PODPOWIEDZI:

Biała płyta indukcyjna | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Electrolux Slim-fit EIV83443BWElectrolux Slim-fit EIV83443BW3349 zł
2Bosch Serie 6 PIF672FB1EBosch Serie 6 PIF672FB1E2839 zł
3Electrolux Slim-fit EIV63440BWElectrolux Slim-fit EIV63440BW1649 zł
4Gorenje IT646ORAWGorenje IT646ORAW2299 zł
5Whirlpool WL S5360 BF/WWhirlpool WL S5360 BF/W1469 zł
Biała płyta indukcyjna | TOP 5 |

Biała płyta indukcyjna to doskonały zakup do nowoczesnej kuchni. W dzisiejszej klasyfikacji poznasz TOP 5 białych płyt indukcyjnych, na których gotowanie przebiega szybko i komfortowo. Zapraszam!

Poniższa lista obejmuje czołowe modele białych płyt indukcyjnych, które cieszą się sporym zainteresowaniem na rynku. Zapewne jest to spowodowane imponującą funkcjonalnością, elegancją, prostym czyszczeniem i wygodną obsługą.

Płyty indukcyjne zrobiły dużą rewolucję, wyprzedzając gazówki i płyty elektryczne pod wieloma względami. Przykładami są te stylowe indukcje w białym kolorze. Wśród nich urządzenia, które mieszczą się zarówno w zakresie płyt indukcyjnych do 1500 zł, jak i indukcji do 2000 zł.

Biała płyta indukcyjna - Opinie

1. Electrolux Slim-fit EIV83443BW

szeroka płyta indukcyjna biała Electrolux Slim-fit EIV83443BW
Ilość pól grzewczych4
Maksymalna moc pól indukcyjnych12,5 kW
Wykonanie powierzchniSzkło
Długość przewodu1,5 m
Szerokość78 cm
CenaElectrolux Slim-fit EIV83443BW oferta w Media Markt

Biała płyta indukcyjna do zabudowyElectrolux Slim-fit EIV83443BW jest najdroższa na liście, natomiast wyróżnia się największą mocą całkowitą wszystkich pól grzewczych i jest najszersza (jeszcze większa swoboda podczas gotowania). Przydatny zegar do 60 minut wyłączy pole po określonym czasie. Płyta wykryje obecność naczynia.

Elementy sterujące umieszczono w przodu po prawej stronie. Na plus bezramkowa konstrukcja, funkcja łączenia pól, opcja zwiększania mocy PowerBooster, dokładne sterowanie dotykowe (podświetlane) i zabezpieczenie przed dziećmi. Bezpieczeństwo zwiększa również 3-stopniowy wskaźnik zalegania ciepła. Montaż nie jest skomplikowany.

2. Bosch Serie 6 PIF672FB1E

biała indukcja do zabudowy Bosch Serie 6 PIF672FB1E
Ilość pól grzewczych4
Maksymalna moc pól indukcyjnych12,0 kW
Wykonanie powierzchniSzkło ceramiczne
Długość przewodu1,1 cm
Szerokość60 cm
CenaBosch Serie 6 PIF672FB1E oferta w RTV EURO AGD

Drugie miejsce zajmuje płyta indukcyjna w białym kolorze Bosch Serie 6 PIF672FB1E z 17 poziomami mocy. Funkcja ReStart wyłączy płytę w sytuacji wykipienia dania i, co ważne, zachowa ustawienia. Strefa Kombi przyda się, gdy musisz postawić dużą brytfannę. Wskaźnik zużycia energii pokaże ostatnie zużycie podczas gotowania. Rozpoznawanie obecności naczyń polega na tym, że urządzenie nie zadziała, dopóki nie wykryje garnka.

Atutem jest PowerBoost, timer, prosty w obsłudze panel sterowania, blokada przed dziećmi i wskaźnik zalegania ciepła. Warto zwrócić uwagę na stylowy wygląd: listwy boczne i ozdobne szlify. Funkcja QuickStart wykryje miejsce, gdzie znajduje się garnek i automatycznie wyświetli daną strefę na panelu. Dzięki temu od razu wybierzesz tylko poziom grzania.

3. Electrolux Slim-fit EIV63440BW

płyta indukcyjna do zabudowy Electrolux Slim-fit EIV63440BW
Ilość pól grzewczych4
Maksymalna moc pól indukcyjnych11,7 kW
Wykonanie powierzchniSzkło
Długość przewodu1,5 m
Szerokość59 cm
CenaElectrolux Slim-fit EIV63440BW oferta w Media Expert

Trzecia pozycja należy do bezramkowej płyty indukcyjnejElectrolux Slim-fit EIV63440BW. Za sprawą funkcji Bridge połączysz dwie strefy w jedną dużą. Dotykowe slidery Direct Touch oddzielne dla każdego pola pozwolą na precyzyjną regulację temperatury. 3-stopniowa funkcja kontroli ciepła pozostałego zapobiegnie poparzeniu się. Przewód ma długość 1,5 m.

Możliwe zamontowanie w blacie 12 mm. Zaletą jest tryb szybkiego podgrzewania PowerBoost, blokada ustawień, wykrywanie obecności garnka, sygnał dźwiękowy (można wyłączyć) i opcja odliczania czasu.

4. Gorenje IT646ORAW

biała płyta indukcyjna Gorenje IT646ORAW
Ilość pól grzewczych4
Maksymalna moc pól indukcyjnych12,0 kW
Wykonanie powierzchniSzkło
Długość przewodub/d
Szerokość59,5 cm
CenaGorenje IT646ORAW oferta w Ceneo

Gorenje IT646ORAW to sterowana dotykowo biała płyta indukcyjna 60 cm z polami o mocy całkowitej 12,0 kW. Wyposażona w wskaźnik ciepła resztkowego, funkcję zwiększania mocy, opcję odmierzania czasu i blokadę przed dziećmi. To chwalona bezramkowa płyta grzewcza do zabudowy ze szlifowanymi krawędziami.

5. Whirlpool WL S5360 BF/W

płyta indukcyjna biała Whirlpool WL S5360 BF/W
Ilość pól grzewczych4
Maksymalna moc pól indukcyjnych9,0 kW
Wykonanie powierzchniSzkło ceramiczne
Długość przewodu1,2 m
Szerokość59 cm
CenaWhirlpool WL S5360 BF/W oferta w Media Expert

Zestawienie białych płyt indukcyjnych zamyka Whirlpool WL S5360 BF/W. To indukcja z 4 polami grzewczymi posiadająca wytrzymałą i prostą w czyszczeniu szklaną powierzchnię. Funkcja Booster znacznie przyspieszy gotowanie. Bez problemu ugotujesz potrawę w większym naczyniu lub na dużej patelni (możliwość łączenia dwóch stref grzewczych). Dostarcza ciepło tylko do naczynia, a nie całej płyty.

To pozwala zaoszczędzić energię elektryczną i zapewnić doskonałe efekty gotowania. Płyta umożliwia wybór danej funkcji gotowania i automatyczne ustawienie mocy (funkcja rozpuszczanie, utrzymywanie w cieple, gotowanie na wolnym ogniu). Znajdziesz precyzyjne sterowanie dotykowe, minutnik oraz wyłącznik główny. Cena tej białej płyty indukcyjnej jest atrakcyjna.

Biała czy czarna płyta indukcyjna?

Szklane płyty indukcyjne prezentują się w kuchni niezwykle nowocześnie i elegancko. Bohaterowie dzisiejszej listy, czyli białe płyty indukcyjne są w moim mniemaniu lepszym pomysłem.

Z jakich powodów warto wybrać białą indukcję zamiast płyty z czarnego szkła?

  1. Przede wszystkim jest prostsza w czyszczeniu. Nie widać tak na niej zarysowań, odcisków palców, kurzu i zanieczyszczeń, jak ma to miejsce w przypadku czarnej płyty grzewczej.
  2. Ponadto biel znakomicie wkomponuje się zarówno w nowoczesnej, jak i tradycyjnej kuchni. Pasuje niemal pod każdy kolor ścian, a także do drewna, metalu lub kamienia.
  3. Pod względem praktycznych rozwiązań niczym nie różni się od swoich konkurentów. Jest tak samo efektywna i wydajna, o ile oczywiście pochodzi od cenionego producenta.
  4. Biel kojarzy się z higieną, czystością i ogólną estetyką. Białe płyty indukcyjne wzbudzają niemal natychmiastowy zachwyt, a dodatkowo optycznie dają poczucie powiększenia pomieszczenia.

Jedyny problem pojawia się w przypadku, gdy posiadasz wszystkie inne sprzęty AGD w białym kolorze. Dlaczego? Bowiem ciężko dopasować idealny odcień bieli w stosunku do innych urządzeń. Jeżeli dobrze się przypatrzysz, to z łatwością dostrzeżesz, jak niektóre wpadają w żółty, a nawet błękitny akcent. Minusem w porównaniu do czarnych płyt indukcyjnych jest mniejsza dostępność na rynku.

Podsumowanie

Wszystkie wymienione płyty indukcyjne do zabudowy poza tym, że wyróżniają się białą kolorystyką, są przede wszystkich praktyczne, bezpieczne i stylowe. Każda z nich zalicza się do indukcji z 4 polami grzejnymi z precyzyjnym sterowaniem. Cenione za trwałość, dużą moc, a także mnogość funkcji, dzięki którym nie spędzisz połowy dnia w kuchni.

Przedział cenowy jest dosyć rozległy, zatem każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Szukając innego modelu, polecam odwiedzić dział ranking płyt indukcyjnych, gdzie znajdują się aktualne klasyfikacje.

Pamiętaj, że na samej górze znajduje się tabelka, a w niej szersze opisy do wymienionych produktów, jak również linki kierujące tylko do zaufanych sklepów.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Biała płyta indukcyjna | TOP 5 |