PODPOWIEDZI:

Nawilżacz powietrza z jonizacją | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Webber HH10001Webber HH100011199 zł
2Blaupunkt AHS901Blaupunkt AHS901469 zł
3HB UH2080DGRHB UH2080DGR389 zł
4Clean Air Optima CA-604BClean Air Optima CA-604B569 zł
5Raven EN008Raven EN008299 zł
Nawilżacz powietrza z jonizacją | TOP 5 |

Nawilżacz powietrza z jonizacją pomoże nie tylko osiągnąć właściwy poziom nawilżenia w pomieszczeniu, ale również pozbyć się wszelkich drobnoustrojów. Poznaj TOP 5 nawilżaczy z jonizatorem powietrza. Zapraszam!

Dzisiaj skupiłam się na nawilżaczach powietrza, które zostały wyposażone w funkcję jonizacji niosącej wiele pozytywnych aspektów, o czym się za chwilę przekonasz.

Zajrzyj również do naszej bazy nawilżaczy powietrza, która obfituje w wiele funkcjonalnych modeli wraz z obszerną specyfikacją każdego z nich.

Nawilżacz powietrza z jonizacją – Opinie

1. Webber HH10001

nawilżacz powietrza z jonizacją Webber HH10001
Rodzaj nawilżaniaEwaporacyjny
Moc nawilżacza40 W
Powierzchnia nawilżania100 m2
Pojemność zbiornika na wodę10 l
Maksymalna wydajność1200 ml/h
HigrostatTak
Ilość stopni nawilżania4
Poziom hałasu30 dB
CenaWebber HH10001 oferta w Ceneo

Ewaporacyjny nawilżacz powietrza z jonizatoremWebber HH10001 o mocy znamionowej 110 W kosztuje najwięcej z zestawienia, natomiast zachwyca niezwykłą wydajnością 1200 ml/h. Sprawdzi się w pomieszczeniach o metrażu nawet 100 m2, a zatem w domach, biurach, zakładach pracy. Szybko i równomiernie nawilża w promieniu 360° w postaci niewidocznej mgiełki, pozbywa się do 99% bakterii i wirusów, powietrze jest oczyszczone z pyłków, roztoczy. Dodatkowo znajdziesz filtr HEPA.

Zbiornik na wodę ma niewiarygodną pojemność 10 l. Dolewanie odbywa się w górnej części sprzętu, bez konieczności demontażu elementów. Migająca dioda powiadomi o jej braku, a sprzęt się wyłączy automatycznie. Pomocny okaże się wskaźnik poziomu nawilżenia w postaci kolorów. Przykładowo czerwony oznacza niską wilgotność.

Zaprogramujesz nawilżanie z dokładnością 5% lub użyjesz trybu automatycznego, który samodzielnie dostosuje prędkość nawilżania, więc nie musisz się o nic martwić. Na uwagę zasługuje dotykowy panel sterujący LED, na którym są wyświetlane wszelkie opcje, między innymi tryb nocny (poziom hałasu poniżej 30 dB, wygaszanie oświetlenia). W przemieszczaniu pomogą kółka.

2. Blaupunkt AHS901

nawilżacz powietrza z jonizatorem Blaupunkt AHS901
Rodzaj nawilżaniaUltradźwiękowy
Moc nawilżacza225 W
Powierzchnia nawilżania50 m2
Pojemność zbiornika na wodę6 l
Maksymalna wydajność500 ml/h
HigrostatTak
Ilość stopni nawilżania2
Poziom hałasu35 dB
CenaBlaupunkt AHS901 oferta w Ceneo

Nawilżacz powietrza z jonizatoremBlaupunkt AHS901 zyskał pochlebne opinie ze względu na czytelny wyświetlacz (można go wyłączyć w nocy), zdalne sterowanie pilotem, a także funkcję sterylizacji. Lampa UV odpowiada za naświetlanie powietrza, eliminując tym samym grzyby, wirusy, bakterie, mikroorganizmy.

Wbudowany timer pozwoli ustawić czas pracy do 10 godzin, po którym automatycznie się wyłączy. To bezpieczne i wygodne rozwiązanie. Ciekawą opcją jest wyświetlanie temperatury, jaka panuje w pomieszczeniu.

Jednorazowo wlejesz od góry 6 l wody, co gwarantuje długotrwałe działanie. Na poprawę samopoczucia i relaks wpłynie również funkcja aromaterapii (w przystawce umieścisz kilka kropelek olejku). Filtr odwapniający nie dopuści do powstawania osadów wapiennych na podłodze czy na meblach.

3. HB UH2080DGR

nawilżacz powietrza z jonizacją HB UH2080DGR
Rodzaj nawilżaniaUltradźwiękowy
Moc nawilżacza30 W
Powierzchnia nawilżania20 m2
Pojemność zbiornika na wodę5,5 l
Maksymalna wydajność420 ml/h
HigrostatTak
Ilość stopni nawilżania7
Poziom hałasu35 dB
CenaHB UH2080DGR oferta w Ceneo

Nowoczesny nawilżacz powietrza z jonizacjąHB UH2080DGR generuje ciepłą bądź zimną mgiełkę. Poza generatorem plazmy wyróżnia się funkcją sterylizacji powietrza lampą UV pomocną w wyeliminowaniu grzybów, pleśni, bakterii. Został wyposażony w elektroniczny timer do 12 godzin, podświetlany wyświetlacz.

Istnieje możliwość komfortowego sterowania poprzez pilot. Uroku dodaje podświetlana podstawa. Przy pustym pojemniku nawilżacz się wyłączy samodzielnie. Chwalony za tryb Baby, w którym masz do czynienia z niezmiennym sposobem nawilżania (jego poziom jest cały czas kontrolowany). W załączonym wyposażeniu znajdziesz ceramiczny wkład filtrujący wodę.

4. Clean Air Optima CA-604B

nawilżacz powietrza z funkcją jonizacji Clean Air Optima CA-604B
Rodzaj nawilżaniaUltradźwiękowy
Moc nawilżacza30 W mgiełka zimna i 130 W mgiełka ciepła
Powierzchnia nawilżania55 m2
Pojemność zbiornika na wodę6 l
Maksymalna wydajność400 ml/h
HigrostatTak
Ilość stopni nawilżania4
Poziom hałasu25 dB
CenaClean Air Optima CA-604B oferta w Ceneo

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza z jonizacjąClean Air Optima CA-604B tworzy zimną lub ciepłą mgiełkę. Zastosujesz go między innymi w salonie, pokoju dziecięcym, biurze. Sterowany pilotem nawilżacz powietrza charakteryzuje się wyświetlaczem LCD, regulatorem czasowym i pojemnym zbiornikiem. Dużym plusem jest niski poziom hałasu, jaki generuje (tylko 25 dB), a także obrotowy dyfuzor mgły 360°. 

5. Raven EN008

nawilżacz powietrza z jonizatorem Raven EN008
Rodzaj nawilżaniaUltradźwiękowy
Moc nawilżacza30 W
Powierzchnia nawilżania20 m2
Pojemność zbiornika na wodę4 l
Maksymalna wydajność350 ml/h
HigrostatTak
Ilość stopni nawilżania5
Poziom hałasu35 dB
CenaRaven EN008 oferta w Ceneo

Zestawienie nawilżaczy powietrza z jonizacją zamyka Raven EN008. Przystępny cenowo nawilżacz oferuje wyświetlacz LED, na którym wyraźnie widać istotne parametry. Masz wybór spośród 5 poziomów nawilżania. Występuje zarówno ciepła, jak i zimna mgiełka. Ta pierwsza pomoże w pozbyciu się bakterii i drobnoustrojów, gwarantuje sterylność. Zbiornik o pojemności 4 l nie wymaga częstego napełniania. Producent zastosował higrostat monitorujący poziom wilgotności, aby wiedzieć, kiedy będzie odpowiednia wartość nawilżenia.

Przyda się timer do 12 godzin. Generator jonów sprawi, że odczujesz czystsze powietrze, a to ucieszy zwłaszcza alergików (funkcja plazmy, czyli ulepszona opcja jonizacji). Poza zdrowym powietrzem zastosujesz swój ulubiony olejek zapachowy, tak aby pachniało w całym mieszkaniu (służy do tego specjalna taca). Nawilżacz powietrza nie zakłóci snu dziecka, gdyż posiada tryb nocny, podczas którego poziom hałasu jest zminimalizowany. Nie trzeba wstawać z kanapy, aby zmienić ustawienia. Wystarczy użyć pilot zdalnego sterowania.

Dlaczego warto wybrać nawilżacz powietrza z jonizacją?

Ranking nawilżaczy powietrza zawiera w sobie wiele rodzajów tych urządzeń. Nawilżacz powietrza z jonizatorem wykazuje bardzo pozytywne aspekty. Zacznę od tego, że jony dodatnie znajdujące się w powietrzu pogarszają ogólne samopoczucie człowieka. Ich obecność jest spowodowana wieloma sprzętami znajdującymi się w domu, chodzi między innymi o takie sprzęty RTV, jak monitory, komputery, telewizory.

Nawilżacz powietrza z jonizacją nie tylko zminimalizuje problem suchego powietrza w pomieszczeniu, ale także pozbędzie się jonów dodatnich. Jony ujemne likwidują drobnoustroje, sprawiają, że opadają one na ziemię, a nie trafiają do Twoich oskrzeli czy płuc.

Jak widać generator jonów wpływa pozytywnie na Twoje zdrowie, warto go zastosować w mieszkaniu, biurze, gabinecie zabiegowym, poczekalni. Działa bakteriobójczo, powietrze jest pozbawione kurzu, nieprzyjemnego zapachu, lepiej się oddycha i śpi.

Podsumowanie

Powyższe nawilżacze jonizują powietrze ładunkami ujemnymi dla zapewnienia ogólnego komfortu i zdrowia. Nawilżacz powietrza z funkcją jonizacji powinien cechować się dosyć pojemnym zbiornikiem na wodę (od 4 l do 10 l), minimalną mocą nawilżacza 30 W, wydajnością rzędu od 350 ml/h do 1200 ml/h.

Wszystkie modele posiadają higrostat odpowiedzialny za monitorowanie wilgotności powietrza. Głośność działania mieści się w przedziale od 25 dB do 35 dB, a więc kultura pracy jest na bardzo dobrym poziomie. Większość opiera się na zasadzie ultradźwięków (ultradźwiękowe nawilżacze powietrza), tylko jeden zwycięski model to nawilżacz ewaporacyjny.

Sprawdzą się w pomieszczeniach o powierzchni od 20 m2 do nawet 100 m2. Nie brakuje również dodatkowych udogodnień, jak wyraźny wyświetlacz, pilot zdalnego sterowania, kilka stopni nawilżania do wyboru, możliwość zastosowania olejku zapachowego, funkcja sterylizacji, tryb nocny czy timer.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Nawilżacz powietrza z jonizacją | TOP 5 |