PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Lodówka do zabudowy z systemem No Frost | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Hotpoint HAC20 T323Hotpoint HAC20 T3233299 zł
2Samsung BRB26705CWW/EFSamsung BRB26705CWW/EF3699 zł
3BEKO BCNE400E40SNBEKO BCNE400E40SN3999 zł
4AEG SCB818E8TSAEG SCB818E8TS3795 zł
5Haier HBW5519EHaier HBW5519E2899 zł
Lodówka do zabudowy z systemem No Frost | Ranking TOP 5

Lodówki w zabudowie to chętnie wybierany sprzęt AGD do kuchni, między innymi ze względu na możliwość wtopienia w wystrój kuchenny. Wielu osobom zależy w głównej mierze na technologii No Frost, dzięki której nie jest konieczne ręczne rozmrażanie. Właśnie dlatego przedstawię pięć czołowych lodówek do zabudowy, które zapewnią Ci system No Frost.

Lodówki bezszronowej, jak sama nazwa wskazuje, nie trzeba ręcznie rozmrażać - jest to więc spore udogodnienie. System No Frost to przede wszystkim oszczędność Twojego czasu, wysiłku, duża wygoda, proste czyszczenie wnętrza lodówki oraz świeżość produktów przez długi czas.

Technologia ma również wpływ na mniejsze zużycie energii, co jest niezwykle istotne. Dzisiaj poznasz TOP 5 lodówek do zabudowy z pełnym systemem No Frost.

Najnowsze lodówki do zabudowy z systemem No Frost nie muszą kosztować fortuny. Wiele zależy od Twoich wymagań.

Lodówka do zabudowy z systemem No Frost - Opinie

1. Hotpoint HAC20 T323

lodówka do zabudowy z systemem No Frost Hotpoint HAC20 T323
Klasa energetycznaD
Pojemność chłodziarki212 l
Pojemność zamrażarki68 l
Poziom hałasu34 dB
Zdolność zamrażania7 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury7 h
CenaHotpoint HAC20 T323 oferta w Ceneo

Lodówka do zabudowy z systemem No FrostHotpoint HAC20 T323 cechuje się niskim poziomem hałasu na poziomie 34 dB (wyposażona w kompresor inwerterowy), zadowalającą wydajnością zamrażania 7 kg/24 h, a także oświetleniem LED, które znacznie zwiększy widoczność i jest przy tym oszczędne. Chłodziarko-zamrażarka do zabudowy o klasie energetycznej D zapewnia niższe zużycie energii, tak abyś nie odczuł rażąco rachunków za prąd, ponadto pozytywnie wpływa na środowisko naturalne.

Użytkownik znajdzie szklane półki o niezwykłej wytrzymałości, dedykowaną półkę do przechowywania butelek (wydzielone miejsce na napoje) oraz elektroniczny panel sterowania. Wentylator odpowiada za równomierny przepływ chłodnego powietrza we wnętrzu. W przypadku awarii zasilania, okres przechowywania żywności wynosi 7 h.

Rozmrażanie komory lodówki i komory zamrażarki odbywa się w automatyczny sposób, zatem nie jest wymagany z Twojej strony żaden wysiłek. Technologia Active Fresh to gwarancja błyskawicznego przywracania odpowiedniej temperatury, aby zachować świeżość produktów przez dłuższy czas. Szuflada Ultra Fresh Zone+ z czujnikiem wilgotności pozwoli przechowywać owoce i warzywa nawet przez 15 dni. Każdy pojemnik znajdujący się na drzwiach lodówki można przesuwać według własnego upodobania.

2. Samsung BRB26705CWW/EF

chłoziarko-zamrażarka z No Frost Samsung BRB26705CWW/EF
Klasa energetycznaC
Pojemność chłodziarki190 l
Pojemność zamrażarki74 l
Poziom hałasu35 dB
Zdolność zamrażania6 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury6 h
CenaSamsung BRB26705CWW/EF oferta w Ceneo

Bezszronowa lodówka do zabudowySamsung BRB26705CWW/EF zyskała pozytywne opinie między innymi ze względu na znakomitą klasę energetyczną C (znaczna oszczędność energii elektrycznej). Charakteryzuje się technologią Twin Cooling Plus, czyli niezależnymi systemami chłodzenia, aby zapewnić właściwe warunki zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce. Dotyczy to utrzymania niskiej temperatury i optymalnej wilgotności. Zapachy się nie mieszają, a owoce i warzywa są świeże przez długi czas.

Ponadto, szuflada Humidity Fresh o podwyższonej wilgotności stwarza doskonałe warunki przechowywania jedzenia, zwłaszcza tego, które się szybciej psuje. Mięso lub ryby najlepiej umieścić w szufladzie Optimal Fresh, czyli o obniżonej temperaturze. Pełny No Frost zadba o systematyczne pozbywanie się nadmiaru wilgoci, dzięki czemu lód i szron nie osadzają się. Z utrzymaniem czystości urządzenia nie będzie najmniejszego problemu.

Technologia SpaceMax, czyli system wydajnej izolacji sprawia, że ścianki są cieńsze, a wewnątrz jest więcej miejsca na żywność. Pojemność zamrażarki i chłodziarki wprawdzie jest nieco mniejsza, w porównaniu z innymi modelami, natomiast dla większości rodzin powinna być nadal wystarczająca. Chłodziarko-zamrażarka do zabudowy z systemem No Frost posiada strefę Cool Select+. Pozwala ona dostosować temperaturę w zamrażalniku w zależności od rodzaju żywności. Przykładowo możesz wybrać lekkie mrożenie.

Półka Easy Slide w zamrażalniku łatwo się wysuwa, co daje wygodę w odszukaniu danej mrożonki. Lodówce nie straszne częste otwieranie drzwi, gdyż metalowy panel tylnej ścianki świetnie zatrzymuje zimno we wnętrzu. Produkty różnej wielkości przechowasz także w balkonikach w drzwiach, z kolei butelki o różnorodnym kształcie umieścisz na specjalnej półce. Na kompresor Digital Inverter producent udziela aż 20-letniej gwarancji.

3. BEKO BCNE400E40SN

lodówka do zabudowy z systemem No Frost BEKO BCNE400E40SN
Klasa energetycznaE
Pojemność chłodziarki280 l
Pojemność zamrażarki90 l
Poziom hałasu35 dB
Zdolność zamrażania5,2 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury9 h
CenaBEKO BCNE400E40SN oferta w Media Markt

Chłodziarko-zamrażarka do zabudowy z systemem No FrostBEKO BCNE400E40SN wyróżnia się szufladą HarvestFresh, w której jest imitowany 24-godzinny cykl słońca (światło w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim). Takie rozwiązanie gwarantuje dłuższą świeżość oraz zachowanie witamin owoców i warzyw. Dodatkowo, sterowanie temperaturą i wilgotnością oznacza mniejsze skraplanie w szufladzie (zdrowe i świeże składniki nawet do 30 dni).

Producent zastosował sprężarkę inwerterową ProSmart chwaloną za imponującą wydajność (szybsze chłodzenie przełoży się na niższe rachunki za energię), żywotność, a także cichą pracę. W lodówce do zabudowy BEKO z systemem No Frost zachwyca również funkcja szybkiego zamrażania nowo włożonego jedzenia, przy czym nie wpłynie to na temperaturę wcześniej umieszczonego pożywienia. Dzięki temu zostaną zachowane składniki odżywcze na dłużej.

Lodówka z zamrażarką na dole posiada pomocny wyświetlacz, alarm otwartych drzwi, specjalny stojak do bezpiecznego przechowywania butelek (dobre wykorzystanie przestrzeni), tackę na lód oraz balkoniki w drzwiach do łatwiejszej organizacji. Możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi daje dużą swobodę w umiejscowieniu sprzętu. W trybie wakacyjnym możesz liczyć na znaczną oszczędność energii. Dzienna zdolność zamrażania kształtuje się na poziomie 5,2 kg. W przypadku awarii zasilania, lodówka jest w stanie utrzymać temperaturę przez 9 godzin, aby żywność się nie zepsuła.

4. AEG SCB818E8TS

lodówka do zabudowy No Frost AEG SCB818E8TS
Klasa energetycznaE
Pojemność chłodziarki194 l
Pojemność zamrażarki62 l
Poziom hałasu34 dB
Zdolność zamrażania7 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury9,5 h
CenaAEG SCB818E8TS oferta w Media Expert

Lodówka do zabudowy z systemem No FrostAEG SCB818E8TS posiada elektroniczne sterowanie dotykowe gwarantujące dokładną regulację temperatury, podwójny system chłodzenia, a także wydajny i energooszczędny kompresor inwerterowy. Szuflada GreenZone utrzyma optymalny poziom wilgotności, aby w owocach i warzywach zachować wszelkie składniki odżywcze. Nie dojdzie do nadmiaru wilgotności.

Lodówko-zamrażarka do zabudowy zyskała pochlebne opinie ze względu na system DynamicAir. To gwarancja właściwego obiegu powietrza w komorze, co daje ochronę jedzenia przed wzrostem temperatury, spowodowanym na przykład częstym otwieraniem drzwi. Funkcja Holiday przyda się w momencie Twojej nieobecności przez jakiś czas. Wpływa na minimalne zużycie energii, zapobiega powstawaniu pleśni czy brzydkich zapachów. Atutem są dwustronne drzwi, alarm w momencie ich niedomknięcia, a także regulowane półki ze szkła hartowanego.

5. Haier HBW5519E

lodówka do zabudowy z systemem No Frost Haier HBW5519E
Klasa energetycznaE
Pojemność chłodziarki219 l
Pojemność zamrażarki62 l
Poziom hałasu33 dB
Zdolność zamrażania4,5 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury10 h
CenaHaier HBW5519E oferta w Ceneo

Zestawienie lodówek do zabudowy z systemem No Frost zamyka Haier HBW5519E. Została wyposażona w uniwersalne drzwi, oświetlenie LED oraz innowacyjne funkcje i technologie zapewniające dłuższe przechowywanie żywności. Funkcje Super Cool i Super Freeze służą do szybkiego schładzania w zamrażarce i w chłodziarce. Zadbano o powłokę niedopuszczającą do powstawania pleśni na uszczelkach drzwi.

Wnętrze dostosujesz do aktualnych potrzeb, gdyż półki i balkoniki ustawisz w różnym układzie. Użytkownik ma do czynienia z intuicyjnym wyświetlaczem, na którym ustawi temperaturę, wybierze tryb (np. wakacyjny, eco), a nawet połączy lodówkę z WiFi, aby korzystać z aplikacji mobilnej. Znajdziesz w niej jeszcze więcej inteligentnych funkcji.

Fresh Box to miejsce, w którym utrzymywana jest stała, niska temperatura, w sam raz do przechowywania surowego mięsa. Haier Air Surround Fresher Tech dba o łagodny przepływ powietrza wokół lodówki. Proces ten jest równomierny, aby nie doszło do utraty smaku, konsystencji czy soczystości jedzenia aż do tygodnia. System trzech czujników (TCS) potrafi wykryć i zminimalizować wahania temperatury wewnątrz lodówki i zamrażarki. Pracuje najciszej z listy lodówek do zabudowy z systemem No Frost, natomiast ma zamrażarkę o najmniejszej pojemności i wydajności zamrażania.

Dla kogo lodówka do zabudowy z systemem No Frost?

Można rzec, że właściwie dla każdego. Ale takie urządzenie najbardziej sprawdzi się dla osób, które:

  1. Mogą przeznaczyć na nią budżet nieco wyższy niż 2500 zł.
  2. Pragną pozbyć się obowiązku rozmrażania zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce, a także nabyć energooszczędną lodówkę.
  3. Wymagają przy tym innych przydatnych funkcji, dobrej organizacji wnętrza, stosunkowo cichej pracy i dobrej jakości wykonania. Przy okazji tego podpunktu zachęcam do przejrzenia zestawienia lodówek do zabudowy dla wymagających.

Sprawdź również:Najpojemniejsze lodówki do zabudowy

Podsumowanie

Chłodziarko-zamrażarek pod zabudowę jest na rynku ogrom. Z tego powodu wybór może być utrudniony. Przyszłam z pomocą, abyś poznał konkretne modele, cieszące się sporym uznaniem wśród konsumentów. Są wytrzymałe, estetycznie wykonane i praktyczne. Dbają o idealne temperatury we wnętrzu, właściwy poziom wilgotności, niskie zużycie energii i świeżość produktów przez dłuższy czas. Ale największą ich zaletą jest fakt, że nie musisz ich ręcznie rozmrażać.

Wśród nich znajdziesz lodówki do zabudowy firmy Samsung, BEKO, Haier, AEG i Hotpoint. Generują poziom hałasu w zakresie od 33 dB do 35 dB, potrafią utrzymać temperaturę nawet do 10 h w przypadku awarii zasilania, ich zdolność zamrażania wynosi od 4,5 kg/24 h do 7 kg/24 h. Zamrażarki mają pojemność od 62 l do 90 l, z kolei chłodziarki od 190 l do nawet 280 l. Wymienione urządzenia z systemem No Frost mają klasy energetyczne C, D lub E.

Jeżeli chcesz poznać więcej najchętniej wybieranych modeli, koniecznie zajrzyj do naszych rankingów lodówek do zabudowy. Znajdziesz tam zarówno profesjonalne urządzenia (dedykowane wymagającym użytkownikom), jak i te w bardzo atrakcyjnych cenach (na przykład lodówki do zabudowy do 2000 zł). Nie zabrakło również podblatowych lodówek do zabudowy, które sprawdzą się w małych kuchniach.

blog comments powered by Disqus
Lodówka do zabudowy z systemem No Frost | Ranking TOP 5