PODPOWIEDZI:

Najpojemniejsza lodówka do zabudowy | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1BEKO BCNE400E50SHNBEKO BCNE400E50SHN4199 zł
2Electrolux ECB7TE70SElectrolux ECB7TE70S5999 zł
3Samsung BRB30715DWWSamsung BRB30715DWW3899 zł
4Hotpoint BCB 4010 E O31Hotpoint BCB 4010 E O312999 zł
5Candy CBT7719FWCandy CBT7719FW2799 zł
Najpojemniejsza lodówka do zabudowy | Ranking TOP 5

Najpojemniejsza lodówka do zabudowy to sprzęt AGD, który jest stworzony z myślą o dużych rodzinach. Jeżeli pragniesz nabyć wszechstronne urządzenie z przemyślanym wnętrzem, to doskonale trafiłeś. Dzisiejsza klasyfikacja obejmuje TOP 5 najpojemniejszych lodówek do zabudowy. Zapraszam!

Niewiele jest na rynku lodówek do zabudowy, których pojemność jest jak najwyższa, a ogólne parametry zadowalające. Nasza redakcja wychodzi naprzeciw temu, żeby przedstawić Ci czołowe modele najpojemniejszych lodówek do zabudowy. Pojemność ich chłodziarek zaczyna się od 224 l do nawet 299 l, z kolei zamrażarek od 74 l do 101 l.

Lodówki do zabudowy cieszą się sporym zainteresowaniem, bo jak wiadomo urządzenia w ciągu mebli kuchennych wyglądają nieziemsko. Sęk w tym, aby większa rodzina dobrała odpowiedni sprzęt do własnych potrzeb.

Najpojemniejsza lodówka do zabudowy - Opinie

1. BEKO BCNE400E50SHN

najpojemniejsza lodówka do zabudowy BEKO BCNE400E50SHN
Klasa energetycznaD
Pojemność chłodziarki280 l
Pojemność zamrażarki90 l
Poziom hałasu35 dB
Zdolność zamrażania5,2 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury9 h
No FrostTak
CenaBEKO BCNE400E50SHN oferta w Ceneo

Najpojemniejsza lodówka do zabudowyBEKO BCNE400E50SHN o klasie energetycznej D pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za prąd, gdyż zużywa niewiele energii. Imponująca pojemność chłodziarki 280 l sprawia, że we wnętrzu zmieścisz żywność dla licznej rodziny. To również gwarancja swobodnego układania większych gabarytowo produktów, ugotowanych dań.

Pojemna chłodziarko-zamrażarka wykorzystuje w swym działaniu technologię 3 kolorów, która jest inspirowana naturą (w szufladzie HarvestFresh imitowany jest cykl słońca). Takie rozwiązanie sprawia, że owoce i warzywa dłużej zachowują witaminy. Świeżość nawet do 30 dni to także zasługa dokładnego sterowania temperaturą i wilgotnością, nie dochodzi bowiem do nadmiernego skraplania w szufladzie.

W lodówce z zamrażalnikiem na dole zastosowano sprężarkę inwerterową wyróżniająca się nie tylko zadowalającą sprawnością, ale też żywotnością, cichą pracą. Potrafi w szybszy sposób dostosować się do wahań temperatury, a jak wiadomo może do nich dochodzić choćby w momencie częstego otwierania drzwi. Wśród atutów wymienia się szybkie zamrażania nowo umieszczonych produktów spożywczych, dzięki czemu będą nadal bogate w składniki odżywcze.

Chwalona za alarm otwartych drzwi, bezprzewodową łączność (zdalne zarządzanie za pomocą smartfona) i pełny system No Frost (bezszronowej lodówki nie trzeba ręcznie rozmrażać, odbywa się to w automatyczny sposób). Praktycznym rozwiązaniem jest tryb wakacyjny i funkcja Eco, dające dodatkową oszczędność energii. W chłodziarce znajdziesz tackę na 6 jajek, metalową półkę na butelki, szklane półki, balkoniki w drzwiach oraz szuflady. Istnieje możliwość zmiany kierunku otwierania się drzwi, więc nic Cię nie ogranicza, jeżeli chodzi o umiejscowienie sprzętu w kuchni.

2. Electrolux ECB7TE70S

najpojemniejsza chłodziarko-zamrażarka do zabudowy Electrolux ECB7TE70S
Klasa energetycznaE
Pojemność chłodziarki287 l
Pojemność zamrażarki89 l
Poziom hałasu35 dB
Zdolność zamrażania8 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury15 h
No FrostTak
CenaElectrolux ECB7TE70S oferta w Ceneo

Najpojemniejsza lodówka do zabudowyElectrolux ECB7TE70S może się pochwalić najlepszą zdolnością zamrażania (8 kg/24 h), pełnym systemem No Frost do automatycznego rozmrażania zarówno chłodziarki, jak i zamrażarki, a także oszczędnym oświetleniem LED. Drzwi są odwracalne, zatem nawet nowy układ kuchni nie stanowi przeszkody w umiejscowieniu urządzenia. Użytkownik ma do czynienia ze szczelnie zamykaną szufladą GreenZone, ktora potrafi utrzymać idealny poziom wilgotności (zachowanie witamin w owocach i warzyw nawet do 11 dni przechowywania, co potwierdzono w testach).

Uzyskanie większej przestrzeni było możliwe, dzięki zdecydowaniu się na większe wymiary (lodówka jest wyższa i szersza). Pojemna lodówka bezszronowa z dolnym zamrażalnikiem pracuje cicho, gwarantuje stabilność temperaturową (system DynamicAir dba o ochronę smaku żywności) oraz wydajność energetyczną. Funkcja Intensive Cooling służy do błyskawicznego uzyskania żądanej temperatury chłodzenia.

Podczas dłuższej nieobecności postaw na funkcję Holiday, dzięki której nie dojdzie do powstawania pleśni, a zużycie energii zostanie zminimalizowane. O wzroście temperatury bądź otwartych drzwiach zostaniesz powiadomiony poprzez alarm wizualny i dźwiękowy (opcjonalnie sygnał można wyłączyć). Czas utrzymania temperatury po odłączeniu od prądu wynosi 15 h. Na kompresor inwerterowy producent udziela 10-letniej gwarancji. Cena produktu może być dla niektórych zaporowa.

3. Samsung BRB30715DWW

pojemna lodówka do zabudowy Samsung BRB30715DWW
Klasa energetycznaD
Pojemność chłodziarki224 l
Pojemność zamrażarki74 l
Poziom hałasu35 dB
Zdolność zamrażania6,0 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury6 h
No FrostTak
CenaSamsung BRB30715DWW oferta w Media Expert

Lodówka do zabudowy dla dużej rodzinySamsung BRB30715DWW cechuje się pełnym systemem No Frost, zatem nie musisz tracić czasu i wysilać się, żeby rozmrozić zamrażarkę (lód i szron nie osadzają się). Poza oczywiście dużą przestrzenią do przechowywania dowolnej ilości żywności, znajdziesz osobne wentylatory i systemy chłodzenia w każdej z komór, a wszystko po to, aby utrzymać optymalną wilgotność i niską temperaturę, nie dochodzi także do mieszania się zapachów. Pojemna i energooszczędna chłodziarko-zamrażarka do zabudowy szczyci się technologią Space Max, czyli systemem wydajnej izolacji (cieńsze ścianki, więcej miejsca).

Jeżeli zachodzi potrzeba zamiany zamrażalnika w chłodziarkę, to nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy dopasować temperaturę w zamrażalniku do danego rodzaju jedzenia (strefa Cool Select+). Zaprojektowano szufladę Humidity Fresh o podwyższonej wilgotności i dobrze dopasowaną uszczelkę, aby stworzyć doskonałe warunki dla owoców i warzyw. Kolejnym ciekawym pomysłem jest szuflada o obniżonej temperaturze, w której bez obaw umieścisz ryby, mięso czy wędliny (dłuższa świeżość). Praktycznym rozwiązaniem są balkoniki w drzwiach, które ustawisz według potrzeb.

Prędkość kompresora jest automatycznie dostosowana w stosunku do zapotrzebowania na chłodzenie. Przekłada się to na niższe generowanie hałasu oraz efektywność energetyczną. W zamrażalniku łatwo odnajdziesz produkt, zwłaszcza że półka Easy Slide prosto się wysuwa i chowa. Półka na napoje pozwoli ustawić butelki o różnym kształcie, jak również produkty w kartonowych opakowaniach. Wystarczy dotknąć jeden przycisk, aby uruchomić funkcję Power Cool (szybkie chłodzenie) lub Power Freeze (intensywne mrożenie). Można zablokować panel sterowania, aby nie doszło do niechcianej zmiany ustawień.

4. Hotpoint BCB 4010 E O31

najpojemniejsza chłodziarko-zamrażarka do zabudowy Hotpoint BCB 4010 E O31
Klasa energetycznaF
Pojemność chłodziarki299 l
Pojemność zamrażarki101 l
Poziom hałasu35 dB
Zdolność zamrażania5,0 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury26 h
No FrostNie
CenaHotpoint BCB 4010 E O31 oferta w Ceneo

Najpojemniejsza chłodziarko-zamrażarka do zabudowyHotpoint BCB 4010 E O31 oferuje chłodziarkę o pojemności aż 299 l i zamrażarkę o pojemności 101 l, w których zmieścisz produkty różnych gabarytów i kształtów. Pojemna lodówko-zamrażarka do zabudowy zyskała pozytywne opinie ze względu na cichą pracę, wytrzymałe i eleganckie półki ze szkła, odwracalne drzwi, a także udoskonaloną wentylację dla równomiernego przepływu powietrza we wnętrzu.

Butelki bezpiecznie przechowasz na dedykowanej półce. W przypadku awarii zasilania jest w stanie utrzymać temperaturę nawet przez 26 h, co daje gwarancję, że jedzenie tak szybko się nie popsuje. Oświetlenie LED w komorze chłodziarki znacznie zwiększy widoczność, jednocześnie dbając o oszczędne działanie. Elektroniczne sterowanie umożliwi precyzyjną regulację temperatury. To produkt o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny, natomiast miej na względzie klasę energetyczną F oraz fakt, że w chłodziarce rozmrażanie jest automatyczne, natomiast w zamrażarce należy zadbać o to samodzielnie.

5. Candy CBT7719FW

najpojemniejsza lodówka do zabudowy Candy CBT7719FW
Klasa energetycznaF
Pojemność chłodziarki281 l
Pojemność zamrażarki83 l
Poziom hałasu33 dB
Zdolność zamrażania4,5 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury10 h
No FrostTak
CenaCandy CBT7719FW oferta w Media Expert

Zestawienie najpojemniejszych lodówek do zabudowy zamyka Candy CBT7719FW. Charakteryzuje się zdalnym sterowaniem o zaawansowanych możliwościach. Aplikacja daje dostęp do wielu inteligentnych funkcji, aby w pełni wykorzystać potencjał sprzętu. Wnętrze bez trudu dopasujesz do własnych potrzeb. Pojemna chłodziarko-zamrażarka z systemem No Frost została wyposażona w elektroniczny panel sterowania dla komfortowej regulacji temperatury, wskaźnik otwartych drzwi chłodziarki, oświetlenie LED, a także funkcję szybkiego chłodzenia i zamrażania.

Dwudrzwiowa lodówka do zabudowy likwiduje problem zwiększania się temperatury w zamrażalniku w momencie otwierania chłodziarki. W zamrażalniku znajdują się 3 wygodne szuflady. Jest najcichsza i najtańsza w klasyfikacji, natomiast nie ma tutaj szuflad o jakiś specjalnych możliwościach, jak również klasa energetyczna to F.

Jaka pojemność lodówki do zabudowy będzie odpowiednia?

Istotną sprawą w lodówkach do zabudowy jest przemyślana konstrukcja, czyli stosunkowo duża pojemność przy standardowych wymiarach. Ważny jest dobry podział półek, balkoników i szuflad. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę liczbę domowników w domu i ich potrzeby.

Dla singli wystarczy pojemność rzędu 130 l. W przypadku pary będzie to wartość około 150 l. Czteroosobowa rodzina powinna celować w lodówkę o pojemności minimum 210 l. Ogólnie rzecz biorąc, przyjmuje się, że na każdą dodatkową osobę w rodzinie liczy się kolejne 30 l. Zatem dla rodziny 2+3 lodówka z chłodziarką o pojemności około 240 l będzie strzałem w dziesiątkę.

Najnowsze modele znajdziesz również w dziale ranking lodówek do zabudowy, więc zachęcam do zapoznania się z nim.

Podsumowanie

Poznałeś markowe lodówki do zabudowy, które oferują największą przestrzeń do przechowywania żywności. Poza pojemnymi chłodziarkami i zamrażarkami możesz liczyć na solidne wykonanie, stosunkowo cichą pracę (przedział od 33 dB do 35 dB) i zastosowanie wielu technologii.

Niemal każda z nich (poza jednym produktem) mogłaby się znaleźć także na liście lodówek do zabudowy z systemem No Frost. Zdolność zamrażania kształtuje się na poziomie od 4,5 kg/24 h do 8,0 kg/24 h, z kolei czas utrzymywania temperatury w przypadku braku zasilania wynosi od 6 h do nawet 26 h.

Owe funkcje wpływają nie tylko na komfort użytkowania, ale także wydłużenie świeżości produktów, oszczędność energii elektrycznej czy łatwiejsze rozmrażanie. Ceny najpojemniejszych lodówek do zabudowy są różnorodne, a to dobra wiadomość dla dużych rodzin.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Najpojemniejsza lodówka do zabudowy | Ranking TOP 5