PODPOWIEDZI:

Jak prawidłowo używać suszarko-lokówki?

Jak prawidłowo używać suszarko-lokówki?

Suszarko-lokówka w porównaniu do innych sprzętów do stylizacji włosów (typu karbownica, prostownica, lokówka, suszarka) łączy w sobie cechy dwóch urządzeń. Umożliwia jednoczesne suszenie i kręcenie włosów. To z pozoru prosty zabieg, natomiast należy wiedzieć, jak prawidłowo używać suszarko-lokówki. W dzisiejszym materiale rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Jak kręcić loki i suszyć włosy za pomocą suszarko-lokówki? Jaki jest mechanizm działania tego sprzętu? Jak posługiwać się suszarko-lokówką, aby uzyskać pożądany efekt pięknych loków? Na te pytania znajdziecie odpowiedź już za chwilę.

kobieta z różowymi pokręconymi włosami

Jak prawidłowo suszyć włosy suszarko-lokówką?

Posługiwanie się suszarko-lokówką nie jest bardzo skomplikowanym zadaniem, natomiast trzeba przestrzegać pewnych zasad. W zależności od tego, w jakiej kondycji są nasze włosy, wybieramy odpowiednią temperaturę i siłę nadmuchu. Cienkich włosów nie poddajemy wysokim temperaturom, z kolei grube, niezniszczone kosmki już można.

Budowa suszarko-lokówki to na pierwszy rzut oka poręczna rączka, a także zestaw wymiennych końcówek. W przypadku samego suszenia włosów interesuje nas koncentrator. Najlepiej, aby był wąski, a tym samym precyzyjny. Wybieramy ustawienia według własnych preferencji, a następnie skupiamy się nad danym obszarem włosów.

Podobnie, jak w przypadku suszenia włosów zwykłą suszarką, przed przystąpieniem do zabiegu, nie pocierajmy włosów ręcznikiem, a jedynie wyciśnijmy je. Wstrzymajmy się od rozczesywania włosów, nie szarpmy nimi, a zmniejszymy tym samym ryzyko łamliwości.

Trzymając w dłoni suszarko-lokówkę o ergonomicznej konstrukcji zawsze zachowujmy bezpieczną odległość od skóry głowy (unikniemy poparzenia). Zaczynajmy od nasady aż po końce włosów, przy czym nie operujemy przez długi czas nasadką na jeden obszar, ponieważ dojdzie do przegrzania i przesuszenia włosów. Dla lepszej organizacji pozwólmy sobie na rozdzielenie pasm kosmków.

Dla bezpieczeństwa warto zaczynać od wyższych ustawień, a następnie zmniejszać temperaturę i prędkość. Na sam koniec potraktujmy włosy zimnym strumieniem powietrza, tak aby ochronić je, a przy okazji utrwalić fryzurę. Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w preparaty termoochronne, chroniące przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur (między innymi spraye).

Wiele polecanych suszarko-lokówek w różnym przedziale cenowym znajdziecie w dziale: ranking suszarko-lokówek.

Jak kręcić loki za pomocą suszarko-lokówki?

Kręcenie loków lub tworzenie romantycznych fal za pomocą suszarko-lokówki jest już nieco trudniejszym procesem, ale nie ma co się zrażać. Operując profesjonalną suszarko-lokówką jestem pewna, że w komplecie otrzymamy wiele różnorodnych nasadek. Z ich pomocą możliwe jest eksperymentowanie z fryzurami w zależności od naszego kaprysu :)

Odpowiednie przygotowanie włosów

Tak jak już wspominaliśmy wcześniej, włosy należy właściwie potraktować przed samym zabiegiem suszenia, prostowania lub kręcenia. Nie zaleca się także używania tłustych olejków. Utrudni to sam zabieg, a efekt nie utrzyma się długo.
Przed całkowitym kręceniem, producenci zalecają lekkie poduszenie włosów. Suszarko-lokówka z funkcją wyrzutu pary pozwoli na ich delikatne zwilżenie i odświeżenie (każdego pasma), zatem mycie nie jest konieczne, jeżeli nie mamy na to czasu w danym momencie.

Wybór szczotki

Najlepszym rodzajem są szczotki wykonane z naturalnego włosia, które nie plączą włosów. Mogą być również z plastikowymi wypustkami, ale muszą być one na prawdę dobrej jakości. Następnie zastanówmy się, jakiej wielkości loki chcemy uzyskać. Jeżeli chcemy tylko podnieść włosy u nasady, wybierzmy szczotkę zwiększającą objętość.

Rozdzielenie pasm włosów

Za pomocą klamerki spinamy rozdzielone partie kosmków, tak aby łatwiej je okiełznać (najpierw rozczesujemy je). Proponuję spiąć włosy do góry, zostawiając jedynie z tyłu głowy ten najdelikatniejszy obszar i od niego zresztą zacząć proces.

używanie fioletowej suszarko-lokówki

Nawijanie pasm na szczotkę

Tylko w przypadku lepszych suszarko-lokówek, gdzie szczotka obraca się automatycznie, nie trzeba robić tego samemu i jest mniejsze ryzyko poplątania włosów. W takim przypadku po przyłożeniu i włączeniu urządzenia, pasma nawijane są samodzielnie. Suszarko-lokówka Philips takową posiada, a dodatkowo od nas zależy wybór kierunku kręcenia. Oczywiście to my decydujemy, czy chcemy aby końce wywijały się na zewnątrz czy do środka.

Tak trzymamy przycisk przez około 10 sekund, dopóki całe pasmo nie znajdzie się w komorze. Następnie zwalniamy przycisk i czekamy około 30 sekund, po czym znowu używamy przełącznik. Równie dobrze nikt nam nie zabroni podkręcić samych końcówek, a sam efekt będzie bardzo naturalny.

Jeżeli mamy do czynienia ze zwykłą szczotką, to cienkie pasma włosów owijamy wokół niej i uruchamiamy sprzęt. W chwili, gdy chcemy, aby efekt utrzymał się jeszcze dłużej to użyjmy funkcji zimnego nadmuchu i spryskajmy włosy lakierem. Zróbmy to w niedużej ilości, bo jak wiadomo skleja on włosy, co wygląda mało estetycznie. W celu dodatkowego uniesienia u nasady (wtedy włosy wyglądają puszyście) wystarczy wytapirować je przy czubku głowy (za pomocą specjalnego grzebienia).

Dbaj o regularną konserwację urządzenia

Po użyciu należy wyczyścić końcówkę. Do tego celu zaleca się używanie wilgotnej ściereczki. Nie wolno zanurzać jej w wodzie i czekać aż wyschnie, bo to doprowadzi do awarii sprzętu.

Kilka słów o prostowaniu włosów na suszarko-lokówce

Miejmy na uwadze, że suszarko-lokówka nie przyniesie nam efektu drobnych loczków, jak ma to miejsce w przypadku zwykłej lokówki. Używanie jej (bez nawijania pasm na szczotkę) już przyniesie efekt wygładzonych włosów o zdrowym wyglądzie.

Niektóre modele oferują specjalną nasadkę prostującą, dzięki której jest to jeszcze prostsze zadanie. Przeczesujemy nią cieńsze partie włosów, a jednocześnie suszymy. To duża oszczędność czasu, zwłaszcza rano, gdy spieszymy się.

prostowanie włosów za pomocą suszarko-lokówki

Podsumowanie

Niemal każdy sprzęt do stylizacji włosów wymaga nabrania wprawy, która przyjdzie z czasem. Wszystko zależy od długości i grubości naszych kosmków, a przede wszystkim od umiejętności prawidłowego posługiwania się tego typu urządzeniem do włosów.

Niezależnie od tego, czy używamy zaawansowanego modelu, czy też posiadamy tanią suszarko-lokówkę, aby efekt był długotrwały należy stosować się do powyższych wskazówek.

blog comments powered by Disqus
Jak prawidłowo używać suszarko-lokówki?