PODPOWIEDZI:

Gofrownica okrągła | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Graef WA 80Graef WA 80479 zł
2WMF 415210011 LonoWMF 415210011 Lono299 zł
3MPM MGO-32MPM MGO-32170 zł
4Sencor SWF 1010BKSencor SWF 1010BK119 zł
5Steba WE 16Steba WE 16273 zł
Gofrownica okrągła | TOP 5 |

Dobra gofrownica okrągła z powodzeniem przyrządzi świetnie wypieczone gofry. Za chwilę poznasz TOP 5 gofrownic o okrągłych konstrukcjach, które wyróżniają się dobrą specyfikacją i korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Zapraszam!

Pachnące gofry większości kojarzą się z wakacjami. Od teraz możesz przygotować je w domowym zaciszu, wybierając odpowiedni model gofrownicy okrągłej. Za jej pomocą uda Ci się wykonać tzw. gofry belgijskie.

Okrągła gofrownica – Opinie

1. Graef WA 80

okrągła gofrownica Graef WA 80
Moc850 W
Liczba gofrów5
Kształt gofrówSerca
Wykonanie obudowyStal nierdzewna
Regulacja temperaturyTak
CenaGraef WA 80 oferta w Media Expert

Zwycięzcą jest solidna gofrownica Graef WA 80 z nieprzywierającą powłoką. Nie wymaga użycia dużej ilości tłuszczu. Za sprawą wyższych krawędzi nie ma ryzyka, że tłuszcz lub masa się wyleje. 6 ustawień mocy pozwoli na odpowiednie dostosowanie i nie dopuści do przypalenia gofrów (gofry będą idealnie wypieczone i przyrumienione).

Sygnał dźwiękowy i świetlny informują o skończonej pracy. Dodatkowo cechuje się obudową termoizolacyjną polerowaną na matowo, nowoczesnym wyglądem i wygodnym uchwytem.

2. WMF 415210011 Lono

solidna gofrownica okrągła WMF 415210011 Lono
Moc900 W
Liczba gofrów5
Kształt gofrówSerca
Wykonanie obudowyStal nierdzewna Cromargan
Regulacja temperaturyTak
CenaWMF 415210011 Lono oferta w Media Expert

Na drugim miejscu gofrownica okrągła na 5 gofrów w kształcie serduszek. WMF 415210011 Lono wyróżnia się obudową z wentylacją, więc nie ma konieczności otwierania pokrywy w trakcie działania. Nieprzywierająca powłoka na aluminiowych płytkach ułatwia mycie urządzenia i zapewnia prostsze opiekanie.

W podstawie schowasz przewód. Po skończonej pracy urządzenie można położyć w pionie, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca. Znajdziesz pokrętło do regulacji temperatury, lampkę kontrolną, antypoślizgowe nóżki oraz nienagrzewający się uchwyt.

3. MPM MGO-32

okrągła gofrownica MPM MGO-32
Moc1100 W
Liczba gofrów4
Kształt gofrówTrójkąty
Wykonanie obudowyb/d
Regulacja temperaturyTak
CenaMPM MGO-32 oferta w Ceneo

Pozycję trzecią zajmuje okrągła gofrownica z termostatem MPM MGO-32. Regulacja temperatury (zakres od 1 do 5) pomoże uzyskać odpowiedni stopień wypieczenia. Zastosowano dokładny system dozowania i rozprowadzania ciasta (specjalny otwór).

W zestawie znajduje się miarka. Plusem jest nieprzywierająca powłoka, szczelna konstrukcja, lampka kontrolna, zabezpieczenie przed przegrzaniem i duża moc. Jako jedyna przyrządzi gofry w kształcie trójkątów.

4. Sencor SWF 1010BK

gofrownica okrągła Sencor SWF 1010BK
Moc1000 W
Liczba gofrów5
Kształt gofrówSerca
Wykonanie obudowyStal nierdzewna
Regulacja temperaturyTak
CenaSencor SWF 1010BK oferta w Ceneo

Tania gofrownica okrągła Sencor SWF 1010BK w kolorze srebrno-czarnym charakteryzuje się sporą mocą i wskaźnikiem LED stanu pracy (w momencie nagrzania pojawi się zielone światełko). Ustawisz temperaturę i będziesz się cieszył doskonałym smakiem gofrów z dżemem, cukrem pudrem lub innymi dodatkami.

Bez problemu schowasz gofrownicę w pozycji pionowej. Termiczny uchwyt i obudowa niwelują ryzyko poparzenia się.

5. Steba WE 16

gofrownica okrągła Steba WE 16
Moc1000 W
Liczba gofrów5
Kształt gofrówSerca
Wykonanie obudowyTworzywo sztuczne
Regulacja temperaturyTak
CenaSteba WE 16 oferta w Ceneo

Zestawienie okrągłych gofrownic zamyka Steba WE 16. Materiał płytek zapobiega przywieraniu. Atutem jest ochrona przed przegrzaniem, regulacja temperatury, lampka kontrolna, schowek na przewód. Termicznie izolowana rączka nie nagrzewa się. Wystarczy użyć niewielką ilość tłuszczu. Obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego, a nie ze stali szlachetnej.

Co oferuje okrągła gofrownica?

Dzięki gofrownicy zasmakujesz pysznych gofrów na śniadanie lub o dowolnej porze dnia. Sam proces nie będzie trwał długo, ale oczywiście trzeba wcześniej przygotować masę (ciasto) i wylać ją na płytę.

Istotne, aby wybrać taki model, który oferuje:

  • Moc – im większa moc, tym krócej poczekasz na gotowego gofra. Polecane są okrągłe gofrownice o mocy od 850 W do 1100 W.
  • Powłoka płyt – musi być nieprzywieralna, cechująca się równomiernym opiekaniem i prostym myciem. Polecana jest powłoka teflonowa lub ceramiczna.
  • Liczba i kształt gofrów – jeżeli masz liczną rodzinę, to najlepiej wybierz taką gofrownicę okrągłą, która przyrządzi kilka gofrów jednocześnie (na przykład 5). Gofry mogą być na przykład w kształcie serca bądź trójkątów. To z pewnością ucieszy dzieci.
  • Regulacja temperatury – kontrola temperatury zapobiegnie przypaleniu lub wykonaniu gofrów surowych w środku. Spotkasz się z kilkoma ustawieniami.
  • Jakość obudowy – najlepiej jak obudowa jest wykonana ze stali nierdzewnej, bowiem cechuje się żywotnością.
  • Udogodnienia – bezpieczeństwo zwiększa ochrona przed przegrzaniem. Pomocną opcją jest wskaźnik stanu pracy, nienagrzewająca się rączka, gumowe nóżki, schowek na przewód, sygnał dźwiękowy, system dozowania ciasta, wentylacja.

Gofrownice o różnych konstrukcjach i cenach znajdziesz w dziale ranking gofrownic na naszej stronie.

Podsumowanie

Na samą myśl o gofrach z bitą śmietaną, polewą, owocami lub posypką cieknie ślinka. Okrągła gofrownica to idealne urządzenie dla fanów tego przysmaku. Dzisiejsze modele, które znajdziesz również w bazie gofrownic, to godne uwagi urządzenia, za które warto zapłacić. Nie tylko są porządnie wykonane, ale przede wszystkim dbają o komfort, bezpieczeństwo i wydajność.

Czekamy w sekcji komentarzy na Twoją opinię. Czy też jesteś zwolenników gofrów z różnymi dodatkami? A może wykonujesz je samodzielnie w domu i chcesz polecić dany model?

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Gofrownica okrągła | TOP 5 |