PODPOWIEDZI:

Płyta indukcyjna 90 cm z 5 polami | TOP 4 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Bosch PXV975DC1EBosch PXV975DC1E4999 zł
2Teka IB 9530Teka IB 95303399 zł
3Amica PI8600TFAmica PI8600TF2999 zł
4Sharp KH-9I39CS00Sharp KH-9I39CS002799 zł
Płyta indukcyjna 90 cm z 5 polami | TOP 4 |

Płyta indukcyjna z 5 polami to luksusowy sprzęt, który jest przeznaczony przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, a więc w domu, w którym się dużo gotuje. Za chwilę poznasz TOP 4 płyt indukcyjnych o szerokości 90 cm z 5 polami grzewczymi. Zapraszam!

Duże płyty indukcyjne z 5 polami to sprzęt niewiarygodnie wydajny, zaawansowany technologicznie i stworzony do częstego (jak również wymagającego) gotowania wielu posiłków. Już teraz zapoznaj się z bezpłomieniowymi płytami o szerokości 90 cm.

Płyta indukcyjna 90 cm z 5 polami - Opinie

1. Bosch PXV975DC1E

wydajna płyta indukcyjna z 5 polami Bosch PXV975DC1E
Ilość pól grzewczych5
Całkowita moc pól indukcyjnych18,5 kW
Maksymalna moc pola indukcyjnego3,7 kW
Wykonanie powierzchniSzkło ceramiczne
Szerokość91,6 cm
CenaBosch PXV975DC1E oferta w Media Markt

Płyta do zabudowy z 5 polami grzewczymi Bosch PXV975DC1E wyróżnia się największą mocą pól i wskaźnikiem zużycia energii. Wyposażona we wskaźnik ciepła resztkowego, timer, dotykowe sterowanie i 17 poziomów mocy. Pozwala umieścić jeden duży gar gdziekolwiek chcesz (na przykład brytfannę) lub postawić kilka naczyń. Funkcja PowerBoost znacznie skróci czas gotowania (w mig zagotujesz 2 litry wody).

Opcja Move Mode polega na automatycznym ustawieniu stopnia grzania (na tylnym polu podtrzymasz potrawę w cieple). Najważniejsze informacje na panelu są podświetlone. Czujnik PerfectFry odpowiada za pełną kontrolę temperatury podczas smażenia i tym samym jej regulację. Efektem będzie idealnie wysmażone mięso, bez ryzyka przypalenia.

W sytuacji, gdy potrawa wykipi, nie ma o co się martwić. Płyta automatycznie się wyłączy, a jak wyczyścisz powierzchnię i włączysz ponownie, to przywróci poprzednie ustawienia. Płyta wytwarza ciepło w podstawie naczynia. Taki zabieg po pierwsze jest bezpieczny, a po drugie wpływa na oszczędność energii i efektywność gotowania. Możesz uruchomić funkcję PanBoost, dzięki której nagrzewanie patelni i garnków potrwa bardzo krótko, a co istotne, nie uszkodzi ich.

2. Teka IB 9530

płyta indukcyjna 90 cm Teka IB 9530
Ilość pól grzewczych5
Całkowita moc pól indukcyjnych11,8 kW
Maksymalna moc pola indukcyjnego3,2 kW
Wykonanie powierzchniSzkło ceramiczne
Szerokość90 cm
CenaTeka IB 9530 oferta w Ceneo

Drugie miejsce zajmuje bezramkowa płyta indukcyjna o szerokości 90 cmTeka IB 9530. Funkcja podtrzymywania ciepła niejednokrotnie przyda się, zwłaszcza jak goście się spóźniają i istnieje ryzyko, że potrawy wystygną. Funkcja Total Zone umożliwia gotowanie na dwóch połączonych polach. Płytę wykonano ze szkła ceramicznego.

Przydatnymi rozwiązaniami są funkcja Stop&Go;, system rozpoznawania naczyń, timer z sygnałem dźwiękowym oraz wskaźnik zalegania ciepła. Dodatkowo znajdziesz zabezpieczenie przed przegrzaniem, wyraźny wyświetlacz z czerwonym podświetleniem, 9 poziomów mocy i blokadę rodzicielską. Sterowanie sensorowe typu Slider.

3. Amica PI8600TF

szeroka płyta indukcyjna Amica PI8600TF
Ilość pól grzewczych5
Całkowita moc pól indukcyjnych11,1 kW
Maksymalna moc pola indukcyjnegob/d
Wykonanie powierzchniSzkło ceramiczne
Szerokość87 cm
CenaAmica PI8600TF oferta w Media Markt

Trzecia pozycja należy do płyty indukcyjnej 90 cm z 5 polamiAmica PI8600TF. Cechuje się zabezpieczeniem przed dziećmi, funkcją zwiększania mocy PowerBooster i sensorowym sterowaniem. Opcja timera sprawdza się także jako minutnik podczas gotowania jajka na miękko. Funkcja Bridge sprawia, że bez trudu połączysz pola grzewcze, żeby postawić większe naczynia dowolnym kształcie.

W gotowaniu pomogą 3 gotowe programy (temperatura 42°C do roztopienia czekolady, 70°C do podgrzewania dania i 94°C do gotowania na przykład makaronu). Funkcja Pauza zachowa wszelkie ustawienia po ponownym uruchomieniu. Za sprawą specjalnego wskaźnika wiesz, które pole jest nadal gorące.

4. Sharp KH-9I39CS00

płyta indukcyjna do zabudowy 90 cm Sharp KH-9I39CS00
Ilość pól grzewczych5
Całkowita moc pól indukcyjnych11,4 kW
Maksymalna moc pola indukcyjnego3,5 kW
Wykonanie powierzchniSzkło ceramiczne
Szerokość89 cm
CenaSharp KH-9I39CS00 oferta w Ceneo

Zestawienie płyt indukcyjnych 90 cm z 5 polami zamyka Sharp KH-9I39CS00. Ta czarna płyta charakteryzuje się 9 poziomami mocy do wyboru, przewodem zasilającym o długości 1,1 m oraz przydatną blokadą przycisków. Na płycie swobodnie umieścisz zarówno małe, jak i większe naczynia czy patelnie. Istnieje również możliwość połączenia dwóch stref indukcyjnych.

Plusem jest wygodne sterowanie, timer do 99 minut, a także szybkie osiąganie maksymalnej temperatury. Technologia Stop&Go; pozwala wstrzymać i ponownie wznowić proces. Bezpieczeństwo zwiększa wskaźnik gorącej powierzchni. Zastosowano obramowanie z czterech stron.

Jakie cechy płyty indukcyjnej z 5 polami są najistotniejsze?

W doborze właściwego sprzętu ważne jest nabycie wiedzy dotyczącej najważniejszych parametrów.

  • Przypuszczam, że w dużej rodzinie są małe dzieci, stąd obowiązkowo wybierz model ze wskaźnikiem ciepła resztkowego (unikniesz ryzyka poparzenia), jak również blokadą przycisków, tak aby pociecha nie bawiła się tego typu urządzeniem.
  • Jeżeli stawiasz na wydajność, to indukcja musi posiadać jak największą moc całkowitą.
  • Zależy Ci na komforcie użytkowania? Przypatrz się, gdzie są ulokowane elementy sterujące, ułatw sobie gotowanie, stawiając na sprzęt z funkcją timera i wieloma ustawieniami mocy.
  • Oczekujesz trwałości na długie lata? Zwróć szczególną uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana powierzchnia płyty indukcyjnej i przede wszystkim: od jakiego producenta pochodzi.


Pamiętaj, że ranking płyt indukcyjnych zawiera w sobie różne modele, tak aby każdy znalazł coś dla siebie.

Podsumowanie

Płyty indukcyjne z 5 polami wymagają pojemniejszego portfela i przeznaczenia większej ilości miejsca, ale w zamian otrzymujesz tyle pól, aby gotowanie przebiegało szybko i bez obaw o zmieszczenie różnej wielkości naczyń. Trochę inaczej wygląda sytuacja w przypadku małych płyt indukcyjnych na 2 pola, choć i one mają sporo zalet.

Przedstawione płyty indukcyjne o szerokości 90 cm są wykonane z trwałego szkła ceramicznego, mają wysoką moc całkowitą, a także szereg praktycznych rozwiązań i dotykowe panele sterowania.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Płyta indukcyjna 90 cm z 5 polami | TOP 4 |