PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Parowy nawilżacz powietrza | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Stylies TaurusStylies Taurus444 zł
2Stadler Form Fred BiałyStadler Form Fred Biały599 zł
3Vicks Warm Mist Vh845E2Vicks Warm Mist Vh845E2297 zł
4Boneco S200Boneco S200489 zł
5Vitammy Mist UM750Vitammy Mist UM750172 zł
Parowy nawilżacz powietrza | TOP 5 |

Parowy nawilżacz powietrza nie jest skomplikowanym urządzeniem, za to zapewni właściwy poziom wilgotności w pomieszczeniu. Poznaj TOP 5 nawilżaczy z funkcją ciepłej mgiełki, które skutecznie pozbędą się także bakterii, zapewniając czyste powietrze.

Z parowych nawilżaczy powietrza korzysta spora część osób, gdyż są doceniane za pewne cechy. Za chwilę przekonasz się, czym sobie zasłużyły na pochlebne opinie, a już teraz zachęcam do przejrzenia porównywarki nawilżaczy powietrza wraz z ich obszernymi opisami.

Parowy nawilżacz powietrza – Opinie

1. Stylies Taurus

parowy nawilżacz powietrza Stylies Taurus
Maksymalna moc480 W
Powierzchnia nawilżania70 m2
Pojemność zbiornika na wodę7 l
Maksymalna wydajność500 ml/h
HigrostatTak
OczyszczanieTak
JonizatorNie
Poziom hałasu35 dB
CenaStylies Taurus oferta w Media Expert

Parowy nawilżacz powietrzaStylies Taurus jest przeznaczony do dużych pomieszczeń o metrażu aż do 70 m2. Imponuje wydajność na poziomie 500 ml/h oraz niezwykle pojemny, 7-litrowy zbiornik na wodę dla rzadszego uzupełniania. Nawilżacz powietrza z wbudowanym higrostatem pozwoli dostosować wilgotność na poziomie od 30% do 90%. Znajdziesz ceramiczną grzałkę, funkcję aromaterapii (pomoże usunąć nieprzyjemne zapachy, użyjesz swój ulubiony olejek).

Gdy pojawi się czerwona kontrolka, a urządzenie się wyłączy, to oznacza, że brakuje wody w zbiorniku. To sprzyja oszczędności energii i nie doprowadza do przegrzewania się sprzętu. Polecany zwłaszcza dla alergików, dzieci, osób starszych. Specjalny system podgrzewania wody do ponad 100°C pozbawi ją wirusów, bakterii i innych zanieczyszczeń, a osad mineralny nie wydostanie się na zewnątrz. Z tym modelem masz gwarancję czystego i zdrowego powietrza.

2. Stadler Form Fred Biały

nawilżacz powietrza parowy Stadler Form Fred Biały
Maksymalna moc300 W
Powierzchnia nawilżania50 m2
Pojemność zbiornika na wodę3,7 l
Maksymalna wydajność360 ml/h
HigrostatTak
OczyszczanieNie
JonizatorNie
Poziom hałasu33 dB
CenaStadler Form Fred Biały oferta w Ceneo

Wyjątkowy nawilżacz parowyStadler Form Fred Biały wyróżnia się oryginalnym kształtem. Ze względu na wzornictwo może stanowić przy okazji ozdobę w salonie. Zastosowano higrostat, aby mieć pełną kontrolę nad poziomem wilgotności i nie stosować urządzenia, gdy jest to niepotrzebne.

Został wyposażony w porządnie wykonane stopy, aby stabilnie stał na podłożu. Pomyślano o trybie Eco, w którym nawilżacz zużywa mniej mocy (150 W przy wydajności 175 ml/h). W trybie normalnym jest to wartość 300 W (360 ml/h). W przypadku pustego zbiornika sprzęt się wyłączy.

3. Vicks Warm Mist Vh845E2

nawilżacz parowy Vicks Warm Mist Vh845E2
Maksymalna moc365 W
Powierzchnia nawilżania55 m2
Pojemność zbiornika na wodę3,8 l
Maksymalna wydajnośćb/d
HigrostatNie
OczyszczanieNie
JonizatorNie
Poziom hałasu54 dB
CenaVicks Warm Mist Vh845E2 oferta w Ceneo

Nawilżacz powietrza wytwarzający parę wodną wolną od drobnoustrojów i bakterii Vicks Warm Mist Vh845E2 cechuje się automatycznym wyłączaniem zwiększającym bezpieczeństwo. Produkt powiadomi, kiedy zbiornik na wodę będzie pusty (zaświeci się kontrolka, sam pojemnik jest półprzezroczysty i ma uchwyt ułatwiający przenoszenie).

Szeroki otwór i możliwość mycia w zmywarce komory chłodzącej ułatwi czyszczenie. Przełącznik umożliwia wyregulowanie poziomu nawilżenia. Sieciowy nawilżacz parowy z powodzeniem sprawdzi się w pomieszczeniach do 55 m2. Ponadto posiada wyjmowane tacki na wkłady zapachowe. W komplecie otrzymasz 2 wkłady zapachowe VapoPads Mentol.

4. Boneco S200

nawilżacz parowy Boneco S200
Maksymalna moc285 W
Powierzchnia nawilżania40 m2
Pojemność zbiornika na wodę3 l
Maksymalna wydajność300 ml/h
HigrostatNie
OczyszczanieNie
JonizatorNie
Poziom hałasu35 dB
CenaBoneco S200 oferta w Ceneo

Parowy nawilżacz powietrza z dozownikiem zapachówBoneco S200 nie sprawi trudności w obsłudze (ogranicza się do wlania wody oraz użycia pokrętła), a także w czyszczeniu. Stosowanie wkładki odwapniającej minimalizuje potrzebę częstego odkamieniania.

Można zaaplikować swój ulubiony olejek zapachowy, który wykazuje właściwości zdrowotne. Gorąca woda bez mikroorganizmów jest schładzana za pomocą wbudowanego wentylatora. To sprawia, że mgiełka ma przyjemną dla otoczenia temperaturę i zwiększa bezpieczeństwo osób znajdujących się w pobliżu.

5. Vitammy Mist UM750

parowy nawilżacz powietrza Vitammy Mist UM750
Maksymalna moc300 W
Powierzchnia nawilżania30 m2
Pojemność zbiornika na wodę2,8 l
Maksymalna wydajnośćb/d
HigrostatNie
OczyszczanieNie
JonizatorNie
Poziom hałasu25 dB
CenaVitammy Mist UM750 oferta w RTV EURO AGD

Zestawienie parowych nawilżaczy powietrza zamyka Vitammy Mist UM750. Po mniej więcej 9 minutach wytwarza gorącą parę, która nie powoduje podrażnienia dróg oddechowych. Przyniesie największą ulgę podczas suchego lata, w sezonie grzewczym, w trakcie infekcji, ataków astmy. Ma kompaktowe wymiary i niską wagę (1,4 kg), więc nie wymaga wiele wolnego miejsca.

Sporym plusem jest cicha praca. To bezpieczny model, który został tak skonstruowany, aby żaden komponent elektryczny nie miał styczności z wodą. Terapeutyczny nawilżacz parowy umożliwia dodanie kilku kropel olejku eterycznego, którego zapach czuć w powietrzu (opcja aromaterapii). Uzupełnienie zbiornika do pełna pozwala cieszyć się 7-godzinnym działaniem. Po tym czasie wyłączy się, a lampka kontrolna zgaśnie.

Ten nawilżacz powietrza parowy jest najtańszy w klasyfikacji.

Na czym polega mechanizm działania nawilżacza parowego?

Parowy nawilżacz powietrza (nazywany również nawilżaczem termicznym) posiada komorę i grzałkę, dzięki której podgrzewa wodę ze zbiornika głównego. Nie podnosi przy tym bardzo temperatury otoczenia, gdyż para jest schładzana i wypuszczana na zewnątrz przez niewielki otwór. Zasadę można porównać do działania czajnika elektrycznego. Ciepła para wodna to metoda znana już za dawnych czasów, która nie przynosi żadnych toksycznych substancji. Można używać bieżącej wody z kranu.

Warto zwrócić uwagę, że podczas wrzenia wody dochodzi do eliminacji wszelkich drobnoustrojów, bakterii, wirusów. Nie rozprzestrzeniają się. Należy pamiętać, żeby nie poparzyć się parującą wodą, stąd lepiej ustawić go z dala od dzieci i zwierząt. Sam zakup nie jest ogromnie kosztowny, natomiast niektóre modele zużywają sporo energii elektrycznej, więc warto się temu przyjrzeć.

Pamiętaj, że różne rodzaje nawilżaczy powietrza poznasz, przeglądając dział ranking nawilżaczy powietrza.

Podsumowanie

Kupując parowy nawilżacz powietrza, przyjrzyj się głównie jego mocy, wydajności, możliwości regulacji ilości wytwarzanej pary, wielkości zbiornika na wodę, głośności oraz dodatkowym funkcjom. Zdarzają się modele z opcją aromaterapii, trybem oczyszczania i wbudowanym higrostatem. Wymienione produkty są przeznaczone do powierzchni nawilżania od 30 m2 do 70 m2.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Parowy nawilżacz powietrza | TOP 5 |