PODPOWIEDZI:

Wewnętrzna antena pokojowa TV | Ranking TOP 6

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Thomson ANT1539Thomson ANT1539159 zł
2Meliconi AT49Meliconi AT49178 zł
3Philips SDV6224/12Philips SDV6224/12179 zł
4Vivanco TVA 3050 (38885)Vivanco TVA 3050 (38885)169 zł
5Telkom-Telmor DSP-860Telkom-Telmor DSP-860133 zł
6DPM HP04 JupiterDPM HP04 Jupiter99 zł
Wewnętrzna antena pokojowa TV | Ranking TOP 6

Wewnętrzna antena TV, potocznie nazywana pokojową anteną TV, to niewielki sprzęt, który pozwoli odbierać sygnał telewizyjny w dobrej jakości. Poznaj TOP 6 wewnętrznych anten pokojowych, które wyróżniają się solidnym wykonaniem, nowoczesnym designem i dobrymi parametrami.

Wewnętrzna antena TV, jak sama nazwa wskazuje, sprawdzi się w środku pomieszczenia. Należy jednak mieć na względzie, że anteny do użytku wewnętrznego najlepiej odnajdą się w miejscu o dobrym sygnale (odległość od głównego nadajnika nie może być zbyt duża), zwłaszcza w mieście, w mieszkaniu położonym na wyższym piętrze.

Wszystkie anteny pokojowe z dzisiejszej listy znajdziesz w porównywarce anten TV.

Wewnętrzna antena TV - Opinie

1. Thomson ANT1539

wewnętrzna antena TV Thomson ANT1539
Typ antenyAktywna
Rodzaj antenyPokojowa
Wbudowany wzmacniaczTak
Wzmocnienieb/d
FiltrTak
Zakres częstotliwości (MHz)UHF: 470 - 790
Impedancja75 Ohm
ZasięgDo 50 km
CenaThomson ANT1539 oferta w Media Markt

Wewnętrzna antena TVThomson ANT1539 już na pierwszy rzut oka cechuje się stylowym designem, który wkomponuje się w większości pomieszczeń. Budowa jest płaska, antenę wykończono ciekawym materiałem w odcieniu szarości.

Zajmuje mało miejsca, gwarantuje bardzo dobrą jakość odbieranego sygnału przy niskim poziomie szumów oraz energooszczędne działanie. Antena pokojowa z filtrem 3G/LTE/4G i GSM może się pochwalić także wbudowanym wzmacniaczem, automatyczną regulacją wzmocnienia sygnału, więc nie ma mowy o zakłóceniach.

Przewód o długości 2,5 m sprawia, że swobodnie możesz ją użytkować mobilnie, na przykład w przyczepie kempingowej. Aktywną antenę wewnętrzną postawisz na podłodze czy na szafce RTV (jest podpórka) lub przymocujesz do ściany. Dodatkowo umieścisz ją z każdej strony telewizora, gdyż z tyłu znajduje się prowadnica kabla w kształcie litery T. Zasięg działania to aż 50 km do miejsca nadawania. Producent pomyślał o zakresie częstotliwości 470 - 790 MHz dla odbioru DVB-T lub DVB-T2.

2. Meliconi AT49

pokojowa antena TV Meliconi AT49
Typ antenyAktywna
Rodzaj antenyPokojowa
Wbudowany wzmacniaczTak
Wzmocnienie49 dB
FiltrTak
Zakres częstotliwości (MHz)UHF: 470 - 790
Impedancjab/d
ZasięgDo 30 km
CenaMeliconi AT49 oferta w Ceneo

Wewnętrzna antena pokojowa TVMeliconi AT49 oferuje wzmocnienie sygnału do 49 dB, wbudowany filtr LTE/GSM, poziom szumów poniżej 1 dB, a także maksymalny zasięg do około 30 km. To wszystko sprawia, że antena jest w stanie zagwarantować czysty obraz. Zachwyci nowoczesny design, możliwość obrotu (odpowiednio ją dostroisz), kompaktowe wymiary.

Przenośna antena pokojowa współpracuje ze wszystkimi multipleksami, czyli z MUX 1, MUX 2, MUX 3, MUX 8 (zasługa zastosowanych zakresów odbioru), wykazuje wsparcie dla dekoderów DVB-T, DVB-T2, DVB-T HD i DAB, sama znajduje najbliższy nadajnik (postawisz ją w dowolnym miejscu w pomieszczeniu). W komplecie zasilacz i kabel. Antenę wystarczy wyciągnąć z opakowania, a następnie podłączyć do prądu. Za sprawą konstrukcji, w łatwy sposób znajdzie silny sygnał.

3. Philips SDV6224/12

wewnętrzna antena pokojowa TV Philips SDV6224/12
Typ antenyAktywna
Rodzaj antenyPokojowa
Wbudowany wzmacniaczTak
Wzmocnienie42 dB
FiltrTak
Zakres częstotliwości (MHz)b/d
Impedancja75 Ohm
Zasięgb/d
CenaPhilips SDV6224/12 oferta w Media Expert

Antena TV do użytku domowegoPhilips SDV6224/12 zyskała zwolenników ze względu na odbiór sygnału DVB-T, DVB-T2, FM, UHF, VHF, wzmocnienie na poziomie 42 dB, redukcję szumów oraz funkcję regulacji wzmocnienia sygnału. Odbiór kanałów cyfrowych i analogowych jest na dobrym poziomie. Nie dopuści do zakłóceń spowodowanych przez sieci telefonii komórkowej.

Antena TV pokojowa posiada płaską konstrukcję, wkomponuje się w wystrój niemal każdego pomieszczenia, umożliwia montaż na ścianie. Użytkownik znajdzie w komplecie zasilacz. Nie zabrakło wskaźnika zasilania LED.

4. Vivanco TVA 3050 (38885)

pokojowa antena wewnętrzna TV Vivanco TVA 3050 (38885)
Typ antenyAktywna
Rodzaj antenyPokojowa
Wbudowany wzmacniaczTak
Wzmocnienieb/d
FiltrTak
Zakres częstotliwości (MHz)UHF: 470 - 790
Impedancjab/d
ZasięgDo 25 km
CenaVivanco TVA 3050 (38885) oferta w Ceneo

Aktywna antena pokojowaVivanco TVA 3050 (38885) oferuje zasięg do 25 km od nadajnika, wbudowany wzmacniacz, a także filtr LTE/GSM tłumiący inne, niepożądane sygnały. Regulacja wzmocnienia pozwoli uzyskać bardzo dobrą jakość sygnału telewizji naziemnej.

Antena wewnętrzna TV ma na tyle kompaktową konstrukcję, że znajdzie się dla niej miejsce bez większego trudu. Zasilanie odbywa się poprzez zasilacz dołączony do zestawu bądź przy pomocy dekodera TV. Zastosowano przełącznik On/Off. To model, który jest przystosowany do odbioru DVB-T, DVB-T2, radia DAB/DAB+ i FM.

5. Telkom-Telmor DSP-860

antena pokojowa TV Telkom-Telmor DSP-860
Typ antenyAktywna
Rodzaj antenyPokojowa
Wbudowany wzmacniaczTak
Wzmocnienie20 dB
FiltrNie
Zakres częstotliwości (MHz)UHF: 88 - 862
Impedancja75 Ohm
Zasięgb/d
CenaTelkom-Telmor DSP-860 oferta w Media Expert

Antena wewnętrzna pokojowaTelkom-Telmor DSP-860 została przeznaczona do odbioru sygnałów cyfrowych TV naziemnej DVB-T/T2 i analogowych w pobliżu odbiornika TV. Wyróżnia się ekonomicznym działaniem, łatwą i szybką instalacją (w komplecie niezbędne akcesoria połączeniowe), a także możliwością przestawiania na różne kierunki nadawania sygnałów.

Aktywna antena pokojowa TV z wbudowanym wzmacniaczem jest w stanie zmontowanym, wystarczy tylko odchylić elementy, które są zamocowane do kulistej części i zablokować je plastikowymi śrubkami. Zasilanie przedwzmacniacza antenowego może się odbywać bezpośrednio z tunera DVB-T/T2 (po założeniu wtyczki).

6. DPM HP04 Jupiter

wewnętrzna antena pokojowa TV DPM HP04 Jupiter
Typ antenyAktywna
Rodzaj antenyPokojowa
Wbudowany wzmacniaczTak
Wzmocnienie36 dB
FiltrNie
Zakres częstotliwości (MHz)UHF: 470 - 860
Impedancja75 Ohm
Zasięgb/d
CenaDPM HP04 Jupiter oferta w Ceneo

Zestawienie wewnętrznych anten pokojowych TV zamyka DPM HP04 Jupiter. Ta najtańsza antena pokojowa charakteryzuje się pasmem odbioru VHF w zakresie 40 - 230 MHz i pasmem UHF w zakresie 470 - 860 MHz. Wyposażono ją w wzmacniacz. Dobrze posłuży do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej w standardzie DVB-T/T2 oraz do odbioru sygnału radiowego.

Wewnętrzna antena TV typu aktywnego jest chwalona za wzmocnienie regulowane do 36 dB, podświetlany wskaźnik zasilania, jak również niezwykle prostą instalację. Prezentuje się estetycznie, aczkolwiek bardzo klasycznie.

Dlaczego warto kupić pokojową antenę TV?

W poprzednim materiale omawialiśmy zewnętrzne anteny TV, a tym razem przyszedł czas na przedstawienie atutów wynikających z zakupu wewnętrznej anteny TV. Oto one:

  • Montaż odbywa się w domu lub w mieszkaniu, zatem w razie jakichkolwiek zakłóceń nie jest wymagane wchodzenie na dach czy wychylanie się przez okno.
  • Antenę pokojową przymocujesz do ściany lub postawisz na półce (w zależności od rodzaju mocowania), zatem są to produkty niezwykle proste w instalacji.
  • Antena wewnętrzna w prosty sposób pozwala na odbiór telewizji cyfrowej i radia. Wyróżnia się łatwością przestawiania na różne kierunki.
  • Nie trzeba się obawiać, że antena wewnętrzna TV ulegnie uszkodzeniu w chwili złych warunków atmosferycznych.
  • Duża dostępność na rynku i różnorodność wyboru pod względem ceny, designu, możliwości.
  • Dobra jakość wykonania, niska waga i niewielkie gabaryty.
  • To modele mobilne o energooszczędnym działaniu. Posłużą przykładowo w pokoju dziecięcym, na działce, w sypialni, w domku letniskowym.

Podsumowanie

Antena pokojowa wewnętrzna pochodzi od takich producentów, jak Telkom-Telmor, Vivanco, Thomson, DPM, Meliconi i Philips. Wszystkie mobilne anteny pokojowe mają do zaoferowania wbudowane wzmacniacze, są typu aktywnego, mają szeroki zakres częstotliwości. Większość posiada filtr LTE/GSM czy regulację wzmocnienia sygnału. Ich zasięg nawet 50 km.

Zachęcam do odwiedzania działu ranking anten TV, w którym znajdziesz godne polecenia modele. Klikając w cenę w tabelce na samej górze, zostaniesz przekierowany na stronę zaufanego sklepu, w którym od razu kupisz dany produkt. Nie zapomnij zostawić komentarza, jaki rodzaj anteny TV posiadasz i czy jesteś z niego zadowolony?

blog comments powered by Disqus
Wewnętrzna antena pokojowa TV | Ranking TOP 6