PODPOWIEDZI:

Oczyszczacz powietrza do 1000 zł | Ranking TOP 7

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Xiaomi Mi Air Purifier ProXiaomi Mi Air Purifier Pro849 zł
2Toshiba CAFX83XPLToshiba CAFX83XPL984 zł
3Raven EOP003UVRaven EOP003UV999 zł
4TCL Breeva A5 CzarnyTCL Breeva A5 Czarny1000 zł
5Winix ZeroWinix Zero799 zł
6Oromed Oro-Air Purifier PremiumOromed Oro-Air Purifier Premium927 zł
7Samsung AX40R3030WM/EUSamsung AX40R3030WM/EU999 zł
Oczyszczacz powietrza do 1000 zł | Ranking TOP 7

Oczyszczacz powietrza do 1000 zł to opłacalna inwestycja, jeżeli chcesz mieć jakikolwiek wpływ na jakość powietrza w Twoim mieszkaniu. Za chwilę poznasz TOP 7 tanich oczyszczaczy powietrza, które sprawdzą się zarówno dla alergików, astmatyków, jak i rodzin z dziećmi.

Oczyszczanie powietrza z wszelkich szkodliwych związków czy nieprzyjemnych zapachów to ważny krok do poprawy jakości powietrza w domu. Ceny oczyszczaczy potrafią być zaporowe, dlatego dzisiaj przedstawię czołowe modele oczyszczaczy powietrza do 1000 zł. Taka inwestycja będzie dla większości osiągalna.

Wszystkie produkty wraz z obszernymi opisami znajdziesz w porównywarce oczyszczaczy powietrza.

Oczyszczacz powietrza do 1000 zł – Opinie

1. Xiaomi Mi Air Purifier Pro

oczyszczacz powietrza do 1000 zł Xiaomi Mi Air Purifier Pro
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia60 m2
Moc66 W
Wydajność500 m3/h
Poziom hałasu31 dB
NawilżanieNie
JonizatorNie
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaXiaomi Mi Air Purifier Pro oferta w Ceneo

Tani oczyszczacz powietrza do 1000 złXiaomi Mi Air Purifier Pro cieszy się dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego, bowiem za niską cenę oferuje sporo udogodnień. Zastosowano wyświetlacz OLED, na którym widać najistotniejsze informacje (m.in. temperaturę, wilgotność, stężenie szkodliwych mikroorganizmów). Gdy jest ciemno, automatycznie obniża się jego jasność. Wielokolorowy wskaźnik wokół krawędzi informuje o jakości powietrza. Przykładowo kolor zielony oznacza czyste powietrze.

Wydajność sięga aż 500 m3/h i można go zastosować w pomieszczeniu o wielkości do 60 m2. Z tego względu sprawdzi się również w biurze, małej kawiarni. Bez najmniejszych trudności pozbędzie się szkodliwych cząstek, co zawdzięcza systemowi sprężonego powietrza. Dochodzi do jego wymiany 8 razy na godzinę, co oznacza, że powietrze jest przepuszczane co 7,5 minuty. Ponadto posiada 360-stopniowy system wlotu powietrza. Producent ulepszył konstrukcję filtra, co przełożyło się na cichszą pracę i płynny przepływ powietrza.

Trójstopniowy proces filtracji wychwyci takie cząstki, jak na przykład PM2.5, kurz, włosy, sierść, pyłki, a nawet formaldehyd i inne groźne alergeny. Zadanie filtra węglowego polega z kolei na pozbywaniu się nieprzyjemnych zapachów. Precyzyjny czujnik laserowy wykrywa cząstki o wielkości 0,3 um i wyświetla wskaźnik na ekranie. Wyróżnia się dostępem do inteligentnej aplikacji (ustawisz w niej przykładowo automatyczny czas włączania) oraz trybem automatycznym (w momencie wykrycia zanieczyszczenia sprzęt dostosuje najbardziej efektywne ustawienia).

2. Toshiba CAFX83XPL

tani oczyszczacz powietrza Toshiba CAFX83XPL
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia60 m2
Moc45 W
Wydajność500 m3/h
Poziom hałasu22 dB - 52 dB
NawilżanieNie
JonizatorTak
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaToshiba CAFX83XPL oferta w RTV EURO AGD

Przystępny cenowo oczyszczacz powietrzaToshiba CAFX83XPL zyskał pochlebne opinie ze względu na smukłą konstrukcję, wysoką wydajność czyszczenia oraz filtr 5w1 pozbywający się do 99,9% zanieczyszczeń. System czystego powietrza 360° polega na tym, że produkt pobiera powietrze dwoma wlotami, oczyszcza je, a na końcu równomiernie wypuszcza na wszystkie strony pomieszczenia.

Zaletą jest funkcja jonizacji pomocna w walce z roztoczami, bakteriami, pleśnią czy grzybami. W górnej części znajduje się panel z przyciskami. Ustawisz blokadę ustawień, 1 z 3 trybów prędkości, tryb automatyczny, timer bądź tryb nocny. Wymiana filtra na czas to zasługa specjalnego wskaźnika.

3. Raven EOP003UV

budżetowy oczyszczacz powietrza Raven EOP003UV
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia72 m2
Moc36 W
Wydajność360 m3/h
Poziom hałasudo 50 dB
NawilżanieNie
JonizatorTak
Timerb/d
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaRaven EOP003UV oferta w Ceneo

Budżetowy oczyszczacz powietrzaRaven EOP003UV cechuje się lampą UV-C gwarantującą dodatkową sterylizację (szybka walka z wirusami i bakteriami). Filtr przeciwzapachowy pozbędzie się między innymi dymu papierosowego. Filtr wstępny zatrzyma sierść i kurz. W ciągu godziny przefiltruje 360 m3 powietrza. Oczyszczacz znajdzie zastosowanie w dużym domu (pomieszczenia aż do 72 m2).

Nie trzeba kontrolować jego pracy, bowiem w trybie automatycznym samodzielnie dostosuje prędkość działania w zależności od jakości powietrza. Istnieje możliwość włączenia trybu nocnego, który nie zakłóci snu domownikowi (niższe obroty, cichsza praca). Sterowanie odbywa się poprzez dotykowy panel, który jest podświetlany. Zachwyca funkcja jonizacji. Za sprawą wytwarzania jonów ujemnych cząsteczki pyłu zawieszonego i kurzu opadają. Dla właściwej konserwacji i prawidłowego działania pomyślano o wskaźniku wymiany filtra.

4. TCL Breeva A5 Czarny

tani oczyszczacz powietrza do 1000 zł TCL Breeva A5 Czarny
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia48 m2
Moc60 W
Wydajność400 m3/h
Poziom hałasu26 dB - 58 dB
NawilżanieNie
JonizatorTak
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaTCL Breeva A5 Czarny oferta w Media Expert

Oczyszczacz powietrza do 1000 złTCL Breeva A5 Czarny prezentuje się bardzo oryginalnie i estetycznie. Urządzenie charakteryzuje się intuicyjnym sterowaniem za pomocą smartfona. Istnieje regulacja prędkości wentylatora, dzięki czemu ustawisz ją według swoich potrzeb lub skorzystasz z trybu automatycznego, który za Ciebie wszystko dostosuje.

Filtr węglowy pokona nieprzyjemne zapachy i lotne związki organiczne, z kolei filtr wstępny pokona sierść i kurz. Jest to zatem model odpowiedni zarówno dla osób palących, jak i posiadaczy czworonożnych przyjaciół. Panel sterowania z powodzeniem zablokujesz, a to ważne, jeżeli w domu są małe dzieci. Za pomocą timera zaplanujesz pracę oczyszczacza, po której nastąpi automatyczne wyłączenie. W sypialni skorzystaj z funkcji nocnej pracy. Ten model doceniono również za jonizację i funkcję sterylizacji UV-C.

5. Winix Zero

oczyszczacz powietrza do 1000 zł Winix Zero
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia99 m2
Moc70 W
Wydajność390 m3/h
Poziom hałasu27 dB - 51 dB
NawilżanieNie
Jonizatorb/d
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaWinix Zero oferta w Ceneo

Oczyszczacz powietrza do 1000 złWinix Zero sprawdzi się w pomieszczeniach nawet do 99 m2. 4-stopniowy system filtracji pozbędzie się drobnego kurzu, pyłków, sierści, dymu, pleśni, lotnych związków organicznych, bakterii, wirusów i innych alergenów.

W swoim działaniu wykorzystuje technologię PlasmaWave tworzącą cząsteczki hydroksylu neutralizujące między innymi szkodliwe gazy i wirusy, przy czym nie wytwarzają ozonu. Najcichsza filtracja odbywa się w trybie nocnym. Masz wybór spośród 4 prędkości pracy wentylatora. Oczyszczacz informuje o aktualnym poziomie jakości powietrza i o konieczności zmiany filtra. Z powodzeniem ustawisz regulator czasowy.

6. Oromed Oro-Air Purifier Premium

niedrogi oczyszczacz powietrza do 1000 zł Oromed Oro-Air Purifier Premium
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia43 m2
Moc60 W
Wydajność480 m3/h
Poziom hałasudo 65 dB
NawilżanieNie
JonizatorTak
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtrab/d
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaOromed Oro-Air Purifier Premium oferta w Media Expert

Oczyszczacz powietrza do 1000 złOromed Oro-Air Purifier Premium oferuje w zestawie pilot, dzięki któremu możesz sterować produktem, nie wstając z kanapy. To przykład skutecznego oczyszczacza z jonizatorem i wielopoziomową filtracją z filtrem HEPA H13 wychwytującym cząstki o wielkości 0,3 um.

Został wyposażony w miernik jakości powietrza, 4 prędkości nawiewu, timer do 8 godzin, tryb nocny, tryb automatyczny i tryb VOC. Ten ostatni polega na pozbywaniu się zanieczyszczeń związkami organicznymi. Zadowoli również czytelny wyświetlacz.

7. Samsung AX40R3030WM/EU

oczyszczacz powietrza do 1000 zł Samsung AX40R3030WM/EU
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia40 m2
Moc40 W
Wydajność311 m3/h
Poziom hałasu20 dB - 48 dB
NawilżanieNie
JonizatorNie
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaSamsung AX40R3030WM/EU oferta w Media Expert

Zestawienie oczyszczaczy powietrza do 1000 zł zamyka Samsung AX40R3030WM/EU. Ten niedrogi oczyszczacz zawdzięcza swoją skuteczność wielostopniowej filtracji, wśród której znajduje się filtr HEPA usuwający do 99,97% cząsteczek o wielkości 0,26 um. Wbudowany uchwyt ułatwia przenoszenie oczyszczacza w inne miejsce. Air Sensing Light w delikatny sposób oświetla pomieszczenia, dodając przytulną atmosferę. Czterokolorowy wskaźnik jakości powietrza monitoruje poziom zanieczyszczenia, który widzisz nawet z drugiego końca pokoju.

Na plus łatwa wymiana filtrów, z czego filtr wstępny jest zmywalny i wymaga jedynie czyszczenia raz na jakiś czas. Alarm wymiany filtra sprawi, że zawsze wykonasz to we właściwym momencie. W trybie automatycznym nie musisz się zastanawiać nad ustawieniami, a w trybie nocnym cieszysz się czystym powietrzem bez zakłócania snu (poziom hałasu tylko 20 dB). Natomiast ustawiając timer, licz na samodzielne wyłączenie. Bezpieczeństwo użytkowanie zwiększa blokada rodzicielska nie dopuszczająca do zmiany ustawień.

Co oferuje budżetowy oczyszczacz powietrza?

Na przykładzie rankingu oczyszczaczy powietrza przekonasz się, że są to urządzenia w różnym zakresie cenowym, w zależności od oferowanych możliwości.

Czego się spodziewać po tanim oczyszczaczu powietrza w cenie do 1000 zł?

 • Maksymalna wielkość pomieszczenia - budżetowe oczyszczacze powietrza nadają się do pomieszczeń o maksymalnej wielkości sięgającej nawet 99 m2.
 • Moc - maksymalna wartość tego parametru wynosi w tym wypadku 70 W.
 • Wydajność - niedrogie oczyszczacze są w stanie oczyścić 500 m3 powietrza w ciągu godziny.
 • Poziom hałasu - w trybie nocnym potrafią pracować z głośnością tylko 20 dB. Największy poziom hałasu to 65 dB.
 • Wskaźnik wymiany filtra - wskaźnik zużycia zadba o właściwą konserwację.
 • Timer - regulator czasowy umożliwia ustawienie dogodnego czasu pracy, po którym nastąpi automatyczne wyłączenie. Niemal wszystkie modele go oferują.
 • Regulacja stopnia oczyszczania - istnieje wybór spośród niskiej, średniej bądź wysokiej prędkości pracy.
 • Jonizacja - oczyszczacz powietrza z jonizacją również potrafi kosztować mniej niż 1000 zł. Na dzisiejszej liście znalazła się ponad połowa takich produktów.
 • Filtry - filtr wstępny skutecznie zatrzymuje kurz i usuwa duże cząsteczki, filtr węglowy pozbywa się brzydkich zapachów, filtr HEPA efektywnie oczyszcza poprzez usuwanie najdrobniejszego pyłu.
 • Czujniki - zadbano o wiele precyzyjnych czujników, takich jak czujnik cząstek, czujnik jakości powietrza, czujnik kurzu, czujnik światła, czujnik PM2.5, czujnik PM10, czujnik przykrych zapachów, czujnik gazu.
 • Tryby pracy - w tanich oczyszczaczach powietrza znajdziesz tryb nocny, tryb automatyczny, tryb VOC.
 • Dodatkowe udogodnienia - niekiedy spotkasz się z wyraźnym wyświetlaczem, blokadą rodzicielską, sterylizującą lampą UV-C, dostępem do aplikacji mobilnej, rączką do przenoszenia, pilotem zdalnego sterowania.

Podsumowanie

Na próżno szukać najbardziej zaawansowanych technologii czy funkcji nawilżania w budżetowych oczyszczaczach powietrza, niemniej jest to sprzęt warty uwagi. Pozbędą się pyłów, kurzu, alergenów, roztoczy, nieprzyjemnej woni, innych szkodliwych związków. Znajdzie zastosowanie w każdym domu, a zwłaszcza tam, gdzie są małe dzieci, alergicy, astmatycy, zwierzęta domowe.

Są wygodne i proste w użytkowaniu, prezentują się nowocześnie. Zadbaj o swoje zdrowie, ogranicz ryzyko zachorowania na poważne choroby układu oddechowego, oddychaj swobodnie i ciesz się czystszym powietrzem nie tylko w sezonie pylenia roślin.

Sekcja komentarzy jest do Twojej dyspozycji. Może jesteś szczęśliwym posiadaczem konkretnego oczyszczacza i chcesz go polecić innym?

Zobacz również:

Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania

Profesjonalny oczyszczacz powietrza

blog comments powered by Disqus
Oczyszczacz powietrza do 1000 zł | Ranking TOP 7