PODPOWIEDZI:

Jaka lodówka do zabudowy z systemem No Frost? | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Samsung BRB260189WWSamsung BRB260189WW3499 zł
2Samsung BRB260089WWSamsung BRB260089WW3079 zł
3BEKO BCNA306E4SNBEKO BCNA306E4SN2599 zł
4Bosch KIS86AFE0Bosch KIS86AFE03343 zł
5Amica BK3235.4DFOMAAAmica BK3235.4DFOMAA2379 zł
Jaka lodówka do zabudowy z systemem No Frost? | TOP 5 |

Lodówki w zabudowie to chętnie wybierany sprzęt AGD do kuchni, między innymi ze względu na możliwość wtopienia w wystrój kuchenny. Wielu osobom zależy w głównej mierze na technologii No Frost, dzięki której nie jest konieczne ręczne rozmrażanie. Właśnie dlatego przedstawię pięć czołowych lodówek do zabudowy, które zapewnią Ci system No Frost.

Lodówki bezszronowej, jak sama nazwa wskazuje, nie trzeba ręcznie rozmrażać - jest to więc spore udogodnienie. System No Frost to przede wszystkim oszczędność Twojego czasu, wysiłku, duża wygoda, proste czyszczenie wnętrza lodówki oraz świeżość produktów przez długi czas.

Technologia ma również wpływ na mniejsze zużycie energii, co jest niezwykle istotne. Dzisiaj poznasz TOP 5 lodówek do zabudowy z tym systemem.

Lodówki do zabudowy z No Frost - Opinie

Najnowsze lodówki do zabudowy z systemem No Frost nie muszą kosztować fortuny. Poniżej znajdziesz modele w całkiem przyzwoitych cenach. Oto dzisiejsi bohaterowie:

1. Samsung BRB260189WW

wnętrze lodówki Samsung
Klasa energetycznaE
Pojemność chłodziarki191 l
Pojemność zamrażarki74 l
Poziom hałasu37 dB
Zdolność zamrażania9 kg/24 h
Czas utrzymywania temperaturyb/d
CenaSamsung BRB260189WW oferta w Ceneo

2. Samsung BRB260089WW

lodówka z produktami Samsung BRB260089WW
Klasa energetycznaE
Pojemność chłodziarki191 l
Pojemność zamrażarki74 l
Poziom hałasu37 dB
Zdolność zamrażania9 kg/24 h
Czas utrzymywania temperaturyb/d
CenaSamsung BRB260089WW oferta w Media Expert

Na zwycięskich pozycjach znalazły się dwie lodówki do zabudowy z No Frost, które mają niemal identyczne parametry. Technologia No Frost nie dopuszcza do powstawania lodu czy szronu, a to przekłada się nie tylko na brak konieczności manualnego rozmrażania, ale również na większą żywotność systemu chłodzącego. Technologia Twin Cooling Plus dba o właściwą temperaturę i wilgotność we wnętrzu urządzenia i tym samym sprawia, że żywność nie wysycha, jest świeża przez dłuższy czas, a zapachy się nie mieszają.

Na tylnej ścianie każdej z nich znajduje się panel Metal Cooling, który zapobiega wahaniom temperatury (zwłaszcza przy otwieraniu i zamykaniu drzwi). Zastosowano oświetlenie LED, wewnętrzny wyświetlacz, 5 pojemników w drzwiach, 4 półki w chłodziarce, pojemnik na jajka oraz szufladę do mięsa i ryb Fresh Zone. Wśród funkcji zamrażarki można wymienić kostkarkę.

Dużym atutem jest trwały i energooszczędny Kompresor Digital Inverter z gwarancją aż 10 lat. Półka Easy Slide w zamrażarce zapewnia komfort podczas wyciągania i wkładania zamrożonych produktów. Strefa CoolSelect Plus pozwala na zmianę strefy chłodziarki w zamrażarkę i utrzymuje odpowiednią temperaturę. Nieco droższa lodówka Samsung BRB260189WW ma inny typ zawiasów (Fixed Hinge) i waży 69,5 kg. Z kolei Samsung BRB260089WW wyposażono w zawiasy Slide Hinge, a jej waga netto wynosi 72 kg.

3. BEKO BCNA306E4SN

lodówka do zabudowy BEKO BCNA306E4SN
Klasa energetycznaE
Pojemność chłodziarki215 l
Pojemność zamrażarki69 l
Poziom hałasu37 dB
Zdolność zamrażania3,2 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury13 h
CenaBEKO BCNA306E4SN oferta w Ceneo

Trzecia lodówka No Frost BEKO BCNA306E4SN wyróżnia się chłodziarką o największej pojemności (aż 215 l). W szufladzie HarvestFresh zastosowano technologię 3 kolorów, która wpływa na zachowanie witamin w owocach i warzywach. Listwy LED są energooszczędne i zwiększają widoczność (zamontowane na górze i przy półkach). Sprężarka inwerterowa ProSmart oznacza szybkie chłodzenie przy jednoczesnym dbaniu o niskie zużycie energii.

Pomyślano o 2 odrębnych układach chłodzenia dla każdej komory, dzięki czemu zapachy nie przenikają, a przepływ powietrza i temperatura są optymalne. Istnieje możliwość zmiany kierunku otwierania się drzwi. Dzienna zdolność tworzenia kostek lodu wynosi 1 kg. Na plus metalowa półka na butelki, 3 szuflady w zamrażarce i alarm otwartych drzwi. W razie awarii prądu lodówka jest w stanie utrzymać temperaturę przez 13 godzin.

4. Bosch KIS86AFE0

lodowka No Frost Bosch KIS86AFE0
Klasa energetycznaE
Pojemność chłodziarki192 l
Pojemność zamrażarki74 l
Poziom hałasu36 dB
Zdolność zamrażania7 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury9 h
CenaBosch KIS86AFE0 oferta w RTV EURO AGD

Lodówka bezszronowa do zabudowy Bosch KIS86AFE0 pracuje cicho i wykazuje dobrą zdolność zamrażania (7 kg/24 h). Funkcja Supermrożenie gwarantuje błyskawiczne mrożenie produktów, które są dokładane, inne zaś nie ulegną rozmrożeniu. Zaletą są 2 niezależne obiegi chłodzenia (wyregulujesz temperaturę w komorze chłodzenia i zamrażania). Zadaniem czujników FreshSense jest monitorowanie i ewentualne regulowanie temperatury.

Szuflada BigBox w zamrażarce jest głęboka, więc pomieścisz w niej dużo mrożonek. Automatyczny sposób odmrażania chłodziarki i system Low Frost w zamrażarce (odprowadzanie wilgoci) oznaczają bardzo rzadkie rozmrażanie (w zamrażalniku gromadzi się nieznaczna ilość lodu). System VitaFresh pozwoli idealnie dobrać poziom wilgotności w szufladzie. Lodówka jest także chwalona za tryb wakacyjny, oświetlenie LED i swobodne wysuwanie półek.

5. Amica BK3235.4DFOMAA

lodówka do zabudowy Amica BK3235.4DFOMAA
Klasa energetycznaE
Pojemność chłodziarki177 l
Pojemność zamrażarki67 l
Poziom hałasu41 dB
Zdolność zamrażania2,6 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury10 h
CenaAmica BK3235.4DFOMAA oferta w Media Expert

Zestawienie lodówek do zabudowy z systemem No Frost zamyka Amica BK3235.4DFOMAA o najmniejszej pojemności. Oferuje uniwersalne drzwi, automatyczne odszranianie, półki z hartowanego szkła, inwerterowy kompresor, a także tryb wakacje (to funkcja, za pomocą której przełączysz chodziarkę w oszczędny tryb, a to przydatne, jeżeli zamierzasz być nieobecny w domu).

Metalowa płytka na tylnej ściance w chłodziarce gwarantuje stabilną temperaturę, wygląda bardzo fajnie i dba o oszczędność energii. 3-strefowy system chłodzenia CoolManagement umożliwia ustawienie temperatury osobno dla chłodziarki, zamrażarki i szuflady AdaptZone (dla mięsa i ryb), a to świetne rozwiązanie, bo jak wiadomo różne produkty wymagają innych warunków przechowywania.

Ciekawą opcją  jest deska, na której bezpośrednio ułożysz kawałki sera i wędlin (bądź posłuży Ci jako podstawka na przykład na napoje). Wystarczy, że wyciągniesz ją z lodówki w trakcie wizyty gości (produkty na niej nie zsychają się).

Dla kogo lodówka do zabudowy z systemem No Frost?

Można rzec, że właściwie dla każdego. Ale takie urządzenie najbardziej sprawdzi się dla osób, które:

  1. Mogą przeznaczyć na nią budżet nieco wyższy niż 2000 zł.
  2. Pragną pozbyć się obowiązku rozmrażania zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce, a także nabyć energooszczędną lodówkę.
  3. Wymagają przy tym innych przydatnych funkcji, dobrej organizacji wnętrza, stosunkowo cichej pracy i dobrej jakości wykonania. Przy okazji tego podpunktu zachęcam do przejrzenia zestawienia lodówek do zabudowy dla wymagających.

Sprawdź również:Najpojemniejsze lodówki do zabudowy

Podsumowanie

Chłodziarko-zamrażarek pod zabudowę jest na rynku ogrom. Z tego powodu wybór może być utrudniony. Przyszłam z pomocą, abyś poznał konkretne modele, cieszące się sporym uznaniem wśród konsumentów. Bez wątpienia wszystkie wymienione przeze mnie lodówki znajdą zastosowanie zarówno w przypadku małych, jak i dużych.

Są wytrzymałe, estetycznie wykonane i praktyczne. Dbają o idealne temperatury we wnętrzu, właściwy poziom wilgotności, niskie zużycie energii i świeżość produktów przez dłuższy czas. Ale największą ich zaletą jest fakt, że nie musisz ich ręcznie rozmrażać.

Jeżeli chcesz poznać więcej najchętniej wybieranych modeli, koniecznie zajrzyj do naszych rankingów lodówek do zabudowy. Znajdziesz tam zarówno profesjonalne urządzenia (dedykowane wymagającym użytkownikom), jak i te w bardzo atrakcyjnych cenach (na przykład lodówki do zabudowy do 2000 zł).

blog comments powered by Disqus
Jaka lodówka do zabudowy z systemem No Frost? | TOP 5 |