PODPOWIEDZI:

Maszynka do Strzyżenia vs. Wizyta u Fryzjera - Jak Nie Przepłacić?

Maszynka do Strzyżenia vs. Wizyta u Fryzjera - Jak Nie Przepłacić?

Wielu mężczyzn zastanawia się czy warto inwestować w maszynkę do strzyżenia i samodzielnie ostrzyc włosy, czy może zostać przy wizytach w salonach fryzjerskich. Ale czy korzystanie z usług fryzjera jest opłacalne? W dzisiejszym artykule przedstawię wszelkie aspekty za i przeciw. Jeżeli wahasz się nad zakupem maszynki, ale nie wiesz, na co powinieneś zwrócić uwagę i którą wybrać, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Każdy mężczyzna dbający o swój wizerunek, powinien zadbać o własną fryzurę, która niekiedy podkreśla naszą osobowość. Maszynki do strzyżenia cieszą się coraz większą popularnością. Z jakich powodów zyskały takie uznanie? Odpowiedź znajdziesz w zaprezentowanym materiale.

SAMODZIELNE CIĘCIE CZY WIZYTA U FRYZJERA?

Korzystanie z usług fryzjera ma swoje plusy i minusy. Oczywiście do plusów zaliczamy fakt, że możemy spodziewać się wymyślnej i dopracowanej fryzury, a także nie musimy trudzić się samemu. Niestety ponosimy za to odpowiednią cenę, co akurat należy do minusów. Niekiedy kwestia dogadania się z fryzjerem, odnośnie swoich oczekiwań, również pozostawia wiele do życzenia. Ponadto, niektórzy czują lekkie skrępowanie podczas takich wizyt.

Ranking maszynek do włosów

Samodzielne obcinane wychodzi nam dużo taniej, co jest dużym atutem. Funkcjonalne modele maszynek możemy już dostać za całkiem przystępną kwotę. Zakup takiego urządzenia pozwoli także na strzyżenie włosów innych członków rodziny, na przykład swojej pociechy, a z reguły dzieci nie przepadają za tego typu odwiedzinami. Przy odrobinie wprawy, możemy pozwolić sobie na nieco wyszukane fryzury. Nie musi to być typowe ścinanie włosów na jedną długość. Jeszcze lepszy efekt osiągniemy, używając różnych nakładek (dołączonych w zestawie). Przykładowo, górę możemy zostawić dłuższą, natomiast boki i tył krótsze. Mężczyzna, z tak obciętymi włosami, będzie się bardzo dobrze prezentował i z pewnością niejedna kobieta "zawiesi" na nim oko.

Samodzielne strzyżenie

Samodzielnie strzyżenie

NAJWAŻNIEJSZE PARAMETRY MASZYNEK

Decydując się na zakup maszynki do włosów, ważne, aby była ona poręczna, precyzyjna i funkcjonalna. Ostrza powinny być wykonane ze stali szlachetnej. Jeżeli dodatkowo są pokryte tytanem, to możemy być pewni, że będzie ona trwała i odporna na zużycie. Ostrza aluminiowe są podatne na uszkodzenia. Mamy do wyboru zasilanie bezprzewodowe (co umożliwia użytkowanie niemal wszędzie, lecz ważna jest żywotność akumulatorów) lub sieciowe (ograniczają swobodę ruchu, ale zapewniają stałą moc). W lepszych modelach ładowanie baterii nie trwa dłużej niż godzinę, a korzystać można nawet 120 minut. Zazwyczaj maszynki posiadają samoostrzące się ostrza o szerokości 4,6 cm. Są one przeważnie wymienne, co ułatwia czyszczenie. W przypadku, gdy element tnący został dwustronnie naostrzony, to mamy gwarancję precyzyjnego cięcia.

Należy przyjrzeć się jakie długości strzyżenia oferuje dany sprzęt. Na czym można oszczędzić? To wszystko zależy od własnych preferencji. Dla niektórych mniej przydatne mogą być trymery (służące do usuwania pojedynczych włosków), dla innych z kolei wskaźnik poziomu baterii, funkcja Turbo (przyspieszenie) czy kwestia konserwacji. Funkcja blokady ustawienia długości strzyżenia czy ładowanie baterii za pomocą kabla USB jest ciekawą opcją, ale można ją przesunąć na dalszy plan. Sam wygląd jest już kwestią gustu. Należałoby zwrócić uwagę, jakie akcesoria są dodane do zestawu. Chodzi na przykład o nakładki różnej długości czy oliwkę.

Maszynka do włosów

DODATKOWE AKCESORIA

Bardzo często do zestawu dodawane są różnego rodzaju przydatne akcesoria. Jeżeli akurat nie ma takiego jakiego potrzebujemy, to nie ma problemu z dokupieniem. Są to między innymi:

 • nakładki
 • etui
 • oliwka do pielęgnacji ostrzy
 • nożyczki
 • pędzelek do czyszczenia
 • grzebień
 • trymery np. do uszu, nosa czy brody
 • podstawka ładująca
 • wiszący uchwyt do maszynki
 • szablony do tworzenia różnych wzorków
 • osłonka na ostrza

Akcesoria do maszynek

POLECANE MODELE MASZYNEK

Wielką popularnością cieszą się maszynki takich producentów, jak Philips, Remington czy Moser.

Czołowe modele firmy Philips:

Czołowe modele firmy Remington:

Czołowe modele firmy Moser:

Jeżeli stawiamy na profesjonalizm, to z pewnością warto również zwrócić uwagę na propozycje firmy Jaguar, Wahl, Panasonic oraz Babyliss.

Maszynka do strzyżenia

PODSUMOWANIE

Inwestycja w maszynkę do włosów jest jak najbardziej opłacalna. Modele dostępne na rynku cechuje duża funkcjonalność, dlatego bez wątpienia uzyskamy precyzyjne cięcie bez wychodzenia z domu. Nie musimy wydać kilkuset złotych. Zwracając uwagę na wymienione wcześniej parametry, spokojnie do 150 zł zakupimy taki sprzęt, który spełni nasze oczekiwania i przez wiele lat nam posłuży. Reasumując, zamiast wydawać na ciągłe wizyty u fryzjerów, warto ponieść jednorazowy wydatek i cieszyć się udaną fryzurą.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Maszynka do Strzyżenia vs. Wizyta u Fryzjera - Jak Nie Przepłacić?