PODPOWIEDZI:

Domowa maszynka do mielenia mięsa | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Zelmer ZMM9802BZelmer ZMM9802B599 zł
2Bosch MFW3X18BBosch MFW3X18B659 zł
3Amica MM 4011Amica MM 4011399 zł
4ETA Ambo III 5075 90000ETA Ambo III 5075 90000405 zł
5Zelmer ZMM4050BZelmer ZMM4050B549 zł
6Tefal NE411137Tefal NE411137324 zł
7Bosch MFW3910WBosch MFW3910W349 zł
Domowa maszynka do mielenia mięsa | TOP 7 |

Przed Tobą zestawienie TOP 7 domowych maszynek do mielenia mięsa, które znacznie ułatwią pracę w kuchni. Przekonaj się, co potrafią elektryczne maszynki do mielenia. Zapraszam!

Ręczne maszynki do mielenia mięsa przeszły do lamusa. Dzisiaj każda gospodyni może skorzystać z domowej maszynki do mielenia mięsa, która wykona najżmudniejszą pracę za Ciebie.

Domowa maszynka do mielenia mięsa – Opinie

1. Zelmer ZMM9802B

domowa maszynka do mielenia mięsa Zelmer ZMM9802B
Maksymalna moc2200 W
Wydajność mielenia3 kg/min
Średnica otworów w sitkach2,7 mm, 4 mm, 8 mm
Bieg wstecznyTak
CenaZelmer ZMM9802B oferta w Ceneo

Na pierwszym miejscu domowa maszynka do mięsaZelmer ZMM9802B mieląca mięso z prędkością aż 3 kg na minutę. Zachwyca mocny silnik 2200 W, funkcja Revers (bieg wsteczny) i wygodna rączka do przenoszenia. Do zestawu dodano bogate wyposażenie. Mowa o dwustronnym nożu, szatkownicy z 4 bębnami tnącymi, 3 sitkach (duże, średnie, małe oczka) i nasadce masarskiej.

Sprawdzi się do wielu zastosowań domowych. Zapomnisz nie tylko o ręcznym mieleniu, ale także o tarciu na wiórki, słupki, krojeniu na plastry. Sprzęgło ogranicza ryzyko uszkodzenia silnika. Żywotność zapewnia metalowa komora mielenia, stabilność to zasługa antypoślizgowych nóżek gumowych.

2. Bosch MFW3X18B

domowa maszynka do mielenia Bosch MFW3X18B
Maksymalna moc2000 W
Wydajność mielenia2,5 kg/min
Średnica otworów w sitkach2,7 mm, 4 mm, 8 mm
Bieg wstecznyTak
CenaBosch MFW3X18B oferta w Media Expert

Elektryczna maszynka do mięsaBosch MFW3X18B wyróżnia się żywotnym silnikiem o mocy 2000 W, dzięki któremu przetwarzanie składników odbędzie się w szybki i dokładny sposób. Maszynka do mielenia zmieli 2,5 kg mięsa w ciągu minuty. Konstrukcja jest kompaktowa, przechowywanie ułatwia zintegrowany schowek na akcesoria, a wygodne przenoszenie to zasługa uchwytu.

W zestawie znajduje się szatkownica z bębnami, za pomocą której możliwe jest między innymi tarcie ziemniaków na placki, krojenie warzyw, szatkowanie. Nadaje się również do serów, wyciskania świeżego soku z owoców, a nawet twardych orzechów. Przystawka masarska umożliwia przygotowanie domowych kiełbasek na grilla.

To wszechstronny sprzęt kuchenny o wysokiej jakości wykonania. Sita zrobiono ze stali szlachetnej, z kolei dwustronny nożyk ze stali nierdzewnej zapewni precyzyjną pracę przez dłuższy czas. Stabilność gwarantują gumowe nóżki. Na bezpieczeństwo ma wpływ funkcja Revers, czyli bieg wsteczny przydatny w momencie zablokowania składników (uwalnia je).

3. Amica MM 4011

elektryczna maszynka do mielenia Amica MM 4011
Maksymalna moc2000 W
Wydajność mielenia2,7 kg/min
Średnica otworów w sitkach3 mm, b/d, 7 mm
Bieg wstecznyTak
CenaAmica MM 4011 oferta w Media Expert

Domowa maszynka do mielenia mięsaAmica MM 4011 charakteryzuje się przetwarzaniem 2,7 kg produktów w ciągu minuty. W momencie zablokowania maszynki przez grubszy kawałek mięsa wystarczy uruchomić funkcję biegu wstecznego w celu udrożnienia. Nie dojdzie do przegrzania (sprzęt wyłączy się, gdy osiągnie wysokie temperatury), praca jest płynna, nie wymaga żadnego wysiłku z Twojej strony.

Szybko zetrzesz również ziemniaki na placki, pokroisz warzywa na sałatkę, a to za sprawą specjalnych akcesoriów do szatkowania. Z nasadką do kiełbas wykonasz domowy specjał według własnego gustu. Wymienne dyski ze stali nierdzewnej mają różną średnicę otworów, aby dopasować grubość mielenia. To pomocne w przyrządzaniu na przykład farszu do pierogów. Jeszcze lepsze efekty uzyskasz, używając popychacza do mięsa. W utrzymaniu czystości pomoże tacka podawcza. Baza antypoślizgowa zapobiega ślizganiu się po powierzchni.

4. ETA Ambo III 5075 90000

maszynka do mielenia mięsa ETA Ambo III 5075 90000
Maksymalna moc2200 W
Wydajność mielenia2,5 kg/min
Średnica otworów w sitkachmaksymalna 8 mm
Bieg wstecznyTak
CenaETA Ambo III 5075 90000 oferta w Ceneo

Domową maszynkę do mielenia mięsaETA Ambo III 5075 90000 chwali się za nóż ze stali nierdzewnej, wydajny silnik i metalowe zębatki. Z powodzeniem zmielisz mięso, pokroisz składniki, zetrzesz produkty na daną potrawę. W odblokowaniu twardych składników pomoże funkcja Revers.

Montaż części nie sprawia trudności. Na bezpieczeństwo wpływa zabezpieczenie przed uszkodzeniem silnika i stabilne nóżki. Długość przewodu zasilającego wynosi 1 m. W komplecie znajdują się między innymi 3 sitka, 3 przystawki do robienia kiełbas, 2 popychacze, nasadka do Kebbe (rurki mięsne), lejek, 4 tarki bębnowe.

5. Zelmer ZMM4050B

domowa maszynka do mielenia mięsa Zelmer ZMM4050B
Maksymalna moc1900 W
Wydajność mielenia2,5 kg/min
Średnica otworów w sitkach3 mm, 5 mm, 8 mm
Bieg wstecznyNie
CenaZelmer ZMM4050B oferta w Ceneo

Zelmer ZMM4050B to maszynka do mielenia o antypoślizgowej konstrukcji, która oferuje kilka sitek o różnej średnicy, aby dostosować grubość zmielonego mięsa (odpowiednie rozdrobnienie). Do zestawu dodano popychacz zabezpieczający tym samym Twoje palce. Zastosowano sprzęgło, które chroni silnik przed zablokowaniem.

Wiele nasadek czyni to urządzenie wielofunkcyjnym sprzętem, między innymi do wyciskania soku, szatkowania warzyw (wiórki, plastry, słupki, do ziemniaków), wyrobu kiełbasy. Dwustronne ostrze wpływa na oszczędność czasu. Na uwagę zasługuje także metalowa komora mielenia i duża wydajność.

6. Tefal NE411137

domowa maszynka do mielenia mięsa Tefal NE411137
Maksymalna moc2000 W
Wydajność mielenia2,3 kg/min
Średnica otworów w sitkachb/d
Bieg wstecznyNie
CenaTefal NE411137 oferta w Ceneo

Mocna maszynka do mielenia mięsaTefal NE411137 cechuje się smukłą budową, zatem nie zajmie wiele przestrzeni w kuchni. Szybko i dokładnie zmieli składniki. Silnik ma moc 2000 W, a wydajność kształtuje się na poziomie 2,3 kg/min. Maszynka została wyposażona w 3 sita ze stali nierdzewnej. W zależności od potrawy dostosujesz właściwą grubość (mielenie na drobno, średnio lub grubo).

Przezroczysty wsyp pozwoli zauważyć ewentualne zanieczyszczenia, aby nie dostały się one do komory. Samoostrzące się ostrze gwarantuje wysoką jakość mielenia. Przyda się nasadka masarska do wyrobu domowych wędlin oraz schowek na przewód. Istnieje możliwość rozbudowy o dodatkowe akcesoria. W przenoszeniu urządzenia pomoże ergonomiczny uchwyt.

7. Bosch MFW3910W

maszynka do mielenia Bosch MFW3910W
Maksymalna moc1900 W
Wydajność mielenia2,3 kg/min
Średnica otworów w sitkach4 mm, 8 mm
Bieg wstecznyNie
CenaBosch MFW3910W oferta w Ceneo

Klasyfikację domowych maszynek do mielenia mięsa zamyka Bosch MFW3910W. Kupisz ją w dosyć przystępnej cenie. Nie posiada wprawdzie bogatego wyposażenia, natomiast typowo do mielenia mięsa sprawdzi się bardzo dobrze. Równomiernie zmieli 2,3 kg w ciągu minuty. Do wyboru 2 sita o rożnej średnicy oczek. Istotne, że mają gładką powierzchnię i są wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie zmieniają smaku produktów, a samo czyszczenie nie zajmuje wiele czasu.

Możesz liczyć na przystawkę masarską do wyrobu własnych kiełbasek. Żywotny nożyk jest dwustronny, posiada ostre krawędzie, nie trzeba się przejmować, z której strony go założysz. Maszynka do mięsa nie wymaga skomplikowanego przechowywania, gdyż zajmuje mało miejsca na blacie, na sita znajduje się specjalny schowek, a przewód nawiniesz w odpowiednim miejscu.

Dlaczego warto kupić maszynkę do mielenia mięsa?

Maszynki do mielenia mięsa mają już od dawna swoje grono zwolenników.

Czym sobie na to zasłużyły?

  • Ceny zaczynają się od niskiego pułapu.
  • Konstrukcje są na tyle kompaktowe, aby nie zajmować wiele miejsca na blacie kuchennym,. Przy okazji prezentują się stosunkowo nowocześnie, są stabilne.
  • Wykazują proste i wygodne użytkowanie.
  • Pozwolą w szybki sposób zmielić mięso bez wysiłku z Twojej strony, a co najważniejsze, wiesz, jakie dokładnie mięso mielisz (pakowane fabrycznie często są naszpikowane chemikaliami).
  • Maszynka do mielenia przyda się do przyrządzania wielu potraw, między innymi do spaghetti bolognese, gołąbków, kotletów mielonych. Elektryczne maszynki do mielenia mięsa to tak naprawdę bardziej wszechstronny sprzęt (w zależności, jakie końcówki posiada dany model). Sprzęt może mieć przykładowo końcówkę do wyrobu kiełbas, szatkownicę do krojenia na wiórki, plastry, do tarcia ziemniaków. Przyda się również do przygotowania deserów.

Podsumowanie

Rola domowych maszynek do mielenia nie ogranicza się tylko do rozdrabniania mięsa. Przygotujesz z nią ulubione potrawy dla całej rodziny. Sitka o różnych otworach pozwolą zmielić mak, ser.

Ważne, aby maszynka do mięsa była wydajna, miała mocny silnik, wytrzymałą konstrukcję i szereg zabezpieczeń. Przyda się funkcja Revers, czyli bieg wsteczny pomocny w usuwaniu twardych produktów z komory. Czyszczenie ułatwia możliwość mycia niektórych elementów w zmywarce. Postaw na cenionego producenta maszynek do mielenia mięsa, takiego jak: Bosch, Zelmer, Tefal, Amica czy ETA.

Zachęcam do przeglądania działu ranking maszynek do mielenia mięsa, w którym są aktualne modele wraz z linkami prowadzącymi do zaufanych sklepów.

blog comments powered by Disqus
Domowa maszynka do mielenia mięsa | TOP 7 |