PODPOWIEDZI:

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza | TOP 10 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Stadler Form Eva BiałyStadler Form Eva Biały909 zł
2Blaupunkt AHS901Blaupunkt AHS901469 zł
3Clean Air Optima CA-606Clean Air Optima CA-606661 zł
4Stylies TitanStylies Titan679 zł
5Beurer LB 88 BiałyBeurer LB 88 Biały588 zł
6Steba LB 10Steba LB 10538 zł
7HB UH2080DGRHB UH2080DGR389 zł
8Concept Perfect Air ZV2010Concept Perfect Air ZV2010373 zł
9Deerma ST636WDeerma ST636W259 zł
10Milla Home MAH600Milla Home MAH600219 zł
Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza | TOP 10 |

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza to bardzo często wybierany rodzaj w walce z suchym powietrzem. Za chwilę poznasz TOP 10 nawilżaczy powietrza, które działają na zasadzie ultradźwięków. Zapraszam!

Zbyt suche powietrze w mieszkaniu niesie ze sobą wiele negatywnych skutków. Warto nabyć ultradźwiękowy nawilżacz powietrza, który utrzyma wilgotność na prawidłowym poziomie.

Każdy z opisanych modeli znajdziesz w porównywarce nawilżaczy powietrza.

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza – Opinie

1. Stadler Form Eva Biały

ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Stadler Form Eva Biały
Maksymalna moc95 W
Powierzchnia nawilżania80 m2
Pojemność zbiornika na wodę6,3 l
Maksymalna wydajność550 ml/h
HigrostatTak
OczyszczanieNie
JonizatorNie
Timerb/d
Poziom hałasu34 dB
CenaStadler Form Eva Biały oferta w Ceneo

Wysokiej jakości nawilżacz powietrza ultradźwiękowyStadler Form Eva Biały zyskał zwolenników ze względu na dozownik zapachu (rozprowadza ulubiony olejek) i wysoki wyrzut mgiełki dla precyzyjnego nawilżania (do 1,4 m). Wśród atutów imponująca wydajność 550 ml/h, higrostat i 6,3-litrowy zbiornik. Spokojnie zastosujesz go w pomieszczeniach o metrażu nawet 80 m2, umieścisz go chociażby na podłodze.

Prezentuje się nowocześnie, skutecznie zmniejsza również rozprzestrzenianie się drobnoustrojów. Technologia Adaptive Humidity zadba o właściwe utrzymywanie poziomu wilgotności (zakres 30% - 75%). Można skorzystać ze wstępnego podgrzewania wody dla jeszcze większej skuteczności. Znajdziesz diody LED, które opcjonalnie da się wyłączyć. Zaskakuje Wi-Fi umożliwiające sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej i sprawdzanie wszystkich opcji. Mycie ułatwi tryb czyszczenia trwający 5 minut.

2. Blaupunkt AHS901

ultradźwiękowy nawilżacz Blaupunkt AHS901
Maksymalna moc225 W
Powierzchnia nawilżania50 m2
Pojemność zbiornika na wodę6 l
Maksymalna wydajność500 ml/h
HigrostatTak
OczyszczanieTak
JonizatorTak
TimerTak do 10 h
Poziom hałasu35 dB
CenaBlaupunkt AHS901 oferta w Ceneo

Nawilżacz powietrza z ultradźwiękową technologiąBlaupunkt AHS901 wyposażono w funkcję sterylizacji (podgrzewanie wody), lampę UV (zwalczającą drobnoustroje, grzyby i wirusy), jonizator (likwiduje negatywny wpływ sprzętów RTV) i wyświetlacz LED (zobaczysz na nim także temperaturę panującą w pomieszczeniu).

Nie brakuje higrostatu do kontroli poziomu nawilżenia, trybu nocnego oraz timera do 10 godzin. To nie koniec jego możliwości, bowiem producent pomyślał o funkcji aromaterapii, która wpływa kojąco na człowieka. Przydatnym rozwiązaniem okaże się filtr odwapniający, dzięki któremu nie ma mowy o osadach wapiennych na meblach. Komfort użytkowania podnosi pilot zdalnego sterowania.

3. Clean Air Optima CA-606

nawilżacz ultradźwiękowy Clean Air Optima CA-606
Maksymalna moc30 W
Powierzchnia nawilżania65 m2
Pojemność zbiornika na wodę5 l
Maksymalna wydajność480 ml/h
HigrostatTak
OczyszczanieTak
JonizatorTak
TimerTak do 12 h
Poziom hałasu25 dB
CenaClean Air Optima CA-606 oferta w Ceneo

Nawilżacz powietrza z technologią opartą na ultradźwiękachClean Air Optima CA-606 zachwyca funkcjonalnością. Mowa o oczyszczaniu poprzez jonizację, higrostacie do monitorowania wilgotności oraz tworzenie zarówno zimnej, jak i ciepłej mgiełki. Na wyświetlaczu zobaczysz poziom nawilżania, jak również temperaturę w pokoju.

Zapewniając czystsze powietrze, poprawi samopoczucie osób przebywających w sypialni, pokoju dziecięcym, salonie, biurze czy poczekalni. Z funkcji dodatkowych wymienia się zdalne sterowanie pilotem, automatyczne wyłączanie oraz timer. Dla równomiernego nawilżania pomyślano o obrotowym dyfuzorze 360°. Dobrą wiadomością jest także fakt, że generuje bardzo niski poziom hałasu, tylko 25 dB. Producent nie zapomniał o filtrze ceramicznym zmiękczającym wodę.

4. Stylies Titan

ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Stylies Titan
Maksymalna moc105 W
Powierzchnia nawilżania65 m2
Pojemność zbiornika na wodę5,5 l
Maksymalna wydajność400 ml/h
HigrostatTak
OczyszczanieNie
JonizatorNie
TimerTak do 12 h
Poziom hałasu23,5 dB
CenaStylies Titan oferta w Ceneo

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrzaStylies Titan z cyfrowym panelem dotykowym ma dosyć kompaktowe wymiary i subtelny design, ale niech to Cię nie zmyli. Wydajność sięga 400 ml/h i zastosujesz go w pomieszczeniach do 65 m2. Chwalony za ceramiczną grzałkę podgrzewającą wodę do 80°C, ciche działanie (nie zakłóci snu) oraz regulator czasowy (ustawisz czas pracy do 12 godzin).

Nie dopuści do namnażania bakterii i wirusów, jest solidnie wykonany. Wbudowany higrostat dba o osiąganie żądanej wilgotności, po czym wyłącza urządzenie w momencie właściwego poziomu. Za każdym razem, gdy zbiornik wody będzie pusty, usłyszysz sygnał dźwiękowy. Na żywotność sprzętu i lepszą jakość powietrza wpływa filtr do demineralizacji wody, co ogranicza powstawanie kamienia.

5. Beurer LB 88 Biały

ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Beurer LB 88 Biały
Maksymalna moc280 W
Powierzchnia nawilżania48 m2
Pojemność zbiornika na wodę6 l
Maksymalna wydajność550 ml/h
HigrostatNie
OczyszczanieNie
JonizatorNie
Timerb/d
Poziom hałasu45 dB
CenaBeurer LB 88 Biały oferta w Media Expert

Biały nawilżacz ultradźwiękowyBeurer LB 88 nadaje się do stosowania z aromatami (przeznaczono na to przegródkę). Masz cały czas kontrolę nad poziomem wody, gdyż zbiornik jest przezroczysty. Nie wymaga częstego napełniania, ponieważ pojemność wynosi 6 l.

Produkt w higieniczny sposób nawilża powietrze (zwalcza bakterie, bo dochodzi do podgrzewania wody). Wydajność sięga 550 ml/l, co jest zadowalającym wynikiem. Zastosujesz go we wszystkich pomieszczeniach o metrażu do 48 m2. W komplecie otrzymasz 15 wkładek, które zapobiegają osadzaniu się kamienia. Cena mogłaby być troszkę niższa.

6. Steba LB 10

czarny nawilżacz ultradźwiękowy Steba LB 10
Maksymalna moc105 W
Powierzchnia nawilżania30 m2
Pojemność zbiornika na wodę6 l
Maksymalna wydajność400 ml/h
HigrostatTak
OczyszczanieTak
JonizatorTak
TimerTak do 8 h
Poziom hałasu35 dB
CenaSteba LB 10 oferta w Ceneo

Sterowany dotykowo ultradźwiękowy nawilżacz powietrzaSteba LB 10 posiada filtr ceramiczny, filtr HEPA i filtr węglowy, a wszystko po to, aby powietrze było oczyszczone z mikroorganizmów. Sprawdzi się do zastosowania olejku zapachowego.

Czarny nawilżacz powietrza Steba oferuje higrostat, 6-litrowy zbiornik na wodę, zegar do 8 godzin i spory wyświetlacz LED. Istnieje możliwość wstępnego podgrzewania wody, jak również ustawienie jonizacji czy trybu nocnego. Produkt wyświetla temperaturę, poziom wilgotności.

7. HB UH2080DGR

ultradźwiękowy nawilżacz powietrza HB UH2080DGR
Maksymalna moc30 W
Powierzchnia nawilżania20 m2
Pojemność zbiornika na wodę5,5 l
Maksymalna wydajność420 ml/h
HigrostatTak
OczyszczanieTak
JonizatorTak
TimerTak do 12 h
Poziom hałasu35 dB
CenaHB UH2080DGR oferta w Ceneo

HB UH2080DGR to ultradźwiękowy nawilżacz powietrza wytwarzający ciepłą i zimną mgiełkę, który znalazł się również na liście nawilżaczy powietrza z jonizatorem. To oznacza, że eliminuje jony dodatnie, co jeszcze lepiej wpływa na zdrowie. Na plus spora wydajność, pojemny zbiornik wody zapewniający do 17 godzin pracy, a także higrostat do kontroli wilgotności. Do wyboru 7 poziomów nawilżenia.

Wyróżnia się lampą UV do sterylizacji powietrza, dzięki czemu nie powstanie żadna pleśń, grzyby, bakterie i inne mikroorganizmy. Podświetlany wyświetlacz LED zwiększa jego widoczność. Nie musisz wstawać z łóżka, aby zmienić ustawienia. Wystarczy użyć pilot zdalnego sterowania. Zastosowano ceramiczny wkład filtrujący. Z powodzeniem sprawdzi się w pokoju, biurze, pomieszczeniu w zakładzie pracy. Wszędzie tam, gdzie są zwłaszcza małe dzieci, alergicy, osoby starsze, ludzie z obniżoną odpornością.

8. Concept Perfect Air ZV2010

nawilżacz powietrza ultradźwiękowy Concept Perfect Air ZV2010
Maksymalna moc90 W
Powierzchnia nawilżania56 m2
Pojemność zbiornika na wodę4,5 l
Maksymalna wydajność400 ml/h
HigrostatNie
OczyszczanieTak
JonizatorNie
TimerTak do 12 h
Poziom hałasu30 dB
CenaConcept Perfect Air ZV2010 oferta w Ceneo

Nawilżacz powietrza ultradźwiękowyConcept Perfect Air ZV2010 łączy w sobie funkcję dyfuzora aromatu (do szufladki umieścisz kilka kropel zapachu). Atrakcyjny wygląd podkreśla podświetlenie, które da się zmieniać.

Znajdziesz filtr, który zwalcza bakterie zawarte w wodzie. Masz wybór spośród zimnej bądź ciepłej pary. Wyregulujesz intensywność wilgotności na 3 poziomach. W nocy zastosuj tryb Sleep. Korzystanie ułatwia cyfrowy wyświetlacz. Przewód zasilający ma długość 150 cm.

9. Deerma ST636W

nawilżacz powietrza z technologią ultradźwiękową Deerma ST636W
Maksymalna moc28 W
Powierzchnia nawilżania30 m2
Pojemność zbiornika na wodę4,5 l
Maksymalna wydajność280 ml/h
HigrostatTak
OczyszczanieTak
JonizatorNie
TimerTak do 12 h
Poziom hałasu36,5 dB
CenaDeerma ST636W oferta w Media Expert

Stylowy nawilżacz powietrza z technologią ultradźwiękowąDeerma ST636W cechuje się dozownikiem zapachu. Gdy w domu jest niemowlę, bardzo przyda się funkcja sterylizacji światłem UV, podczas której dochodzi do eliminacji nawet 99,9% bakterii. System sterylizacji UV-C oczyści przepływającą wodę z wszelkich zanieczyszczeń. Uwalniane powietrze jest zatem świeże. W celu uzupełnienia wody nie trzeba nic demontować, wystarczy tylko otworzyć pokrywę.

Wyświetlacz daje Ci dostęp do najistotniejszych informacji. Przy użyciu wygodnych przycisków wybierzesz daną funkcję, między innymi ustawisz poziom intensywności, tryb, włączysz timer. Opcjonalnie wyłączyć ekran. Dysza obraca się o 360°, gwarantując przy tym równomierne nawilżanie w każdym kącie pokoju. Części filtra umyjesz pod bieżącą wodą.

10. Milla Home MAH600

tani nawilżacz ultradźwiękowy Milla Home MAH600
Maksymalna moc25 W
Powierzchnia nawilżania40 m2
Pojemność zbiornika na wodę5,3 l
Maksymalna wydajność250 ml/h
HigrostatTak
OczyszczanieNie
JonizatorNie
TimerTak do 12 h
Poziom hałasu42 dB
CenaMilla Home MAH600 oferta w Ceneo

Zestawienie ultradźwiękowych nawilżaczy powietrza zamyka Milla Home MAH600. Ten niedrogi ultradźwiękowy nawilżacz powietrza ma oryginalny kształt, pomocny wyświetlacz i 3 poziomy nawilżania, żeby dostosować odpowiedni do swoich aktualnych potrzeb. Specjalna membrana rozbija wodę na cząsteczki, które wydostają się w postaci chłodnej mgiełki.

Nawilżacz nie pobiera wiele energii elektrycznej. W celach zdrowotnych bądź odprężających skorzystaj z funkcji aromaterapii, czyli uzupełnij dyfuzor zapachowy. Pomocny okaże się regulator czasowy do 12 godzin, po których następuje automatyczne wyłączenie sprzętu.

Jak działa ultradźwiękowy nawilżacz powietrza?

Ranking nawilżaczy powietrza zawiera w sobie kilka typów, między innymi parowe nawilżacze powietrza, natomiast rodzaje różnią się między sobą zasadą działania.

Dzisiejsi bohaterowie, czyli ultradźwiękowe nawilżacze powietrza powodują, że woda jest rozdrabniana na mikrocząsteczki. Odpowiedzialne są za to właśnie ultradźwięki. Koniecznie zaleca się używanie tylko wody destylowanej, gdyż istnieje ryzyko pojawienia się osadów między innymi na pobliskich meblach. Ten typ jest chwalony za niskie zużycia energii, dużą dostępność na rynku, łatwą eksploatację, stosunkowo cichą pracę i dokładne regulowanie wilgotności.

Nawilżacz powietrza działający na zasadzie fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości generuje zarówno ciepłą, jak i zimną mgiełkę (w zależności od modelu).

Podsumowanie

Wszystkie modele z listy używają ultradźwięków do generowania mgiełki i rozbijania cząsteczek wody. Godny polecenia ultradźwiękowy nawilżacz powietrza powinien cechować się mocą na poziomie od 25 W do 280 W, wydajnością rzędu 250 ml/h - 550 ml/h, zbiornikiem o pojemności od 4,5 l do 6,3 l, maksymalnym poziomem hałasu 45 dB.

Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy sprawdzi się w pomieszczeniach o metrażu od 20 m2 do nawet 80 m2. Większość produktów posiada regulator czasowy i higrostat. Niektóre z nich są wyposażone w funkcję jonizacji i oczyszczania powietrza. Każdy prezentuje się nowocześnie, ma intuicyjny panel sterowania.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza | TOP 10 |