PODPOWIEDZI:

Płyta gazowo-indukcyjna | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Teka JZC 95314 ABN BKTeka JZC 95314 ABN BK3049 zł
2Teka JZC 96324 ABN BKTeka JZC 96324 ABN BK2979 zł
3Electrolux EGD6576NOKElectrolux EGD6576NOK1441 zł
4Teka JZC 64322 ABN BKTeka JZC 64322 ABN BK2078 zł
5Gorenje GCI691BSCGorenje GCI691BSC2079 zł
Płyta gazowo-indukcyjna | TOP 5 |

Płyta gazowo-indukcyjna to urządzenie 2w1 stworzone z myślą o tych, którzy nie chcą rezygnować z gazu, ale stawiają również na nowoczesność. Poznaj polecane płyty gazowo-indukcyjne, które oferują ciekawe rozwiązania. Zapraszam!

Indukcja i gaz na jednej płycie to pójście na kompromis w drodze po dobry smak potraw i wygodę użytkowania. Za moment poznasz 5 czołowych płyt gazowo-indukcyjnych, które są warte uwagi.

Płyta gazowo-indukcyjna - Opinie

1. Teka JZC 95314 ABN BK

płyta kombinowana Teka JZC 95314 ABN BK
Ilość pól gazowych1
Ilość pól indukcyjnych4
Maksymalna moc pól indukcyjnych8,7 kW
Moc palników gazowych4,0 kW
Rodzaj rusztuŻeliwny jednoczęściowy
Długość przewodu zasilającego1,1 m
Wykonanie powierzchniSzkło
Szerokość zabudowy90 cm
CenaTeka JZC 95314 ABN BK oferta w Ceneo

Na pierwszym miejscu płyta grzewcza 2w1Teka JZC 95314 ABN BK w czarnym kolorze. Umożliwia tradycyjne gotowanie na gazie lub nowoczesne na naczyniach do indukcji. Ustawisz 9 poziomów mocy według własnych potrzeb. Płyta bezramkowa Teka oferuje timer, wygodne sterowanie sensorowe, automatyczną zapalarkę gazu w pokrętle i mocny palnik gazowy z podwójnym pierścieniem.

Atutem jest funkcja maksymalnego zwiększania mocy w szybkim czasie. Zastosowano wskaźnik ciepła resztkowego, więc już nie dotkniesz gorącej płyty. Grubość szkła to 4 mm. Są również specjalne funkcje pól indukcyjnych: duszenie (do powolnego gotowania), rozpuszczanie (na przykład do roztapiania czekolady czy masła) i utrzymywanie w cieple (podtrzymywanie temperatury dania).

2. Teka JZC 96324 ABN BK

płyta gazowo-indukcyjna Teka JZC 96324 ABN BK
Ilość pól gazowych2
Ilość pól indukcyjnych4
Maksymalna moc pól indukcyjnych8,7 kW
Moc palników gazowych3,8 kW
Rodzaj rusztuŻeliwny jednoczęściowy
Długość przewodu zasilającego1,1 m
Wykonanie powierzchniSzkło
Szerokość zabudowy90 cm
CenaTeka JZC 96324 ABN BK oferta w RTV EURO AGD

Indukcja i gaz w jednym, takie rozwiązanie przedstawia płyta Teka JZC 96324 ABN BK o szerokości 90 cm. Posiada łącznie aż 6 stref grzewczych (4 pola indukcyjne i 2 palniki). Wyróżnia się regulacją intensywności płomienia na 9 poziomach i precyzyjnym sterowaniem sensorowym MultiSlider.

Wytrzymały ruszt żeliwny nie dopuści do przesunięcia się garnka. Funkcja Booster oznacza krótszy czas gotowania. Wskaźnik ciepła resztkowego zminimalizuje ryzyko poparzenia się. Znajdziesz także pokrętła z zapalaczami, timer, system przeciwwypływowy gazu i blokadę rodzicielską.

3. Electrolux EGD6576NOK

płyta gazowo-indukcyjna Electrolux EGD6576NOK
Ilość pól gazowych2
Ilość pól indukcyjnych2
Maksymalna moc pól indukcyjnych5,8 kW
Moc palników gazowych4,6 kW
Rodzaj rusztuŻeliwny dwuczęściowy
Długość przewodu zasilającego1,1 m
Wykonanie powierzchniSzkło
Szerokość zabudowy60 cm
CenaElectrolux EGD6576NOK oferta w RTV EURO AGD

Trzecią pozycję zajmuje przystępna cenowo płyta gazowo-indukcyjnaElectrolux EGD6576NOK z2 strefami indukcyjnymi i 2 palnikami gazowymi. Istnieje możliwość zaprogramowania czasu gotowania (po jego upływie usłyszysz sygnał dźwiękowy). Pomocna funkcja Stop+Go umożliwia przerwanie i ponowne wznowienie pracy z zachowaniem wszelkich ustawień.

Opcja zwiększania mocy pozwala zaoszczędzić czas podczas gotowania. Sterowanie dotykowe podświetlane i za pomocą pokręteł. Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu zwiększa bezpieczeństwo podczas użytkowania. Płytę wyposażono w przydatną funkcję blokowania ustawień, żywotne i stabilne ruszty żeliwne oraz zintegrowaną zapalarkę gazu. Powierzchnia jest prosta w myciu.

4. Teka JZC 64322 ABN BK

czarna płyta gazowo-indukcyjna Teka JZC 64322 ABN BK
Ilość pól gazowych2
Ilość pól indukcyjnych2
Maksymalna moc pól indukcyjnych4,8 kW
Moc palników gazowych3,8 kW
Rodzaj rusztuŻeliwny jednoczęściowy
Długość przewodu zasilającego1,1 m
Wykonanie powierzchniSzkło
Szerokość zabudowy60 cm
CenaTeka JZC 64322 ABN BK oferta w Ceneo

Płyta gazowo-indukcyjna do zabudowyTeka JZC 64322 ABN BK z 4 strefami grzewczymi zapewnia komfortowe sterowanie sensorowe. Cechuje się regulacją płomienia na 9 poziomach, pokrętłami z automatycznymi zapalarkami, timerem, funkcją Power Plus (Booster), podtrzymywaniem ciepła oraz automatycznym wyłącznikiem bezpieczeństwa.

5. Gorenje GCI691BSC

płyta grzewcza Gorenje GCI691BSC
Ilość pól gazowych2
Ilość pól indukcyjnych2
Maksymalna moc pól indukcyjnych4,4 kW
Moc palników gazowych4,0 kW
Rodzaj rusztuŻeliwny jednoczęściowy
Długość przewodu zasilającegob/d
Wykonanie powierzchnib/d
Szerokość zabudowy60 cm
CenaGorenje GCI691BSC oferta w Ceneo

Zestawienie płyt gazowo-indukcyjnych zamyka Gorenje GCI691BSC. To płyta do zabudowy 60 cm z funkcją Power Boost, która maksymalnie zwiększa moc. Po lewej stronie znajdują się 2 pola indukcyjne, a po prawej 2 palniki gazowe. Charakteryzuje się blokadą przed dziećmi, minutnikiem do 99 minut, sygnałem dźwiękowym, szlifowanymi krawędziami płyty i elektryczną zapalarką gazu.

Korzyści z zakupu płyty gazowo-indukcyjnej

Zapewne wiesz, że na rynku istnieją zarówno płyty indukcyjne, jak i gazowe odpowiedniki. Tymczasem producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kupujących i proponują coraz lepsze modele płyt gazowo-indukcyjnych.

Jaka jest korzyść zakupu takiego urządzenia?

  • Nie musisz rezygnować z tradycyjnego gotowania, a przy okazji korzystasz z nowoczesnej płyty grzewczej (jednoczesne gotowanie bezpłomieniowe i na gazie).
  • Swobodnie wybierasz źródło energii.
  • Nie masz problemu z dostępnością pod względem ilości palników, rozmiaru, kształtu płyty kuchennej, różnorodnych funkcji (konfiguracja pod własne preferencje).
  • Zyskujesz bezpieczny i komfortowy w użytkowaniu sprzęt AGD.
  • Szybko ugotujesz ulubione dania dla całej rodziny.
  • Płyty kombinowane to z jednej strony niskie koszty eksploatacji, a z drugiej takie udogodnienia jak  proste czyszczenie.

Jeżeli nie podjąłeś jeszcze ostatecznej decyzji zakupowej, to zachęcam również do odwiedzenia działów: ranking płyt gazowych i ranking płyt indukcyjnych.

Podsumowanie

Dzisiejsze zestawienie zawiera w sobie urządzenia do gotowania od trzech producentów: Teka, Gorenje i Electrolux. Dwa z nich to szerokie płyty grzewcze dla dużej rodziny, z kolei pozostałe to 4-palnikowe płyty gazowo-indukcyjne o tradycyjnej szerokości zabudowy.

Wszystkie posiadają żeliwne ruszty (wyróżniające się stabilnością i żywotnością), mocne palniki, zabezpieczenia, proste i łatwe sterowanie, jak również szklane powierzchnie (zyskujące pozytywne opinie ze względu na wytrzymałość i odporność na wysokie temperatury).

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Płyta gazowo-indukcyjna | TOP 5 |