PODPOWIEDZI:

Ewaporacyjny nawilżacz powietrza | TOP 6 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Webber HH10001Webber HH100011199 zł
2Venta LW45 Comfort Plus CzarnyVenta LW45 Comfort Plus Czarny1999 zł
3Stadler Form Oskar Big CzarnyStadler Form Oskar Big Czarny999 zł
4Boneco W300Boneco W3001279 zł
5Stylies MiraStylies Mira689 zł
6Sencor SHF 3000WHSencor SHF 3000WH630 zł
Ewaporacyjny nawilżacz powietrza | TOP 6 |

Ewaporacyjny nawilżacz powietrza jest uznawany za najzdrowszą metodę nawilżania. O tym, dlaczego tak jest, dowiesz się, poznając TOP 6 nawilżaczy ewaporacyjnych. Zapraszam!

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny nie powoduje dostania się do otoczenia żadnych zanieczyszczeń z wody, gdyż paruje w sposób naturalny.

O wszystkich niezawodnych modelach poczytasz w porównywarce nawilżaczy powietrza.

Ewaporacyjny nawilżacz powietrza – Opinie

1. Webber HH10001

ewaporacyjny nawilżacz powietrza Webber HH10001
Maksymalna moc40 W
Powierzchnia nawilżania100 m2
Pojemność zbiornika na wodę10 l
Wydajność1200 ml/h
HigrostatTak
JonizacjaTak
Maksymalny poziom hałasu30 dB
CenaWebber HH10001 oferta w Ceneo

Nawilżacz ewaporacyjny z jonizatoremWebber HH10001 w szybki sposób nawilży powietrze w pokoju i zneutralizuje jony dodatnie wytwarzane między innymi przez sprzęt RTV w domu. Wyróżnia się największą wydajnością 1200 ml/h. Nadaje się do różnego rodzaju pomieszczeń o metrażu do 100 m2. Niesie ogrom atutów, a wśród nich higrostat do monitorowania stopnia nawilżenia, 10-litrowy zbiornik na wodę ze wskaźnikiem jej poziomu, cichą pracę, filtr HEPA eliminujący alergeny.

Powietrze będzie pozbawione bakterii, wirusów, pyłków, roztoczy, co ucieszy zwłaszcza alergików. Nie ma mowy o białym osadzie na podłodze lub meblach. Tryb automatyczny dopasuje prędkość nawilżania, ale jest również możliwość samodzielnego zaprogramowania. Dotykowy panel sterujący cechuje się intuicyjną obsługą. Kółka są pomocne w transporcie.

2. Venta LW45 Comfort Plus Czarny

nawilżacz ewaporacyjny Venta LW45 Comfort Plus Czarny
Maksymalna moc8 W
Powierzchnia nawilżania60 m2
Pojemność zbiornika na wodę10 l
Wydajnośćb/d
HigrostatTak
JonizacjaNie
Maksymalny poziom hałasu45 dB
CenaVenta LW45 Comfort Plus Czarny oferta w Ceneo

Czarny nawilżacz ewaporacyjny z funkcją oczyszczaniaVenta LW45 Comfort Plus to najdroższy model z klasyfikacji. Cena jest podyktowana jego imponującymi możliwościami. Przeznaczony do pomieszczeń o wielkości 60 m2. Skutecznie oczyści powietrze z cząstek kurzu i pyłków (tarcze wychwytują zanieczyszczenia). Oferuje opcję aromaterapii (użyjesz ulubionego zapachu), cyfrowy higrostat do monitorowania wilgotności.

Tryb nocny umożliwia postawienie nawilżacza w pokoju dziecięcym, nie zakłócając przy tym spokojnego snu (głośność tylko 24 dB). Chwalony za 10-litrowy zbiornik na wodę (długa praca), intuicyjny wyświetlacz dotykowy, a także energooszczędne działanie. Jednym dotknięciem włączysz tryb automatyczny, podczas którego prędkość obrotów ustawiana jest w stosunku do poziomu wilgotności, jaki obecnie panuje w pomieszczeniu. Niska waga ułatwia przenoszenie nawilżacza w inne miejsce. Zaleca się czyszczenie urządzenia co 2 tygodnie.

3. Stadler Form Oskar Big Czarny

czarny nawilżacz ewaporacyjny Stadler Form Oskar Big Czarny
Maksymalna moc32 W
Powierzchnia nawilżania100 m2
Pojemność zbiornika na wodę6 l
Wydajność700 ml/h
HigrostatTak
JonizacjaNie
Maksymalny poziom hałasu46 dB
CenaStadler Form Oskar Big Czarny oferta w RTV EURO AGD

Ewaporacyjny nawilżacz powietrzaStadler Form Oskar Big w czarnym kolorze charakteryzuje się zdumiewającą wydajnością 700 ml/h, zatem użyjesz go w pomieszczeniach do 100 m2. Wygląda stylowo, kontroluje poziom wilgotności, działa niezwykle skutecznie.

Posiada dozownik zapachów i antybakteryjny filtr V4 wraz z funkcją pamięci przypominającą konieczność jego wymiany. Takie rozwiązanie w połączeniu z kostką z jonami srebra Iconic Silver Cube powoduje, że woda w zbiorniku będzie czysta. W trybie nocnym jest niemal niezauważalny. W przypadku braku wody sprzęt się automatycznie wyłączy. Masz wybór spośród 4 poziomów prędkości. Jego efektywność jest jak najbardziej adekwatna w stosunku do ceny.

4. Boneco W300

ewaporacyjny nawilżacz powietrza Boneco W300
Maksymalna moc22,8 W
Powierzchnia nawilżania50 m2
Pojemność zbiornika na wodę12 l
Wydajność350 ml/h
HigrostatNie
JonizacjaTak
Maksymalny poziom hałasu43 dB
CenaBoneco W300 oferta w Ceneo

Ewaporacyjny nawilżacz powietrzaBoneco W300 wyróżnia się bardzo pojemnym zbiornikiem na wodę (aż 12 l), co ogranicza konieczność częstego uzupełniania. O braku wody poinformuje Cię czerwona dioda LED. Sprzęt wyposażono w jonizator. Oczyści powietrze z wszelkich pyłków i kurzu (system oczyszczania Air washer). Elektroda Ionic Silver Stick wykazuje działanie antybakteryjne. Doskonale sprawdzi się dla alergików, rodzin z dziećmi, astmatyków.

Znajdziesz tryb dzienny, w którym pracuje z głośnością 43 dB, i tryb nocny generujący poziom hałasu tylko 27 dB. Sterowany mechanicznie nawilżacz Boneco zużywa niewiele energii, co przekłada się na oszczędne działanie. Z dodatkowych udogodnień wymienia się pojemniczek, w którym zastosujesz olejek eteryczny (funkcja aromaterapii). Niektóre części można myć w zmywarce. Nawilżacz wkomponuje się w każdym pomieszczeniu, gdyż design jest dosyć uniwersalny.

5. Stylies Mira

nawilżacz ewaporacyjny Stylies Mira
Maksymalna moc18 W
Powierzchnia nawilżania50 m2
Pojemność zbiornika na wodę5,2 l
Wydajność350 ml/h
HigrostatTak
JonizacjaNie
Maksymalny poziom hałasu25 dB
CenaStylies Mira oferta w Ceneo

Ewaporacyjny nawilżacz powietrzaStylies Mira z 2 matami antybakteryjnymi efektywnie nawilży i oczyści powietrze. Kostka z jonami srebra nie dopuści do rozwoju bakterii i wirusów. Higrostat jest odpowiedzialny za sprawdzanie poziomu wilgotności.

Nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu możesz usunąć poprzez zastosowanie olejku eterycznego. W trybie nocnym światło wyświetlacza LCD zostanie przyciemnione, a poziom głośności obniżony. Skorzystasz z timera, czyli regulatora czasowego. Kasetę filtrującą należy wymieniać co 2 - 3 miesiące.

6. Sencor SHF 3000WH

ewaporacyjny nawilżacz powietrza Sencor SHF 3000WH
Maksymalna moc12 W
Powierzchnia nawilżania44 m2
Pojemność zbiornika na wodę2,8 l
Wydajność300 ml/h
HigrostatTak
JonizacjaNie
Maksymalny poziom hałasu52 dB
CenaSencor SHF 3000WH oferta w Ceneo

Zestawienie ewaporacyjnych nawilżaczy powietrza zamyka Sencor SHF 3000WH. Ten tani nawilżacz ewaporacyjny z automatycznym systemem kontroli wilgotności cechuje się inteligentnym systemem wyparowania CloudMaster. Tworząc zimną parę, nie powoduje zwiększenia temperatury w pomieszczeniu.

Nadaje się również do sypialni, bo nie generuje wysokiego poziomu hałasu w trybie nocnym (25 dB). Obrotowy dyfuzor 360° gwarantuje równomierne nawilżanie. Antypoślizgowe nóżki zwiększają stabilność, więc postawisz go nawet na stoliczku. Nawilżacz ograniczy rozprzestrzenianie się wirusów, posłuży jako lampka nocna. Przewód zasilający ma długość 1,8 m, więc nie ogranicza Cię za bardzo.

Na czym polega mechanizm działania nawilżacza ewaporacyjnego?

Na rynku istnieją różne typy nawilżaczy, jak na przykład parowe nawilżacze powietrza czy ultradźwiękowe nawilżacze powietrza, ale to właśnie ewaporacyjny nawilżacz uchodzi za najzdrowszą i najbezpieczniejszą alternatywę do utrzymania właściwej wilgotności. Dlaczego tak jest?

Specjalny wiatrak zasysa powietrze i wymusza jego przepływ przez filtr. Owy filtr jest zanurzony w wodzie. Dochodzi do optymalnego nawilżenia powietrza. To naturalny proces odparowywania wody, zatem uznawany za zdrową metodę nawilżania. Konieczna wymiana filtrów/mat ewaporacyjnych co mniej więcej 3 miesiące. Warto również regularnie czyścić zbiornik na wodę.

Dozwolone używanie wody bieżącej z kranu.

Podsumowanie

Kolejny ranking nawilżaczy powietrza przyniósł jeden z głównych typów tych urządzeń. Jak mogłeś się przekonać, nawilżacze ewaporacyjne wykorzystują naturalną metodę (parowanie na chłodno) i są niezwykle skuteczne.

Istotne, aby wydajność mieściła się w zakresie 300 - 1200 ml/h, moc wynosiła od 8 W do 40 W, maksymalny poziom hałasu nie przekraczał 52 dB przy najwyższej prędkości, natomiast zbiornik na wodę miał pojemność od 2,8 l do 12 l. Ewaporacyjny nawilżacz powietrza da sobie radę z nawilżaniem pomieszczeń o metrażu od 44 m2 do nawet 100 m2.

Niemal wszystkie oferują wbudowany higrostat do monitorowania poziomu wilgotności. Niektóre modele mogą się pochwalić jonizatorem. Niekiedy spodziewaj się wyświetlacza, trybu automatycznego, trybu nocnego, timera, lampki nocnej, antypoślizgowych nóżek, kółek czy funkcji aromaterapii.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Ewaporacyjny nawilżacz powietrza | TOP 6 |