PODPOWIEDZI:

Lodówka do zabudowy dla wymagających | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Liebherr ICBNd 5163 Prime BioFreshLiebherr ICBNd 5163 Prime BioFresh9998 zł
2Miele KFN 7774 DMiele KFN 7774 D11399 zł
3BEKO BCNE400E50SHNBEKO BCNE400E50SHN4399 zł
4Samsung BRB26715CWWSamsung BRB26715CWW4099 zł
5Hotpoint HAC20 T323Hotpoint HAC20 T3233299 zł
Lodówka do zabudowy dla wymagających | Ranking TOP 5

AGD w zabudowie staje się z roku na rok coraz bardziej popularne. Producenci wprowadzają innowacyjne rozwiązania, nowe technologie, a to wszystko, aby trafić w gust nawet najbardziej wybrednych osób. Dzisiaj poznasz pięć czołowych lodówek do zabudowy, przeznaczonych głównie dla wymagających użytkowników.

Czym powinna wyróżniać się dobra lodówka pod zabudowę? Oczywiście, oprócz ponadczasowego designu, wysokiego poziomu wykonania i odpowiedniej pojemności, powinna głównie zaskakiwać technologiami.

Rankingi lodówek do zabudowy skupiają modele, które muszą mieć takie rozwiązania, aby uczynić je niezwykle funkcjonalnymi, oszczędnymi i komfortowymi urządzeniami w kuchni. Z lodówki korzystamy codziennie, warto zatem zdecydować się na doskonały sprzęt. Najlepsze i najmniej awaryjne lodówki muszą pochodzić od renomowanych producentów.

Lodówka do zabudowy dla wymagających - Opinie

1. Liebherr ICBNd 5163 Prime BioFresh

lodówka do zabudowy dla wymagających Liebherr ICBNd 5163 Prime BioFresh
Klasa energetycznaD
Pojemność chłodziarki175 l
Pojemność zamrażarki71 l
Poziom hałasu34 dB
Zdolność zamrażania6 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury9 h
No FrostTak
CenaLiebherr ICBNd 5163 Prime BioFresh oferta w Ceneo

Wysokiej klasy lodówka do zabudowyLiebherr ICBNd 5163 Prime BioFresh charakteryzuje się 2,4-calowym kolorowym wyświetlaczem TFT, wygodnym sterowaniem dotykowym oraz dostępem do aplikacji mobilnej. Na smartfonie ustawisz wiele opcji, między innymi szybkie chłodzenie, szybkie zamrażanie, alarm drzwi, tryb Night Mode, skorzystasz z funkcji BottleTimer (przypomnienie o wyciągnięciu schłodzonej butelki). Lodówka do zabudowy dla wymagających użytkowników nie idzie na żadne ustępstwa, dlatego zadbano o system No Frost chroniący przed oblodzeniem (nie marnujesz czasu na ręczne rozmrażanie).

Sprzęt wyposażono w pojemnik Fruit & Vegetable-Safe, w którym temperatura wynosi około 0°C, a wilgotność jest na odpowiednim poziomie, aby owoce i warzywa miały jak najlepsze warunki. W celu zachowania dłuższej świeżości mięsa, skorzystaj z pojemnika Meat & Dairy-Safe. Owe szuflady są wysuwane na teleskopowych szynach, tłumiących zamykanie. Technologia DuoCooling to dwa oddzielne obiegi chłodnicze, dzięki którym zapachy nie przenoszą się z komór, a jedzenie nie wysycha. Producent umożliwia dołożenie modułu SmartDeviceBox, który otwiera przed kupującym jeszcze więcej imponujących rozwiązań.

Oświetlenie jest tak umiejscowione, aby cała komora była dobrze widoczna, nawet przy dużej ilości produktów spożywczych. W urządzeniu ustawisz blokadę wyświetlacza. W zaworze postawiono na filtr z aktywnym węglem FreshAir, który nie dopuści do brzydkich zapachów, a specjalny wskaźnik powiadomi o konieczności jego wymiany. Zamrażalnik oferuje 3 szuflady z przezroczystymi frontami, aby szybciej zobaczyć dany produkt, a dodatkowo znajduje się tam podświetlenie LED. Dzięki funkcji IceMaker wyprodukujesz 1,2 kg kostek lodu. W prawidłowym ustawieniu pomogą 2 listwy poziomujące i nóżki z regulacją wysokości.

2. Miele KFN 7774 D

zaawansowana lodówka do zabudowy Miele KFN 7774 D
Klasa energetycznaD
Pojemność chłodziarki175 l
Pojemność zamrażarki70 l
Poziom hałasu34 dB
Zdolność zamrażania6 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury9 h
No FrostTak
CenaMiele KFN 7774 D oferta w Media Expert

Wysokiej jakości lodówka do zabudowy z systemem No FrostMiele KFN 7774 D to najdroższy model z listy, natomiast jest to podyktowane ilością inteligentnych funkcji dla najbardziej wymagającego użytkownika. Technologia PerfectFresh Active tworzy przyjazny klimat, czyli aktywne nawilżenie i optymalną temperaturę, co jest gwarancją aż 5 x dłuższej świeżości jedzenia. Za równomierny rozkład temperatury odpowiada technologia DynaCool (wentylator gwarantuje doskonałą cyrkulację i dystrybucję zimnego powietrza).

Można samodzielnie zaaranżować oświetlenie półek dla jeszcze większej przejrzystości w chłodziarce czy regulować wysokość półek na drzwiach, co daje swobodę w umieszczaniu produktów. Nie trzeba się martwić o tworzenie lodu i problematyczne czyszczenie. Chłodziarko-zamrażarka dla wymagających wyróżnia się tylną ścianką CleanStel. Urządzenia domowe można połączyć w sieć, co stwarza ogrom możliwości (zasługa Miele@home).

Balkoniki w drzwiach bezpiecznie umyjesz nawet w zmywarce. System SoftClose sprawia, że użytkowanie jest delikatne i ciche. Na dolnym poziomie szuflady spokojnie zmieści się większa blacha do pieczenia. Nie zabrakło dwustronnych drzwi (odwracalny zawias) i akustycznego alarmu. Szuflady zamrażalnika są zrobione na porządnych prowadnicach. Lodówka może pracować w trybie wakacyjnym, czyli puste wnętrze, temperatura około 12°C, przy czym zużycie energii jest minimalne, nie tworzy się pleśń, nie powstają nieprzyjemne zapachy.

3. BEKO BCNE400E50SHN

chłodziarko-zamrażarka dla wymagających BEKO BCNE400E50SHN
Klasa energetycznaD
Pojemność chłodziarki280 l
Pojemność zamrażarki90 l
Poziom hałasu35 dB
Zdolność zamrażania5,2 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury9 h
No FrostTak
CenaBEKO BCNE400E50SHN oferta w Ceneo

Zaawansowana lodówka do zabudowyBEKO BCNE400E50SHN to najpojemniejszy model, który sprawdzi się dla dużej rodziny. Swobodnie umieścisz produkty spożywcze różnych kształtów i gabarytów. Cechuje się systemem No Frost, niskim poziomem hałasu, jak również funkcją szybkiego mrożenia, aby jedzenie przez dłuższy czas było świeże i pełne wartości odżywczych. Potrafi utrzymywać temperaturę przez 9 h (w przypadku braku zasilania).

Bezszronowa lodówko-zamrażarka dla wymagających posiada innowacyjną sprężarkę inwerterową o wysokiej sprawności i trwałości. Podczas chłodzenia zużywa niewiele energii, nie straszne jej wahania temperatury spowodowane wkładaniem gorących dań lub częstym otwieraniem drzwiczek. Nieraz żywność lubi się szybko psuć, ale nie w szufladzie HarvestFresh. Przechowasz w niej owoce i warzywa, a co istotne, ich świeżość się utrzyma przez 30 dni. Wszystko za sprawą wyjątkowej technologii 3 kolorów (imitowany cykl słońca za pomocą światła). Możesz swobodnie sterować temperaturą i wilgotnością (wewnątrz na górze jest wyświetlacz).

Atrakcyjności dodaje łączność bezprzewodowa, a tym samym dostęp do aplikacji mobilnej. Z przydatnych opcji wymienia się jeszcze tryb wakacyjny, zatem podczas dłuższej nieobecności nie trzeba się martwić o wysokie zużycie energii. W chłodziarce znajdziesz szklane półki, metalową półkę na napoje, balkoniki w drzwiach, szuflady i tackę na jajka, z kolei w zamrażalniku znajdują się 3 szuflady i tacka na lód. Temperatura otoczenia powinna wynosić minimum 10°C, aby lodówka prawidłowo działała.

4. Samsung BRB26715CWW

lodówka do zabudowy dla wymagających Samsung BRB26715CWW
Klasa energetycznaC
Pojemność chłodziarki190 l
Pojemność zamrażarki74 l
Poziom hałasu35 dB
Zdolność zamrażania6 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury6 h
No FrostTak
CenaSamsung BRB26715CWW oferta w Ceneo

Lodówka do zabudowy dla wymagającychSamsung BRB26715CWW jest chwalona za klasę energetyczną C, oświetlenie LED, półkę na wino, jak również pełny system No Frost. Urządzenie pracuje oszczędnie, cicho. Komory chłodziarki i zamrażarki mają osobne wentylatory i systemy chłodzenia dla zachowania optymalnej wilgotności i utrzymania niskiej temperatury. To wszystko ma wpływ na dłuższą świeżość jedzenia oraz niemieszanie się zapachów.

Technologia Space Max to wydajny system izolacji, dzięki któremu ścianki lodówki są cieńsze, wewnątrz jest sporo miejsca. Producent zadbał o strefę Cool Select+, czyli opcję dostosowania temperatury w zamrażalniku. W szufladzie Humidity Fresh najlepiej umieścić jedzenie, które się najszybciej psuje. Posiada ona podwyższoną wilgotność. Najlepsze warunki dla mięsa, wędlin lub ryb znajdziesz z kolei w szufladzie Optimal Fresh, gdzie jest obniżona temperatura.

W chłodziarko-zamrażarce nie dochodzi do utraty zimnego powietrza, ponieważ metalowy panel tylnej ścianki zatrzymuje je we wnętrzu. W balkonikach na drzwiach zmieścisz sporo produktów i w łatwy sposób je odnajdziesz. Jeżeli mrożonka znajduje się w samym rogu zamrażalnika, to nie ma obaw, bo łatwo wysuniesz szufladę (Easy Slide).

5. Hotpoint HAC20 T323

chłodziarko-zamrażarka do zabudowy dla wymagających Hotpoint HAC20 T323
Klasa energetycznaD
Pojemność chłodziarki212 l
Pojemność zamrażarki68 l
Poziom hałasu34 dB
Zdolność zamrażania7 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury7 h
No FrostTak
CenaHotpoint HAC20 T323 oferta w Ceneo

Zestawienie lodówek do zabudowy dla wymagających zamyka Hotpoint HAC20 T323. Oferuje pełen system No Frost, który pozbawia Cię kłopotliwego rozmrażania zarówno chłodziarki, jak i zamrażalnika. Nie osadza się lód, nie tracisz czasu, nie wysilasz się. Chłodziarko-zamrażarka o klasie energetycznej D zużywa niewiele energii. Zastosowano szklane półki o dużej wytrzymałości, dedykowaną półkę na butelki oraz wentylator dbający o równomierny przepływ powietrza. Balkoniki w drzwiach można przestawiać według własnych potrzeb.

Lodówka potrafi zadbać o szybkie przywrócenie właściwej temperatury. Wśród atutów wymienia się oszczędne oświetlenie LED, elektroniczny panel sterowania, a także dobrą zdolność zamrażania. W szufladzie na owoce i warzywa zastosowano czujnik wilgotności, aby świeżość produktów zachowana była nawet do 15 dni. Całkowita pojemność urządzenia wynosi 280 l. W przypadku otwartych drzwi chłodziarki bądź zbyt wysokiej temperatury w komorze, usłyszysz sygnał dźwiękowy. Warto wspomnieć o możliwości zmiany kierunku otwierania drzwi. Takie rozwiązanie daje swobodę w umiejscowieniu sprzętu AGD.

Czy warto dopłacić za lodówkę do zabudowy?

Bardziej zaawansowane lodówki do zabudowy przydadzą się dużym rodzinom i osobom, które mrożą spore zapasy żywności oraz oczekują sprzętu na lata. Jak najbardziej warto dopłacić, jeżeli chcesz się pozbyć problemu rozmrażania urządzenia (są to lodówki do zabudowy z systemem No Frost), jak również ważne jest dla Ciebie ekonomiczne użytkowanie, ergonomiczne wnętrze, jak najlepsza jakość wykonania i liczne funkcje wyróżniające się praktycznością.

Z lodówki korzysta się codziennie, warto nabyć żywotny model, który gwarantuje dłuższą świeżość produktów i niemieszanie się zapachów we wnętrzu.

Podsumowanie

Wśród zaawansowanych lodówek do zabudowy można wymienić sprzęt takich firm, jak: Samsung, BEKO, Miele, Liebherr i Hotpoint. Wyróżniają się licznymi technologiami, cichą pracą (maksymalny poziom to 35 dB), niskim zużyciem energii elektrycznej (klasy energetyczne C lub D), sporą pojemnością (chłodziarki od 175 l do nawet 280 l, zamrażarki od 68 l do 90 l), systemem No Frost, równomiernym chłodzeniem i szybkim zamrażaniem.

Wprawdzie nie znajdziesz tu lodówek do zabudowy do 2000 zł, ale wymagając lepszych parametrów, trzeba liczyć się z wyższymi cenami.

Pod cenami, w tabelce na samej górze, znajdują się linki do zaufanych sklepów. Klikając natomiast w nazwę modelu, znajdziesz linki do szczegółowych opisów.

Zobacz również:

Podblatowa lodówka do zabudowy

Najpojemniejsza lodówka do zabudowy

blog comments powered by Disqus
Lodówka do zabudowy dla wymagających | Ranking TOP 5