PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Tania płyta indukcyjna do 1000 zł | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Whirlpool WS Q2760 BFWhirlpool WS Q2760 BF970 zł
2Candy CI642C/E1Candy CI642C/E1999 zł
3BEKO HII64401MTXBEKO HII64401MTX880 zł
4Sharp KH-6I19FT00EUSharp KH-6I19FT00EU839 zł
5Candy CTP32SC/E1Candy CTP32SC/E1940 zł
Tania płyta indukcyjna do 1000 zł | Ranking TOP 5

Tania płyta indukcyjna to sprzęt skierowany do osób, które nie mogą sobie pozwolić na duży wydatek, a jednocześnie chcą nabyć nowoczesne urządzenie do gotowania. Poznaj TOP 5 tanich płyt indukcyjnych do 1000 zł, które są godne polecenia.

Dzisiejsza lista prezentuje płyty indukcyjne do 1000 zł, które są zarazem funkcjonalne, bezpieczne, jak i wydajne.

Tania płyta indukcyjna do 1000 zł - Opinie

1. Whirlpool WS Q2760 BF

tania płyta indukcyjna do 1000 zł Whirlpool WS Q2760 BF
Ilość pól grzewczych4
Moc przyłączeniowa7,2 kW
Wykonanie powierzchniSzkło ceramiczne
Szerokość (w przybliżeniu)60 cm
CenaWhirlpool WS Q2760 BF oferta w RTV EURO AGD

Czarna płyta indukcyjna do 1000 złWhirlpool WS Q2760 BF przynosi rewelacyjne efekty, bowiem nie podgrzewa całej płyty, a naczynie. Chwalona za funkcję zarządzania mocą, minutnik, precyzyjne sterowanie TouchControl oraz funkcję Booster 3 kW (zaoszczędzisz czas spędzony w kuchni).

Tania indukcja z technologią 6.Zmysł daje wybór spośród 4 domyślnych ustawień: gotowanie, gotowanie na wolnym ogniu (powolne gotowanie dla potraw wymagających dłuższego przygotowania), roztapiania (niskie temperatury podczas przyrządzania lekkich sosów lub roztapiania czekolady) i utrzymanie ciepła (chroni danie przed stygnięciem). Przekłada się to na energooszczędność i idealne efekty podczas gotowania. Płyta grzewcza Whirlpool za Ciebie ustawi optymalny poziom ciepła, w stosunku do metody gotowania.

Wśród zalet wymienia się wskaźnik ciepła resztkowego oddzielny dla każdego pola, blokadę przed przypadkowym uruchomieniem, wyłącznik główny oraz timer. Płyta indukcyjna szklano-ceramiczna Whirlpool jest elegancko wykończona przednim szlifem. Ścięty front gwarantuje dobrą integrację z blatem.

2. Candy CI642C/E1

niedroga płyta z 4 polami indukcyjnymi Candy CI642C/E1
Ilość pól grzewczych4
Moc przyłączeniowab/d
Wykonanie powierzchniSzkło ceramiczne
Szerokość (w przybliżeniu)60 cm
CenaCandy CI642C/E1 oferta w RTV EURO AGD

Tania płyta indukcyjna do 1000 złCandy CI642C/E1 zadba o wydajność, a jednocześnie niskie zużycie energii. Nie dojdzie do przeciążenia, gdyż moc zostanie inteligentnie dostosowana, w zależności od dostępnej instalacji elektrycznej. Centralny panel sterowania jest intuicyjny w obsłudze i umożliwia ustawienie niezależnych stref gotowania. Możesz wstrzymać gotowanie w dowolnym momencie za pomocą funkcji Pauza.

Płyta indukcyjna Candy z 4 polami grzewczymi posiada funkcję Booster, która polega na zwiększeniu mocy wybranego pola, czego efektem jest jeszcze szybsze gotowanie. Z praktycznych rozwiązań wymienia się elektroniczny minutnik, aby ustawić właściwy czas gotowania, po którym usłyszysz sygnał dźwiękowy.

Opcja Auto Off zwiększa bezpieczeństwo i zapewnia oszczędność, ponieważ po upływie czasu bezczynności, pola samoczynnie się wyłączą. Niedroga płyta indukcyjna została wykonana z grubego szkła, które nie ulegnie tak łatwo pęknięciu i nie straszne mu zmiany temperatury. Funkcja blokady panelu dotykowego nie dopuści do niechcianej zmiany ustawień, z kolei ochrona przed zalaniem chroni przed uszkodzeniem.

3. BEKO HII64401MTX

indukcja do 1000 zł BEKO HII64401MTX
Ilość pól grzewczych4
Moc przyłączeniowa7,2 kW
Wykonanie powierzchniSzkło ceramiczne
Szerokość (w przybliżeniu)60 cm
CenaBEKO HII64401MTX oferta w RTV EURO AGD

Płyta indukcyjna w cenie do 1000 złBEKO HII64401MTX oferuje 4 pola grzewcze, 9 poziomów gotowania do dostosowania pod własne potrzeby, a także przydatny timer. Producent pomyślał o wskaźniku ciepła resztkowego, który znacznie ogranicza ryzyko poparzenia się. Budżetowa indukcja BEKO działa tylko w momencie, gdy jest na niej postawiony garnek, nie dochodzi do straty energii elektrycznej ani niebezpiecznych sytuacji.

Gotowanie ułatwia szybkie nagrzewanie Booster, które maksymalnie rozgrzeje pole grzewcze (przyda się zwłaszcza w momencie, jak potrzebujesz wrzątek do ugotowania ryżu czy makaronu). Wszelkie parametry ustawisz w łatwy sposób za pomocą sterowania dotykowego.

Tania płyta indukcyjna do zabudowy 60 cm jest również ceniona za prostą instalację bez konieczności zbędnego dokręcania czy regulowania (montaż EasyFit). Powierzchnia witroceramiczna płyty nie sprawi trudności pod względem czyszczenia. Nie nagrzewa się cała, jedzenie się nie przypala, więc wystarczy ją przetrzeć ściereczką. Zastosowano też blokadę przed dziećmi i system ochrony przeciwprzepięciowej.

4. Sharp KH-6I19FT00EU

tania płyta indukcyjna do 1000 zł Sharp KH-6I19FT00EU
Ilość pól grzewczych4
Moc przyłączeniowa7,4 kW
Wykonanie powierzchniSzkło ceramiczne
Szerokość (w przybliżeniu)60 cm
CenaSharp KH-6I19FT00EU oferta w RTV EURO AGD

Tania płyta indukcyjna do zabudowySharp KH-6I19FT00EU charakteryzuje się 4 polami grzewczymi, 9 poziomami mocy, a także przyciskami dotykowymi. Została wyposażona w timer do 99 minut (niezależny dla każdego z pól), zabezpieczenie przed dziećmi i wskaźnik gorącej powierzchni. Bez problemu sprawnie ugotujesz lub usmażysz potrawę, roztopisz masło bądź czekoladę, podtrzymasz właściwą temperaturę dania.

Płyta z czarnego szkła 60 cm potrafi osiągnąć maksymalną temperaturę w zaledwie kilka sekund. Jeżeli jest taka potrzeba, to możesz zatrzymać gotowanie, a następnie wznowić przy użyciu jednego przycisku (opcja Stop&Go;). Gładka powierzchnia ze szkła ceramicznego jest niezwykle prosta w wyczyszczeniu.

5. Candy CTP32SC/E1

tania płyta indukcyjna z 2 polami Candy CTP32SC/E1
Ilość pól grzewczych2
Moc przyłączeniowa3,5 kW
Wykonanie powierzchniSzkło ceramiczne
Szerokość (w przybliżeniu)30 cm
CenaCandy CTP32SC/E1 oferta w RTV EURO AGD

Zestawienie zamyka tania płyta indukcyjna do 1000 zł z 2 polami grzewczymiCandy CTP32SC/E1 posiada opcję automatycznego wyłączania, blokadę przycisków i wskaźnik ciepła resztkowego. Wszystkie te cechy zwiększają bezpieczeństwo, a to ważne, zwłaszcza jak w domu są małe dzieci. Intuicyjne sterowanie dotykowe nie powinno nikomu sprawić trudności (centralny suwak Touch Control wymaga od Ciebie tylko przesunięcia palcem).

Pole zostanie aktywowane tylko w chwili, gdy umieścisz na nim naczynie z żelazną podstawą. Funkcja timer pozwoli zaprogramować czas gotowania dla jednej bądź dwóch stref jednocześnie. W tej niedrogiej płycie indukcyjnej możesz gotować w jednej dużej strefie (funkcja łączenia pól grzejnych, swoboda przy większych garnkach) lub dwóch małych. Maksymalna moc każdej grzałki wynosi 2 kW.

Równie dobrze mogłaby widnieć w zestawieniu małych płyt indukcyjnych na 2 pola.

Czego się spodziewać po płycie indukcyjnej do 1000 zł?

Nawet niedrogie płyty indukcyjne są w stanie sprawdzić się w wielu kuchniach. Wszystko zależy od Twoich wymagań, ale z całą pewnością w płytach grzewczych do 1000 zł spotkasz wiele ciekawych rozwiązań.

  • Praktyczne funkcje - wskaźnik ciepła resztkowego, timer, podtrzymywanie ciepła, wykrywanie obecności garnka.
  • Bezpieczeństwo - blokada panelu sterowania, główny wyłącznik, informowanie, gdy płyta jest rozgrzana. Te wszystkie elementy podnoszą bezpieczeństwo użytkowania i zmniejszają ryzyko poparzenia się (zwłaszcza przez dzieci).
  • Szybkie nagrzewanie i gotowanie - ogólna moc wszystkich pól, jak również pole Booster zapewnią gotowanie w krótszym czasie, a to ważne, gdy spodziewasz się gości lub masz liczną rodzinę.
  • Łatwe czyszczenie - powierzchnie płyt indukcyjnych nie są skomplikowane w myciu.
  • Dobra jakość wykonania - konstrukcje są wytrzymałe, a pola umiejscowione tak, aby zmieścić zarówno małe, jak i duże naczynia.
  • Prosta obsługa - wygodne dotykowe panele sterowania wraz z podświetleniem gwarantują komfort. Ważne, aby znajdowały się centralnie z przodu.

Jeżeli jednak wymagasz czegoś więcej, to odwiedź dział ranking płyt indukcyjnych.

Podsumowanie

Niemal wszystkie płyty indukcyjne w klasyfikacji są 4-palnikowymi urządzeniami o stosunkowo wysokich mocach (jeden model ma 2 pola). Są wyposażone w różnego rodzaju zabezpieczenia, tak aby sprawdziły się dla rodzin z dziećmi. Powierzchnie są wytrzymałe, a panele sterowania łatwe i wygodne w użytkowaniu. Tanie płyty indukcyjne w cenie do 1000 zł pochodzą oczywiście od cenionych producentów, którzy mają już swoją renomę na rynku. Mowa o takich firmach, jak Candy, Whirlpool, Sharp i BEKO.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Tania płyta indukcyjna do 1000 zł | Ranking TOP 5