PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Wydajne klimatyzatory przenośne do mieszkań i biur |TOP 7|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Dimplex PC 35AMBDimplex PC 35AMB2300 zł
2Electrolux EXP34U338HWElectrolux EXP34U338HW2199 zł
3Whirlpool PACB12HPWhirlpool PACB12HP1799 zł
4Blaupunkt Moby Blue S 1111EBlaupunkt Moby Blue S 1111E1999 zł
5Camry CR 7902Camry CR 79021200 zł
6Ravanson PM-9500SRavanson PM-9500S1100 zł
7Adler AD 7909Adler AD 7909979 zł
Wydajne klimatyzatory przenośne do mieszkań i biur |TOP 7|

Nadeszło lato - fala upałów topi asfalt, a ludzie smażą na samochodach jajka. Szukasz jak najbardziej opłacalnego i przy tym w miarę potężnego urządzenia, które pozwoli ci stawić czoła nieubłaganym siłom natury? Tym czego każdy potrzebuje w takim okresie są wydajne klimatyzatory przenośne do mieszkań i biur.

Przedstawione tu urządzenia znajdują się na różnych półkach cenowych. Oznacza to, że możecie zestawienie potraktować jak przekrój najciekawszych propozycji bardziej niż porównanie ich. Każde z nich da ci chwilę wytchnienia od żaru lejącego się z nieba - od pojemności twojego portfela zależy jak wielką.

Kiedy praży słońce, klimatyzator pomaga

Sprawdź sam: Jak podłączyć klimatyzator przenośny?

Co oferują wydajne klimatyzatory przenośne?

Sprzęty, które składają się na tę listę, mają wiele różnych funkcji. Chociaż to wydajne klimatyzatory przenośne - poza funkcją klimatyzowania pomieszczenia można się po nich spodziewać i innych cech. Na jakie atrybuty należy zwracać uwagę i co oferują?

 • Chłodzenie czynnikiem - prawie wszystkie z urządzeń na liście zbijają temperaturę przy pomocy odpowiedniego czynnika chłodzącego. Zazwyczaj jest to R290, czyli czysty propan, ale pojawia się też R410A, który również zapewni wysokie parametry chłodzenia kosztem większego potencjału tworzenia efektu cieplarnianego.
 • Regulacja temperatury - większość tutaj przedstawionych urządzeń ma możliwość wybrania optymalnej temperatury. Sprzęt odpowiednio dostosuje się do określonych przez użytkownika wymogów, regulując ciepło w pomieszczeniu (zwykle z dokładnością do 1 stopnia Celsjusza).
 • Odprowadzanie powietrza - tego ciepłego, na zewnątrz. Za pomocą rury "prawdziwy" klimatyzator pozbywa się nadmiaru niekomfortowo gorącego powietrza poprzez okno na świat. Dzięki temu działa wydajnie i lepiej kontroluje temperaturę.
 • Tryb nocny - rzecz niezbędna. Każdy, kto miał kiedyś takie urządzenie, wie, że w nocy jego buczenie jest nieznośne. Dlatego tryb nocny, zmniejszający moc klimatyzatora, a co za tym idzie jego głośność, jest nieodzownym atrybutem każdego sprzętu stojącego w sypialni. Jeżeli chcesz spać jak bobas - szukaj takiego urządzenia klimatyzującego.
 • Funkcję usuwania wilgoci - wraz z upałami często przychodzi zmniejszenia wilgoci w otoczeniu. Trochę popada, kałuże wyparują, a w mieszkaniu będzie parno i duszno. Idealna sceneria do rozwoju grzybków. Jeżeli tego nie chcesz - rozglądaj się za urządzeniami, które skraplają wilgoć z powietrza.

Cichy klimatyzator zapewni dobry sen

Warto kliknąć: Jak wybrać klimatyzator przenośny?

Jaki wydajny klimatyzator przenośny?

Najważniejszą częścią każdego zestawienia jest oczywiście dobór poszczególnych produktów. Pamiętaj o tym, że zebrany wachlarz klimatyzatorów jest stosunkowo subiektywny - dobieramy jak najbardziej opłacalne produkty - ale ostatecznie wszystko sprowadza się do indywidualnych potrzeb.

Dimplex PC 35AMB

Najbardziej wydajny klimatyzator w zestawieniu. Jeżeli szukasz czegoś co pozwoli ci wytoczyć bezpardonową wojnę nieprzyjemnym wahaniom temperatury, Dimplex PC 35AMBjest dla ciebie.

Ta maszyna oferuje maksymalną moc chłodniczą i grzewczą na poziomie 3500 watów. W przypadku tego parametru może się z nią na tej liście mierzyć tylko klimatyzator od firmy Whirlpool. To dość dużo, aby szybko zmienić temperaturę otoczenia. Tym bardziej, że przepływ powietrza również stoi na wysokim poziomie - jego prędkość wynosi 450 metrów sześciennych na godzinę.

Dimplex pasuje designem do każdego domu

Pomimo niezłych możliwości jest to całkiem oszczędny sprzęt. Jego klasa energetyczna jest na poziomie A w przypadku chłodzenia i A++ jeżeli chodzi o grzanie. Twój portfel aż tak nie odczuje obecności nowego urządzenia w domu. Za to ty odczujesz na pewno - ten model pozwala na ustawienie temperatury chłodzenia od 17 do 30 stopni Celsjusza i grzania od 15 do 25.

Dorzućmy do tego pilota sterującego, poziom głośności wahający się od 38 do 65 decybeli, a także gwarancję schładzania pomieszczeń o powierzchni do 35 metrów kwadratowych i prezentuje się świetne urządzenie na lato i nie tylko.

Tylko czynnik chłodniczy mógłby być inny, bo R410A to syntetyk - mniej ekologiczny od R290. Mimo wszystko jest to urządzenie, które zdominuje każdy ranking klimatyzatorów przenośnych. Jest stylowe i będzie pasowało zarówno do mieszkania, jak i do biura.

Dimplex PC 35AMB plusy i minusy

 • Świetna moc
 • Dobra cena
 • Świetny nawiew
 • Klasa energetyczna A++
 • Czynnik chłodzący mógłby być inny

Dimplex PC 35AMB oferta w ceneo

Electrolux EXP34U338HW

To najdroższa propozycja w zestawieniu. Electrolux EXP34U338HW jest sprzętem z naprawdę wysokiej półki i świetnym rozwiązaniem dla osób, które szukają bezawaryjnego klimatyzatora z wieloma możliwościami.

Przede wszystkim ten sprzęt chłodzi z mocą aż 3400 watów. Jego moc grzewcza wynosi z kolei 2700 watów. Tak, ten sprzęt jest w stanie regulować temperaturę do wybranego przez użytkownika poziomu. Oznacza to, że to klimatyzator 4 w 1 - chłodzący, ogrzewający, wentylujący i osuszający pomieszczenie.

Electrolux jest stylowym dodatkiem do pokoju

Zastosowany w nim czynnik chłodniczy R290 jest proekologiczny i całkiem wydajny. Ma niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego, więc na pewno zadowoli osoby, które chcą dbać o planetę - nawet gdy owa nie daje im schronienia przed upałami. Warto dodać, że prędkość nawiewu jest całkiem dobra, bo wynosi 386 metrów sześciennych na godzinę.

Producent wyposażył ten model w tryb pracy nocnej. Ustawiając go przed snem, mamy pewność, że nie wybudzi nas buczenie klimatyzatora, a i nie obudzimy się zlani potem. Miłym dodatkiem jest pilot pozwalający zdalnie sterować urządzeniem i filtr przeciwkurzowy, który można swobodnie myć. To świetne urządzenie, warte swojej ceny.

Electrolux EXP34U338HW plusy i minusy:

 • Dobra klasa energetyczna
 • Niezła moc
 • Dobry nawiew
 • Wysoka cena

Electrolux EXP34U338HW oferta w ceneo

Whirlpool PACB12HP

Sprzęt od wiodącego producenta sprzętów AGD. Ten model to urządzenie idealne na upalne i chłodne dni. Whirlpool PACB12HP przyda się w każdym domu, którego mieszkańcy cenią sobie optymalne warunki pokojowe.

Wydajność chłodnicza stoi na poziomie 3500 watów, jeżeli jednak chodzi o grzewczą, to jest to już tylko 2000 watów. Ewidentnie jest to urządzenie przystosowane raczej do pory letniej. Schłodzi pomieszczenie stosunkowo szybko, bo jego prędkość przepływu powietrza wynosi 380 metrów sześciennych na godzinę.

Czarny whirlpool to dobra opcja dla miłośników chłodu

To klimatyzator w zasadzie całkiem standardowy. Ma trzy prędkości do wyboru i funkcję Szósty zmysł, która automatycznie dopasuje parametry pracy, ustosunkowując się do klimatu panującego w pomieszczeniu. Producent zastosował też Funkcję Jet dla szybkiego chłodzenia i ogrzewania, tryb snu ściszający urządzenie na noc i Around U, który reguluje temperaturę w stosunku do odczytywanej przez pilota.

To interesujący sprzęt w nie tak złej cenie jak na urządzenia tego typu. Warto się nim zainteresować, bo jedno jest pewne - to klimatyzator na lata, który przyniesie ulgę użytkownikowi w upalne dni.

Whirlpool PACB12HP plusy i minusy:

 • Bardzo mocne chłodzenie
 • Niezły przepływ powietrza
 • Niska moc grzewcza

Whirlpool PACB12HP oferta w CENEO

Blaupunkt Moby Blue S 1111E

Interesujący model od niemieckiej firmy Blaupunkt. W tej cenie prezentuje niezłe możliwości i funkcje, które przyniosą ulgę nawet w najgorętsze i najzimniejsze miesiące.

Blaupunkt Moby Blue S 1111E jest w stanie zarówno schładzać, jak i ogrzewać powietrze. Jeżeli chodzi o jego wydajność - w przypadku zmniejszania temperatur wynosi 3200 watów, a w przypadku ich zwiększania 2900. To niezła moc, która wystarczy do obsłużenia powierzchni około 30 metrów kwadratowych.

Blaupunkt jest wydajny, ale nieco drogi

Użytkownik może wybrać odpowiadającą mu temperaturę z zakresu od 18 do 32 stopni Celsjusza przy schładzaniu i od 13 do 27 przy grzaniu otoczenia. Wymiana powietrza będzie stosunkowo szybka - maksymalny przepływ wynosi 340 metrów sześciennych na godzinę.

Wypada też powiedzieć, że zastosowany czynnik chłodniczy - R290 - jest całkiem ekologiczny. Zadowoli każdą osobę, której dobro planety leży na sercu. Urządzenie ma 4 tryby pracy, wyświetlacz LED i funkcje SWING (wielokierunkowy nawiew rozprowadzający lepiej powietrze), a także SLEEP (zmniejszy poziom hałasu, idealne rozwiązanie na noc).

Blaupunkt Moby Blue S 1111E plusy i minusy:

 • Dobra moc
 • Możliwość regulacji temperatury
 • Przydatne funkcje
 • Brak większych minusów

Blaupunkt Moby Blue S 1111E oferta w CENEO

Camry CR 7902

Ten klimatyzator ma świetny stosunek ceny do jakości. Jeżeli nie chcesz przepłacać, a upał ci strasznie doskwiera - koniecznie rozejrzyj się za modelem Camry CR 7902.

To sprzęt o mocy chłodzenia 2600 watów i prędkości przepływu powietrza wynoszącej 360 metrów sześciennych na godzinę. To dość dużo, aby w komfortowym czasie schłodzić pomieszczenie o powierzchni nawet 25 metrów kwadratowych. Na dodatek do wybranego poziomu temperatury od 16 do 31 stopni Celsjusza.

Camry CR 7902 to naprawdę mocny sprzęt

Urządzenie pobiera relatywnie niewiele energii, bo pracuje z mocą 990 watów. Z tego względu uzyskało też klasę energetyczną A. Głównym minusem wydaje się czynnik chłodzący - R410a - ale to kwestia sporna.

Jeżeli o tryby chodzi - jest całkiem standardowo. Oprócz chłodzenia i nawiewu istnieje też możliwość osuszania powietrza. Urządzenie zrobi to z wydajnością 24 litrów wody na dzień. Warto wspomnieć też o tym, że producent dorzuca pilot zdalnego sterowania i możliwość ustawienia 24-godzinnego timera.

Camry CR 7902 plusy i minusy:

 • Świetna moc w tej cenie
 • Sensowny nawiew
 • Brak większych minusów

Camry CR 7902 oferta w Komputronik

Ravanson PM-9500S

Klimatyzator od firmy Ravanson. To sprzęt w niezłej cenie, za którym warto się rozglądać w upalne dni i w zasadzie tylko w takie, bo sprzęt nie jest w stanie ogrzewać otoczenia.

To całkiem prosty sprzęt. Producent gwarantuje moc chłodzenia na poziomie 2600 watów, co przy przepływie powietrza 380 metrów sześciennych na godzinę gwarantuje niezłe wyniki w średniej wielkości pomieszczeniu.

Ravanson jest niepozorny, ale przyda się w domu

Zakres temperatur można regulować - od 16 do 31 stopni Celsjusza. To istotna sprawa, bo pozwoli na dobranie komfortowych warunków. Warto też wspomnieć o tym, że urządzenie jest w stanie osuszać otoczenie z wydajnością 24 litrów wody na 24 godziny. Dodatkowo zastosowany czynnik chłodniczy jest ekologiczny - R290.

Ravanson PM-9500S wyposażono w 2 prędkości wentylatora, tryb pracy nocnej (dla spokojnego snu), funkcję oscylacji powietrza (obracanie chłodzącego strumienia) i pilot zdalnego sterowania. To niezły sprzęt jak na tę cenę.

Ravanson PM-9500S plusy i minusy:

 • Możliwość regulacji temperatury
 • Niezła cena
 • Niezły przepływ powietrza
 • Brak większych minusów

  Ravanson PM-9500S oferta w ceneo

  Adler AD 7909

  Adler AD 7909 jest całkiem dobrym klimatyzatorem jak na swoją cenę. Chociaż to najsłabsza jednostka w tym zestawieniu, oferuje dobrej jakości chłodzenie za niewielką sumę monet.

  Jego wydajność zmniejszania temperatury otoczenia liczona w watach wynosi 2050 watów. To nie jest szczególnie dużo, ale powinno wystarczyć do schłodzenia powierzchni do 20 metrów kwadratowych. Biorąc pod uwagę fakt, że przepływ powietrza też nie jest wcale zły - 360 metrów sześciennych na godzinę - można liczyć na szybką ulgę latem.

  Adler 7909 zapewni ci tani chłód latem

  Urządzenie potrafi osuszać otoczenie całkiem standardowo - z wydajnością około litra wody na godzinę. Producent wyposażył go w wyświetlacz, funkcję oscylacji i pilot zdalnego sterowania. Ustawimy nim temperaturę w zakresie od 16 do 31 stopni Celsjusza.

  Warto też dodać, że to całkiem ekologiczny sprzęt. Zastosowany czynnik chłodzący R290 charakteryzuje się niskim potencjałem tworzenia efektu cieplarnianego. Jeżeli jesteś osobą szukającą sprzętu zgodnego z jakimiś ideałami i nie chcesz dużo wydawać, aby znaleźć ulgę we własnym domu latem - ta jednostka jest dla ciebie.

  Adler AD 7909 plusy i minusy:

  • Dobra cena
  • Ekologiczny czynnik chłodzący
  • Niska moc w porównaniu z resztą tutaj przedstawionych

  Adler AD 7909 oferta w CENEO

  Wydajne klimatyzatory przenośne - dane techniczne

  Mając na uwadze fakt, że pewnie wielu z was chce danych we w miarę przystępnej formie, przygotowaliśmy jak zwykle tabelę, która zawiera najważniejsze parametry. Zawarte tu technikalia przyspieszą twój proces decyzyjny, albo nawet całkowicie go zmienią.

  Model

  Moc chłodzenia

  Przepływ powietrza

  Klasa energetyczna

  Dimplex PC 35AMB

  3500 W

  450 m3/h

  A / A++

  Electrolux EXP34U338HW

  3400 W

  386 m3/h

  A+

  Whirlpool PACB12HP

  3500 W

  380 m3/h

  A+

  Blaupunkt Moby Blue S 1111E

  3200 W

  340 m3/h

  A

  Camry CR 7902

  2600 W

  360 m3/h

  A

  Ravanson PM-9500S

  2600 W

  380 m3/h

  A

  Adler AD 7909

  2050 W

  360 m3/h

  A

  Podsumowanie wydajnych klimatyzatorów przenośnych

  Trafiłeś tutaj, szukając wydajnego klimatyzatora przenośnego - nie dziwię ci się, temperatury potrafią doskwierać. W zestawieniu zebranych jest aż 7 propozycji z różnych przedziałów cenowych, każdy przyniesie ci ulgę latem, a niektóre nawet zimą.

  Na pierwszym miejscu znalazł się Dimplex PC 35AMB. To nie jest tani sprzęt, ale za to bardzo wydajny. Ma świetną klasę energetyczną i potrafi dobrze i szybko chłodzić, a nawet ogrzewać pomieszczenie. Wydane na niego pieniądze na pewno nie będą zmarnowane.

  Prawie tak dobrym rozwiązaniem, aczkolwiek nieco droższym, będzie sprzęt od uznanej firmy Electrolux. Ten klimatyzator charakteryzuje niezła moc i drugi najlepszy przepływ powietrza. Szukając czegoś na lato bądź zimę - nie trafisz lepiej.

  Pojawił się tu także sprzęt marki Whirlpool. Oferuje świetną moc chłodzenia, ale całkiem niską moc grzewczą. Z tego względu niektórzy mogliby uznać miejsce czwarte, czyli Blaupunkt Moby Blue S 1111E, za lepsze rozwiązanie. W jego przypadku moc grzewcza wynosi 2900 watów, ale chłodnicza 3200. Należy jednak pamiętać, że ma niższą maksymalną prędkość nawiewu, gorszą klasę energetyczną i jest droższe.

  Warto też zwrócić uwagę na niższą półkę cenową - Camry CR 7902 i Ravanson PM-9500S to naprawdę mocne sprzęty jak na okolice 1000 złotych. Na pewno poprawią twój komfort życia, ale tylko latem, bo nie są w stanie ogrzewać powietrza.

  Ostatecznie w zestawieniu pojawił się też Adler AD7909. To tani sprzęt, o zmniejszonej wydajności w porównaniu do reszty tutaj, ale z ekologicznym czynnikiem chłodzącym i całą resztą podstawowych rzeczy, które wymagamy od klimatyzatorów. W cenie poniżej 1000 zł - świetna opcja.

  Zobacz też:

  blog comments powered by Disqus
  Wydajne klimatyzatory przenośne do mieszkań i biur |TOP 7|