneo Tecnimed Thermofocus 01500A3

Beurer FT 65

Najtańsza propozycja na tej liście. Sprzęt niemieckiej firmy Beurer. To termometr bezdotykowy bez zbędnych udziwnień.

Beurer FT 65 dobry i tani prosty termometr

Beurer FT 65 jest urządzeniem służącym głównie do mierzenia temperatury. Nie uświadczymy tutaj dodatkowych funkcji, różnego podświetlania ekranu czy wodoszczelności.

Mierzy ciało i obiekty. Te pierwsze w zakresie od 34 do 43 stopni Celsjusza, te drugie od 0 do 100. Ma przy tym, w przypadku ludzi, błąd pomiarowy wynoszący 0,3 stopnia Celsjusza. To nie jest źle, ale też przy kilku sekundach oczekiwania na zmierzenie temperatury - mogło być lepiej.

Powyżej temperatury 38 stopni Celsjusza alarmuje lampką LED użytkownika o możliwej gorączce. Można z jego pomocą zapamiętać do 10 przeszłych pomiarów, łatwiej kontrolując przebieg choroby. I chociaż zrobi to z datą i godziną, można było upchać w nim większą pamięć.

Beurer FT 65 plusy i minusy:

 • Niezła cena
 • Sprzęt sprawdzonej firmy
 • Długi czas pomiaru
 • Spory błąd pomiarowy
 • Nie oferuje nic specjalnego

Oferta w mediaexpert Beurer FT 65

Najprecyzyjniejsze termometry bezdotykowe - Porównanie

Dane tutaj zawarte zostały specjalnie dobrane przez redakcję. Dzięki nim będziecie w stanie łatwo porównać poszczególne urządzenia i dokonać najlepszego wyboru. Warto przy tym pamiętać, że to bardzo surowe cechy, które niekoniecznie muszą przełożyć się na jakość sprzętu.

Model

Czas pomiaru

Błąd pomiarowy

Czas pracy

Zakres

Pamięć odczytów

Tecnimed Visiofocus 06400

1 sekunda

± 0,2 °C

10000 pomiarów

 • Całkowity: 1–55 °C

 • Temperatury ciała: 34,0 do 42,5 °C

9 pomiarów

Beurer FT 100

kilka sekund

± 0,2 °C

2000 pomiarów

 • Całkowity: -22–80 °C

 • Temperatury ciała: 34,0 do 42,2 °C

60 pomiarów

Braun BNT400

2 sekundy

± 0,2 °C

co najmniej 500 pomiarów

 • Całkowity: b/d

 • Temperatury ciała: 34,0 do 43,0 °C

0 pomiarów

Tecnimed Thermofocus 01500A3

1 sekunda

± 0,2 °C

10000 pomiarów

 • Całkowity: 1–55 °C

 • Temperatury ciała: 34,0 do 42,5 °C

9 pomiarów

Beurer FT 65

kilka sekund

± 0,3 °C

b/d

 • Całkowity: 0–100 °C

 • Temperatury ciała: 34,0 do 43,0 °C

10 pomiarów

Podsumowanie najprecyzyjniejszych termometrów bezdotykowych

Zwycięzcą zestawienia został Visiofocus włoskiej firmy Tecnimed. To sprzęt ciekawostka, zbudowany na latach doświadczeń i innowacyjnym pomyśle. Pomimo ceny warto go rozważyć.

To nie był jedyny sprzęt tej firmy na tej liście, bo pojawił się tutaj też Thermofocus. To bardzo standardowy termometr, który poradzi sobie z każdym zadaniem, jakie mu wyznaczymy.

W zestawieniu pojawiły się też dwa sprzęty Beurera. Z różnych półek cenowych. Dlatego mają też całkiem odmienne możliwości. Zależnie od budżetu - oba będą świetnym wyborem.

Braun BNT400, plasujący się na 3 miejscu, to opcja od firmy, która raczej nie jest znana z termometrów. To urządzenie jest godne uwagi głównie ze względu na przemyślany design i ciekawą funkcję AgePrecision. W jego przypadku wielu może jednak odstraszyć brak zapisywanej historii pomiarów. Ale od czego mamy zeszyt?

Zobacz też: Tanie elektroniczne termometry bezdotykowe do 100 zł |TOP 7|

blog comments powered by Disqus
Najprecyzyjniejsze termometry bezdotykowe |TOP 5|