PODPOWIEDZI:

5 powodów, dla których warto kupić łuparkę do drewna

5 powodów, dla których warto kupić łuparkę do drewna

Czy warto kupić łuparkę do drewna? Są ku temu twarde powody na TAK. Przeanalizowaliśmy je w poniższym artykule, by pomóc Wam w podjęciu wyboru.

Łuparki do drewna trochę kosztują i zajmują dodatkowe miejsce - często pojawia się więc pytanie: czy warto kupić łuparkę do drewna? Wyszczególniliśmy kilka bardzo dużych korzyści z posiadania tego sprzętu. Zapraszam do artykułu na ten temat.

łuparka hecht podczas pracy

Zaoszczędzisz siły

Niby sprawa oczywista, ale jeżeli rąbiesz drewno pomyśl - czy zawsze chce Ci się to robić? Są pewnie dni, w których takie wyżycie się za pomocą siekierki sprawi Ci może nawet przyjemność.

Bywają jednak chwile, w których jest to ostatnio czynność, którą chciałbyś wykonywać:

  • Gorsze samopoczucie,
  • Ból pleców, ręki, nogi - właściwie czegokolwiek
  • Kac morderca

Przykładów można znaleźć całkiem sporo. Dobra łuparka hydrauliczna do drewna wybawi Cię od tego. W obsługę tego urządzenia włożysz minimalny wysiłek i zaoszczędzisz siły, a także zdrowie.

Zaoszczędzisz sporo czasu

Kolejna niepodważalna zaleta łuparek do drewna. Polecane łuparki i rębaki pracują bardzo efektywnie. Nie ma jakichkolwiek szans, by człowiek z siekierką porąbał więcej drewna w określonym czasie niż łuparka.

Pomyśl sam, ile zajmuje Ci rąbanie drewna i co mógłbyś zrobić zamiast tego? Odpoczynek, spacer, piwko, telewizja lub chociażby reszta prac ogrodowych - zawsze się coś znajdzie, więc warto zminimalizować czas na rąbanie drewna.

Polecane łuparki do drewna:

Scheppach HL 650Hecht 651Hecht 681 polecana
Hecht 6061 łuparkaNAC WSE200-7-52-NH łuparka

Pomożesz innym

Każdy orze jak morze, ale czasem warto pomóc np. sąsiadowi, gdy ma się taką maszynę. Jeżeli sąsiad to porządny człowiek, to zapewne za użyczenie łuparki do drewna podaruje nam flachę lub kilka piwek. On skorzysta i my skorzystamy.

Poradzisz sobie z obsługą łuparki

Przeglądając opinie o łuparkach do drewna, można czasem zauważyć pozytywne komentarze od kobiet, które miały styczność z taką maszyną. Oczywiście nie twierdzę, że panie nie nadają się do tego typu prac, ale chcę jedynie przekazać Wam, że obsługa większości łuparek do drewna jest banalnie prosta.

rozłupywanie drewna rębakiem

Zabezpieczenia są solidne, a zawsze można też zajrzeć do dołączonej instrukcji obsługi, choć moim zdaniem nie będzie takiej potrzeby. Polecam jednak zakładanie odzieży ochronnej przy rozłupywaniu drewna - na wszelki wypadek.

Obrobisz każdy rodzaj drewna

Twardszy rodzaj drewna, to z pewnością większy kłopot przy jego rąbaniu. Kluczowym parametrem łuparek jest siła nacisku, która w większości polecanych maszyn wynosi minimum 6 ton.

Jest to już wartość, dzięki której łuparka powinna bez problemu rozłupać twardsze drewno.

Podsumowanie

Jak sami widzicie, łuparki do drewna niosą za sobą sporo korzyści. Fundamentem jest jednak dobry wybór, który okaże się zakupem na długie lata. W naszych zestawieniach szczegółowo omawiany najlepsze łuparki do drewna, dzięki którym pożegnacie się z siekierką.

Przejdź do rankingu łuparek:

ranking najlepszych łuparek do drewna

blog comments powered by Disqus
5 powodów, dla których warto kupić łuparkę do drewna