PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Mały nawilżacz powietrza | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Philips HU2716/10Philips HU2716/10599 zł
2Xiaomi Mi Smart Antibacterial HumidifierXiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier255 zł
3Stadler Form Anton BiałyStadler Form Anton Biały439 zł
4Gorenje H45WGorenje H45W169 zł
5Deerma F300RDeerma F300R85 zł
6Concept ZV1000 Perfect AirConcept ZV1000 Perfect Air148 zł
7Alecto BC-24Alecto BC-24139 zł
Mały nawilżacz powietrza | TOP 7 |

Mały nawilżacz powietrza przywróci wilgotność powietrza, wpływając tym samym na nasze zdrowie. Poznaj TOP 7 mini nawilżaczy powietrza, które z powodzeniem zmieszczą się na przykład na biurku. Zapraszam!

Nawet mały nawilżacz powietrza zadba, aby nie doszło do przesuszenia, którego niemiłą przyczyną jest niekiedy gorsze samopoczucie, ból gardła, chrypa, sucha skóra, kaszel, uczucie zatkanego nosa, zapalenie spojówek czy problemy z oddychaniem. Suche otoczenie nie sprzyja przede wszystkim alergikom.

Wiele mini nawilżaczy powietrza znalazło się w porównywarce nawilżaczy powietrza, dlatego zachęcam do przeczytania obszerniejszych opisów każdego urządzenia.

Mały nawilżacz powietrza – Opinie

1. Philips HU2716/10

mały nawilżacz powietrza Philips HU2716/10
Rodzaj nawilżaniaEwaporacyjny
Moc17 W
Powierzchnia nawilżania32 m2
Pojemność zbiornika na wodę2 l
Wydajność200 ml/h
HigrostatTak
OczyszczanieTak
JonizatorNie
Ilość stopni nawilżania3
Poziom hałasu34 dB
Wymiary (szer x gł x wys)220 x 220 x 350 mm
CenaPhilips HU2716/10 oferta w Ceneo

Z suchym powietrzem w pomieszczeniu poradzi sobie mobilny nawilżacz powietrzaPhilips HU2716/10 z wyświetlaczem. Wyróżnia się ewaporacyjnym rodzajem nawilżania. Technologia NanoCloud wykorzystuje naturalny proces parowania (niewidoczna mgiełka). Do niezwykle małych cząsteczek wody nie przyczepiają się bakterie, zatem to bardzo bezpieczna metoda.

Dzięki funkcji oczyszczania odczujesz zdrowsze powietrze. W razie wyczerpania się wody w zbiorniku sprzęt się automatycznie wyłączy. Podczas nawilżania nie tworzą się żadne mokre plamy ani białe osady na meblach czy podłodze.

Produkt utrzymuje zalecany poziom nawilżenia 40% - 60%, co pozytywnie wpływa na zdrowie oraz zapobiega rozwojowi pleśni. Odpowiedzialny jest za to czujnik monitorujący wilgotność powietrza (kolorowy wskaźnik wskaże, czy został osiągnięty dany poziom). Znajdziesz zegar do zaprogramowania czasu pracy do maksymalnie 9 godzin. Urządzenie może być włączone w nocy, bowiem specjalny tryb zminimalizuje poziom hałasu, wyłączy wszystkie światełka.

2. Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier

mini nawilżacz powietrza Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier
Rodzaj nawilżaniaUltradźwiękowy
Moc25 W
Powierzchnia nawilżania40 m2
Pojemność zbiornika na wodę4,5 l
Wydajność300 ml/h
HigrostatNie
OczyszczanieNie
JonizatorNie
Ilość stopni nawilżania3
Poziom hałasu38 dB
Wymiary (szer x gł x wys)190 x 190 x 353 mm
CenaXiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier oferta w Ceneo

Mały nawilżacz powietrzaXiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier wyróżnia się zarówno dotykową obsługą, jak i sterowaniem z poziomu aplikacji mobilnej. To pozwoli w pełni wykorzystać jego funkcje w wygodny sposób. Pomimo swoich niewielkich wymiarów nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 40 m2. Pojemny zbiornik na wodę pozwoli cieszyć się nawet 15-godzinnym działaniem, nie trzeba go co chwilę napełniać, a ponadto bez problemu zobaczysz jego stan (ułatwi to specjalne światełko).

Zachwyca lampa UV-C, co przekłada się na zimną mgiełkę pozbawioną zarazków, wszelkich drobnoustrojów (sterylizuje, a dopiero później nawilża). Pracę tego mini nawilżacza powietrza dostosujesz według własnych potrzeb, gdyż zastosowano 3-stopniową regulację nawilżania.

Poziom wilgotności jest automatycznie regulowany, a to z kolei zasługa wbudowanego czujnika. Przydatny okaże się timer. Poziom głośności 38 dB oznacza ciche działanie, nie drażniąc domowników nawet w nocy. Nawilżacz Xiaomi prezentuje się stylowo, jego design jest bardzo przemyślany.

3. Stadler Form Anton Biały

mobilny nawilżacz powietrza Stadler Form Anton Biały
Rodzaj nawilżaniaUltradźwiękowy
Moc12 W
Powierzchnia nawilżania25 m2
Pojemność zbiornika na wodę2,5 l
Wydajność170 ml/h
HigrostatNie
OczyszczanieNie
JonizatorTak
Ilość stopni nawilżaniab/d
Poziom hałasu30 dB
Wymiary (szer x gł x wys)184 x 184 x 262 mm
CenaStadler Form Anton Biały oferta w Media Expert

Mini nawilżacz ultradźwiękowyStadler Form Anton w białym kolorze został wyposażony w wkład filtrujący wodę, który zapobiega osadzaniu się kamienia. Z pomocnych rozwiązań wymienia się tryb nocny (wyłącza się dioda LED) oraz opcję jonizatora (jonizująca kostka dla higienicznego nawilżania).

Wielu osobom spodoba się dodatkowa funkcja, jaką jest aromaterapia, czyli równomierne rozprowadzanie zapachu po pokoju, co działa odprężająco (używanie ulubionych olejków eterycznych). Dotykowy panel sterowania prezentuje się przejrzyście i nie sprawi żadnych trudności w obsłudze. W momencie, gdy zbiornik na wodę będzie pusty, wskaźnik poziomu wody zostanie podświetlony na czerwono.

4. Gorenje H45W

przenośny nawilżacz powietrza Gorenje H45W
Rodzaj nawilżaniaUltradźwiękowy
Moc23 W
Powierzchnia nawilżania20 m2
Pojemność zbiornika na wodę4,5 l
Wydajność220 m/h
HigrostatNie
OczyszczanieTak
JonizatorNie
Ilość stopni nawilżania3
Poziom hałasu38 dB
Wymiary (szer x gł x wys)170 x 170 x 350 mm
CenaGorenje H45W oferta w Ceneo

Mini nawilżacz powietrzaGorenje H45W pełni dodatkową funkcję, jaką jest oczyszczanie. Technologia Ultrasoniczna wytwarza niemal niewidzialną chłodną mgiełkę. Przynosi to uczucie świeżości i właściwego nawilżenia pomieszczenia, w którym się znajdujesz. Strumień kojącej mgiełki skierujesz w dowolnym kierunku, jak również dostosujesz jego intensywność.

Kontrolę gwarantują kolory przycisków. Czerwony pojawi się w przypadku braku wody, limonkowy, gdy poziom wilgotności jest za niski, z kolei niebieski w sytuacji, gdy jest wysoki. Przenoszenie tego małego nawilżacza powietrza nie sprawi trudności, zwłaszcza że jego waga wynosi tylko 1,18 kg.

5. Deerma F300R

kompaktowy nawilżacz powietrza Deerma F300R
Rodzaj nawilżaniaUltradźwiękowy
Moc25 W
Powierzchnia nawilżania25 m2
Pojemność zbiornika na wodę2,5 l
Wydajność200 ml/h
HigrostatNie
OczyszczanieNie
JonizatorNie
Ilość stopni nawilżaniaPłynna
Poziom hałasu38 dB
Wymiary (szer x gł x wys)200 x 200 x 244 mm
CenaDeerma F300R oferta w Media Expert

Mały nawilżacz powietrza w czerwonej kolorystyceDeerma F300R postawisz w niemal każdym miejscu na dowolnej powierzchni. Stabilność zwiększają gumowe podkładki. Wygodne pokrętło służy do regulowania objętości mgiełki w zależności od panujących warunków otoczenia. Dysza obraca się o 360°, zapewnia równomierne nawilżanie pomieszczenia. To Ty ustawisz kierunek rozpylania mgiełki pod swoje potrzeby, biorąc pod uwagę bliskość na przykład urządzeń elektrycznych.

W celu uzupełnienia wody wystarczy ściągnąć górną pokrywkę zbiornika. Nie trzeba nic podnosić, nie zachlapiesz rzeczy znajdujących się dookoła. Do zbiornika wykonanego z żywotnego tworzywa PP możesz dolać olejki zapachowe, a nawet owoce, aby zrelaksować się przy przyjemnych aromatach. Jego średnica wynosi 200 mm, co przekłada się na łatwiejsze czyszczenie. Nie trzeba pamiętać o wyłączeniu sprzętu, gdyż zrobi to za Ciebie w sytuacji braku wody.

6. Concept ZV1000 Perfect Air

mały nawilżacz powietrza Concept ZV1000 Perfect Air
Rodzaj nawilżaniaUltradźwiękowy
Moc12 W
Powierzchnia nawilżania15 m2
Pojemność zbiornika na wodę0,7 l
Wydajność80 ml/h
HigrostatNie
OczyszczanieNie
JonizatorNie
Ilość stopni nawilżania2
Poziom hałasu30 dB
Wymiary (szer x gł x wys)120 x 120 x 230 mm
CenaConcept ZV1000 Perfect Air oferta w Ceneo

Przenośny nawilżacz powietrzaConcept ZV1000 Perfect Air kupisz w przystępnej cenie. Postawisz go w biurze lub w mieszkaniu w pomieszczeniu o metrażu do 15 m2. Zajmuje bardzo mało miejsca, za to skutecznie zwiększy wilgotność w ciągu kilku minut. Zasada opiera się na ultradźwiękach, tworząc zimną parę. Nie zużywa przy tym wiele energii elektrycznej.

Napełnienie zbiornika wodą wystarczy na 10-godzinne działanie. Istnieje możliwość wyboru spośród 2 stopni intensywności pary (80 ml/h lub 40 ml/h). Opcja lampki nocnej sprawdzi się w pokoju dziecięcym, a jak wiadomo, niektóre pociechy boją się zasnąć po ciemku. Przewód zasilający ma długość 150 cm.

7. Alecto BC-24

mini nawilżacz powietrza Alecto BC-24
Rodzaj nawilżaniaUltradźwiękowy
Moc9 W
Powierzchnia nawilżania20 m2
Pojemność zbiornika na wodę0,08 l
Wydajność8 ml/h
HigrostatNie
OczyszczanieNie
JonizatorNie
Ilość stopni nawilżania1
Poziom hałasu22 dB
Wymiary (szer x gł x wys)180 x 180 x 200 mm
CenaAlecto BC-24 oferta w Media Expert

Zestawienie małych nawilżaczy powietrza zamyka Alecto BC-24. Ten kompaktowy nawilżacz powietrza ultradźwiękowy jest chwalony za funkcję lampki nocnej (delikatne światło) oraz dozownik zapachu umożliwiający rozprowadzenie ulubionego po pomieszczeniu.

Z praktycznych rozwiązań wymienia się automatyczny wyłącznik w przypadku pustego zbiornika. Sterowanie ogranicza się głównie do użycia 2 przycisków i napełnienia zbiornika. Najmniejszy zbiornik na wodę oznacza niestety częstsze uzupełnianie.

Czym potrafi zachwycić mini nawilżacz powietrza?

Mały nawilżacz powietrza wprawdzie nie będzie tak wydajny jak inne modele, natomiast również oferuje wiele zalet. Z pewnością przyniesie bardziej długotrwałe efekty niż domowe sposoby, jak np. rozwieszanie mokrego ręcznika czy ceramiczny nawilżacz na kaloryferze.

Oto elementy, którymi zyskały zwolenników:

  • Zachęca niezwykle prosta obsługa. Sterowanie i napełnianie zbiornika wodą nie zaskoczy niczym skomplikowanym.
  • Atrakcyjne ceny sprawiają, że niemal każdy może sobie pozwolić na taki zakup.
  • Nie wymagają wiele wolnego miejsca, wystarczy kawałek przestrzeni na komodzie, stoliku, biurku.
  • Poprawiają komfort i samopoczucie między innymi w pokoju dziecięcym, biurze, samochodzie.
  • Mini nawilżacze powietrza to przenośne urządzenia, zatem postawisz go gdzie chcesz, jak również nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać go ze sobą w podróż.
  • Nie są to głośne produkty, dlatego używanie ich w nocy nie przyniesie dyskomfortu.
  • Nie pozostawiają mokrych śladów na podłodze czy białych plam na meblach.
  • W sklepach znajdziesz modele w różnych kolorach i kształtach, co udowadnia zresztą ranking nawilżaczy powietrza. Prezentują się dosyć nowocześnie, wpasują się w niemal każdy wystrój.
  • Niekiedy uda się znaleźć mały nawilżacz powietrza z jonizatorem, funkcją oczyszczania bądź higrostatem.

Podsumowanie

Mobilny nawilżacz powietrza musi pochodzić od cenionego producenta, jak na przykład Xiaomi, Stadler, Philips, Concept, Alecto, Deerma czy Gorenje. Po mini nawilżaczu powietrza spodziewaj się maksymalnej mocy 25 W. Sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 40 m2. Pojemność zbiornika na wodę mieści się w zakresie od 0,08 l do 4,5 l. Wydajność sięga do 300 ml/h. Poziom hałasu nie przekracza 38 dB.

Pamiętaj o właściwej eksploatacji każdego nawilżacza powietrza, aby nie doszło do rozwijania bakterii, pleśni czy grzybów.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Mały nawilżacz powietrza | TOP 7 |