PODPOWIEDZI:
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Jaka płyta indukcyjna 90 cm z 5 polami? |TOP 3|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Bosch PXV975DC1EBosch PXV975DC1E4499 zł
2TEKA IR 9530TEKA IR 95303597 zł
3Sharp KH-9I26CT01-EUSharp KH-9I26CT01-EU2499 zł
Jaka płyta indukcyjna 90 cm z 5 polami? |TOP 3|

Płyta indukcyjna z 5 polami to luksusowy sprzęt, który jest przeznaczony przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, a więc w domu, w którym się dużo gotuje. Za chwilę poznasz TOP 3 płyt indukcyjnych o szerokości 90 cm z 5 polami grzewczymi. Zapraszam!

Duże płyty indukcyjne z 5 polami to sprzęt niewiarygodnie wydajny, zaawansowany technologicznie i stworzony do częstego (jak również wymagającego) gotowania wielu posiłków. Już teraz zapoznaj się z bezpłomieniowymi płytami o szerokości 90 cm.

Jakie cechy płyty indukcyjnej z 5 polami są najistotniejsze?

W doborze właściwego sprzętu ważne jest nabycie wiedzy dotyczącej najważniejszych parametrów.

  • Przypuszczam, że w dużej rodzinie są małe dzieci, stąd obowiązkowo wybierz model ze wskaźnikiem ciepła resztkowego (unikniesz ryzyka poparzenia), jak również blokadą przycisków, tak aby pociecha nie bawiła się tego typu urządzeniem.
  • Jeżeli stawiasz na wydajność, to indukcja musi posiadać jak największą moc całkowitą.
  • Zależy Ci na komforcie użytkowania? Przypatrz się, gdzie są ulokowane elementy sterujące, ułatw sobie gotowanie, stawiając na sprzęt z funkcją timera i wieloma ustawieniami mocy.
  • Oczekujesz trwałości na długie lata? Zwróć szczególną uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana powierzchnia płyty indukcyjnej i przede wszystkim: od jakiego producenta pochodzi.

Polecane płyty indukcyjne z 5 polami?

  • Zwycięzcą jest płyta do zabudowy 90 cm Bosch PXV975DC1E z czarnego szkła. Zyskała pozytywne opinie ze względu na najmocniejszą strefę Booster (do błyskawicznego zagotowania na przykład wody), 17 stopni mocy w celu indywidualnego dostosowania pod własne oczekiwania, jak również dotykowe przyciski. Płyta indukcyjna Bosch rozpozna obecność garnka i wtedy się włączy. Kontrola temperatury pomoże w osiągnięciu doskonałego efektu smażenia (odpowiada za to specjalny czujnik).
  • Drugie miejsce zajmuje szklana płyta indukcyjna TEKA IR 9530 z wyświetlaczem i timerem z sygnałem akustycznym. Zastosowano wskaźniki zalegania ciepła, dzięki którym wiesz, kiedy płyta jest już chłodna, a to szczególnie ważne, gdy w domu są małe dzieci. Na plus funkcja utrzymywania ciepła i funkcja Stop+Go (wstrzymanie procesu i powrót do tych samych ustawień).
  • Krótką klasyfikację zamyka płyta kuchenna z 5 polami indukcyjnymi o łącznej mocy 10800 W. Sharp KH-9I26CT01-EU jest najtańszą propozycją. Umiejscowienie elementów sterujących z przodu gwarantuje wygodę, z kolei 9 poziomów mocy pomoże w doborze pod indywidualne potrzeby. Sprzęt jest prosty w czyszczeniu i bezpieczny (wskaźnik gorącej powierzchni i możliwa blokada przycisków).

Porównanie płyt indukcyjnych 90 cm

Poniżej tabelka porównawcza, która zawiera główne cechy płyt indukcyjnych z 5 polami. Warto je przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji. Ranking płyt indukcyjnych zawiera w sobie różne modele, tak aby każdy znalazł coś dla siebie.

ModelIlość
pól
indukcyjnych
Moc
strefy
Booster
Moc
przyłączeniowa
Długość
kabla
zasilającego
Szerokość
zabudowy
PowierzchniaCena
Bosch PXV975DC1E55500 W11000 W1,1 m90 cmSzkło ceramiczneBosch PXV975DC1E oferta w Ceneo
TEKA IR 953053700 W11000 W1,1 m90 cmSzkło ceramiczneTEKA IR 9530 oferta w Ceneo
Sharp KH-9I26CT01-EU53500 W10800 W1,1 m90 cmSzkło ceramiczneSharp KH-9I26CT01-EU oferta w Ceneo

Podsumowanie

Płyty indukcyjne z 5 polami wymagają pojemniejszego portfela i przeznaczenia większej ilości miejsca, ale w zamian otrzymujesz tyle pól, aby gotowanie przebiegało szybko i bez obaw o zmieszczenie różnej wielkości naczyń. Trochę inaczej wygląda sytuacja w przypadku małych płyt indukcyjnych na 2 pola, choć i one mają sporo zalet.

Przedstawione płyty indukcyjne o szerokości 90 cm są wykonane z trwałego szkła ceramicznego, mają wysoką moc całkowitą, a także szereg praktycznych rozwiązań i dotykowe panele sterowania.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Jaka płyta indukcyjna 90 cm z 5 polami? |TOP 3|