PODPOWIEDZI:

Budżetowy Smartfon ze Szkła i Metalu oraz Lokalizator dla Dzieci!

Budżetowy Smartfon ze Szkła i Metalu oraz Lokalizator dla Dzieci!

Firma Alcatel nie próżnowała podczas berlińskiej IFY. Zaprezentowała nowego smartfona oraz szeroką gamę urządzeń z linii MOVE, w tym specjalny tracker GPS oraz zegarek dla dzieci, będący tak naprawdę sekretną bronią rodziców… o co chodzi? Przekonajcie się oglądając ten materiał.

Alcatel Shine LITE - budżetowy smartfon ze szkła i metalu

Zacznijmy jednak od nowego smartfona. To nowe wejście w segment budżetowy. Alcatel modelem Shine LITE pokazało, ze można zrobić ciekawie wyglądającego smartfona, zbudowanego z metalu i szkła w cenie, która nie przekracza 1000 zł. Wykonanie, pomimo niższej ceny ma stać tutaj na wysokim poziomie. Szkło 2,5D sprawia, że bryła urządzenia nie ma ostrych krawędzi i telefon leży dobrze w dłoni.

ALCATEL SHINE LITE

Urządzenie wyposażono w 5” ekran IPS o rozdzielczości 720p, którego chroni wytrzymałe szkło dragon trail i powłoka oleofobowa. Zastosowany tutaj procesor to czterordzeniowy Mediatek MT6737 o taktowaniu 1,3 GHz, z kolei ilość pamięci RAM to 2GB. Główny aparat o przysłonie f/2.0 ma matrycę o rozdzielczości 13 Mpix, która ostrzy zdjęcia w zaledwie 0,6 sekundy. Warto zaznaczyć, iż tak jak we flagowym Idolu 4S, doświadczymy tutaj frontowego doświetlenia dwutonową lampą LED. Na pokładzie znajdziemy także bogate oprogramowanie fotograficzne, które uzupełniono aplikacją Face Show, czyli specjalnym albumem dla autoportretów, a także Split Catcher, który pozwala na jednoczesne wykonywania zdjęć oboma aparatami, a następnie łączenie ich w kolaże.

ALCATEL SHINE LITE

Na pokładzie Shine LITE znalazł się skaner linii papilarnych, który zapewni szybkie i wygodne odblokowanie urządzenia. Ważna jest tutaj funkcja Safebox, która służy do zabezpieczenia prywatnych plików odciskiem palca. Czytnik działa również, gdy ekran jest wyłączony. W smartfonie zintegrowano także dobrej jakości przetwornik audio oraz akumulator o pojemności 2460 mAh.

ALCATEL SHINE LITE

SHINE LITE dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych: Pure White, Satin Gold, a także Prime Black (ostatnia wersja kolorystyczna pojawi się przed końcem roku). Smartfon zadebiutuje w Polsce na przełomie października i listopada.

ALCATEL SHINE LITE

Alcatel MOVE BAND - opaska dla aktywnych

Równie ciekawe są nowe urządzenia z linii Alcatel MOVE. MOVE BAND, to opaska sportowa, monitorująca codzienne aktywności, która w Polsce ma kosztować mniej niż 100 zł, a więc może stać się hitem sprzedażowym. Ma być dostępna w wielu ciekawych kolorach i współpracować z autorską aplikacją, która pozwoli mierzyć przebyty dystans, tempo, czas czy spalone kalorie, a nawet monitorować sen.

ALCATEL MOVE BAND

Na moveband wyświetlą się również powiadomienia z naszego smartfona. Baterię w opasce naładujemy do pełna w dwie godziny.

Smartwatch - Alcatel MOVETIME WiFi Watch

Kolejnym produktem jest Movetime, a więc naręczny towarzysz w postaci zegarka WiFi. Smartwatch umożliwi użytkownikowi wykonywać i odbierać połączenia wprost z nadgarstka. MOVETIME pozwali także na czytanie emaili, SMS-ów oraz wyświetla powiadomienia.

ALCATEL MOVETIME WIFI

Nie mogło obyć się także bez monitorowania codziennych aktywności. Dzięki dedykowanej aplikacji, użytkownicy mogą śledzić własne postępy. Co ciekawe zegarek Alcatela oferuje również obsługę gestów – dotknięcie ekranu aby włączyć lub zatrzymać muzykę, obrót nadgarstkiem aby przeskoczyć do następnej piosenki lub aktywować kamerę. MOVETIME WiFi Watch dostępny będzie w kolorze srebrnym, złotym i ciemnoszarym..

Lokalizator Alcatel Movetrack

Osobiście najbardziej spodobał nam się Move track. Jest to nic innego, jak lokalizator GPS, który pozwoli odnaleźć zagubiony bagaż, czy np. skradziony samochód. Jego waga to zaledwie 33 gramy, dzięki czemu łatwo zawiesić go na walizce, a nawet jako brelok przy kluczach.

ALCATEL MOVETRACK

Unikatowy design pozwala nawet zamontować go na obroży domowego pupila. Tracker na jednym ładowaniu może działać do 4 dni. Korzystając z dodatkowej aplikacji Virtual Fence, użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia, kiedy urządzenie opuści lub wejdzie do wyznaczonej wcześniej strefy. Istnieje również możliwość zapisywania przebytej drogi.

Zegarek dla dzieci Alcatel Move Track&Talk;

Ostatnia ciekawostka ze stoiska Alcatela, to Move Track&Talk;. To produkt skierowany do rodziców młodszych dzieci. Opiekunowie mogą sprawdzać, co dzieje się z ich pociechami na odległość i to na kilka sposobów. Wykonując połączenie głosowe, wysyłając wiadomość głosową oraz namierzając lokalizację urządzenia – wszystko za pomocą prostej w obsłudze aplikacji.

ALCATEL MOVE TRACK & TALK

Zegarek może przechować pięć numerów telefonicznych przypisanych do szybkiego wybierania, a także 10 dodatkowych. Urządzenie wyposażono w chipy GPS i WiFi oraz slot na kartę SIM. Dzięki temu rodzic zlokalizuje swoje dziecko w mniej niż 90 sekund, niezależnie, czy jest na zewnątrz, czy w budynku. MOVE Track&Talk;; jest lekki i wygodny w noszeniu. Jego bateria pozwala na nawet cztery dni pracy.

blog comments powered by Disqus
Budżetowy Smartfon ze Szkła i Metalu oraz Lokalizator dla Dzieci!