PODPOWIEDZI:

Podblatowa lodówka do zabudowy | Ranking TOP 6

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Siemens KU15LADF0Siemens KU15LADF02199 zł
2Electrolux LFB2AF88SElectrolux LFB2AF88S1315 zł
3Electrolux LXB2AF82SElectrolux LXB2AF82S1599 zł
4BEKO BU1153NBEKO BU1153N1189 zł
5Concept LV4660Concept LV46601599 zł
6Amica UC162.4Amica UC162.41299 zł
Podblatowa lodówka do zabudowy | Ranking TOP 6

Podblatowa lodówka do zabudowy ma swoje grono zwolenników i to z kilku powodów. Za chwilę dowiesz się, jakie niosą pozytywy. Poznaj TOP 6 lodówek do zabudowy montowanych pod blatem. Zapraszam!

Lodówka do zabudowy pod blatem to segment AGD dla pewnej grupy osób. Są to nieduże lodówki, których wysokość nie przekracza 90 cm.

Wszystkie modele wraz ze szczegółowymi opisami znajdziesz również w bazie lodówek do zabudowy.

Podblatowa lodówka do zabudowy – Opinie

1. Siemens KU15LADF0

podblatowa lodówka do zabudowy Siemens KU15LADF0
Klasa energetycznaF
Pojemność chłodziarki108 l
Pojemność zamrażarki15 l
Poziom hałasu38 dB
Zdolność zamrażania3,4 kg/24 h
No FrostNie
Czas utrzymywania temperatury8 h
Wysokość urządzenia82 cm
CenaSiemens KU15LADF0 oferta w Media Expert

Lodówka do zabudowy montowana pod blatemSiemens KU15LADF0 cechuje się zmianą kierunku otwierania drzwi, energooszczędnym oświetleniem wnętrza LED do szybkiego sprawdzania zawartości, a także 108-litrową chłodziarką oraz 15-litrowym zamrażalnikiem położonym wewnątrz (zmieści się w nim nawet pudełko z pizzą). Wydajność zamrażania kształtuje się na poziomie 3,4 kg/24 h. Podblatowa chłodziarko-zamrażarka do zabudowy nie powinna drażnić uszu, a ponadto domykanie drzwi odbywa się w łagodny i automatyczny sposób (nie dojdzie do niedomknięcia drzwiczek).

Dwie półki safetyGlass zrobiono z bezpiecznego szkła, które jest proste w utrzymaniu czystości, wytrzymałe i stabilne. Jedna z nich ma zmienną wysokość. Na komfort użytkowania wpływa automatyczne odszranianie chłodziarki, a także elektroniczna regulacja temperatury. W przechowywaniu pomogą półki w drzwiach (w tym na butelki), duży wyciągany pojemnik na warzywa i owoce, pojemnik na jajka i na kostki lodu. W przypadku braku zasilania lodówka potrafi utrzymać temperaturę przez 8 h.

2. Electrolux LFB2AF88S

mała lodówka do zabudowy podblatowa Electrolux LFB2AF88S
Klasa energetycznaF
Pojemność chłodziarki110 l
Pojemność zamrażarki14 l
Poziom hałasu37 dB
Zdolność zamrażania2,6 kg/24 h
No FrostNie
Czas utrzymywania temperatury8,5 h
Wysokość urządzenia87,3 cm
CenaElectrolux LFB2AF88S oferta w RTV EURO AGD

Podblatowa lodówka do zabudowyElectrolux LFB2AF88S oferuje oświetlenie wnętrza, dzięki czemu zawsze masz widok na to, co znajduje się w lodówce (nawet w nocy, jak masz chęć coś podjeść). Istotne, że wbudowane oświetlenie LED jest energooszczędne (lampki zużywają o wiele mniej energii w porównaniu do standardowego oświetlenia). Szklane półki są wytrzymałe, a szuflada na warzywa jest szeroka i przezroczysta. Nie zabrakło także tacki mieszczącej 6 jajek oraz półki w drzwiach na butelki.

Producent pomyślał o chłodziarce, której pojemność wynosi 110 l i niewielkim zamrażalniku o pojemności 14 l. Na plus poziom hałasu 37 dB, który nie powinien nikogo drażnić. Jeżeli potrzebujesz dodatkowego miejsca na większe produkty spożywcze, to zawsze możesz wyciągnąć szufladę i tym samym dostosować przestrzeń do własnych potrzeb. Komora zamrażalnika znajduje się u góry we wnętrzu lodówki i osiąga temperaturę nawet -18°C.

Zamrażanie jest zatem efektywne. Elektroniczny panel sterowania pozwoli na bieżące kontrolowanie warunków panujących w środku. Pomocne okażą się wskaźniki, które pokazują temperaturę. Nie jest to wprawdzie bezszronowa lodówka No Frost, natomiast rozmrażanie chłodziarki odbywa się w automatyczny sposób (tylko odszranianie zamrażarki odbywa się ręcznie) . Drzwi są odwracalne, co oznacza, że w razie konieczności zmienisz kierunek otwierania drzwi. Daje to większą swobodę w umiejscowieniu lodówki w kuchni. Czas utrzymania temperatury po odłączeniu od prądu wynosi 8,5 h.

3. Electrolux LXB2AF82S

podblatowa lodówka do zabudowy Electrolux LXB2AF82S
Klasa energetycznaF
Pojemność chłodziarki127 l
Pojemność zamrażarkiBrak
Poziom hałasu37 dB
Zdolność zamrażaniaNie dotyczy
No FrostNie
Czas utrzymywania temperaturyb/d
Wysokość urządzenia81,9 cm
CenaElectrolux LXB2AF82S oferta w RTV EURO AGD

Mała lodówka do zabudowy pod blatemElectrolux LXB2AF82S posiada chłodziarkę o pojemności 127 l. Nie masz tutaj do czynienia z zamrażarką, natomiast w samym wnętrzu zmieścisz większą ilość jedzenia (to chłodziarka bez zamrażalnika). Podblatowa chłodziarka do zabudowy została wyposażona w przezroczystą szufladę o pełnej szerokości, w której umieścisz nawet długie warzywa, a także owoce różnych kształtów. Szufladę w razie potrzeby można wyciągnąć.

Półki wykonano z trwałego szkła. Jeśli we wnętrzu coś się wyleje, to wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką. Komora chłodziarki jest automatycznie rozmrażana. Na plus oświetlenie wnętrza LED zwiększające widoczność, pojemnik na jajka, półki w drzwiach, a także regulowane nóżki. Położenie zawiasów jest prawostronne, natomiast drzwi są uniwersalne, można odwrócić zawias i tym samym zmienić stronę otwierania drzwi. Lodówka do zabudowy Electrolux jest estetycznie zrobiona, pracuje stosunkowo cicho.

4. BEKO BU1153N

lodówka do zabudowy pod blatem BEKO BU1153N
Klasa energetycznaF
Pojemność chłodziarki92 l
Pojemność zamrażarki15 l
Poziom hałasu37 dB
Zdolność zamrażania2,5 kg/24 h
No FrostNie
Czas utrzymywania temperatury10 h
Wysokość urządzenia81,8 cm
CenaBEKO BU1153N oferta w Media Expert

Podblatowa lodówka do zabudowyBEKO BU1153N ma drzwi z możliwością zmiany kierunku otwierania, dlatego nawet jeżeli się wyprowadzasz lub chcesz zabrać lodówkę na działkę, to z łatwością dopasujesz umiejscowienie w nowej kuchni. Lodówka podblatowa do zabudowy posiada komorę chłodzenia o pojemności 92 l i zamrażalnik o pojemności 15 l.

Pracuje z głośnością 37 dB, co jest fajnym wynikiem. W razie awarii (braku prądu) utrzyma temperaturę przez 10 h, aby jedzenie się nie zepsuło tak szybko. We wnętrzu użytkownik znajdzie szklane półki, tackę na 6 jajek, balkoniki w drzwiach i oświetlenie LED. Sterowanie mechaniczne. Dzienna zdolność zamrażania wynosi 2,5 kg.

5. Concept LV4660

podblatowa lodówka do zabudowy Concept LV4660
Klasa energetycznaF
Pojemność chłodziarki98 l
Pojemność zamrażarki17 l
Poziom hałasu39 dB
Zdolność zamrażania2 kg/24 h
No FrostNie
Czas utrzymywania temperatury10 h
Wysokość urządzenia81,8 cm
CenaConcept LV4660 oferta w Ceneo

Podblatowa lodówka do zabudowyConcept LV4660 jest chwalona za oszczędne oświetlenie wewnętrzne LED, dosyć pojemny zamrażalnik umiejscowiony na górze (17 l) i poziom hałasu nieprzeszkadzający nawet w sytuacji, gdy kuchnia jest połączona z salonem. Jednodrzwiowa lodówka do zabudowy pod blatem cechuje się chłodziarką o pojemności 98 l, klasą energetyczną F, a także obustronnym kierunkiem otwierania drzwi.

W środku znajdują się 2 półki szklane, balkoniki w drzwiach oraz pojemnik na warzywa. Chłodziarko-zamrażarka do zabudowy podblatowa potrafi przechowywać żywność przez 10 h w razie ewentualnej awarii prądu. Drewniane drzwi zamontujesz bezpośrednio na urządzeniu.

6. Amica UC162.4

podblatowa lodówka do zabudowy Amica UC162.4
Klasa energetycznaF
Pojemność chłodziarki135 l
Pojemność zamrażarkiBrak
Poziom hałasu40 dB
Zdolność zamrażaniaNie dotyczy
No FrostNie
Czas utrzymywania temperaturyb/d
Wysokość urządzenia81,8 cm
CenaAmica UC162.4 oferta w Media Expert

Zestawienie podblatowych lodówek do zabudowy zamyka Amica UC162.4. To lodówka do zabudowy podblatowa w niskiej cenie, która charakteryzuje się uniwersalnymi drzwiami L/P (możliwość zamiany stron zawiasów, Ty decydujesz, w którym kierunku się otwierają), oświetleniem wnętrza LED, a także poziomem hałasu 40 dB. Wyróżnia się chłodziarką o pojemności 135 l. Otwieranie i domykanie drzwi odbywa się w płynny oraz prosty sposób. Dodatkowo zawiasy nożycowe są bardzo trwałe.

Chłodziarka do zabudowy oferuje DoorShelf, czyli zestaw balkoników do przechowywania słoików z konfiturami, butelek, mniejszych artykułów. Z pewnością daje to wygodny dostęp. Producent wykorzystał technologię SafetyGlass, co oznacza, że półki z hartowanego szkła są w stanie wytrzymać większy ciężar. W zoptymalizowaniu przestrzeni pomogą pojemniki na warzywa i owoce. Przy okazji zapachy nie będą się mieszać. Sterowanie jest mechaniczne, a mianowicie za pomocą pokrętła ustawisz odpowiednią temperaturę. Specjalna podstawka na jajka nie dopuści do ich rozbicia.

Dla kogo podblatowa lodówka do zabudowy?

W rankingu lodówek do zabudowy były już różne typy sprzętu, natomiast dzisiaj wyłoniłam czołowe lodówki podblatowe do zabudowy. Dla kogo sprawdzą się najlepiej?

  • Montaż podblatowej lodówki pod zabudowę to doskonałe rozwiązanie, jeżeli ktoś dysponuje małą ilością wolnego miejsca.
  • Wiele osób, które wynajmują kawalerkę lub mają działkę rekreacyjną, to decydują się na zakup właśnie podblatowych lodówek.
  • Takie modele sprawdzą się również dla singli, którzy nie potrzebują najpojemniejszych lodówek do zabudowy.
  • Są przeznaczone dla tych, którzy zazwyczaj stołują się na mieście i mają do przechowania niewielką ilość żywności.
  • Dla tych, którzy nie dysponują zbyt dużym budżetem na zakup lodówki (ceny zaczynają się od atrakcyjnego pułapu).
  • Dla osób, którym zależy, aby lodówka nie pobiera za dużo energii elektrycznej.
  • Małe lodówki to także mniejsza komora do czyszczenia.

Podsumowanie

Podblatowa lodówka pod zabudowę powinna być wybierana względem wysokości blatu kuchennego (nie może być oczywiście wyższa od niego) i szerokości wnęki. Mała lodówka podblatowa, która jest ceniona przez kupujących pochodzi od takiego producenta, jak Electrolux, BEKO, Amica, Concept i Siemens.

Maksymalna pojemność chłodziarki sięga 135 l, z kolei zamrażarki 14 l. Emitowany hałas mieści się w zakresie od 37 dB do 40 dB. Wszystkie modele mają klasy energetyczne F. Najlepsza zdolność zamrażania wynosi 3,4 kg/24 h, z kolei czas utrzymywania temperatury w razie braku zasilania sięga nawet 10 h.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Podblatowa lodówka do zabudowy | Ranking TOP 6