PODPOWIEDZI:

Jaka płyta gazowo-indukcyjna? |TOP 4|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1TEKA IG 940 2G AI ALTEKA IG 940 2G AI AL2949 zł
2Electrolux EGD6576NOKElectrolux EGD6576NOK1450 zł
3TEKA IG 620 2G AI ALTEKA IG 620 2G AI AL2199 zł
4TEKA IG 940 1G AI AL DR TWINTEKA IG 940 1G AI AL DR TWIN2799 zł
Jaka płyta gazowo-indukcyjna? |TOP 4|

Płyta gazowo-indukcyjna to urządzenie 2w1 stworzone z myślą o tych, którzy nie chcą rezygnować z gazu, ale stawiają również na nowoczesność. Poznaj polecane płyty gazowo-indukcyjne, które oferują ciekawe rozwiązania. Zapraszam!

Indukcja i gaz na jednej płycie to pójście na kompromis w drodze po dobry smak potraw i wygodę użytkowania. Za moment poznasz 4 czołowe płyty gazowo-indukcyjne, które są warte uwagi.

Korzyści z zakupu płyty gazowo-indukcyjnej

Zapewne wiesz, że na rynku istnieją zarówno płyty indukcyjne, jak i gazowe odpowiedniki. Tymczasem producenci wychodzą na przeciw oczekiwaniom kupujących i proponują coraz lepsze modele płyt gazowo-indukcyjnych. Jaka jest korzyść zakupu takiego urządzenia?

  • Nie musisz rezygnować z tradycyjnego gotowania, a przy okazji korzystasz z nowoczesnej płyty grzewczej (jednoczesne gotowanie bezpłomieniowe i na gazie).
  • Swobodnie wybierasz źródło energii.
  • Nie masz problemu z dostępnością pod względem ilości palników, rozmiaru, kształtu płyty kuchennej, różnorodnych funkcji (konfiguracja pod własne preferencje).
  • Zyskujesz bezpieczny i komfortowy w użytkowaniu sprzęt AGD.
  • Szybko ugotujesz ulubione dania dla całej rodziny.
  • Płyty kombinowane to z jednej strony niskie koszty eksploatacji, a z drugiej takie udogodnienia jak  proste czyszczenie.

Polecane płyty gazowo-indukcyjne

  • Zwycięzcą jest 6-palnikowa płyta gazowo-indukcyjna dla dużej rodziny TEKA IG 940 2G AI AL o szerokości aż 88 cm. Powierzchnia jest wykonana z żywotnego szkła ceramicznego, z kolei ruszty są żeliwne. Płyta grzewcza do zabudowy TEKA cechuje się także zintegrowaną zapalarką, timerem (programowanie czasu), wyświetlaczem i zabezpieczeniem przeciwwypływowym gazu (brak ryzyka jego ulatniania się).
  • Na drugim miejscu znalazła się łatwa w instalacji czarna płyta indukcyjno-gazowa Electrolux EGD6576NOK. Została wyposażona w 2 strefy indukcyjne do gotowania i 2 palniki gazowe o łącznej mocy 4600 W. To najtańsza płyta do zabudowy w klasyfikacji. Jest sterowana dotykowo. Ponadto posiada funkcję Stop+Go, która umożliwia przerwanie gotowania, a następnie wznowienie przy zapisaniu tych samych ustawień. Minusem jest zbyt bliskie rozstawienie palników gazowych.
  • Pozycja trzecia należy do dobrej jakości 4-palnikowej płyty gazowo-indukcyjnej TEKA IG 620 2G AI AL. Wyróżnia się systemem rozpoznawania naczyń, funkcją Power (maksymalne zwiększenie mocy), sterowaniem wygodnymi pokrętłami i sterowaniem sensorowym (każdym polem osobno). Na bezpieczeństwo użytkowania wpływa wskaźnik zalegania ciepła, który poinformuje, kiedy płyta jest jeszcze gorąca.
  • Listę płyt gazowo-indukcyjnych zamyka TEKA IG 940 1G AI AL DR TWIN. To 5-palnikowa płyta kuchenna z czarnego szkła, której palnik gazowy z podwójną koroną oferuje moc aż 5000 W. Krawędzie są zaokrąglone, dzięki czemu prezentuje się jeszcze ładniej. Potrawy będą idealne, zwłaszcza że płyta jest wyposażona w minutnik z sygnałem akustycznym.

Porównanie płyt gazowo-indukcyjnych

Poniżej znajduje się prosta tabelka porównawcza, a w niej najważniejsze parametry ze specyfikacji omawianych produktów. Jeżeli nie podjąłeś jeszcze ostatecznej decyzji zakupowej, to zachęcam również do odwiedzenia działów: ranking płyt gazowych i ranking płyt indukcyjnych.

ModelIlość
pól
gazowych
Ilość
pól
indukcyjnych
Moc
palników
gazowych
Moc
pól
indukcyjnych
Rodzaj
rusztu
Długość
przewodu
zasilającego
Wykonanie
powierzchni
Szerokość
zabudowy
Cena
TEKA IG 940 2G AI AL243800 W5400 WŻeliwne1,2 mSzkło ceramiczne88 cmTEKA IG 940 2G AI AL oferta w Ceneo
Electrolux EGD6576NOK224600 W3700 WŻeliwne1,1 mSzkło60 cmElectrolux EGD6576NOK oferta w Ceneo
TEKA IG 620 2G AI AL223800 W2700 WŻeliwne1,2 mSzkło ceramiczne60 cmTEKA IG 620 2G AI AL oferta w Ceneo
TEKA IG 940 1G AI AL DR TWIN145000 W5400 WŻeliwne1,2 mSzkło ceramiczne88 cmTEKA IG 940 1G AI AL DR TWIN oferta w Ceneo

Podsumowanie

Dzisiejsze zestawienie zawiera w sobie urządzenia do gotowania od dwóch producentów: TEKA i Electrolux. Dwa z nich to szerokie płyty grzewcze dla dużej rodziny, z kolei pozostałe to 4-palnikowe płyty gazowo-indukcyjne o tradycyjnej szerokości zabudowy.

Wszystkie posiadają żeliwne ruszty (wyróżniające się stabilnością i żywotnością), mocne palniki, zabezpieczenia, proste i łatwe sterowanie, jak również szklane powierzchnie (zyskujące pozytywne opinie ze względu na wytrzymałość i odporność na wysokie temperatury).

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Jaka płyta gazowo-indukcyjna? |TOP 4|