PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 7 Zmywarek do 1500 zł

Jak Kupić Dobrą Suszarko-Lokówkę?

Jak Kupić Dobrą Suszarko-Lokówkę?

Każda z nas chce, aby jej włosy przykuwały uwagę. Przede wszystkim należy zadbać o ich pielęgnację. Za sprawą funkcjonalnych suszarko-lokówek, możemy stworzyć duże loki, ale również cieszyć się z puszystych, lśniących i miękkich w dotyku włosów. W dzisiejszym materiale pomożemy wybrać najlepszą suszarko-lokówkę!

SUSZARKO-LOKÓWKA - WSTĘP

Suszarko-lokówka umożliwia szybkie suszenie i kręcenie włosów jednocześnie.Dla porównania, w przypadku tradycyjnych lokówek, musimy nawijać odpowiedniej wielkości partie kosmyków i dosyć długo czekać na oczekiwany kształt. To skuteczna i chętnie wybierana forma stylizacji. Wiele zabiegów niszczy włosy, jednak w tych urządzeniach, temperatura jest niższa, dlatego bez obaw możemy stwarzać różnorodne fryzury. Suszarko-lokówka nie jest trudna w obsłudze, jest estetycznie wykonana, zapewnia komfort użytkowania i wygodę. Ponadto większość modeli na rynku oferuje wymienne nasadki, co daje nam swobodę odnośnie kształtu loków czy fal, a objętość jest na odpowiednim poziomie. Ceny nie są wygórowane.

Suszarko-lokówka

SUSZARKO-LOKÓWKA - NAJWAŻNIEJSZE PARAMETRY I FUNKCJE

Przy wyborze suszarko-lokówki warto zwrócić uwagę na poszczególne parametry i funkcje. Istotnymi są:

 • regulacja siły nawiewu - zazwyczaj od 2 do 5 stopni, przydatna funkcja w przypadku włosów zniszczonych
 • liczba poziomów temperatury - umożliwi dobór temperatury do rodzaju naszych włosów, w przypadku cienkich, najlepiej wybrać 100-170 stopni Celsjusza, przy grubych śmiało możemy użyć nawet 200 stopni Celsjusza
 • moc - im większa, tym szybciej wysuszymy włosy, ponieważ nadmuch powietrza jest dużo większy
 • powłoka - większość modeli jest wyposażona w powłokę ceramiczną, która zapewnia równomierne nagrzewanie lub ceramiczno-turmalinową (turmalin ochroni włosy przed zniszczeniem i sprawi, że nie będą elektryzowały się)
 • obrotowy przewód i jego długość - obrotowy kabel da nam swobodę ruchów bez zbędnego plątania, jeżeli gniazdko znajduje się niedaleko, nie potrzeba bardzo długiego
 • ilość nasadek - różnego rodzaju nasadki pomogą stworzyć takie loki, o jakich marzymy
 • sposób wymiany końcówek - najlepiej, aby suszarko-lokówka posiadała do tego specjalny przycisk
 • obrotowa szczotka - to gwarancja ekspresowego stworzenia fal czy podkręcenia włosów
 • zabezpieczenie przed przegrzaniem - zwiększa poczucie bezpieczeństwa
 • uchwyt do powieszenia - umożliwi zawieszenie sprzętu na haczyku
 • lampka kontrolna - pozwoli kontrolować poziom nagrzania
 • antypoślizgowy uchwyt - gumowe elementy sprawią, że będzie dobrze leżała w dłoni
 • funkcja jonizacji - wydzielają się jony ujemne, nasze włosy będą gładkie i lśniące, bez obawy o ich zniszczenie czy elektryzowanie się, ponadto ułożenie fryzury będzie dużo prostsze
 • funkcja chłodnego nawiewu powietrza - utrwali fryzurę, efekt będzie jeszcze lepszy
 • funkcja wydzielania pary - para pomaga w szybki sposób wymodelować włosy
 • technologia Ionic - włosy nie będą elektryzowały się
 • waga urządzenia - im cięższe, tym trudniej będzie nam manewrować i dłużej trzymać w ręce

Suszarko-lokówka

Przykłady czołowych modeli suszarko-lokówek:

>>> Rowenta CF9530

>>> Rowenta Brush Active Volume & Shine CF9320

>>> Remington AS7051 Volume & Curl

SUSZARKO-LOKÓWKA - KILKA SŁÓW O KOŃCÓWKACH

To jaki rodzaj loków uzyskamy zależy głównie od nasadki, jakiej użyjemy. Końcówki o sporej średnicy zapewnią duże i grube loki. Warto przyjrzeć się także ilości ząbków. Wyróżniamy 4 podstawowe typy końcówek:

 • okrągła szczotka - cechuje się ząbkami, ma różną średnicę (przykładowo duża szczotka może mieć nawet 38 mm, natomiast mała do około 21 mm), od której zależy grubość loków. Spełni swoją rolę, gdy chcemy uzyskać puszyste loki czy fale.
 • prostokątna szczotka - służy głównie do zwiększania objętości.
 • szczotka wykonana z włosia - znajdzie zastosowanie w przypadku cienkich i podatnych na zniszczenia włosów.
 • szczotka z chowanymi ząbkami - chowanie odbywa się w szybki sposób przy użyciu przycisku, polecana dla osób z łamliwymi włosami.

Bywają modele oferujące grzebień przeznaczony do prostowania. Kobieta zmienną jest, więc to fajna alternatywa, gdy w danej chwili zapragniemy mieć proste włosy, a przy tym miękkie w dotyku.

Koncentrator to rodzaj wąskiej i bardzo precyzyjnej końcówki do suszenia. Objętość wydaje się większa, ponieważ włosy podnoszone są u nasady.

Wąskie końcówki wybieramy do krótkich kosmyków.

suszarko-lokówka

PODSUMOWANIE

Dobra suszarko-lokówka będzie rewelacyjnym pomocnikiem podczas suszenia, układania i podkręcania włosów. Za sprawą wielu końcówek, możemy swobodnie eksperymentować z grubością i wielkością loków. Zaoszczędzamy czas. Koniec z uciążliwym używaniem osobno szczotki i suszarki. Od tej chwili, nasze włosy będę prezentowały się świetnie przez cały dzień. Podczas wyboru zwróćmy uwagę na najważniejsze parametry, dołączone szczotki, na których nam najbardziej zależy, a przede wszystkim dobierzmy je pod względem rodzaju naszych włosów.

Wartościowe rankingi suszarko-lokówek wskażą Wam z kolei konkretne modele godne zakupu.

blog comments powered by Disqus
Jak Kupić Dobrą Suszarko-Lokówkę?