PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie maszynki do włosów do 100 zł |TOP 5|

Którą Maszynkę do Strzyżenia Włosów Wybrać? Radzimy Krok po Kroku

 • Dodano: 2 lata, 2 miesiące temu
 • Ocena: (0) (0)
Którą Maszynkę do Strzyżenia Włosów Wybrać? Radzimy Krok po Kroku

Każdy z nas, bez względu na wykonywany zawód i wykształcenie, może stać się fryzjerem. Oczywiście, nie musimy posiadać w tej kwestii jakiś nadzwyczajnych umiejętności bądź też dysponować talentem do tworzenia najbardziej wymyślnych fryzur. Warto tylko zaopatrzyć się w prostą w obsłudze maszynkę do strzyżenia włosów. Dzięki niej już nie będziemy  musieli odwiedzać fryzjera, a w naszym portfelu pozostanie nawet kilkaset złotych. Jak zatem wybrać odpowiednią strzyżarkę?

Ważne pytania na początek

Dokonując zakupu maszynki do strzyżenia włosów powinniśmy przede wszystkim zadać sobie podstawowe pytanie: w jakim celu będę jej używać? I tutaj dzielimy te urządzenia na dwie podstawowe grupy:

 • Maszynki profesjonalne – przeznaczone do salonów fryzjerskich. Są zdecydowanie droższe od standardowych modeli, ponieważ wykonano je z trwalszego materiału. Ich główną cechą jest przede wszystkim wytrzymałość, gdyż w trakcie wielogodzinnej pracy w salonie, bardzo często się ich używa.
 • Maszynki amatorskie – skierowane do zwykłych, przeciętnych konsumentów pragnących zaoszczędzić na fryzjerze, samodzielnie podcinających sobie włosy.


Sprawdź PROMOCJE na SMARTFONY

Rodzaj zasilania

Na rynku dostępne są modele bezprzewodowe oraz modele, które należy podłączyć do gniazdka. Możemy wyróżnić następujące rodzaje zasilania:

 • Zasilanie akumulatorowe – posiadają je maszynki bezprzewodowe, które wyposażono w akumulator. Ruch rąk nie jest wówczas ograniczony, a strzyżenie jest proste i komfortowe. Ich wadą jest natomiast możliwość rozładowania oraz nierówna praca.
 • Zasilanie sieciowe – strzyżenie jest ograniczone poprzez znajdujący się w urządzeniu kabel. Niestety, podczas pracy maszynki należy mieć stały dostęp do gniazdka. Nie musimy jednak wówczas ładować baterii, a praca urządzenia jest stabilna.
 • Zasilanie akumulatorowo – sieciowe – łączy ze sobą dwa powyższe rozwiązania. W tym przypadku maszynki posiadają odpinany kabel. Niektóre modele wyposażono w wyświetlacz LCD, z którego możemy odczytać, ile czasu pozostało do wyczerpania baterii. Istnieją również inne rozwiązania, gdzieniegdzie o stopniu rozładowania baterii informują nas świecące diody LED.

Remington HC535

Jeżeli chcemy kupić maszynkę bezprzewodową, powinniśmy się zorientować, ile czasu działa na jednym ładowaniu. Najlepsze modele wytrzymują do 100 min pracy z dala od gniazdka. Kolejnym ważnym elementem jest czas ładowania akumulatora. Na rynku dostępne są urządzenia, które są gotowe do pracy już po 50 min ładowania, jednakże są także modele, które trzeba ładować nawet przez 8 – 10 godzin.

Długość strzyżenia

W każdej maszynce do włosów, możemy ustawić kilka długości strzyżenia. Niektóre modele oferują wiele zaawansowanych poziomów, z kolei inne dysponują tylko kilkoma ustawieniami w tym zakresie. Jakkolwiek byśmy dane urządzenie oceniali, najkrótszą możliwą długością jest 1 mm, natomiast najdłuższą nawet 45 mm. Istotny jest też sam rodzaj ustawienia długości. W niektórych modelach jest on regulowany przy pomocy specjalnego pokrętła. W przypadku tańszych maszynek, możemy spotkać się z koniecznością zmiany grzebyka w trakcie każdej zmiany długości.

Philips HC3410/15

Maszynka do strzyżenia włosów na łyso

Podczas strzyżenia włosów na łyso, należy koniecznie zdjąć z maszynki nakładkę. Niektóre modele oferują golenie do 0,1 mm długości włosa, inne zaś jedynie do 3 mm. Wówczas najlepszym rozwiązaniem staje się profesjonalna strzyżarka.

Materiał

Przy zakupie maszynki do strzyżenia włosów, powinniśmy zorientować się z jakiego materiału wykonano jej ostrza. Najlepiej, jeśli są one:

 • Ceramiczne
 • Aluminiowe
 • Stalowe
 • Tytanowe

Powyższe materiały znajdują szerokie zastosowanie zarówno w maszynkach amatorskich, jak i profesjonalnych. Najbardziej wytrzymałym ostrzem jest ostrze tytanowe.

Korpus maszynek do strzyżenia jest często wykonany z tworzyw sztucznych lub też aluminium. Ważne jest, aby uchwyt urządzenia był pokryty materiałem antypoślizgowym, zapobiegającym wycięciu niechcianych „schodów” na głowie.

Moc

Chociaż nie należy do najważniejszych parametrów, jest szczególnie istotna podczas strzyżenia gęstych i mocnych włosów. Słaba maszynka może sobie z tym zadaniem nie poradzić. Niektóre modele posiadają funkcję Turbo, która przyczynia się do zwiększenia wydajności maszynki i przyspiesza strzyżenie.

Braun HC5030

Akcesoria oraz dodatkowe funkcje

Wiele maszynek posiada rozbudowany system funkcji oraz akcesoriów, pozwalających na dodatkowe wykorzystanie urządzenia. Co najczęściej znajduje się w zestawie?

 • Nożyczki
 • Grzebień
 • Pędzelek - służący do czyszczenia urządzenia oraz jego elementów
 • Oliwa – do konserwacji maszynki
 • Trymer – specjalna nakładka, dzięki której można podciąć włosy w nosie bądź uszach
 • Golarka – umożliwiająca ogolenie brody i wąsów

Czasem do maszynek akumulatorowo – sieciowych dołącza się specjalne stojaki, pełniące jednocześnie rolę ładowarki. Należy podłączyć tylko kabel do prądu, wstawić urządzenie w port i w ten sposób rozpocząć ładowanie.

Modele z ruchomą głowicą umożliwiają samodzielne strzyżenie włosów. Niektóre modele posiadają także funkcje cieniowania włosów.

Aby maszynka długo nam służyła, należy o nią zadbać: czyścić, ostrzyć, oliwić oraz wymieniać ostrza. Istnieją jednak modele z ostrzami samoostrzącymi się, których w ogóle nie trzeba oliwić.

Podsumowanie

Maszynki do strzyżenia włosów to bardzo praktyczne urządzenia, dostępne niemalże dla każdego. Nie są skomplikowane w obsłudze, a dzięki nim możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, a także odnaleźć w sobie fryzjerskie powołanie. Rynek oferuje wiele dostępnych modeli, jednak ostateczna decyzja, na który się zdecydujemy, należy tylko do nas. Pomogą w tym także rankingi polecanych maszynek do włosów. Sprawdźcie je, by wybrać optymalny model.

blog comments powered by Disqus
Którą Maszynkę do Strzyżenia Włosów Wybrać? Radzimy Krok po Kroku