PODPOWIEDZI:

Tani klimator przenośny do 500 złotych | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Ravanson KR-9000Ravanson KR-9000500 zł
2Camry CR 7858Camry CR 7858399 zł
3ETA Frost 2568 90000ETA Frost 2568 90000349 zł
4Columbia Vac KC500Columbia Vac KC500499 zł
5G3Ferrari G50042G3Ferrari G50042442 zł
6Honeywell TC10PCEIHoneywell TC10PCEI379 zł
7Sencor SFN 6011WHSencor SFN 6011WH499 zł
Tani klimator przenośny do 500 złotych | TOP 7 |

Zaczęły się upały, szukasz więc pewnie taniego klimatora do 500 złotych. To jedna z popularniejszych opcji dla osób, które pragną odrobiny ochłody latem. Nie jest to co prawda prawdziwy klimatyzator, ale za to przyniesie ci ulgę znacznie mniejszym kosztem. Poznaj TOP 7 przenośnych klimatyzerów w cenie nieprzekraczającej 500 zł.

Poniżej znajdziesz zestawienie tanich klimatorów przenośnych do 500 zł. Wytłumaczę ci również, czym się różni takie urządzenie od faktycznego klimatyzatora, a także jaki jest zakres jego działania.

Zajrzyj też w ranking klimatyzatorów, znajdziesz tam kilka droższych i wydajniejszych opcji.

Tani klimator do 500 zł - Opinie

1. Ravanson KR-9000

tani klimator Ravanson KR-9000
Przepływ powietrza450 m3/h
Moc80 W
Liczba prędkości nawiewu3
TimerTak (do 12 h)
Sterowanie pilotemTak
Poziom hałasu65 dB
Wielkość zbiornika na wodę10 l
CenaRavanson KR-9000 oferta w Ceneo

Tani klimator z jonizacją i filtrem siatkowym Ravanson KR-9000 czyni powietrze świeżym i czystym. Neutralizuje kurz, pyłki, roztocza, bakterie, grzyby, pleśń i przynosi komfort w letnie dni. Pojemny zbiornik na wodę umożliwia dodatkowo nawilżanie nawet przez 8 godzin (chłodna bryza). Wydajne chłodzenie jest zasługą przepływu powietrza na poziomie 450 m3/h.

Na obudowie znajduje się czytelny wyświetlacz LED. Wśród zalet wymienia się timer aż do 12 h, kółka, uchwyt, sterowanie mechaniczne bądź za pomocą pilota oraz funkcję Swing (oscylacja). W komplecie znajdują się 2 wkłady chłodnicze. Urządzenie prezentuje się nowocześnie, jest mobilne i intuicyjne w obsłudze. Idealnie sprawdzi się na przykład w sypialni, biurze, pokoju dziennym.

2. Camry CR 7858

klimator do 500 zł Camry CR 7858
Przepływ powietrza1188 m3/h
Moc70 W
Liczba prędkości nawiewu3
TimerTak (do 12 h)
Sterowanie pilotemTak
Poziom hałasu60 dB
Wielkość zbiornika na wodę3,5 l
CenaCamry CR 7858 oferta w Ceneo

Klimatyzer do 500 złCamry CR 7858 może się pochwalić sporą mocą, zdalnym sterowaniem z poziomu pilota oraz 3-stopniową regulacją prędkości. Klimator kolumnowy jest kompaktowy, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca w sypialni czy pokoju dziecięcym. Obudowę wykonano z wytrzymałego tworzywa ABS. To urządzenie 3w1 pełniące funkcję chłodzenia, nawilżania i oczyszczania powietrza. Dobra jakość powietrza znacznie wpłynie na lepsze samopoczucie.

Zastosowano dotykowy panel LCD, programator czasowy do 12 h i oscylację poziomą 52°. W komplecie znajdziesz 2 pojemniki z żelem, które zamrozisz w lodówce i umieścisz w zbiorniku z wodą, dzięki czemu chłodzenie stanie się wydajniejsze.

Przepływ powietrza jest imponujący, kształtuje się na poziomie 1188 m3/h, natomiast zbiornik na wodę powinien być troszkę większy. Zwłaszcza jak komuś zależy na częstym nawilżaniu powietrza. Przewód zasilający ma długość 170 cm.

3. ETA Frost 2568 90000

klimatyzer do 500 zł ETA Frost 2568 90000
Przepływ powietrza364 m3/h
Moc65 W
Liczba prędkości nawiewu3
TimerTak (do 7 h)
Sterowanie pilotemTak
Poziom hałasu63 dB
Wielkość zbiornika na wodę3,5 l
CenaETA Frost 2568 90000 oferta w Ceneo

Tani schładzacz powietrzaETA Frost 2568 90000 nie tylko chłodzi, ale również nawilża i wentyluje. Istnieje możliwość uruchomienia samej funkcji nawilżania bez efektu chłodzenia albo na przykład korzystania wyłącznie z wentylatora. Wybór kombinacji należy do Ciebie.

Klimatyzer Frost wykorzystuje tylko odparowywanie wody ze zbiornika, bez substancji chemicznych. Do przezroczystego pojemnika włożysz również wkłady chłodnicze bądź kawałki lodu. Wskaźnik poziomu wody ułatwi kwestię konieczności napełnienia.

Zaletą jest zmywalny filtr zanieczyszczeń wyłapujący między innymi kurz, aby nie przedostał się on do pokoju przy włączonym wentylatorze. Dodatkowo masz do czynienia z prostym w obsłudze pilotem, czasomierzem do 7 h, diodami LED i wbudowanymi kółkami z możliwością blokady. Da się wyregulować kąt nachylenia kratki wentylacyjnej, aby skierować strumień powietrza w dogodnym kierunku. Sprzęt poradzi sobie ze schłodzeniem pomieszczeń o metrażu do 20 m2.

4. Columbia Vac KC500

przenośny klimator Columbia Vac KC500
Przepływ powietrza270 m3/h
Moc65 W
Liczba prędkości nawiewu3
TimerTak (do 7,5 h)
Sterowanie pilotemTak
Poziom hałasub/d
Wielkość zbiornika na wodę7 l
CenaColumbia Vac KC500 oferta w Media Expert

Klimator przenośnyColumbia Vac KC500 poza skutecznym schładzaniem cechuje się wentylacją i funkcją nawilżania. Wylatuje z niego orzeźwiające powietrze. Chłodzenie można zwiększyć poprzez zastosowanie zamrożonych wkładów z wodą. Wygodę użytkowania gwarantuje sterowanie za pomocą pilota, wyraźne ikonki, pojemny zbiornik na wodę, a także sygnalizacja dźwiękowa w momencie zmiany ustawień.

Obrotowe kółka znacznie ułatwiają przemieszczanie. Opcja timera umożliwia ustawienie czasu pracy, po którym sprzęt się automatycznie wyłączy. Atutem są pionowe i poziome ruchome żaluzje (skierujesz strumień powietrza w odpowiednim dla Ciebie kierunku), a także filtr powietrza usuwający drobne zanieczyszczenia. W trybie nocnym jest symulowany delikatny powiew wiatru. Klimatyzer do 500 zł Columbia Vac sprawdzi się w pomieszczeniach o wielkości do 20 m2.

5. G3Ferrari G50042

klimator do 500 zł G3Ferrari G50042
Przepływ powietrzab/d
Moc80 W
Liczba prędkości nawiewu3
TimerTak (do 12 h)
Sterowanie pilotemTak
Poziom hałasu45 dB
Wielkość zbiornika na wodę5 l
CenaG3Ferrari G50042 oferta w Ceneo

Urządzenie do chłodzenia powietrzaG3Ferrari G50042 posiada funkcję oczyszczania (zamontowano filtr), wyłącznik czasowy do 12 h, a także moc 80 W. Niedrogi klimator wyróżnia się cichą pracą, która nie zakłóci spokoju innych domowników nawet podczas snu lub oglądania telewizji (osiąga głośność 45 dB).

Producent postawił na wygodne sterowanie pilotem (nie trzeba wstawać z łóżka, aby zmienić ustawienia), uchwyt do przenoszenia, 5-litrowy zbiornik na wodę i 3 tryby pracy. Efekt schłodzenia powietrza zwiększysz poprzez użycie 2 pojemników na lód dołączonych do zestawu, co w okresie wysokich temperatur jest bardzo cieszące.

6. Honeywell TC10PCEI

tani klimator do 500 zł Honeywell TC10PCEI
Przepływ powietrza330 m3/h
Moc40 W
Liczba prędkości nawiewu3
TimerNie
Sterowanie pilotemTak
Poziom hałasub/d
Wielkość zbiornika na wodę10 l
CenaHoneywell TC10PCEI oferta w Media Markt

Tani klimatyzerHoneywell TC10PCEI charakteryzuje się 10-litrowym zbiornikiem na wodę (rzadsze napełnianie), sterowaniem pilotem, a także podświetlanym panelem kontrolnym. Parowy klimator w cenie do 500 zł to funkcjonalne urządzenie z jonizatorem, nawilżaczem i wentylatorem. Nie tylko schłodzi pomieszczenie, ale również oczyści i przyjemnie nawilży, wentyluje. Przyda się tam, gdzie nie można zastosować tradycyjnej klimatyzacji, w mniejszych przestrzeniach, głównie do pomieszczeń o metrażu 10 - 15 m2.

W tym modelu system chłodzący składa się z płytek ewaporacyjnych o strukturze plastrów miodu. Wstępny filtr siatkowy minimalizuje ryzyko przedostania się do urządzenia większych zanieczyszczeń. Funkcja Swing umożliwia kierowanie nawiewu w dogodnym kierunku. Nadmuch pionowy wyregulujesz manualnie, a poziomy odbywa się w sposób automatyczny. Widać stan napełnienia wody. Przy pomocy kółek i ergonomicznego uchwytu przenoszenie nie jest problematyczne.

7. Sencor SFN 6011WH

klimatyzer do 500 zł Sencor SFN 6011WH
Przepływ powietrzab/d
Moc70 W
Liczba prędkości nawiewu3
TimerTak
Sterowanie pilotemTak
Poziom hałasu63 dB
Wielkość zbiornika na wodę6 l
CenaSencor SFN 6011WH oferta w Media Expert

Zestawienie tanich klimatorów przenośnych do 500 zł zamyka Sencor SFN 6011WH. Jest chwalony za przydatny wyłącznik czasowy, wyświetlacz z podświetleniem, sterowanie pilotem z dowolnego miejsca w pomieszczeniu, jak również funkcję nawilżania powietrza z opcją jej ewentualnego wyłączenia. Pilot wygodnie umieścisz w tylnej części klimatyzera.

Znajdziesz także funkcję oscylacji dla równomiernej dystrybucji powietrza. Masz wybór spośród 3 trybów pracy (Normal, Natural i Sleeping). Pojemnik na wodę jest wielkości 6 litrów, da się go wygodnie wyciągnąć. W sytuacji pustego zbiornika funkcja nawilżania wyłączy się automatycznie. Pomocny okaże się wskaźnik poziomu wody, wyjmowany filtr przeciwpyłowy oraz wbudowany uchwyt i 4 kółka ułatwiające transport.

Jakie są funkcje klimatora?

Klimatyzery to urządzenia zazwyczaj niedrogie i całkiem proste, o czym mogłeś się przekonać, przeglądając porównywarkę klimatyzatorów przenośnych. Z tego względu nie mają zbyt wielu rozwiązań technologicznych. Niemniej jest to sprzęt, który sprawdzi się zwłaszcza w mieszkaniach na wysokich piętrach, w których powietrze szybko się nagrzewa, a nie ma sposobu na zamontowanie tradycyjnej klimatyzacji.

Spotkasz tu głównie następujące funkcje:

  • Wentylacja - sercem klimatyzera jest wentylator. Mieląc powietrze, wytwarza przyjemny wicher. To głównie on odpowiada za odczuwalnie niższą temperaturę, ale aby z niego skorzystać, musisz urządzenie skierować w swoją stronę. Są też urządzenia z oscylacją, czyli wahadłową zmianą kierunku strumienia wiatru: poziomo lub pionowo.
  • Nawilżanie - urządzenie schładza powietrze ewaporacyjnie, zmieniając energię z jawnej na utajoną (z temperatury powietrza do wilgotności). Tym samym zwiększa wilgoć w pomieszczeniu. To ma swoje zalety na przykład zimą, gdy kaloryfery wysuszają pokoje. Latem tymczasowo cię schłodzi, ale może zwiększyć temperaturę odczuwalną.
  • Jonizacja - występuje rzadziej. Polega na procesie wyzwalania naładowanych ujemnie jonów do pomieszczenia, które zmieniają ładunek elektryczny różnych unoszących się cząsteczek - na przykład pyłków i kurzu - zmuszając je do opadania na ziemię.

Warto sprawdzić: Wydajne klimatyzatory przenośne do mieszkań i biur

Czym się różni klimator od klimatyzera?

Czasami pytacie o to, czym różni się klimator od klimatyzera. Odpowiedź jest prosta - niczym. To dwie nazwy oznaczające to samo. Można się też spotkać z określeniem klimatyzator ewaporacyjny lub schładzacz wodny.

Czym się różni klimatyzer od klimatyzatora?

Wielu sprzedawców, zwłaszcza tych niezależnych, próbuje udawać, że klimatyzer to klimatyzator. Nic bardziej mylnego.

  • Klimatyzer (klimator) - to urządzenie działające na prostej zasadzie wentylatora wydmuchującego nawilżone powietrze. Czynnikiem chłodzącym jest tu woda. Możesz wrzucić do niej lód. Klimator zwiększy wilgoć w pomieszczeniu. Opcja niedroga, ale schłodzi głównie Ciebie.
  • Klimatyzator - wykorzystuje czynnik chłodniczy i bardziej skomplikowaną pracę mechanizmów do znacznego schłodzenia powietrza. W dodatku zwykle odprowadza ciepłotę na zewnątrz pomieszczenia (za pomocą rury). Ostatecznie trzeba dodać, że też osusza wnętrze ze względu na zachodzący proces skraplania. To wydajna opcja do schładzania pomieszczeń, ale dosyć droga.

Zobacz też: Klimator czy Klimatyzator - Co lepsze? Czym się różnią?

Podsumowanie

W klasyfikacji tanich klimatorów przenośnych do 500 zł znalazły się urządzenia od takich producentów, jak: Ravanson, Columbia Vac, Sencor, Camry, Honeywell, G3Ferrari i ETA. Każdy z nich da się sterować za pomocą dołączonego pilota. Wszystkie posiadają 3-stopniową regulację mocy. Moc waha się w przedziale od 40 W do 80 W, z kolei przepływ powietrza mieści się najczęściej w zakresie od 270 m3/h do 1188 m3/h.

Poza jednym modelem pozostałe są wyposażone w wyłącznik czasowy (timer). Przeznaczone raczej do pomieszczeń o metrażu do 20 m2. Głośność nie przekracza 65 dB. Najpojemniejszy zbiornik na wodę jest wielkości 10 l. Z udogodnień wymienia się kółka i uchwyt ułatwiające transport, podświetlane panele kontrolne, kompaktowe konstrukcje, funkcję oscylacji, wyjmowane filtry, wskaźnik poziomu wody.

blog comments powered by Disqus
Tani klimator przenośny do 500 złotych | TOP 7 |